Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tarant

Nie jest OK...

Rekomendowane odpowiedzi

Logika podpowiada jednak, że zostają emeryci i ci co sobie dają radę, wypierdalają ci którym się tu nie udaje. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mnie tu mało co trzyma, jak mi się pogorszy to cytując klasyka wypierdolę w ciągu miesiąca. Dopóki nie zamkną granic to nikt nie zmusi ludzi ogarniętych do tyrania na bezzębny elektorat obecnej władzy, wyjścia nie mają tylko emeryci i nieudacznicy.

 

Skoro bez zawahania potrafisz odnieść się do swoich rodaków z pogardą to strach pomyśleć do czego byłbyś w stanie się posunąć, gdyby ktoś uczynił Ci krzywdę. Wolę nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niewątpliwe prawdą jest - że plany dokopania tym którzy zarabiają ok 120 000 zł i więcej - raduje mocno tych, którzy zarabiają mniej. Ale nie uderzy to w naprawdę bogatych, tylko tych, którzy awansowali, uczyli się, zdobywali doświadczenie i pracują NA UMOWĘ O PRACE NA ETACIE - pzostali doskonale ukryją swój dochód. WIęc to sygnał - ucz się, pracuj ciężko, awansuj - zarabiaj - a my ci zabierzemy.

 

ps

Bo nie każdy ma predyspozycje czy chęć by być przedsiębiorcą..... Teraz rząd wielu zmusi - Ja nie pojmuję jednak, że ludzie prawdopodobnie inteligentni - myślą, że te 300 000 zarabiających jak to mówią "dużo" da sie golić jak barany - i dzięki zabraniu właśnie tym - zwiększą wpływy do budżetu. 50% z nich natychmiast będzie na "samozatrudnieniu" i zmontuje takie koszty, że zachłanny rząd dostanie mniej niż przed zmianami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rząd odkąd pamiętam dochodził do władzy tanim populizmem co jest normalne w demokracji. Problem w tym że PiS postanowił spełnić swoje postulaty co jest całkiem przerażające. Najgorsze że mogą dostać 2 kadencję bo bezzębny elektorat kocha to co oni robią. "Dojechać prywaciorzy!!!", "Pińcet plus na każde z 10 dzieci!!!", PiS rozegrał to genialnie, problem w tym że z socjalizmem jest jeden problem, jak zauważyła M. Thatcher "eventually you run out of other people's money".

Tak dla przypomnienia, bo pamięć czasem zawodzi tych młodszych i tych starszych.  :P  

 

To obiecał  Pan Tusk wespół ze swoimi kolesiami. 

 

post-28411-0-53399300-1476442160.png

 

Po ośmiu latach rządzenia z powyższych obietnic niewiele zrobił. 

 

 

Natomiast w czasie swoich ośmioletnich rządów Pan Tusk zrobił to. 

 

post-28411-0-53869700-1476442496.gif

 

Ponieważ ja jestem egoistą i interesuję się tylko i wyłącznie sobą i swoją najbliższą rodziną, wobec powyższego w ogóle nie interesuje mnie to jak sobie radzą inni moi rodacy. Oczywiście życzę wszystkim jak najlepszego żywota, ale realnie ich żywot nie jest zależny od mojej skromnej osoby. Poza oczywiście moją najbliższą rodziną.

 

Więc co Pan Tusk w czasie swoich ośmioletnich rządów dla mnie zrobił.

 

1 - Podniósł mi podatek VAT.

2 - Podniósł mi składkę rentową.

3 - Zamroził mi na 5 lat kwotę wolną od podatku.

4 - Podniósł mi akcyzę na paliwo. 

5 - Zwiększył mi część lokalnych podatków.

 

Reszta jego fiskalizmu mnie osobiście nie dotyczy. 

Dla mnie osobiście na plus ośmioletnich rządów Pana Tuska przemawia tylko jeden fakt, ogólnie panujący burdel który pozwalał mi całkiem nieżle i bezstresowo żyć.  :)

 

 

 

Jeżeli chodzi o PiS i Pana Kaczyńskiego, to na razie w ciągu roku swoich rządów nic mi bezpośrednio nie zabrał, nie zrobił jeszcze żadnych podwyżek które by mnie i moją najbliższą rodzinę obciążały.

Więc ja jak na razie nic na Pana Kaczyńskiego złego nie mogę powiedzieć. 

Natomiast jeżeli spełni obietnicę obniżenia wieku emerytalnego, to będę go bardzo chwalił i w najbliższych wyborach będę głosował na PiS. 

