Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaraz się  zacznie :D

 

Nawet jak był agentem (co w tamtych realiach było wysoce prawdopodobne), to chyba ważniejsze jest to czy działał na pożytek, czy szkodę Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

"Polski polityk nie ma luzu rusza się jak wóz z węglem ..." :D .

Coś w tym jest, brak im charakteru jak Endriu Gołocie w ringu. Myślą, że wszędzie będą ich głaskać i klepać po pleckach a tymczasem od razu dostają elegancki wycisk a potem łomot jeszcze rośnie. Większość to mężczyźni, strasznie dużo mówią jak na mężczyzn. Nadzwyczaj mało robią.

 

Polityka od 100. lat niezmieniła się wcale a wręcz pomysły sprzed 100.lat są obecnie nadzwyczaj skutecznie realizowane np. Mitteleuropa.

 

Marszałek Piłsudski to był Ktoś. Wiedział nie tylko kiedy się sprzymierzyć ale ważniejsze kiedy "uskoczyć". Jego posunięcia z całą pewnością nie przypomianały wozu z węglem   :) . Starał się jak mógł prowadzić rozsądną politykę własną, podyktowaną interesem a nie uczuciami, przeczuciami czy sympatiami.

Bez powołania Legionów i przeszkolenia 1.5mil mężczyzn ładnie byśmy wyglądali w 1920r. w czasie najazdu bolszewickiej zarazy. Jest wprawdzie spore grono przypisujące ową viktorię siłom nadprzyrodzonym ale to są niepoprawni mitomani wierzący w Świętego Mikołaja  :) , których przodkowie w 1920r. zapewne siedzieli w kościele albo schowani pod spudnicami u kobiet.

 

Polska nie jest osamotnioną wyspą na środku oceanu, dlatego musi tworzyć sojusze jak i je zmieniać. Z tym ostatnim zadaniem jest spory problem i dlatego Polacy za to płacą krwią. Dbając o interes cudzy zamiast własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie słucha się agenta  ,, itd .. ", Piłsudzki vel Piłsudski , wielka polityka połączona ze "snem o potędze" , sojusze które trzeba zmieniać i jeszcze ci politycy durni  -  w sumie swojskie to takie i sympatyczne w sumie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty poproszę, jeśli można.

  

Taką książkę polecam w temacie.http://lubimyczytac.pl/ksiazka/103009/lodowa-sciana-sekrety-polityki-jozefa-pilsudskiego-1914-1918Artykuł na jej podstawie: http://niezlomni.com/o-agenturze-wplywu-autor-lodowej-sciany-kontrowersyjnej-ksiazki-o-jozefie-pilsudskim-oraz-o-grze-wywiadow-japonskiego-i-austro-wegierskiego-z-pps-i-ruchem-niepodleglosciowym/http://natemat.pl/142243,zamachowiec-agent-zawiedziony-legionista-jozef-pilsudski-jakiego-nie-znacieJest sporo źródeł na ten temat jak się poszuka po internetach i książkach. Nie są to argumenty z d*py wzięte tylko w większości wyciągnięte z dokumentów. Nie podejmuję się całościowej oceny Piłsudskiego, tylko chcę zaznaczyć że to nie jest postać jednoznacznie biała jak przedstawia się ją powszechnie w mediach i kulturze z okazji różnych rocznic. Natomiast co do zasady jeżeli obcy wywiad mógł mieć wpływ na decyzje marszałka to szczególny nacisk z pewnością był kładziony na politykę zagraniczną która była kluczowa z punktu widzenia naciskających.Inna sprawa że sytuacja polityczna teraz a 100 lat temu to 2 kompletnie różne rzeczy i nie ma sensu powielanie schematów które wtedy były może były słuszne a dzisiaj już niekoniecznie.

Znasz kogoś ze swiata polityki ( na świecie) kto ma czyste ręce i jest transparentny?, nie?, ja też nie....

