Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

Urzędnik to też człowiek, jeszcze nie spotkałem takiego który by mi nie załatwił sprawy tak jak ja chciałem. :P


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...... Polski "ciemny" łyknie wszystko. 

Przeciez dokladnie po to zostalo to napisane. No i w pewnym sensie efekt zostal osiagniety skoro ta wrzutka tu sie znalazla :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku. Tak się składa, że moja żona jest urzędnikiem. I do tego w tym znienawidzonym NFZ. Podwyżki nie miała od kilku lat, pracuje do 16, z pracy wychodzi zwykle godzinę, półtorej później. Ja też jestem urzędnikiem, zatrudnionym w firmie podlegającej Marszałkowi (samorządowi). Dziękuję za pozbawioną uprzedzeń ocenę :)

Ja sam byłem kiedyś urzędnikiem w pewnym sensie (pracowałem w JST), ale mi przeszło.

 

Od wielu lat współpracuję ściśle z samorządem i administracją rządową na każdym szczeblu. W mojej ocenie jedynie marszałkowskie, to urzędy i urzędnicy, za których można się jako tako nie wstydzić. Nie wiem czy jest sens szerzej uzasadniać, nie każdego to interesuje.

Reszta to jest granda... polityka ew.  politykierka, lenistwo, nieudolność, niekompetencja, a przy tym bezbrzeżna i bezinteresowna złośliwość oraz leczenie kompleksów pozycją pana...  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już mowa o 4-5 progach podatkowych... Niby lepiej, a bolszewizmem trąci.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest w bogatych krajach, może my też już jesteśmy bogatym krajem?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

PiS w 2018 wyrucha przedsiębiorców brakiem liniowego, wiecie gdzie można tanie kawalerki kupić w Czechach?

No i dobrze, jeden niedrogi zegarek powinien wam wystarczyć. A dzieci, górnicy i helikoptery kasy potrzebują. Masz, to się podziel. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie .Drogie zegarki to dla aparatu tylko . Nie ma co przesadzać , kraj na dorobku przecież .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie wim co będzie w 2018r. Ech... Gdybym miał tak dokładne dane to już dawno obstawiłbym to i owo u "buka" :) . Do niedościgłego wzorca demokracji i wolności jaką są Niemcy najwyższej stawce w Polsce jeszcze sporo brakuje.

Martwicie się na zapas, zupełnie nie potrzebnie. Wcześniej mogą być wybory i może je wygrać Nowoczesna.PO . Wtedy sporo osób się zmartwi podatkiem katartralnym od wartości nieruchomości. Ciekawe czy gdy zostanie wprowadzony to Frankowicze będą płacili go we CHF?

Widząc ceny za m^2 "dla swoich" w Warszawie zapewne będą równi i równiejsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może lepiej , żeby tych wyborów nie było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie ma tak dobrze, wybory odbędą się najpóźniej po upływie "regulaminowego czasu gry" :) . Trzeba będzie się opowiedzieć i w razie sukcesu wyborczego portfelem dać dowód zaufania do partii  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już chyba przestałem wierzyć w ten kraj i jego mieszkańców czytaj wyborców...Ten kraj ciągle będzie na dorobku bo ciągle jest dymany.

Znalazłem jakiś swój stary wpis na forum lokalnym z 2005 roku gdzie wkurzałem się na ówczesne władze i ich pomysły, gdzie też na klęczkach spełniali wszelkie polecenia ePISkopatu...gdzie wydawało się, że ówczesne rządy to jest jakiś żart historii...

A teraz?

Jak widzę zapędy podatkowe, pomysły ,które chyba w zamierzeniu mają zabierać bogatym, a dawać biednym to ręce opadają...

Bardzo dobrym przykładem jak można zwiększyć wpływy do budżetu jest Rumunia:

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rumunia-obnizyla-vat-i-inne-podatki-skutek,225,0,2046945.html

 

...ale nie.Tu nie chodzi o to, żeby zrobić coś dobrego dla mieszkańców tego kraju żeby było lepiej. Tu chodzi o władzę. Jak zawsze.

 

Czekam na kolejne ustawy zakazujące choćby sprzedaży prezerwatyw i inne ciekawe projekty ustaw proponowanych dla Panów i Pań z Wiejskiej od Panów kapłanów w sukienkach,którzy przecież najlepiej znają się na życiu w rodzinie,prokreacji,prawach kobiet itd...

Po co zajmować się tematami ważnymi dla gospodarki, po co poruszać tematy istotne,aby ten kraj wyszedł z czarnej d*py... Nie...
Przecież lepiej w tej d*pie się osadzić i zacząć urządzać ...jak to powiedział kiedyś jeden z polityków: "Polska może być biedna, ważne aby była katolicka"
 

Niestety wyborcy ciągle wybierają te same gęby do rządu...większość z tych polityków już była i działała z mizernym skutkiem.

Polacy niestety tylko się jednoczą jak mają dostać wp***dol... U nas potrzebna jest dyktatura z mądrym władcą...innego wyjścia nie widzę na te wojny polsko-polskie, populistów, idiotów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie , że te wybory to takie demokratyczne fanaberie trochę .

O widzę , że kolega hezio jest podobnego zdania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wim co będzie w 2018r. Ech... Gdybym miał tak dokładne dane to już dawno obstawiłbym to i owo u "buka" :) . Do niedościgłego wzorca demokracji i wolności jaką są Niemcy najwyższej stawce w Polsce jeszcze sporo brakuje.

