Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2022 o 17:32, Callahan napisał(-a):

A u mnie aktualnie tak 😁

 

IMG20220203172427.jpg

IMG20220203171327.jpg

IMG20220203171552.jpg

IMG20220203171101.jpg

 

Bomba! Ile czasu zajmuje Ci decyzja co dzisiaj założyć? Albo jak często stwierdzasz, że "nie masz co na siebie włożyć"? 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gio napisał(-a):

 

Bomba! Ile czasu zajmuje Ci decyzja co dzisiaj założyć? Albo jak często stwierdzasz, że "nie masz co na siebie włożyć"? 😄 

Kurcze, aż wstyd się przyznać (chyba na stare lata niewieścieję 😉), ale zaczyna dominować myśl, że "nie mam co na siebie włożyć 😤" i wtedy bach wskakuje nowy zegareczek 😁. A tak poważnie, to na co dzień noszę 3-4 zegarki, pozostałe głównie cieszą oko.

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2022 o 17:32, Callahan napisał(-a):

A u mnie aktualnie tak 😁

 

IMG20220203172427.jpg

IMG20220203171327.jpg

IMG20220203171552.jpg

IMG20220203171101.jpg

Jest w czym wybierać.

 

 

W dniu 5.02.2022 o 12:30, amatsukaze napisał(-a):

Stan na dzisiaj. Nie lubię sprzedawać zegarków, także raczej będzie tylko rosła.

A509C945-0220-4B76-A39E-1BF19BDC7D30.jpeg

Niemalże monotematycznie ;) . GP super.

 

 

23 godziny temu, marcin s napisał(-a):

u mnie jak zawsze jednorodnie i monotematycznie 

 

IMG_20220205_161005.jpg

GS super.

 

23 godziny temu, Desaxe napisał(-a):

U mnie dość skromna, ale spójna 🙃

Polish_20220204_190853302.jpg

Fajnie kolorystycznie dobrana trójka. G to G.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, brz napisał(-a):

W jakim sensie spójna? ;)

Subiektywnie założonym kiedyś - modowany diver, military, beater i neo-vintage (po trochu też kolorystycznym na różne okazje/ciuchy 😉)

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Poukładałem trochę w pudełku (i w głowie) i wrzucam zestaw, do którego mam nadzieję nic już nie dołączy w tym roku 😉

 

Pierwsza fota to moje ulubione zegarki, które w tym momencie są "pewniakami" i noszę je najczęściej. Przez jakiś czas myślałem nad sprzedażą Railmastera i nawet kupiłem na jego miejsce szarego ProPilota, ale skończyło się tak, że to ProPilot wyląduje na bazarku. No cóż 😉 W tym momencie czekam tylko na bransolety do Divers65 oraz do Tudora, obie już zamówione. Forum i Postimage tak masakrują foty, że aż pokuszę się o wymienienie poniżej wszystkich zegarków 😂

Na zdjęciu kolejno:

1. Oris Divers 65 - chciałem spróbować zegarka z elementami z brązu, jednak cała koperta to dla mnie za dużo. Bezel z brązu świetnie łączy się z indeksami oraz wskazówkami w złotym kolorze i pasuje do atramentowo-granatowej tarczy. Nosi się go bardzo wygodnie i daje dużo frajdy.

2. Longines Heritage Flagship - miałem wcześniej Conquest Heritage i był nieco za mały, tutaj i wielkość i proporcje są jak dla mnie świetne. Czekam jeszcze tylko na pasek od Filipa.

3. Omega Railmaster - Kupiony rok temu, bardzo uniwersalny i paskolubny zegarek. Czasem mam wrażenie, że ucha mogłyby być nieco dłuższe bo w tym momencie jest nieco beczułkowaty, ale ogólne wrażenie jest bardzo ok. Podoba mi się w pełni szczotkowana koperta i klimat vintage jaki zapewnia.

4. Cartier Tank Solo XL - obawiałem się jego rozmiaru (największy Solo), ale chyba niesłusznie. Nosi się go bardzo wygodnie i na pierwszy rzut oka widać, że jest to współczesna interpretacja klasyki.