Czyli wg Ciebie, będę w grupie bezzębnego elektoratu pisowskiego. :)  

Gdybym zrobił inaczej byłbym idiotą, ponieważ w moim interesie będzie to, żeby PiS wygrał następne wybory wtenczas nie podwyższą mi wieku emerytalnego na czym mi bardzo zależy ponieważ wiek emerytalny osiągnę dopiero w 2021 roku, czyli w czasie trwania drugiej kadencji rządów Pana Kaczyńskiego.  

Jeżeli w następnych wyborach, co nie daj Boże PO i Nowoczesna by wygrali i zaczęli rządzić, to jedną z pierwszych decyzji jakie podejmą będzie prawdopodobnie powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, a to oznacza, że będę musiał pracować i płacić składki na ZUS i inne o 2,5 roku dłużej i nie będę w tym czasie pobierał emerytury.

Te 2,5 roku  da mi około 75 000 zł lub może nawet (jeżeli nie obniżą kwoty bazowej) 85 000 zł.

Czyli to będzie prezent od Pana Kaczyńskiego i jego partii  dla bezzębnego wyborcy drugiego sortu. :P  :D

I jak tu nie chwalić takich dobrodziei  jak Pan Jarosław Kaczyński i jego kolesie.  :)

 

Edit Chcąc przejść w normalnym wieku na emeryturę muszę głosować na partię Pana Kaczyńskiego.

Chcesz dostać dodatkową kasę dla dzieci - musisz głosować zgodnie a własnym sumieniem, co dziecku odmówisz większego dobrobytu.

Chcesz mieć tanie własne mieszkanie - musisz głosować na Pana Kaczyńskiego, inaczej kredyt bankowy zniewoli ciebie dożywotnie. 

Itd. Itd.

Tak się współcześnie i nowocześnie buduje własny elektorat. Jakieś to jest proste - prawda. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek  a o wnukach i wnuczkach to Ty myślisz czy tylko o sobie ( emeryturze etc ) ? oby się nie okazało że albo nie będzie jej z czego wypłacił ,albo to w czym Ci ją wypłacą nie nada się już nawet do podtarcia tyłka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horyzont swiatopogladowy konczy sie na obrzezu wlasnego talerza :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horyzont swiatopogladowy konczy sie na obrzezu wlasnego talerza :)

Plusa Ci za to dałem. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieść wiek emerytalny do 87, może zmienisz nicka na młodziaszek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś w sposób bezpośredni nie wywiera negatywnego wpływu, to nie oznacza że pośrednio nie wywiera takiego (negatywnego) wpływu. I tutaj toczy się batalia o to, kto na ile jest w stanie się w tym wszystkim połapać. Mniej więcej na tej samej zasadzie, w której niektóre afrykańskie plemiona nie łączyły faktu zachodzenia w ciąże ze stosunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek  a o wnukach i wnuczkach to Ty myślisz czy tylko o sobie ( emeryturze etc ) ? oby się nie okazało że albo nie będzie jej z czego wypłacił ,albo to w czym Ci ją wypłacą nie nada się już nawet do podtarcia tyłka ..

Wnuki mają swoich rodziców i to oni mają obowiązek wychowania i "ustawienia" swoich dzieci.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusa Ci za to dałem. :)

Ciesze sie, ze nie odebrales tego krytycznie, bo wprawdzie nie podzielam takiego pogladu ale staram sie uszanowac, twoje prawo do takiego sposobu myslenia :)

 

@dziadek: Załóżmy że jesteś leworęczny, jeżeli powstałaby partia która głosiłaby postulat że praworęczni mają połowę swoich dochodów oddawać leworęcznym to miałaby twój głos?

Pewnie nie, bo glosuje sie przez podniesienie prawej reki, a zalozyles ze @dziadek jest leworeczny :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze nie odebrales tego krytycznie, bo wprawdzie nie podzielam takiego pogladu ale staram sie uszanowac, twoje prawo do takiego sposobu myslenia :)

 

(...)

 A to ciekawe stanowisko.

Rzecz w tym, że wzajemne szanowanie opinii to jedna sprawa. Ale jeśli opinia jednego jest czysto teoretyczna i nikomu realnych problemów nie robi, o tyle opinia drugiego jest przyczyną/skutkiem konkretnych dolegliwości.