Martwicie się na zapas, zupełnie nie potrzebnie. Wcześniej mogą być wybory i może je wygrać Nowoczesna.PO . Wtedy sporo osób się zmartwi podatkiem katartralnym od wartości nieruchomości. Ciekawe czy gdy zostanie wprowadzony to Frankowicze będą płacili go we CHF?

Widząc ceny za m^2 "dla swoich" w Warszawie zapewne będą równi i równiejsi.

PO i Nowoczesna podatku od katastry nie wprowadzą, bo to uderzy głównie w ich elektorat i ich samych. Były już poważne przymiarki do tego podatku i Pan Tusk i jego kumple odpuścili temat. :)  Przeciwna jest również temu podatkowi postkomuna.

 

Edit. PO wprowadziło już cały system ewidencjonowania katastry i podatek mogło uruchomić w każdej chwili gdyby mieli w tym interes. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

PO i Nowoczesna podatku od katastry nie wprowadzą, bo to uderzy głównie w ich elektorat i ich samych. Były już poważne przymiarki do tego podatku i Pan Tusk i jego kumple odpuścili temat. :)  Przeciwna jest również temu podatkowi postkomuna.

 

Edit. PO wprowadziło już cały system ewidencjonowania katastry i podatek mogło uruchomić w każdej chwili gdyby mieli w tym interes. 

Ten niby pomysł został wpisany przez PO do długookresowego planu rozwojowego na 2019r. Nie martw się, o kieszeń członków PO. Podatek byłby zapewne tajny zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

 

@Hezio Wyobraź sobie jaki byłby jazgot gdyby budżet przeznaczył np. 1mld. zł na badania i eksperymentalny reaktor fuzji jądrowej. Albo coś prostszego, mały bezobsługowy reaktor atomowy. Mniej więcej to co projektują obecnie np. Japończycy. Ustawiłyby się całe rzesze pokrzywdzonych, że oni nie dostali. No i oczywiście fora by huczały od eksperckiej dyskusji na temat zastosowanej wykładziny w tokamaku albo grubości cyrkonowych osłonek kapsułek paliwowych. To ostatnie zdanie to oczywiście żart. Poprzednie niesty nie :( .

 

Na szczęście dla polskich podatników od pomysłu do realizacji jest bardzo daleka droga. Dlatego jak, któś coś zapowiada to zwykle zapowiada i nic więcej. A gdy usiądzie i pochyli się nad zapowiedzią to wtedy stają mu włosy dęba na d... bo skomplikowanie sprawy przerasta jego zwoje mózgowe i po cichu wycofuje się z szumnych zapowiedzi.

 

Amerykanie mawiają, że trzeba trzymać się za kieszenie gdy Kongres się zbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wy tu o wielkich sprawach więc ja pojadę przyziemnie. Nie jest okay, bo moja ulubiona drużyna, Carolina Panthers, przewaliła w poniedziałek z Tampa Bay Buccaneers (14:17). Ten sezon NFL mamy pozamiatany  <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o wielkich sprawach więc ja pojadę przyziemnie. Nie jest okay, bo moja ulubiona drużyna, Carolina Panthers, przewaliła w poniedziałek z Tampa Bay Buccaneers (14:17). Ten sezon NFL mamy pozamiatany  <_<.

U nas też słabo :(

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj3iaes59PPAhXECiwKHQlrC0MQFggcMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.tytanilublin.pl%2F&usg=AFQjCNF_qV69HNntJNAXk3K0m-BS23ew6g

 

post-48316-0-81092500-1476225809_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok. Kontuzja kolana od złego łóżka:) Serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, zarwało się? :D


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie jest ok. Kontuzja kolana od złego łóżka:) Serio

Łóżko ta obardzo niebezpieczne miejsce :) . Partnerce nic nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

W wypowiedziach tutaj można znaleźć i logikę i inteligencję,w przeciwieństwie do oficjalnych wypowiedzi naszych polityków, obojętnie jakiej opcji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polityce zagranicznej nasze pole działania jest na wschodzie – tam możemy być silni. Bezsensownym jest wdawanie się Polski zbyt skwapliwe w stosunki zagraniczne zachodnie dlatego, ponieważ tam nic innego nie może nas czekać, jak tylko włażenie zachodowi w d*pę... i bycie w tej d*pie obsrywanym.
Józef Piłsudski


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polityce zagranicznej nasze pole działania jest na wschodzie – tam możemy być silni. Bezsensownym jest wdawanie się Polski zbyt skwapliwe w stosunki zagraniczne zachodnie dlatego, ponieważ tam nic innego nie może nas czekać, jak tylko włażenie zachodowi w d*pę... i bycie w tej d*pie obsrywanym.

Józef Piłsudski

Moim zdaniem jak na razie, to dużo lepiej by było żeby nasi politycy w ogóle nie działali, a zabrali się najpierw.za naukę działania.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polityce zagranicznej nasze pole działania jest na wschodzie – tam możemy być silni. Bezsensownym jest wdawanie się Polski zbyt skwapliwe w stosunki zagraniczne zachodnie dlatego, ponieważ tam nic innego nie może nas czekać, jak tylko włażenie zachodowi w d*pę... i bycie w tej d*pie obsrywanym.

Józef Piłsudski

 

 

Słuchanie obcego agenta w sprawach polityki zagranicznej to słaba strategia. 

Fakty poproszę, jeśli można.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.