Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A jak polecasz, to możesz jakieś bliższe namiary na tą kurtkę podać?

Nazwa: Kurtka Bundeswehra Flecktarn

Link do aukcji (przykładowej, bo jest sporo tego towaru): https://allegro.pl/oferta/kurtka-bundeswehra-flecktarn-15-nowa-8547943232

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M65 to kurtka takich dinozaurów jak ja :) kupiona na szkole oficerskiej kiedy nie było jeszcze ogólnodostępnych tkanin typu gore-tex. Wtedy, w latach 90-tych była na czasie. Teraz mimo wielkiego sentymentu (chodziłem w niej non stop ze 20 lat) jest jak to już kolega użył rezydentem szafy :) 

Mimo wszystko kiedy ubiorę pod nią czarny windstoper jeszcze robi robotę, ale faktycznie jest ciężka i krępuje ruchy, jest typową kurtką do lansu po mieście. 

Mimo wszystko uwielbiam ją i kupię kolejną, ale tylko od Alphy, stara zostanie jako wspomnienie pięknych czasów młodości i garnizonów w których "rządziliśmy" będąc młodymi podporucznikami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M65 to kurtka takich dinozaurów jak ja :) kupiona na szkole oficerskiej kiedy nie było jeszcze ogólnodostępnych tkanin typu gore-tex. Wtedy, w latach 90-tych była na czasie. Teraz mimo wielkiego sentymentu (chodziłem w niej non stop ze 20 lat) jest jak to już kolega użył rezydentem szafy :) 

Mimo wszystko uwielbiam ją i kupię kolejną, ale tylko od Alphy, stara zostanie jako wspomnienie pięknych czasów młodości i garnizonów w których "rządziliśmy" będąc młodymi podporucznikami :)

 

Mimo sentymentu swoją oddałem, ile można artefaktów z młodości trzymać w szafie ? Wystarczy ostatni mundur, będzie jak znalazł we właściwej chwili ;)

Ale oddałem z małym żalem, gdyż do końca nie była koszerna. W kołnierzu miała suwak plastykowy a nie mosiężny :wacko:

BTW po jakiej Sorbonie jesteś ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rzeczywiście, siedem stówek to należy się dwa razy zastanowić nad zakupem. Ja swoją M65 oddałem po rodzinie, a sam mam na grzyby, ryby i takie tam kurtkę bundeswehry z kapturem. Wiem że nie jest taka "medialna" jak wyrób amerykański, ale świetnie się sprawdza, wszak Niemcy doświadczenie zdobywali i pod Stalingradem i pod Tobrukiem, wiec znają się na rzeczy jak robić mundury. Kurtka ma świetne rzepy i suwaki, kieszenie są na swoim miejscu, jest w miarę ciepła i przewiewna. No i kosztuje ułamek tego co amerykańska. :P

Polecam :)

 

Znalazłem nową parkę Bundeswehry w kolorystyce Flecktarn i ...nabyłem  :) Będzie powód, żeby na grzyby zacząć chodzić  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nową parkę Bundeswehry w kolorystyce Flecktarn i ...nabyłem :) Będzie powód, żeby na grzyby zacząć chodzić :lol:

Tylko musisz na partyzantów uważać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko musisz na partyzantów uważać ..

 

Spoko, do tego co trzeba to z niej odpruję  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, petruss said:

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Trzeba przymierzyć obie, najlepiej w oryginale.  Chorowałem długo na M65, jak ubrałem model od Alphy wyszło, zgodnie z prawdą, że nie mam "wojskowej figury". Po kilku przymiarkach różnych firm, skończyło się na wariacji na temat M65 od Superdry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, petruss napisał(-a):

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Oo mi też tego typu kurtka się podoba 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tts napisał(-a):

Trzeba przymierzyć obie, najlepiej w oryginale.  Chorowałem długo na M65, jak ubrałem model od Alphy wyszło, zgodnie z prawdą, że nie mam "wojskowej figury". Po kilku przymiarkach różnych firm, skończyło się na wariacji na temat M65 od Superdry.