I tu się na szacunek nie mam zamiaru zdobywać  :ph34r:

Chodziło o co innego, głosując na populistów którzy kupują sobie głosy za pożyczone pieniądze powodujesz że zadłużają przyszłe pokolenia które ten dług będą musiałby spłacić. Te pokolenia nie zdają sobie z tego sprawy i nie mają jeszcze prawa głosu więc nie mają jak się bronić przed motłochem który zawsze woli zeżreć tu i teraz i ma w d*pie co będzie za 10 czy 50 lat.

nicon,

bardzo trafna wypowiedź - z jednym małym wyjątkiem - "pożyczone"powinno zostać zamienione na "ukradzione" w najlepszym wypadku "zabrane"   :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek ma moje poparcie.

 

A tu ciągle aktualny tekst z innych czasów.

 

 

To dla Ciebie, miły bracie,

Są fabryki, żarcie w chacie.

To dla Ciebie, miły chłopie,

Siano kosi się w Europie.

I dla Ciebie, drogi kwiatku,

Pod dostatkiem jest opłatków.

Bóg na Ciebie patrzy z góry,

A ksiądz klepie wzniosłe bzdury.

 

To dla Ciebie ksiądz się tuczy,

Pingwin zaś religii uczy.

To dla Ciebie w pocie czoła,

Forsę zbiera się w kościołach.

I po śmierci też dla Ciebie,

Dyskoteka będzie w niebie.

Tobie także politycy,

Kładą forsą na ulicy.

 

(2x)

To dla Ciebie,

To dla Cebie,

Miły bracie!

 

Osładzają żywot wszelki,

Gdy wyzbierasz już butelki.

To dla Ciebie, cny Młodziku,

Stoją panie na chodniku.

I dla Ciebie w ciężkich czasach,

Chodzą k**wy w adidasach.

Pan prezydent też dla Ciebie,

Mowę strzelił na pogrzebie.

 

To dla Ciebie, mój Frajerze,

Dzielny żołnierz granic strzeże.

Komuniści trzepią szmalec,

Naród żuje zaś zakalec.

To dla Ciebie, Męczenniku,

Ciuchy pysznią się w butiku.

I dla Ciebie "urban" kręci,

Papież porodówkę święci.

 

(2x)

To dla Ciebie,

To dla Cebie,

Miły bracie!

 

To dla Ciebie, kotku durny,

Dziś czerwony wyszedł z urny.

Ludzie wierzą, że z "lenina",

Będzie schab i margaryna.

 

To dla Ciebie ciasta, kioski,

Czarny humor Matki Boskiej.

I komuchy znów na fali,

A piłkarzom w d*pę dali.

Są dla Ciebie też i sery,

Coca-cola, hamburgery.

Wódka wiejsko, pralnia, straż...

Tylko gówno z tego masz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o co innego, głosując na populistów którzy kupują sobie głosy za pożyczone pieniądze powodujesz że zadłużają przyszłe pokolenia które ten dług będą musiałby spłacić. Te pokolenia nie zdają sobie z tego sprawy i nie mają jeszcze prawa głosu więc nie mają jak się bronić przed motłochem który zawsze woli zeżreć tu i teraz i ma w d*pie co będzie za 10 czy 50 lat.

Puki co Tusk zadłużył Polskę 10 razy bardziej niż Gierek. :)  

Jak ja rozpoczynałem pracę to "umówiłem" się z rządzącymi, że jak przepracuję 40 lat to przejdę na emeryturę. Sami mi to zaproponowali i ja przyjąłem to w dobrej wierze. To zgodnie z tą umową, jak przepracuję 40 lat to emerytura mi się należy jak psu buda. :)

Wy umówiliście się z rządzącymi że chcecie emeryturę po przekroczeniu 68 roku życia i ja do tego nic nie mam. Wasza umowa, Wasza emerytura, Wasza praca. Martwicie się o kasę w ZUS-ie to pracujcie nawet do 80 lat. :)

W stosunku do mnie, rządzący (ludzie Tuska) zmienili jednostronnie warunki umowy jaką zawarła ze mną komuna 35 lat temu. Zmienili bez mojej zgody i żadnych negocjacji.

Ja chcę tylko tyle, żeby rząd zrealizował umowę jaką mi sam zaproponował i ze mną pod przymusem zawarł, bo ja ze swojej strony tą umowę zrealizuję w całości płacąc przez 40 lat składki do ZUS które były i są rewaloryzowane co roku.

