Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

Taaa. Najlepiej zdyskredytować, ośmieszyć a na koniec zaszczuć. Proszę bardzo. Niech się wypowiedzą ci "entuzjaści" szczepionek (nie mylić z entuzjazmem szczepień w ogóle i PANDEMII), ile to razy w roku szczepiliście się do tej pory na grypę? Może znajdzie się jakiś rekordzista co zrobił to kilka/naście razy ? Zaszczepiłem się , ale zostałem do tego niejako zmuszony. Aby normalnie prowadzić firmę i ewentualnie wyjechać na wakacje prawdopodobnie "będę musiał" zaszczepić się trzykrotnie w mniej jak sześć miesięcy od podania pierwszej dawki. Chyba nie jest to normalne. Nie powinien więc dziwić fakt mojego sceptycznego podchodzenia do tej akcji.

 

Pytałem o operacje, ponieważ chociażby przed zabiegiem operacyjnym szczepionka przeciwko WZB jest podawana w dwóch dawkach.

 

Właściwie to, o co Ci chodzi? Żeby przyznać, że nie jest to "normalna" (cokolwiek to znaczy) sytuacja? Bo ja, na przykład, przyznałem to już dawno. Chociaż nie wiem, po co, skoro każdy przeciętnie rozgarnięty człowiek chyba widzi, że pandemia i jej konsekwencje to nie jest "coś normalnego". A w sytuacji niestandardowej trzeba niekiedy postępować niestandardowo. Tak ja to rozumiem. Jako zwolennik prostego i klarownego przekazu, powiem też, że - jakkolwiek zdaję sobie sprawę z faktu, iż przemysł farmaceutyczny zarabia krocie - nie wierzę w to, że pandemię wymyślili jego bossowie, żeby zarabiać na szczepieniach. Czy to wykluczam..? Cóż, jesteśmy w TEORIACH SPISKOWYCH, więc... ;)

 

Tym niemniej, na razie przynajmniej, czuję się przekonany stanowiskiem 99,9999999999% specjalistów medycyny i wirusologii, którzy ZDECYDOWANIE rekomendują szczepienia. Sam jestem za głupi, żeby to ogarnąć, a komuś wierzyć muszę. Wybrałem więc opcję powyższą zamiast opcji kilku dość dla mnie nieprzekonywujących "samotnych, białych żagli" medycyny. Może zrobiłem błąd - to się okaże.

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pandemia jest normalna? Grypa w tylu wydaniach co roku jest normalna? Trudno, stało się i trzeba z tym żyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2021 o 19:45, gruby2000 napisał(-a):

O tym właśnie piszę. Jest tu pewna grupa , która uważa się za ,,fachofców" i napiszesz coś, co nie będzie po ich myśli to będą próbowali Ciebie zdyskredytować. Dajcie sobie spokój. Świata nie zbawicie. Kto chce się zaszczepi, kto nie i tak go nie zmusicie.

 

Całe szczęście, że Ty takich metod nie stosujesz. Ciebie dyskredytują, Ty używasz jako argumentów jedynie pieszczotliwych zdrobnień :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A Ty kim zostaniesz? A może już zostałeś..? 
 
To zastanawiające, jak wiele uwagi inni ludzie nam poświęcają, kiedy chcą nam dopiendolić, a jak BARDZO, BARDZO niewiele, kiedy powinni pomyśleć nie tylko o swoim, ale i o naszym bezpieczeństwie i dobru, nie uważasz...? 


Nie wiem czemu odbierasz to jako chęć dopie/n/r/dolenia. Nie znam Cię osobiście, ale wydajesz się spoko gościem. Różnimy się w wiadomym temacie, i tyle.
Odwołałem się do przykładu, który sam podałeś. Dla mnie to w gruncie rzeczy dość przygnębiająca wizja takiego corocznego, czy nawet częstszego przyjmowania "dawki przypominającej" (w sumie, to nie do końca wiadomo, po co), którą, jak zauważyłeś, teraz aplikujemy co najwyżej swoim zwierzakom.
Co do myślenia o "naszym" bezpieczeństwie, to, hmm...
1ac2c952d5cfb32aef00b49b48194f28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASTRAL napisał(-a):

Nie wiem czemu odbierasz to jako chęć dopie/n/r/dolenia. Nie znam Cię osobiście, ale wydajesz się spoko gościem. Różnimy się w wiadomym temacie, i tyle.
Odwołałem się do przykładu, który sam podałeś. Dla mnie to w gruncie rzeczy dość przygnębiająca wizja takiego corocznego, czy nawet częstszego przyjmowania "dawki przypominającej" (w sumie, to nie do końca wiadomo, po co), którą, jak zauważyłeś, teraz aplikujemy co najwyżej swoim zwierzakom.
Co do myślenia o "naszym" bezpieczeństwie, to, hmm...