5. Tudor Black Bay 58 - mega wygodny, kompaktowy, współczesny ale z elementami vintage (big crown, no crown guards, snowflake hands). Na bransolecie będzie tylko lepiej. Ostatnio pokusiłem się o sprawdzenie dokładności chodu i po tygodniu uzyskałem wynik +0,2s, nieźle 😉

 

DSC08781.jpg

 

Teraz kolej na pudło vintage, od których to zacząłem moją przygodę z zegarkami (niekoniecznie tymi ze zdjęcia).

1. Tissot Navigator - po sprzedaniu Omegi Chronostop szukałem innego chrono, i padło właśnie na Tissota na Lemanii. Później okazało się, że z tego samego mechanizmu w tym okresie korzystała również Omega.

2. Tudor Oyster honeycomb dial - maluch o średnicy 34mm, jednak bardzo podoba mi się niebieski sekundnik oraz tarcza z fakurą plastra miodu. Trafił się egzemplarz z pudełkiem oraz papierami, więc szkoda było nie wziąć.

3. Omega Constellation - mój ulubiony zegarek vintage, który miałem na sobie w dniu mojego ślubu - zakładam go przynajmniej raz do roku - na rocznicę 😉

4. must de Cartier - kupiony by przekonać się do formatu Tanka. Krótko po nim zakupiłem Solo XL więc mam dwa skrajne wielkościowo modele Tanka.

5. Zenith w manualu. Cienki elegant w bardzo dobrym stanie, jednak nie do końca między nami 'zagrało' i już szuka nowego właściciela.

 

DSC08783.jpg

 

Ostatnie pudło to totalny miszmasz 😉

1. Citizen moonphase w kwarcu, którego kupiłem jakieś 7 lat temu za oszałamiające 60zł (czasem noszony przez żonę).

2. G-Shock do zadań pseudo-specjalnych.

3. Tissot Heritage Petite Seconde - zegarek, który bardzo lubię i noszę, jednak jego L2L mnie czasem przeraża.

4. Oris ProPilot, który niebawem wyląduje na bazarku. Miał zastąpić Railmastera, ale finalnie przegrał tę nierówną rywalizację.

5. Rakieta Kopernik, którą dostałem w prezencie od kumpli. Zegarek, który również nie opuści pudła (chyba, że na nadgarstku by się nieco przewietrzyć).

 

DSC08787.jpg

No Kolego, ładna i przemyślana kolekcja. Pozytywnie "zazdraszczam" tanka, choć dla mnie ten ref jest za duży 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Poukładałem trochę w pudełku (i w głowie) i wrzucam zestaw, do którego mam nadzieję nic już nie dołączy w tym roku 😉

 

Pierwsza fota to moje ulubione zegarki, które w tym momencie są "pewniakami" i noszę je najczęściej. Przez jakiś czas myślałem nad sprzedażą Railmastera i nawet kupiłem na jego miejsce szarego ProPilota, ale skończyło się tak, że to ProPilot wyląduje na bazarku. No cóż 😉 W tym momencie czekam tylko na bransolety do Divers65 oraz do Tudora, obie już zamówione. Forum i Postimage tak masakrują foty, że aż pokuszę się o wymienienie poniżej wszystkich zegarków 😂

Na zdjęciu kolejno:

1. Oris Divers 65 - chciałem spróbować zegarka z elementami z brązu, jednak cała koperta to dla mnie za dużo. Bezel z brązu świetnie łączy się z indeksami oraz wskazówkami w złotym kolorze i pasuje do atramentowo-granatowej tarczy. Nosi się go bardzo wygodnie i daje dużo frajdy.

2. Longines Heritage Flagship - miałem wcześniej Conquest Heritage i był nieco za mały, tutaj i wielkość i proporcje są jak dla mnie świetne. Czekam jeszcze tylko na pasek od Filipa.