 

Edit. Kol Nicon, bardzo proszę nie zaliczaj mnie do motłochu który woli zeżreć tu i teraz i ma wszystko w d*pie. :)

Ponieważ przechodząc  w wieku 65 lat na emeryturę będę miał dokładnie 40 lat składkowych, czyli przez 40 lat płaciłem składki na własną emeryturę, z czego 10 lat płacili za mnie moi pracodawcy, a za pozostałe 30 lat płacę składki z własnego wypracowanego zysku w własnej firmie i przez 30 lat płacę również podatki (był okres że płaciłem bardzo dużo) również z własnego wypracowanego zysku z których to podatków utrzymywane były między innymi różne szkoły i uczelnie które Ty ukończyłeś. 

Ja od nikogo nic nie chcę, chcę tylko odzyskać część tego co sam wpłaciłem do ZUS-u w ramach obowiązkowych składek i wymuszonej umowy z rządem. 

Mogę Ci zagwarantować, że odbiorę od  ZUS-u znacznie mniej niż do niego wpłaciłem (plus odsetki).

No chyba że dożyję do 100, to wtenczas rachunki się wyrównają. :)

 

 

Poza tym składka emerytalna płacona do ZUS-u nie jest podatkiem. Jest to składka wynikająca z indywidualnej umowy (co prawda wymuszonej przez rząd) pomiędzy ZUS-em i obywatelem. Rząd ma prawo do dysponowanie pieniędzmi pochodzących tylko z podatków. A moja emerytura teoretycznie nie powinna obciążać naszego wspólnego budżetu o który tak bardzo się martwisz Ty i inni Koledzy.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, jak dotąd rekord w tempie wzrostu zadłużenia należy do obecnego rządu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad pamietam to kazdy rzad walczyl o tempo wzrostu. Cokolwiek mial na mysli :)

 

Alexis de Tocqueville pisał że .....

Ten gosc zdaje sie tez powiedzial, ze demokracja skonczy sie wtedy, gdy rzad odkryje, ze moze przekupic wyborcow ich wlasnymi pieniedzmi :)

Mysle dokladnie tak jak Ty ale postaraj sie jednak zrozumiec kolege @dziadka. Podejrzewam, ze on nie wierzy w reinkarnacje. Zycie ma tylko jedno i replay'a nie bedzie. Chce zabrac co swoje nie troszczcac sie o to co bedzie potem. On glosowal dla siebie, Ty dla przyszlych pokolen. Byc moze kiedy bedziesz kilka lat przed emerytura i znajdziesz sie w podobnej sytuacji to bedziesz myslal podobnie jak on :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnieliście się umówić co do kwoty, musisz być bardzo naiwny skoro wierzysz w takie "umowy" z rządem.

 

Alexis de Tocqueville pisał że "nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.". Jak się okaże że jednak nie udało się wyszarpać tyle podatków ile sobie założyli i skończy się kasa to myślisz że co rząd zrobi? Może nawet obniżyć emerytury o 50% i powie "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi", bo co zrobisz? Zbierzesz emerytów i pójdziesz pod sejm :D?

 

Jak myślisz, dlaczego PO podwyższyła wiek emerytalny, żeby celowo zbulwersować całe społeczeństwo i pogorszyć sobie wyniki w wyborach? A dlaczego zdecydowali się restrukturyzować niektóre kopalnie? Żeby w każdych wiadomościach pokazywali strajkujących górników których gazuje policja?

W pierwszym zdaniu zaprzeczyłeś sam sobie. Jak rząd mówi że nie ma pieniędzy, to znaczy że tylko mówi, ja nie jestem naiwny i w to oczywiście nie wierzę. :)

 

O tym że rząd mi w przyszłości zabierze emeryturę nawet nie myślę, bo ja dostanę emeryturę w wysokości minimum socjalnego, więc w razie krachu tej grupie ludzi nie zmniejszą emerytur. :)

Zaczną od tych którzy dostają największe. Więc jestem spokojny. 

