Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe 300 najwyraźniej idą drogą Rolexa - prosta do bólu ( niektórzy mogą powiedzieć - nudna ) tarcza, solidny mechanizm, vintydżowy klimat. Zobaczymy czy marketing Omegi stać na zrobienie z nich blockbustera.

 

Mnie w Roleksach trochę właśnie brakuje lekkiego klimatu vintage. Takiego, jak choćby w nowych Tudorach lub właśnie w Omedze Seamaster 300 Master co-axial. Rolex jednak zawsze podąża swą własną drogą i dobrze na tym wychodzi.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup SUBa z trytem , wrzuć na cordovan i masz "wzorzec metra" jeśli chodzi o nurka vintage. Nowe SUBy są niestety z innej bajki- lepsza technologia ale gorszy klimat.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurki Omegi to zawsze będzie "Pepsi" tzn. nr 2, a Rolex jest Coca Colą, ale tylko nurki. Ja wolałbym pięć razy bardziej Speedmastera (w grubszej wersji)od Daytony, i pięć razy bardziej AT od DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup SUBa z trytem , wrzuć na cordovan i masz "wzorzec metra" jeśli chodzi o nurka vintage. Nowe SUBy są niestety z innej bajki- lepsza technologia ale gorszy klimat.

 

Sub vintage z trytem w dobrym stanie to duży wydatek. Poza tym, trzeba mieć bardzo szczegółową wiedzę o zegarkach vintage, żeby się nie nadziać na podmienioną tarczę,  dorabiany bezel itp. Nie mam pojęcia gdzie w Polsce można by bez ryzyka kupić taki zegarek; u nas rynek Roleksów vintage praktycznie nie istnieje. Jak ktoś chce mieć pewność, to można się skontaktować z Ericem Ku (10pastten.com), ale tutaj wchodzą w grę naprawdę spore pieniądze.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie srednio sie podobaja ceramiczne Rolki na nato, koperta jest moim zdaniem zbyt masywna. Podobaja mi sie za to na RubberB.

Ja jakoś nie mogę przełknąć gumy w submariner, wolę jednak nato. Na GMT już prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi podpowie gdzie na żywo można w naszym pięknym kraju obejrzeć zegarek Rolex Deepsea Sea-Dweller D-Blue Dial???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Tak na prawdę to mi się najbardziej podobają się również Vintage-Suby na NATO, w porównaniu do nowych SUB. Ale na zdjęciu nawet ten nowy wygląda fajnie.

 

W sprawie wirusa na SUB, to mam także akurat fazę, że musze coś zmienić i chce go sprzedać. Jeszcze nie wiem, czy nie będę tego jednak żałować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to mi się najbardziej podobają się również Vintage-Suby na NATO, w porównaniu do nowych SUB. Ale na zdjęciu nawet ten nowy wygląda fajnie.

 

W sprawie wirusa na SUB, to mam także akurat fazę, że musze coś zmienić i chce go sprzedać. Jeszcze nie wiem, czy nie będę tego jednak żałować...

Będziesz, będziesz. Po czasie ale będziesz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka, coś mi telefon zaszalał.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, cały czas porównuje Suba do swojej Omegi PO i wszystko mi przemawia za Omegą, zaczynając od samej tarczy w trójwymiarowym logiem przez dekiel - legenda z morskim konikiem a na idealnej bransolecie i jej zapięciu kończąc, wszystko czego Rolexowi brak

Sam się sobie dziwie, co mnie tak ciągnie do Rolexa, że wcześniej czy później wymienię ją na niego...

rolex daje wiecej emocji od Omegi choć . Jest wygodniejszy w noszenie , prawie nie czuć go na ręce a Omega PO to spory zegarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu wrzuć jakieś zdjęcie zegarka na nadgarstku, niektóre fotki robią ten zegarek ładniejszy niż jest naprawdę. Fajnie się ogląda takie ujęcia


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja nie mam. Ale Koledzy powyżej mają szansę...

 

To zdjęcie pojawiało się na forum co najmniej 6 razy w latach 2006-2008

 

16025033676_975bbbbf71_o.jpg


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu wrzuć jakieś zdjęcie zegarka na nadgarstku, niektóre fotki robią ten zegarek ładniejszy niż jest naprawdę. Fajnie się ogląda takie ujęcia

No tez bym taki zdjecie z checia ujrzal.Zielony bezel musi dawac ciekawy refleks w zaleznosci od natezenia swiatla.

Zbysiu juz kupuje Omege Speedmaster Mark a tutaj pisze o emocjach rolexa wiec moze rolka juz sprzedal :)))

 

@Zbysiu: Omega PO nie jest znow az tak duza, wszystko zalezy od ksztaltu nadgarstka. Ja mam 16.5cm ale plaski dosyc nadgarstek wiec uklada sie zegarek dobrze.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki i dziewczyny Pomocy!

potrzebuję "na wczoraj" podróbkę rolexa, im bardziej tandetna tym lepiej (ogłoszenie w dziale poszukuję).


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki i dziewczyny Pomocy!

potrzebuję "na wczoraj" podróbkę rolexa, im bardziej tandetna tym lepiej (ogłoszenie w dziale poszukuję).

 

Pewnie wielu ma, ale nikt się nie przypucuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym lombardzie znajdziesz

 

......

Pewnie wielu ma, ale nikt się nie przypucuje

haha, może i tak być :D  na szczęście jeden się znalazł i to z mojej wsi :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez bym taki zdjecie z checia ujrzal.Zielony bezel musi dawac ciekawy refleks w zaleznosci od natezenia swiatla.

Zbysiu juz kupuje Omege Speedmaster Mark a tutaj pisze o emocjach rolexa wiec moze rolka juz sprzedal :)))

 

@Zbysiu: Omega PO nie jest znow az tak duza, wszystko zalezy od ksztaltu nadgarstka. Ja mam 16.5cm ale plaski dosyc nadgarstek wiec uklada sie zegarek dobrze.

zielonego Rolexa nigdy , prędzej bym sprzedał PO jak bym miał postaram sie zrobic jakieś fajne fotki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonego Rolexa nigdy , prędzej bym sprzedał PO jak bym miał postaram sie zrobic jakieś fajne fotki .

 

zastanawiałem się czy kiedyś znajdę chętnego na wymianę Rolka za moją PO, w ty rozwiałeś moje płonne nadzieje  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się czy kiedyś znajdę chętnego na wymianę Rolka za moją PO, w ty rozwiałeś moje płonne nadzieje :(

ja bym nie wymienil,ale moze ktos sie znajdzie chetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu zrób te zdjęcia i wstaw je bo jak narazie to bijesz pianę i bałagan w wątku robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu zrób te zdjęcia i wstaw je bo jak narazie to bijesz pianę i bałagan w wątku robisz.

Bartek79: Ja juz sie domyslam czemu te zdjecia tak trudno wstawic...Zbysiu trzyma zegarek w pudelku zeby nie zarysowac bransolety :).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.