3. Omega Railmaster - Kupiony rok temu, bardzo uniwersalny i paskolubny zegarek. Czasem mam wrażenie, że ucha mogłyby być nieco dłuższe bo w tym momencie jest nieco beczułkowaty, ale ogólne wrażenie jest bardzo ok. Podoba mi się w pełni szczotkowana koperta i klimat vintage jaki zapewnia.

4. Cartier Tank Solo XL - obawiałem się jego rozmiaru (największy Solo), ale chyba niesłusznie. Nosi się go bardzo wygodnie i na pierwszy rzut oka widać, że jest to współczesna interpretacja klasyki.

5. Tudor Black Bay 58 - mega wygodny, kompaktowy, współczesny ale z elementami vintage (big crown, no crown guards, snowflake hands). Na bransolecie będzie tylko lepiej. Ostatnio pokusiłem się o sprawdzenie dokładności chodu i po tygodniu uzyskałem wynik +0,2s, nieźle 😉

 

DSC08781.jpg

 

Teraz kolej na pudło vintage, od których to zacząłem moją przygodę z zegarkami (niekoniecznie tymi ze zdjęcia).

1. Tissot Navigator - po sprzedaniu Omegi Chronostop szukałem innego chrono, i padło właśnie na Tissota na Lemanii. Później okazało się, że z tego samego mechanizmu w tym okresie korzystała również Omega.

2. Tudor Oyster honeycomb dial - maluch o średnicy 34mm, jednak bardzo podoba mi się niebieski sekundnik oraz tarcza z fakurą plastra miodu. Trafił się egzemplarz z pudełkiem oraz papierami, więc szkoda było nie wziąć.

3. Omega Constellation - mój ulubiony zegarek vintage, który miałem na sobie w dniu mojego ślubu - zakładam go przynajmniej raz do roku - na rocznicę 😉

4. must de Cartier - kupiony by przekonać się do formatu Tanka. Krótko po nim zakupiłem Solo XL więc mam dwa skrajne wielkościowo modele Tanka.

5. Zenith w manualu. Cienki elegant w bardzo dobrym stanie, jednak nie do końca między nami 'zagrało' i już szuka nowego właściciela.

 

DSC08783.jpg

 

Ostatnie pudło to totalny miszmasz 😉

1. Citizen moonphase w kwarcu, którego kupiłem jakieś 7 lat temu za oszałamiające 60zł (czasem noszony przez żonę).

2. G-Shock do zadań pseudo-specjalnych.

3. Tissot Heritage Petite Seconde - zegarek, który bardzo lubię i noszę, jednak jego L2L mnie czasem przeraża.

4. Oris ProPilot, który niebawem wyląduje na bazarku. Miał zastąpić Railmastera, ale finalnie przegrał tę nierówną rywalizację.

5. Rakieta Kopernik, którą dostałem w prezencie od kumpli. Zegarek, który również nie opuści pudła (chyba, że na nadgarstku by się nieco przewietrzyć).

 

DSC08787.jpg

Zaraz, zaraz, ale to jedno i to samo pudło <_<, tylko zegareczki się zmieniają ;). A tak poważnie to fajna i faktycznie przemyślana kolekcja. W porównaniu z Twoją, moja to totalny chaos i zbieranina :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

No Kolego, ładna i przemyślana kolekcja. Pozytywnie "zazdraszczam" tanka, choć dla mnie ten ref jest za duży 🙂

Dziękuję! Gdzieś tam mi się ciągle kołata myśl, że za dużo ich, ale znowuż nie mam kompletnie ciśnienia na droższe zegarki. No może gdyby sytuacja z R wyglądała inaczej to bym puścił większość i kupił EX1. 

Tank rzeczywiście spory, gdybym miał go na coś zamieniać to pewnie na Santosa, ale w tym momencie nie widzę potrzeby. 

Godzinę temu, Callahan napisał(-a):

Zaraz, zaraz, ale to jedno i to samo pudło <_<, tylko zegareczki się zmieniają ;). A tak poważnie to fajna i faktycznie przemyślana kolekcja. W porównaniu z Twoją, moja to totalny chaos i zbieranina :D.

