Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, szwed napisał(-a):

Co do tego co kupił Roleksa za 80k tez nie chce być gorszy i swoje zarobić jak ten od którego go kupił! 😜

Dokladnie - bo tak jak i Ty zapewne nie oddasz swojego vintage za tyle, co kupiles, nie? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Dokladnie - bo tak jak i Ty zapewne nie oddasz swojego vintage za tyle, co kupiles, nie? 😜

I tu mnie masz 🙃

Ogólnie nie mam zamiaru sprzedawać większości swoich zegarków chyba, że sytuacja życiowa mnie do tego przymusi!

 

Ale osobiście nie płakał bym gdyby Roleksy wróciły do normalności cenowej czyli po tyle ile je kupowałem czyli 10k za Suba np. Trochę więcej za DD i tyle samo za 4ro cyfrowego suba. To były czasy 😌


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy OP np kolor Tiffany kosztuje katalog circa 30K.Widziałem tu chyba ktoś sprzedawał za 60K.

Czy to wg Was jest normalne przepłacac drugie tyle?Gdyby nie "oszołomy" to by takich cen nie windowali fliperzy bo by nie bylo zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, robol1 napisał(-a):

Czy to wg Was jest normalne przepłacac drugie tyle?Gdyby nie "oszołomy" to by takich cen nie windowali fliperzy bo by nie bylo zbytu.

A czy choc jedna osoba tu napisala, ze to normalne? 🤔

Nikt tutaj a szczegolnie ci pamietajacy dawne czasy nie chce takiej sytuacji. Baaaa.... nawet butiki mowia, ze fajniej bylo bez tych kolejek i zapisow, bo zupelnie inni klienci przychodzili po zegarki a nie tylko je "odbierali". Jednak nic na to nie poradzimy biadolac, narzekajac i obrazajac tych, ktorym udalo sie zapisac i czekaja, lub tych co odebrali i chca tylko zarobic - sytuacja niezbyt fajna, ale tak jest i tyle i nie tyczy sie to juz tylko Rolexa... 😔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś go kupuje za 50-60K (idę o zakład, że przepłacają niemal wyłącznie kobiety)  to wyląduje na ręku obok bransoletek Tiffany'ego, Choparda, Cartiera itp., które będą go piłowały od pierwszego dnia, co miłośnika zegarków przyprawi niemal o zawał serca. Te 50-60K wydane na "w końcu ładny kolor Rolexa" jest dla przyszłej właścicielki jak splunięcie. Wiele rzeczy nie jest dla normalne, ale to nie powód do nazywania kogoś oszołomem lub debilem, a o to pytałem kilka postów wcześniej.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle ludzi na świecie, którym czy wydadzą 10k czy 20k $ nie robi większej różnicy. Nie każdy jak my tutaj rozkłada zegarki na czynniki pierwsze, tylko coś mu się podoba i kupuje gdzie dostępne. Nikogo nie czyni to oszołomem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowmy sie - wiekszosc z nas dla zwyklego zjadacza chleba, to oszolomy 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szwed napisał(-a):

To prawda w tych czasach KAŻDY Roleks jest szpanerski!

 

Co do tego co kupił Roleksa za 80k tez nie chce być gorszy i swoje zarobić jak ten od którego go kupił! 😜

I dołoży swoje 10% 😂

 

Czy Waszym zdaniem nowy Explorer 36 mm w stali też można określić jako szpanerski ? Mnie się wydaje, że niekoniecznie.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mylof napisał(-a):

Czy Waszym zdaniem nowy Explorer 36 mm w stali też można określić jako szpanerski ? Mnie się wydaje, że niekoniecznie.

Chyba nie o to chodzi 😉 Sub tez do szpanerskich nie nalezy, ale to nie forma czy zloto/diamenty czynia te zegarki "szpanerskimi", tylko logo 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że zamówiłem skromny zegarek... To tak, żeby offtopic nie było 😉


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sytuacja na rynku Rolexa jest pokłosiem dużej ilości pieniędzy, których przez ponad rok nie mieliśmy (przynajmniej niektórzy) na co wydawać, wbrew pozorom adekwatne do ssania rynku są dzisiejsze uwagi Marka Mobiusa dot. akcji i kryptowalut: „Wiele osób ma w ręku gotówkę, z którą chcą coś zrobić, a po drugie, wiele osób jest zdezorientowanych. (...) Więc masz zabawną sytuację z dużą ilością pieniędzy w kieszeni i mnóstwem zamieszania i dezorientacji, więc myślę, że to właśnie napędza wiele tych szalonych ruchów na rynku”.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mylof napisał(-a):