 

No właśnie z tym przymierzyć najgorzej. Kupiłem austriackie M65, i było mega dopasowane (poczytałem, po fakcie, że to wersję najbardziej slim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, petruss said:

 

No właśnie z tym przymierzyć najgorzej. Kupiłem austriackie M65, i było mega dopasowane (poczytałem, po fakcie, że to wersję najbardziej slim).

Czemu? Najprościej będzie zamówić do przymiarki w militaria.pl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poluję na demobil.

 

 

A może jakieś inne wzory proponujecie?

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 13:27, petruss napisał(-a):

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Jak do codziennego cywilnego chodzenia to raczej M65 w jednolitym kolorze. Dopasowana wyglada z prawie wszystkim dobrze, jest wystarczająco krótka, więc nie przeszkadza w aucie. 
 

Sam do outdooru używam brytyjskiego Smocka, jest dłuższy, ma więcej kieszeni, genialny kaptur i bardzo dobrą cenę. Ciężko jednak będąc chudym trafić z rozmiarem żeby idealnie dopasować, ale nadrabia jako taki oversize coat na trudne warunki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 13:27, petruss napisał(-a):

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Szczuplakiem nie jestem, noszę L/R od SO SEW w dość rzadkiej wersji z plastikowym suwakiem i nawet w zimę z podpinką wygląda OK.

 

IMG_0645.thumb.JPG.011bb5831b375c79a161ba0de95751c6.JPG

 

Ja jednak zawsze powtarzam, że jeśli chodzi o styl i wygląd, zdecydowanie fajniejsza od Wietnamu jest Korea, czyli M51. Moja ulubiona kurtka, bije inne na głowę stylowym wyglądem i rewelacyjną patyną. To w przeciwieństwie do M65 czysta bawełna /choć bywały chyba i mieszanki/ i świetnie się wyciera, przez co wygląda obłędnie. No i krój ma o niebo "elegantszy", jest lekko pasowana i nawet ja wyglądam w niej prawie zgrabnie.  M43 i M65 są takie nieco "workowate", a M51 bardzo zgrabne. Jakieś przykładowe zdjęcie z netu, bo moja leży zapakowana w worku i oczekuje na wiosnę (noszę M51 wiosną i jesienią, a M65 zimą z podpinką).

 

909572114_Zrzutekranu2024-02-10o11_23_04.png.27857eadaca443e1ebec135b2cb12a4b.png

 

No i przemiły bonus tej kurtki. Wkładasz łapy do kieszeni, bo zrobiło się chłodniej, a tam taka mięciutka, cieplutka wyściółka z jakiegoś flauszu czy czegoś podobnego. Mega miłe uczucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2024 o 15:27, petruss napisał(-a):

Przyznając sobie złoty szpadel pytam:

 

Dla grubszego faceta m65, czy smock? Co by lepiej leżało? Co jest, hmmm...., fajniejsze (pomijając odniesienia do historii i filmów)?

Dla grubszego smock 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Dla grubszego smock 

 

O i to konkret będzie smock - pustynny. trafił się nawet demobil 6-. Szkoda, że jestem między rozmiarami i musiałem wziąć większy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem swoją trzecią pod rząd M65 od alphy. Nie to żeby poprzednia się zużyła, ale rozmiar S zrobił się jakiś zbyt opięty na mnie😉 zamawiam też zawsze dedykowaną podpinkę, co pozwala w zasadzie nosić kurtkę przez cały rok. U mnie M65 obowiązkowo w garderobie musi być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest. Odkupiłem praktycznie nówkę od kolegi. Alpha przywieziona z USA. Z podpinką. Ale nie założyłem ani razu bo jakoś ona mnie krępuje. Wolę luźniejsze,jakieś parki albo smock. Swego czasu Helikon miał fajną serię w różnym camo. Mam chyba ze cztery, nawet w zimowym kamuflażu. Natomiast porzadne kurtki typu smock ma Leo Kōhler, ale dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMOCK gatunek pustynny (kiedyś wrzucę lepsze zdjęcie)

IMG_1110.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia funkcjonalności. Szanuję M65, ale ponieważ ja naprawdę dużo pracuję w terenie, to używam kontraktowego smocka UK (aktualnego, w MTP). Brytyjczycy doprowadzili ten projekt do doskonałości, jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.