Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. Staram się wypowiadać precyzyjnie, dlatego użyłem słowa "może" co świadczy o ocenie prawdopodobieństwa. Rozumiem, że nie zgadzasz się z opinią, że mam zdecydowanie większe szanse trafić na miłośnika modelu wśród użytkowników Moona niż Submarinera.
  2. Atakujesz argumenty, które nigdzie nie padły. Tutaj chodzi o statystykę plus oczywiście wizerunek, który buduje sama marka. To przecież ma wpływ jakiego klienta przyciąga. Rolex ciężko pracował na wizerunek marki dla snobów, co chcą pokazać, że mają pieniądze.
  3. Trochę dodałbym jeszcze marketing i budowanie wizerunku. Lubię Omegę za Bonda, a śmiać mi się zawsze chciało Rolexa jako zegarka dla ludzi sukcesu. To tez budowało specyficzna klientelę tej marki. Co do społeczności to się zgadzam w pełni, jakieś nadęcie widać wśród miłośników w internecie, therolexforums najlepszym przykładem. Mam i lubię obie marki, ale jakbym skończył zabawę w zegarki to wiem, że będzie tam przynajmniej jedna Omega. Do człowieka z Moonem na nadgarstku mógłbym podejść zagadać , bo może miłośnik i fajny gość. A do człowieka z Subem raczej nie.
  4. No tutaj gratulacje się należą, niebanalna sztuka.
  5. Dla mnie wszystkie takie same, odcień może trochę inny. 😆
  6. Mikroregulacja jest fajna, ale zapięcie w subie to porażka jeśli chodzi o rozmiary. Wole easy link, nawet kosztem nieidealnego spasowania.
  7. tbn

    Edc. Nie rolex.

    Różne są drogi Samuraja. Jedni ciągle gonią króliczka, inni cieszą się tym co mają. Mnie też się okrągła rocznica zbliża, ale doszedłem do wniosku, że wolę wydać na jakiś ciekawy wyjazd niż kolejny zegarek.
  8. tbn

    Edc. Nie rolex.

    Zawsze by mógł mówić, ze znalazł w szpargałach po dziadku i pamiątka. 🤣
  9. tbn

    Edc. Nie rolex.

    Nie każdy chce Suba czy GMT.
  10. tbn

    Edc. Nie rolex.

    No właśnie, moim zdaniem najfajniejsze edc zawierają się do poziomu metki ss Rolka. 99% ludzi znajdzie coś dla siebie w tym przedziale, mnóstwo świetnych modeli od firm za którymi stoi kawałek historii. Ja wyleczyłem się z chęci posiadania kiedyś RO, czy BB FF. Jedyne co się zyskuje to design i domniemany prestiż marki. Myślę dzisiaj bardziej o dołożeniu do Moona i Exa czegoś nietuzinkowego (np. Kurono Tokyo) i zgaszeniu światła. Co do DJ, to sam nie jestem fanem, ale obiektywnie to kapitalny zegarek. Jak chcesz datę i więcej elegancji to jest dobry kierunek. Ciekawy jestem czy zrobisz ten krok. A co do Exa 36 to też nie jest zła myśl, jest mniejszy jak ktoś woli i ma lakierowaną tarczę, co dodaje blingu.
  11. tbn

    Edc. Nie rolex.

    Nie sadze, żeby stalowy Rolex komukolwiek przeszkadzał. Mam na myśli, że po latach w tym hobby czasem chciałoby się wyjść poza mainstream, jak właśnie Rolex czy Omega. Przynajmniej ja tam mam. Ale nic nie umiem znaleźć ciekawszego w budżecie. Chyba po prostu nie ma dla mnie. Zastanawiam się czy jest sens w ogóle iść dalej, jeśli to ma być edc. Właściwie co się dostaje? inny design i prestiż marki? Poza patkami itp. z ciekawymi komplikacjami dla mnie wątpliwy krok.
  12. tbn

    Edc. Nie rolex.

    Jak się da kupić AP RO w tym przedziale cenowym to bym rozważył. Mierzyłem kiedyś i jest świetny, ale nie mój budżet. Na inne szkoda czasu nawet rozważać. Coś czuje szuwi, że masz jak ja trochę. Chciałbym coś mniej oczywistego niż Rolex, ale ciężko Exa zastąpić.
  13. Radochę już można było mieć po przejściu weryfikacji po złożeniu deklaracji, że Kruk nie zadzwonił z tekstem jak do tej pani
  14. No tak, pewnie dostają w obu wersjach, więc siła rzeczy na Oyster odbierają z tego roku.
  15. Fakt, lokaty z zegarków okazują się przynosić niezłą stopę zwrotu. ;)
  16. Jeśli sprzedawca ci sam zaproponował zapis na Pepsi to cenią cię jako klienta, co nie jest dziwne. Nie powinieneś długo czekać. Jak Pepsi nie podejdzie, to z wymianą na Omegi problemu nie będzie. Mnie zaczęła AT Skyfall chodzić po głowie, 38.5mm. Na szczęście nigdzie nie ma, to tak nie kusi.
  17. Dlaczego tam jest napisane John Wick Five jak kręcili czwórk? ;) Dobrze, że im nie kupił po Buchererze, byłoby rozczarowanie. 🤣
  18. No właśnie nowe Zenithy za bardzo chcą, a Daytona ma świetne proporcje i jakiś minimalizm, który powoduje że dla mnie to jeden z tych zegarków co wszystko ma ma miejscu. No i ten rozmiar, moim zdaniem w punkt. Przejście ze stali na ceramikę wykonane tak jak być powinno, w kontraście do suba i tej klockowatej koperty pierwszej generacji i rosnących rozmiarów w drugiej. Co do przewartościowania to się zgodzę, ale który Rolex dzisiaj nie jest.
  19. Ja odkąd zobaczyłem na żywo nową Daytone zmieniłem zdanie i uważam ze jest świetna. Ale przy obecnych cenach na rynku wtórnym, to nawet jakbym miał to chyba psychicznie nie dałbym rade nosić na co dzień.
  20. Nie jesteś osamotniony. Swojego kupiłem na wiosnę, chodziłem koło niego ze dwa lata. Na szczęście trzyma cenę, wiec w razie co straty nie będzie.
  21. tbn

    Policzmy MM200 i 62MAS'y...

    Ten model moim zdaniem najlepiej na bransolecie albo guma. Ori albo od US waffle. Nie mam już swojego, ale jak będę chciał divera to mocny kandydat do powrotu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.