Więc stwierdzenie 'nie słucha sie agenta...." nijak sie ma do zacytowanej (ja) wypowiedzi marszałka w temacie polityki zagranicznej..

 

( poszukaj hasła 'akcja pod Bezdanami", a okaze sie ze czterech pózniejszych premierów Polski napadło na pociąg ;) )

 

Ameryka?,kraj ten od zawsze prowadził bandycką politykę, i nic się nie zmienila w ostatnich 100 latach, co do Saddama, Kaddafiego masz oczywiscie racje, problem byśmy my nie okazali się -bo taka bedzie 'racja stanu" lub 'bezpieczenstwo narodowe" ofiarami ...

 

Ponizej link do tresci mojego autorstwa

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112209-z-pami%C4%99tnika-rosyjskiego-%C5%BCo%C5%82nierza-rona/page-4?do=findComment&comment=1828832

Polecam uwadze caly temat

 

P.S Lublin wyzwalały w 1944 roku wojska ZSRR w amerykańskich czołgach ( mam fotografie), skąd je miały? To chyba pytanie retotyczne...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, mnie tylko o jedną rzecz chodziło, że rozpowszechniony w Polsce kult Piłsudskiego bardzo wybiela jego postać i powoduje że wszystko co kiedyś powiedział/zrobił jest uznawane za wzór. Zacytowałeś wypowiedź o Zachodzie w kontekście wykładu Bartosiaka który przecież w każdym niemal wywiadzie/wykładzie przyznaje że nasza niepodległość zależy w 100% od USA i moim zdaniem ma rację. Jemu chodzi bardziej o to że handlować powinniśmy z Rosją bo zachodni rynek jest zbyt wymagający i nasze firmy się nie przebiją, natomiast pogorszenie stosunków z USA nie jest na rękę ani nam ani im więc nie rozumiem jak mielibyśmy się do tego cytatu zastosować.

W kwestii USA mam odmienne zdanie, jeszcze zaden kraj nie wyszedł dobrze na przyjażni z "polityką amerykanską".

No i nasza niepodległość zależy od nas samych, bo nawet amerykańską wywalczyli Pulawski i Kościuszko....

 

P.S ogladam często w tv amerykanski program "gwiazdy lombardu', ciekawy, sporo zegarków...sporo ludzie przynoszą 'towaru', w wiekszosci jak sami informują 'ojciec, dziadek przywiózł z Europy, walczył podczas 2 wojny swiatowej..."

Tak nakradli ze do dziś się wyprzedają....

 

Edit

 

Ostatni akapit posta

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112209-z-pami%C4%99tnika-rosyjskiego-%C5%BCo%C5%82nierza-rona/page-3?do=findComment&comment=1824596


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nicon , jak można mieć pretensje o merytoryczne argumenty , po passusie " Nie słucha się agenta ...." .

Przecież to z automatu przełącza na dyskusję przy piwku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby tak było ale to niestety w obecnych czasach nieprawda. Koniec końców i tak decyduje potencjał militarny, a możesz sobie sam odpowiedzieć czy ten wystarczy by obronić się przed np. Rosją. Dopóki nie będziemy mieli nowoczesnej armii i własnego rozpoznania to niestety musimy szukać zewnętrznej siły która nam to bezpieczeństwo mniej lub bardziej zapewni. Na taką armię się niestety nie zapowiada, bo najnowsze pomysły o których czytałem o obrona terytorialna czyli genialny sposób jak doprowadzić do kolejnej bezsensownej rzezi młodych osób a'la powstanie warszawskie.

Nigdy nie zmienimy naszego połozenia geopolitycznego, zawsze jesteśmy 'miedzy mlotem a kowadłem"...a Polska armia dziś?, 3\4 stanu ze 120 tysiecy siedzi za biurkiem, niestety....