I tu mnie masz, tylko zegarki z pierwszego zdjęcia na co dzień siedzą w tym pudle, ale jakoś tak pomyślałem, że spójniej się to będzie prezentowało w ten sposób, przynajmniej na zdjęciach. U mnie było kilka lat chaosu (którego pokłosie wciąż widać w tym zbiorku), ale pomyślałem, że na trzydziestkę trzeba się ogarnąć i zrobić porządek, nawet pozorny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wojtek91 napisał(-a):

 No może gdyby sytuacja z R wyglądała inaczej to bym puścił większość i kupił EX1. 

 

 

Polecam, bo ex1 to fajny zegarek jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris i Tank rewelka.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szuwi napisał(-a):

Polecam, bo ex1 to fajny zegarek jest 🙂

Jak to mówią "ten statek już odpłynął" 🙂 Chociaż jak ostatnio byłem w Kruku żeby zamówić bransoletę do Tudora to powiedzieli, że poprzedniego dnia jeszcze przyjmowali zapisy na 36mm. Niemniej mam wrażenie, że u mnie lepiej by siadł 39mm, no nic. 

 

21 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Oris i Tank rewelka.

Dziękuję! Sprawiają równie dużo frajdy 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Dziękuję! Gdzieś tam mi się ciągle kołata myśl, że za dużo ich, ale znowuż nie mam kompletnie ciśnienia na droższe zegarki.


Z twoją kolekcją też nie miałbym ciśnienia. Masz coś na każdą okazję i szczerze mówiąc żeby kupić coś półkę wyżej musiałbyś już wydać BARDZO dużo - osobiście nie wiem czy warto. Gratuluję fajnego zestawu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie tak plus Mako 2 made on Japan na łapce.


Coś bym zmienił, coś dokupił ale kompletnie nie wiem co. O ile sprzedanie jakiegoś biedamasa się wydaje logiczne, o tyle ni umiem z żadnym się rozstać. Oba mi się podobają. Jeden przez żłobienia imitujące fale i kolory na tarczy a drugi przez szaloną zieleń przechodzącą od seledynowej przez szmaragdową na soczystej zieleni kończąc. Myślałem przez moment o Citizen Attesa CB3016-15Zw burgundzie ale nie wiem czy to dobry pomysł. Do pełni szczęścia brakuje tylko czegoś w czerwieni/ pomarańczy i ewentualnie redukcji niebieskiego na coś czarnego ze szlifem słonecznym...? Choć nic tak na prawdę nie wiem....


P.S. przepraszam za bałagan na fotce ale od 3 dni na kwarantannie to się synek pobawił pogmerał w pudełku d95e407cd94b099b817dcd38ee4d6404.jpg9fd2b305c2c365f1770f6f4149904fce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko na twoim miejscu pogoniłbym dolnego niebieskiego Citka i OSa. Kupił burgundową VC Formmeister. Wymienił zielonego biedaMASa na zielonego limitowanego baby MM. A za OSa wziął coś od Niemców bo to jeszcze dobra jakość za relatywnie rozsądną cenę :) Ewentualnie jakiś retro nurek? Wiem, że lubisz. Baltic? Dietrich? Oris Divers 65?
 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 Poniekąd trafiłeś z tym o czym myślę czyli nad sprzedażą NB1041 (dolny niebieski Citek). OS musi zostać bo to pozycja dla mnie obowiązkowa i zawsze chciałem mieć. Do tego dochodzi jeden z biedamasów. Zarówno Citizen jak i biedamasy dublują się mechanizmami jak i stylem (biedmasy nawet bardziej)

Wtedy się robi miejsce nawet dla trzech... Bo docelowo chciałbym 9.
Btw o jakim Baby MM200 limitowanym w zieleni myślisz? Wolałbym może alpinista w zieleni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