A już myślałem, że zamówiłem skromny zegarek... To tak, żeby offtopic nie było 😉

No to widzisz jak sie myliles... 😁

 

A tak na powaznie - na szczescie Rolex ma kilka fajnych "prostych" i malo rzucajacych sie w oczy modeli w stali, jednak czar prostoty pryska w momencie, jak ktos przeczyta co to za marka - no tak jest... 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mroova napisał(-a):

Wg mnie sytuacja na rynku Rolexa jest pokłosiem dużej ilości pieniędzy, których przez ponad rok nie mieliśmy (przynajmniej niektórzy) na co wydawać, wbrew pozorom adekwatne do ssania rynku są dzisiejsze uwagi Marka Mobiusa dot. akcji i kryptowalut: „Wiele osób ma w ręku gotówkę, z którą chcą coś zrobić, a po drugie, wiele osób jest zdezorientowanych. (...) Więc masz zabawną sytuację z dużą ilością pieniędzy w kieszeni i mnóstwem zamieszania i dezorientacji, więc myślę, że to właśnie napędza wiele tych szalonych ruchów na rynku”.

 

Nie tylko Roleksa, nawet auta premium się dobrze sprzedają. Wrzucałem niedawno, ze najbogatszym człowiekiem na świecie został założyciel LVMH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

A właśnie. Czy miejsce w kolejce jest dziedziczone? W przypadku daytony, zysk jest na poziomie ok 60 tysięcy, zatem może podzielić nie jedną rodzinę... 

Ja swoje potwierdzenie zamówienia dołączyłem do testamentu ;-) Tak na wszelki wypadek... Nie planuję sprzedawać, ale nie wiem jak spadkobiercy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na prawdę dużo gotówki na rynku i tylko dlatego takie OP się pompuje do 60k. Miłośnik, najbardziej gorliwy może i przepłaci 2 razy, ale za Daytonę, a nie kolorowy "entry level".

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tbn napisał(-a):

...   Wrzucałem niedawno, ze najbogatszym człowiekiem na świecie został założyciel LVMH.

Europy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dwa miesiące na + o 42 mld dol  

Nieźle. Jednak chyba którąś strona ma lekkie rozbieżności. 

 

Ciekaw jestem dlaczego część mojego tekstu jest "podświetlona". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 12:49, Krystian napisał(-a):

Gratulacje. Świetny zegarek.

Dzięki!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 12:29, mario1971 napisał(-a):

Brzmi to trochę jak odgłos maszyny do pisania ;)

 

Wracając do tematu. Masz jeszcze niebieskiego DJ41? Jak tam z precyzja chodu w Twoim 3235? 


Tak mam ale większość czasu spędza w sejfie ze względu na PCL którego nie jestem fanem w tej konfiguracji.

Przez pierwszy tydzień robił +1 ale później wskoczył na +3/+4 i już tak trzyma drugi rok.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maserati napisał(-a):

Tak mam ale większość czasu spędza w sejfie ...

Serio trzymasz zegarwk w sejfie  

 

5 minut temu, Maserati napisał(-a):

... na PCL ...

Co to


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 15:10, desmo napisał(-a):

To jest właśnie dowód prawdziwych intencji ...trzy kolejne posty w obronie swojej po raz kolejny nadszarpniętej reputacji bez związku z tematem wątku. Co my tu mamy, spamowanie, trolling, obrażanie innych uczestników...w sumie pasuje do gościa, który „ mądrościami” w pośpiechu kradzionymi z internetu pudruje  swój wizerunek. 


Jak na użytkownika który od lat , regularnie prowadzi tutaj na privach  krypto-handel nowymi zegarkami to demonstrujesz zadziwiającą łatwość w moralizowaniu i wskazywaniu że to „inni kradną”, zresztą nie tylko w tym wątku.

3 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Serio trzymasz zegarwk w sejfie  

 

Co to


a konkretniej bank trzyma 🙂. Rolexa łatwo sprzedać ale i trudno kupić i obawiam się że przy obecnej kolekcji gdybym sprzedał to nie miałbym motywacji aby coś kupić, niezależnie od problemów z dostępnością.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.