A obrona terytorialna dobra bedzie....podczas powodzi.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Poprzednicy prowadzili politykę na kolanach i robili "łaskę" nie tylko Amerykanom. 7000 "uchodźców", 70000 "uchodźców", 700000 "uchodźców" wszystko jedno... Byle "Ciocia" w Berlinie była zadowolona i poklepała jak psa. Trzeba mieć trociny w głowie by na wszystko się zgadzać.  A byłbym zapomniał o wkładzie w rewolucję w Ukrainie i późniejsze chorobliwe zamykanie się ze strachu w domu jak się Putin zdenerwował.

Dlatego nadal twierdzę, że polscy politycy poruszają się umysłowo i nie tylko umysłowo jak wóz z węglem. Brak im charakteru i nawet gdyby im "podlansować nowe wzorce" to mogłoby to nie zdać egzaminu. O kocich ruchach w ich wykonaniu możemy zapomnieć.

 

Na temat OT mam inne zdanie, które potwierdzają przykłady Skandynawów. Jak sobie wyobrażasz uzupełnienia strat w tej "lepszej" armii? Wiem, że wszyscy myślą, że nikt nie zginie ale to jest równe wierze w Św. Mikołaja. Haller zza morza nie przybędzie, to pewne. Za to w przypadku wojny z Rosją przybędą oddziały dalekiego zwiadu czyli Specnaz. To nie ma znaczenia z kim chcesz walczyć, ważne jest to z kim będziesz musiał walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest OK gdyż mój kot wpierd...lił kulkę Rodico... ale jest również OK, bo pani doktor wyciągnęła mu je palcem z d*p..y... i kot przeżył, Nie wiem koledzy czy mogę owe Rodico użyć powtórnie? Poradźcie :rolleyes: ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Oby się to kotu za bardzo nie spodobało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W skórcie, rosyjska (i każda inna współcznesna) armia to już nie są niepiśmienne żołdaki z karabinem na sznurku, tylko specjalistyczne oddziały wyposażone w nowoczesne technologie. Dzielnymi partyzantami z karabinami niczego nie wygrasz jak latają nad tobą drony i przeciwnik jest w stanie strzelać do ciebie z kilku km, a możesz tylko pogorszyć sytuację doprowadzając do dużych strat w ludności cywilnej. OT to dobry pomysł jak chcemy stawiać kolejne pomniki dla setek tysięcy zabitych.

OT ma mieć inne zadania niż jakieś walki na pierwszej linii. To mają być oddziały tyłowe, porządkowe, organizacyjne. Nie wiem skąd informacje, że oni mają walczyć na froncie z, na ten przykład, Rosjanami? Natomiast w razie niepowodzenia oni jak i zawodowi żołnierze mogą być świetnym materiałem na, nazwijmy to, "neoAK". W czasie II WŚ AK to też nie byli sami weterani i frontowcy. Zwykli ludzie, młodzi, starsi, dziewczyny, chłopcy, funkcjonariusze pozornie pracujący dla okupanta. Jednak mimo to byli najlepszą armią podziemną całej Europy tamtego okresu. 

Warto też, przenosząc się znów do współczesności, przytoczyć przykład amerykańskiej gwardii narodowej, która też nie walczy na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się to kotu za bardzo nie spodobało ;)

No właśnie chowam Rodico do szufladki :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kota do OT. W końcu nie jest taki całkiem kot.

 

A co do National Guard. Fajnie jest być członkiem takiej formacji w kraju, który nie toczył wojny na własnym terytorium (nie liczę samolotów nad Pearl Harbor) od XIX wieku ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE JEST OK
PIS czyli PRL BIS zamierza znieść podatek 19% i wprowadzić komunistyczne myślenie oraz populistyczne podejście, które najbardziej uderzy w przedsiębiorczych ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w idiotów, którzy po etatowej pracy lecą jeszcze dorobić w ramach umowy zlecenia...