 

Zresztą "pisiorki" już taką próbę zrobili i obniżyli emerytury esbeckie i pazerniaki chcieli rozdzielić tą pozyskaną kasę między siebie, ale przestraszyli się opinii społecznej i się z tego wycofali. W drugiej kadencji oporem opinii społecznej nie będą się przejmować i pójdą na całość i spłaszczą wszystkie emerytury a zaoszczędzoną  kasę rozdzielą wśród swoich. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad pamietam to kazdy rzad walczyl o tempo wzrostu. Cokolwiek mial na mysli :)

 

Ten gosc zdaje sie tez powiedzial, ze demokracja skonczy sie wtedy, gdy rzad odkryje, ze moze przekupic wyborcow ich wlasnymi pieniedzmi :)

Mysle dokladnie tak jak Ty ale postaraj sie jednak zrozumiec kolege @dziadka. Podejrzewam, ze on nie wierzy w reinkarnacje. Zycie ma tylko jedno i replay'a nie bedzie. Chce zabrac co swoje nie troszczcac sie o to co bedzie potem. On glosowal dla siebie, Ty dla przyszlych pokolen. Byc moze kiedy bedziesz kilka lat przed emerytura i znajdziesz sie w podobnej sytuacji to bedziesz myslal podobnie jak on :)

Oczywiście że nie wierzę w reinkarnację a trumna kieszeni nie ma. Dokładnie tak myślałem jak Kol. Nicon i inni jak miałem lat 30, 40 i nawet 50. 

Dzisiaj mam 60 i pełną świadomość, ze to co miałem osiągnąć to już osiągnąłem i w tej chwili schodzę z górki.  :)

Obserwując swoje najbliższe otoczenie mogę napisać, że ja jestem mentalnie przywiązany do Polski, mój syn mentalnie jest już przywiązany do Europy, a wnuk już będzie globalistą. :)  

Ziemia coraz bardziej przypomina jedno wielkie miasto.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć, znam patologię która zrezygnowała nawet z dorywczej pracy po wprowadzeniu 500+, oni z pewnością zostaną. Czy sobie radzą, no cóż w pewnym sensie faktycznie tak :D.

Logika nie patrzy, tylko wnioskuje na podstawie faktów, zgodnie z podstawowymi jej relacjami. Relacje te to są twierdzenia pierwotne i ostateczne, nie podlegające już analizie. Nie ma tu punktów widzenia i rożnych  logik, można być tylko logicznym, albo nie. Ktoś kto logiki nie rozumie, to nie rozumie tez tego że jej nie rozumie. Zgodnie z tą logika, nie wyjeżdża z kraju ktoś kto daje rade, bo po co, wyjeżdżają ci co nie dali rady i tyle.

Mam całą masę znajomych i również rodzinę, która wypierdzieliła, jednym się powodzi lepiej, innym gorzej, ale wszyscy oni maja lepiej niż mieli tu w kraju, ale nie wszyscy oni mają lepiej od tych co pozostali w kraju.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika nie patrzy, tylko wnioskuje na podstawie faktów, zgodnie z podstawowymi jej relacjami. Relacje te to są twierdzenia pierwotne i ostateczne, nie podlegające już analizie. Nie ma tu punktów widzenia i rożnych  logik, można być tylko logicznym, albo nie. Ktoś kto logiki nie rozumie, to nie rozumie tez tego że jej nie rozumie. Zgodnie z tą logika, nie wyjeżdża z kraju ktoś kto daje rade, bo po co, wyjeżdżają ci co nie dali rady i tyle.

Mam całą masę znajomych i również rodzinę, która wypierdzieliła, jednym się powodzi lepiej, innym gorzej, ale wszyscy oni maja lepiej niż mieli tu w kraju, ale nie wszyscy oni mają lepiej od tych co pozostali w kraju.

Plusa Ci za to dałem, Myślę dokładnie tak samo. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do emerytur to nawet Niemcy mają zamiar podnieść wiek emerytalny.Żeby dać trzeba mieć,póki co na idiotyczny program 500 plus kasę się pożycza w znienawidzonych zachodnich bankach.Tak naprawdę ten program powinien nazywać się 900 minus ponieważ odsetki od kredytu oraz pensje i zusy ludzi zatrudnionych do obsługi tej łapówki kosztują krocie .Pis wykończy ekonomicznie ten kraj,to co czynili poprzednicy to był pikuś,najwięcej stracą Polacy,a obłowi się ...Kościół,huba tego narodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biednej Japonii wiek emerytalny to obecnie 70 lat, a Japończycy nawet po przekroczeniu tego wieku starają się pracować, bo najważniejsza jest dla świadomość, że są użyteczni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonia to odmienność mentalna i kulturowa,tu nie chodzi o ekonomię tylko psychikę.U nas to ekonomia,ktoś obliczył ,że Polak powinien pójść na emeryturę w wieku 80 lat.Wchodzimy właśnie w niż demograficzny,niedługo nie bedzie komu składać się na emerytów .Dziadek,a Twoje składki płacone w komunie to 2 dolce miesięcznie więc nie licz na wiele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.