 

 

To, czy akurat Ty akurat mnie akurat z powodu niniejszej dyskusji "dopiendalasz", nie jest ważne. Mówiłem w szerokim kontekście.

Dla mnie postawa "nie noszę maseczek, nie szczepię się, bo nie" to postawa braku empatii wobec innych. I, chociaż za pewnością narażę się tutaj znacznie większej liczbie forumowiczów niż tylko tym, którym przeszkadza, że (jeszcze) mają mniej lajków ode mnie :D albo że ja też, a nie tylko oni sami, regularnie prezentuję w KILKU wątkach na forum zegarki, z których NIEKTÓRE sprzedaję, to powiem otwartym tekstem - mam poważne wątpliwości, czy ktoś, kto taką postawę prezentuje, to "spoko gość". A jeszcze prościej - jeżeli taki ktoś powie mi wprost: "słuchaj, nie chcę się zaszczepić, ponieważ panicznie boję się powikłań, śmierci po szczepionce i sam jeszcze nie wiem czego", to jestem w stanie to jakoś zaakceptować. Ludzka rzecz. Natomiast jeżeli widzę "chojrakowanie", "heheszki" i tym podobne postawy, to bliższy jestem wyciągnięcia wobec takiej osoby środkowego palca niż całej dłoni.  ;)

 

Jeżeli chodzi o kwestie odpowiedzialności prawnej za ewentualne powikłania poszczepienne, to w KAŻDYM przypadku wiążącym się z dochodzeniem swoich praw w kontekście problemów zdrowotno-życiowych, droga jest niezwykle skomplikowana i trudna - szczególnie, kiedy musimy to robić po własnej śmierci.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

ile to razy w roku szczepiliście się do tej pory na grypę?

 

Na odkleszczowe zapalenie mózgu należy przyjąć 3 dawki pierwotne (przypominające też się bierze, z tym że co 3 lata). O tej akurat wiem, bo byłem szczepiony. Jest to również choroba wirusowa. Na wzw typ też 3. Więc nie wiem co dziwnego w podobnych procedurach?

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Na odkleszczowe zapalenie mózgu należy przyjąć 3 dawki pierwotne (przypominające też się bierze, z tym że co 3 lata). O tej akurat wiem, bo byłem szczepiony. Jest to również choroba wirusowa. Na wzw typ też 3. Więc nie wiem co dziwnego w podobnych procedurach?

 

Przeciwko wzw B doszczepia się i więcej razy, o ile poziom przeciwciał spadnie. Horror.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

 

 

Właściwie to, o co Ci chodzi? Żeby przyznać, że nie jest to "normalna" (cokolwiek to znaczy) sytuacja? Bo ja, na przykład, przyznałem to już dawno. Chociaż nie wiem, po co, skoro każdy przeciętnie rozgarnięty człowiek chyba widzi, że pandemia i jej konsekwencje to nie jest "coś normalnego". A w sytuacji niestandardowej trzeba niekiedy postępować niestandardowo. Tak ja to rozumiem. Jako zwolennik prostego i klarownego przekazu, powiem też, że - jakkolwiek zdaję sobie sprawę z faktu, iż przemysł farmaceutyczny zarabia krocie - nie wierzę w to, że pandemię wymyślili jego bossowie, żeby zarabiać na szczepieniach. Czy to wykluczam..? Cóż, jesteśmy w TEORIACH SPISKOWYCH, więc... ;)

 

 

I za to ci daję plusa 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

I za to ci daję plusa 😀

 

I bardzo, bardzo źle zrobiłeś! Koniecznie cofnij to polubienie i oddaj lajka komuś naprawdę potrzebującemu.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem , że to powiesz, ale... kto daje i zabiera , ten się w piekle poniewiera😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiera facet i staje przed obliczem Św. Piotra, który mówi:
- Najpierw pokażę ci jak wygląda niebo.
Wjeżdżają windą do nieba, a tam wszystko pięknie, ludzie spacerują, słonko świeci, spokojnie.
- A teraz pokażę ci jak wygląda piekło - mówi Piotr.
Zjeżdżają windą na dół, a tam dyskoteka, roznegliżowane dziewczyny, no sama radość. Wrócili z powrotem do bramy, facet się zastanowił i mówi:
- To ja wybieram piekło.
Św. Piotr zaproponował więc, żeby jeszcze raz pojechali do piekła, żeby facet się upewnił co do słuszności wyboru. Zjeżdżają więc do piekła, a tu smoła, łańcuchy, ponuro. Oburzony facet woła:
- Jak to, przecież przed chwilą to całkiem inaczej wyglądało?!
- Owszem - mówi Św. Piotr - ale poprzednio oglądałeś Dział Marketingu!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Kolejny dzień w pandemicznym raju... W Belgii, pod Brukselą 7 mieszkańców domu opieki mimo pełnego zaszczepienia zmarło z powodu zakażenia mutacją Kappa. Szef BiNTech-u potwierdził, że przy tej plastyczności wirusa jeszcze przez przynajmniej 6 miesięcy obecna wersja szczepionki mRNA powinna być skuteczna. Nie interesowałem się a mimo to dowiedziałem, choć kogo to obchodzi, że antyszczepionkowcy znowu protestowali. Nie łapię tylko czy przeciw wirusowi, którego podobno nie ma, nieprzetestowanym przynajmniej przez 20 lat szczepionkom, czemuś zupełnie losowemu :) ?