Trzeba będzie wracać o 15, ubierać wyciągniętą podkoszulkę, papcie, siadać przed TV i jakoś zleci.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tej "lepszej" armii wystarczy amunicji na 3 dni. A zaawansowanego sprzętu na dobę. Później będzie miała wartość bojową OT. To są skutki działań pychiatry w roli ministra obrony, który chciał na odejście dostać Pokojową Nagrodę Nobla za rozbrojenie polskiej armii.

 

A pewnie, że kota do OT. Zżarł nie byle co, nie jest mięczakiem to się nadaje. :)

 

Póki co to są zapowiedzi. Wielu polityków nie tylko w Polsce chciałoby podnieść podatki lecz z czasem nabierają nieco rozumu gdy efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Na dobrą sprawę to prawo podatkowe w Polsce nadaje się do kosza. Dlatego wolałbym taki entuzjazm w sejmie w jego napisaniu porządnie jak obecnie wykazują obie strony konfliktu w sprawie TK czy aborcji. Tylko jak wyjść do obywateli i powiedzieć, że obecne, tworzone tyle lat w pocie czoła jest do d...y a przez to zarówno ściągalność jak i wydawanie publicznych pieniędzy jest również takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem tak jest. Wybory. Ludzie rożne rzeczy mówią. A później przychodzi rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rota przysięgi Armii Krajowej – obowiązująca od lutego 1942

 

Przyjmowany

 

 

W obliczu Boga Wszechmogącego

i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił – aż do ofiary życia mego.

 

Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało.

 

Tak mi dopomóż Bóg.

 

Przyjmujący

 

 

Przyjmuję Cię w szeregi Armii Polskiej,

walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą.

 

Zdrada karana jest śmiercią.

...wspomina o AK, nie miała ona żadnego wpływu na przebieg wojny. Szkoda żeby odważni młodzi mężczyźni gineli w bezsensownych formacjach....

Nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Lublin wyzwalały w 1944 roku wojska ZSRR w amerykańskich czołgach ( mam fotografie), skąd je miały? To chyba pytanie retotyczne...

Lublin, dzien po wyzwoleniu, w poblizu Hotelu Europa-rozbity amerykański( radziecki) Sherman. Jego kierowca mechanik Aleksandr Swiridowicz Jakowienko, który zginął w swoim czołgu 23 lipca 1944, podobno podczas bohaterskiego rajdu przez pozycje niemieckie, które się znajdowały na Placu Litewskim. Czytałem, że prowadzony przez niego czołg zniszczył 3 działa, 4 stanowiska moździerzy, ale został trafiony, zapalił się i wybuchł.( żródło rosyjska wikipedia i spis Bohaterów Związku Radzieckiego oraz "Rosyjski Memoriał)

Jakowienko otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Związku Radzieckiego, a jego grób został przeniesiony z placu boju na cmentarz przy Białej ( dziś ul.Lipowa). Poniżej jego zdjecie.post-48316-0-60612400-1476401769.jpgpost-48316-0-46914700-1476401781_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE JEST OK

PIS czyli PRL BIS zamierza znieść podatek 19% i wprowadzić komunistyczne myślenie oraz populistyczne podejście, które najbardziej uderzy w przedsiębiorczych ..

 

A najsmutniejsze jest to, że tym tanim i prymitywnym populizmem udało im się dojść do władzy i dalej utrzymują wysokie poparcie. Z ludźmi chyba jest coś nie tak :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , zaraz  kolego Bartoszu 86 , nie doceniasz widzę , że wstaliśmy z kolan i przestaliśmy wykonywać dyrektywy " cioci z Berlina " ( jak to przeczytałem ostatnio na tym forum) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Aj tam, przecież nie jest ważne, żeby mi było lepiej, tylko, żeby sąsiadowi było gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził żeby Polakowi dogodził.  :)

Uśmiechnijcie się słoneczko świeci ! Ładny dziś dzień.

Podobno stres obniża potencję, wzmaga wypadanie włosów i pogarsza samopoczucie. :P  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.