Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Całość fajna, szczególnie czcionka na indeksach i logo spłonka. Pytanie tylko czy to nie będzie, o ile będzie, zawsze VIS 2...

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis-ior visem to juz historia. Nadchodzi Form&Function

 

DSC05726.jpg

 

DSC05915.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma lug to lug?

 

To nie istotny parametr. Zegarek dedykowany nadgarstkom o obwodzie od 17cm. Uszy są długie bo tylko dzięki temu koperta ma szansę być piękną przy tej średnicy czyli 41mm. Krótsze uszy = rozpierdolenie proporcji.

Mój nadgarstek 18cm, mi zegarek cały wsuwa się pod zapięty mankiet.

 

Gdybym dziś go projektował to pewnie zrobiłbym go 39mm ale czasu nie cofnę, za modą nie nadążę bo proces projektowania trwa bardzo długo ( w tym przypadku ponad rok prototypowania koperty ) i tak uważam, że to najładniejsza koperta którą zrobiłem. Najbardziej proporcjonalna, elegancka jak karoseria Alfy Romeo. Inna sprawa, że chińczyk naprawdę się postarał i jakość tej koperty, krawędzi, szlifów, koronki to jest poziom szwajcara za ok 8tys.

Nie przesadzam. Naprawdę im wyszło, niczego nie spaprano, nie zaoblono krawędzi itd. Kazałem tym melepetom wypolerować nawet wew stronę uszu ( a nie ejst to takie proste, bo polerując można zmienić wymiary i będa szpary miedzy paskiem a uszami, więc trzeba polerowanie wew strony uszu założyć już na etapie cnc - zrobić tam więcej materiału ). A wiadomo, że zawsze zostawiają tam syf ( "bo nie widać psecies!" ).

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pioro motyla noga  :D

 

Sam mam nadgarstek 18 cm wiec bedzie dobrze, dzieki QV no i koniecznie nastepna koperta 38 - 39 mm to i moja zona wreszcie Vratke bedzie miec  :P

 

Do 10-ego coraz blizej, na walentynki dojdzie  :D

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... No nie ponoszę z moją witką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dobrych wizualizacji niestety. Ale generalnie tarcza byla ostemplowana ;-) logo VIS-a oraz logo spłonki.

Oczywiscie nie biała luma, bez okna daty powinno byc i trochę wieksze te loga, bo proporcje uciekły a jak wiemy w szczegółach tkwi piękno

 

 

Ja bym poszedł jeszcze dalej i:

- Wystylizował logo VC na logo Fabryki Broni z tego okresu, ewentualnie litery FB w trójkącie tak jak było na okładzinach chwytu pistoletu Vis. 

- Nie umieszczał napisu automatyczny na rysunku spłonki. Generalnie odpuściłbym sobie ten napis automatyczny na tarczy. 

- Na logu spłonki dałbym coś w stylu cal. NH35 czy jaki tam będzie inny mechanizm wstawiony. 

 

Ot, takie bardzo luźne przemyślenie na temat potencjalnie nowej wersji VISa

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł jeszcze dalej i:

- Wystylizował logo VC na logo Fabryki Broni z tego okresu, ewentualnie litery FB w trójkącie tak jak było na okładzinach chwytu pistoletu Vis. 

- Nie umieszczał napisu automatyczny na rysunku spłonki. Generalnie odpuściłbym sobie ten napis automatyczny na tarczy. 

- Na logu spłonki dałbym coś w stylu cal. NH35 czy jaki tam będzie inny mechanizm wstawiony. 

 

Ot, takie bardzo luźne przemyślenie na temat potencjalnie nowej wersji VISa

Podoba mi się ten pomysł. Robimy zrzutę na materiały, a Marcin nam taki sklei xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedł jeszcze dalej i nie robił żadnego VISa 2.0

Po co psuć legendę?

Nawet jak taki kupisz, to i tak zazdrośnie będziesz patrzył na pierwszą wersję.

Trzeba być cierpliwym i szukać, a się trafi.

 

Form&Function wyszedł super.

 

Ehh... No nie ponoszę z moją witką...

No właśnie się też zastanawiam...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się też zastanawiam...

 

No, ale Ty masz chyba większą łapę? Przy moich 16-16,5 cm i założeniu, że mamy 52 mm l2l z bardzo dobrze wyprofilowaną kopertą to moooooooże, ale nie mam chyba ochoty na kupowanie i odsyłanie. Może i lepiej... Miałem Conquesta z 51 mm l2l i tam uszy były świetnie zagięte. Nosiłem z wygodą choć dla sporej części byłoby to za dużo jak na moją rękę ;)

 

n983krj.jpg

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam większą, ale też sobie cenie wygodę przy zegarkach tego typu.

Tutaj uszy wyglądają na fajnie zagięte, ale i tak są dosyć długie, więc się waham.

 

No i jest jeszcze jeden problem: nie wiem który jest ładniejszy ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szczerze odradzam. Jedz coś chłopie ! :D

 

Zamówię Ci na złość i zwrócę bo nie podajesz l2l :D Przy 183 cm wzrostu ważę ok 90 kg, więc to nie kwestia diety bo ważę nieco za dużo. Co zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 186cm i ważę 99kg i mam 18cm, ale jeszcze parę lat temu miałem w łapie 17cm. Rosnę! bo jem stejki a nie takie małe kanapeczki!

Od roku nie piję piwa i słodkich napojów ( ograniczyłem tez radykalnie słodycze, Boże! jak ja bym zjadł pączusia! ), tylko woda niegazowana. Niestety lubię alkohol a to wiadomo z cukru i tez tuczy...niby nie nadużywam bo raz w tygodniu :D tak po Polsku! ale magicznej bariery 99kg nie mogę od pół roku przebić. Piję tylko czystą " gatunkową" wódkę. Żadnych zlewek z płukania silnika ( Łiski ) i perfum typu Dżin. Ostatnio wdrożyłem popijanie wódki wodą z cytryną zamiast soków. Więc stale ograniczam używki :D

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podać rozmiar L2L, to zrobił wykład o zdrowym trybie życia ;):lol:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podać rozmiar L2L, to zrobił wykład o zdrowym trybie życia ;):lol:

 

No przecież już sami sobie napisaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarek jest idealny. Za to nie wszyscy są godni by go nosić :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzieki QV no i koniecznie nastepna koperta 38 - 39 mm to i moja zona wreszcie Vratke bedzie miec

 

Tak, tak, tak QV zrób proszę coś mniejszego z opcją dla kobiet

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, tak, tak QV zrób proszę coś mniejszego z opcją dla kobiet

Coś się boję, że mikro VISa zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się boję, że mikro VISa zrobi :)

Niech zrobi, o tak, tak, tak już mogę robić przedpłatę

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis-ior visem to juz historia. 

 

To może czas na UR-a? Podobna stylistycznie koperta, spłonka w kolorze starego mosiądzu jako motyw tarczy, wtedy i koronka w złotawym kolorze jakoś by pasowała... Nabój do UR-a miał fajny wygląd, taki "zegarkowy" bo był duży, z małą spłonką i sygnatury były fajnie rozstrzelone jak indeksy godzinowe. Taki czarno-mosiężny, w militarnym klimacie, mogłoby być interesująco. Albo chrono z czarną tarczą w sanwicha i jeden subdial w mosiądzu jak spłonka naboju. Mniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.