@cordi7 Poniekąd trafiłeś z tym o czym myślę czyli nad sprzedażą NB1041 (dolny niebieski Citek). OS musi zostać bo to pozycja dla mnie obowiązkowa i zawsze chciałem mieć. Do tego dochodzi jeden z biedamasów. Zarówno Citizen jak i biedamasy dublują się mechanizmami jak i stylem (biedmasy nawet bardziej) emoji13.png

Wtedy się robi miejsce nawet dla trzech... Bo docelowo chciałbym 9. emoji848.png
Btw o jakim Baby MM200 limitowanym w zieleni myślisz? Wolałbym może alpinista w zieleni?? emoji848.pngemoji848.png
 

Zostawiasz z lewej seiko i os  lub os i górny citizen (ew.wszystkie trzy z lewej), zostawiasz zielonego divera i stawiasz kropkę nad i jakimś wyczesanym diverem w typie mm300 ( nawet nie próbuj mm200) lub omega 300m. Reszta out i iadnie zamykasz się w 4-5 zegarkach bez pitolenia i to na każdą okazję przy malej rotacji. Cordi proponuje ci kolejne zapchajdziury, pomysł spoko ale nie takimi naciąganymi markami.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Burns napisał(-a):

i jakimś wyczesanym diverem w typie mm300 ( nawet nie próbuj mm200)


MM 200 (te najnowsze) odradzasz przez bransoletę, 6R35 czy ogólne możliwe wtopy z QC?

Wizualnie zegarek świetny, dużo przyjemniejszy rozmiarowo od MM 300 no ale…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał(-a):


MM 200 (te najnowsze) odradzasz przez bransoletę, 6R35 czy ogólne możliwe wtopy z QC?

Wizualnie zegarek świetny, dużo przyjemniejszy rozmiarowo od MM 300 no ale…

 

Pominę to, że nienawidzę tego modelu za kastrację, to masz trochę racji, zielony jest spoko, ale zasady są zasadami.

Chodzi o coś innego, wtedy Mieszko nic nie zmieni w swoim życiu to nadal 6r15/35 zamknięty w lekko inną bryłę niż padi biedamas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Burns napisał(-a):

wtedy Mieszko nic nie zmieni w swoim życiu to nadal 6r15/35 zamknięty w lekko inną bryłę niż padi biedamas.


W tym coś jest i nie mogę się nie zgodzić. Omega 300m jest świetna ale z ceną idzie w górę szybciej niż Maverick w „Top Gun”. Jak ma być ciekawie, w zieleni i oczko wyżej to może Union Glashütte Noramis Datum Sport? 2.100€ wyjściowo na metce (mniej niż pół Omegi), krzemowy włos, 60 godzin rezerwy chodu i ta sama częstotliwość pracy co mechanizm Omegi (25.200 bph):

 

1AE70EB1-8984-4A65-B868-B905AADBA05D.thumb.jpeg.c80c07f884d47b83268fafb72b9018c4.jpeg

 


D5507EDA-EE4B-4F2B-BAA9-73E918C6764B.thumb.jpeg.aa9c79285519109a2e6390a941c0b3a9.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czas najwyższy się zapoznać, zanim i ich  ceny odlecą 😜

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

(...) Omega 300m jest świetna ale z ceną idzie w górę szybciej niż Maverick w „Top Gun”. (...) 

 

Może tak ? Straty nie będzie chyba ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adf1985 napisał(-a):

Na okazje: Garniturowiec Orient Contemporary Automatic Open Heart

 

Na co dzień: Diver Orient Kamasu II

 

Na weekend: Pilot Casio Edifice 527D-1

 

Dla odmiany: Elektroniczny Casio F-91W

 

Więcej mi chyba nie potrzeba 🙂

20220208_172842.jpg

Fajna kolekcja. 
A z ciekawości. W ostatnim zdaniu akcent jest na „chyba” czy na „nie potrzeba”? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :-). Zdecydowanie akcent jest na "chyba" :-D. Kusi mnie zeppelin LZ129 z fazami ksiezyca, ale to za rok 🙂

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.