W Polsce na wzrost zakażeń poczekam do 01.09 kiedy wszyscy ściągną z wakacji, przynajmniej z grubsza i zaczną się badać :) .

 

p.s.

Na grypę, jak nie zapomnę szczepię się co roku. Normalne nudy, jednodawkowa, 10 min. pod gabinetem w sam raz by wbić na chess.com i złoić jakiegoś niezaszczepionego śmiertelnika.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła być kappa, mogła być banalna salmonelloza lub coś zbliżonego. W PL takie grupowe zwalnianie wolnych miejsc miało nieraz miejsce i przed covidem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Podobno zbadali z brukselsko-komisaryczną dokładnością. Tylko to niczego nie dowodzi może poza tym, że szczepionki działają bo Kappa nie zabiła wszystkich pensjonariuszy wraz ze znacznie zdrowszą i młodszą, również zaszczepioną obsługą.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Ritter napisał(-a):

................... Szef BiNTech-u potwierdził, że przy tej plastyczności wirusa jeszcze przez przynajmniej 6 miesięcy obecna wersja szczepionki mRNA powinna być skuteczna. ................

...................................

 Jak to rozpowszechnisz to anty , będzie znowu miała "świerzą krew" do "dyskusji"

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Kappa, Adidasa i Pumy ;), właśnie oglądałem przed chwileczką na zagramanicznym kanale pana profesora medycyny z Yale, który powiedział, że największym fenomenem okresu pandemii jest to, że pomimo jego tytułów i wieloletniej kariery medycznej, niektórzy sąsiedzi i tak bardziej wierzą w opinie kolegi-majstra na budowie, bo coś tam usłyszał od kogoś, kto coś tam widział na blogu kogoś, kto coś zobaczył na YouTube.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym Yale to co oni robią? Bo o ile wiem, to zamki do drzwi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
20 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 Jak to rozpowszechnisz to anty , będzie znowu miała "świerzą krew" do "dyskusji"

To nie wiesz, jestem krypto-krypto-antyszczepionkowcem :) .

Tak serio, ukrywanie informacji niczemu konstruktywnemu nie służy. To jest dopiero pożywka do tworzenia niesamowitych koncepcji.

Dla mnie infromacja z BioNTech-u jest jak najbardziej konstruktywna. Skoro to BigPharma i to niesamowicie pompowana wycenami giełdowymi czego jesteśmy światkami tu i teraz gdyż wzrosty notowań BioNTech-u są znaczące. To mimo góry kasy jaką mają nie kupili sobie po Maybachu i Rolex-sie a siedzą i kombinują bo to wcale nie jest chwalebny koniec pandemii i należy mieć tak na wszelki wypadek realny Plan B a nie modły o cud. Jakoś mnie wizja dogrywania kolejnej wersji oprogramowania mRNA nie przeraża.

 

 

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego sobie nie kupili tego i owego??

 Bo nie mają siedziby w Toruniu...

 Dlatego też "masy" ich nie chcą słuchać...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
1 minutę temu, mkl1 napisał(-a):

Wiesz dlaczego sobie nie kupili tego i owego??

 Bo nie mają siedziby w Toruniu...

 Dlatego też "masy" ich nie chcą słuchać...

To raczej inna percepcja rzeczywistości. Jest coś pożytecznego do zrobienia to się to robi tu i teraz a nie obnosi januszowo z bogactwem. Co do polskich antyszczepionkowców to raczej jest inny "target" jak toruński. Raczej dobrze wykształceni, młodzi, z dużych miast z dziećmi zagrożonymi autyzmem :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, pisząć: Dobrze wykształceni...

przecież teraz każdy (no prawie) jak jest  po maturze to ma "wyższe" ( tylko co to znaczy????)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
6 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Co masz na myśli, pisząć: Dobrze wykształceni...

przecież teraz każdy (no prawie) jak jest  po maturze to ma "wyższe" ( tylko co to znaczy????)

Wolałbym akurat tego nie rozwijać :) . Na papierze wygląda to dobrze i tak to pozostawmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.