Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bos_kg

Czy mężczyzna może nosić małe zegarki..

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej chyba męski zegarek: G-Shock DW-5600. Jeśli nie liczyć tych wyrostków po bokach koło przycisków i uszu do paska, to sam bezel na górze ma rozmiary 34 × 38 mm. Zanim go kupiłem, przyglądałem się w kolejkach do kasy w sklepach ludziom z takimi G-Shockami i spodobało mi się, jak leży na typowym męskim nadgarstku (a sam mam nietypowo wąski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2021 o 20:30, Masu napisał(-a):

W moim odczuciu prawdziwy mężczyzna to człowiek, który nie zastanawia się co jest męski, a co nie, tylko nosi to co mu się podoba. Spójrz na tych dżentelmenów. James Hunt to był facet z krwi i kości i jak widać miał gdzieś rozmiar zegarka. 

 

wotw-ali_768x.progressive.jpg.f82713b543159e2f9d2e25c8192f9530.jpg

W dniu 7.10.2021 o 20:30, Masu napisał(-a):

 

Cartier Tank Louis (zdjęcie zostało zrobione w 1976 roku ), jego wymiary 30x23 lub 30x24, 

zegarek nie jest mały tylko zmieniła się percepcja mody, to męski rozmiar na tamte czasy,

 

Dzisiaj 33,7 x 25,5

Zrzut ekranu 2021-12-12 o 07.36.56.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, marcinw7982 napisał(-a):

Lub 40,85 x 31 🙂

 

Zrzut ekranu 2021-12-12 o 08.58.17.png

Oszukujesz ‼️😁

To nie jest męska ręka :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 11:11, szuwi napisał(-a):

Prawdziwy facet w ogóle nie powinien nosić zegarka, bo powinien mieć wyje***e na to, że  ktoś czeka lub że ma gdzieś być. Poza tym to jest jakaś forma biżuterii, więc tocząc walkę wręcz na śmierć i życie (średnio dwa razy dziennie) mógłby o coś zahaczyć i przegrać, co byłoby najgorszą rzeczą na świecie, gorszą niż śmierć sama w sobie. 

 

Istotnie, poza tym podczas skoku ze spadochronem prosto na dach pędzącego pociągu może się zdarzyć, ze linka spadochronu zahaczy o zegarek na nadgarstku, co stworzy zagrożenie życia i zagrozi powodzeniu całej akcji.

 

 

W dniu 18.10.2021 o 23:41, bos_kg napisał(-a):

 

Racja ładny zegarek ale według sieci on jest damski w dodatku cena zabija nigdy nie będzie mnie stać a i tez świetny jest Cartier Tank Solo / Large Quartz W5200004 ale cena powala puki co muszę obejść się smakiem..

 

Ciekawe są też pomysły sklepów/dystrybutorów. Automatyczny Mecchaniche Veneziane "Redentore", 36 mm, normalny męski (ewentualnie unisex) zegarek, nazywa się teraz "Lady" i jest reklamowany jako damski...

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie tu przykładów zegarków z czasów gdy mężczyzna nie miał wyboru mija się z celem. Nieprzypadkowo dziś niektóre marki nie udają, że „wiedzą lepiej” i produkują swoje zegarki w co najmniej dwóch rozmiarach.

Z całym szacunkiem dla wolności wyboru ale JFK wygląda z tym zegareczkiem komicznie ( on akurat w tym wypadku co najmniej z z dwóch powodów „ nie miał wyboru”)

13D8E4F8-51CA-4797-A67B-E8BD0AB4CB0E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Raczej nie miał kontraktu z omegą?


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór był, nie tylko w Cartierze ( np. duży cintree na ręku McQueena) ale także w innych markach. Małe zegarki jak Cartier na dwóch foto Aliego, to był wyłącznie wybór estetyczny. 

000512JTPJNM87B3-C122-F4.jpg

01-C1124_MOHAMED_ALI_1976_100661-1.jpg

DT_FoulkesWatch3.png

8 godzin temu, agremi napisał(-a):

Co masz na myśli? Raczej nie miał kontraktu z omegą?

Miał kontrakt z żoną która nosiła Cartiera;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Miał kontrakt z żoną która nosiła Cartiera;) 

O omedze napisałem nie przypadkowo 😉 - wyczytałem tutaj: https://www.bobswatches.com/rolex-blog/just-because/watches-legendary-john-f-kennedy.html


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, agremi napisał(-a):

Co masz na myśli? Raczej nie miał kontraktu z omegą?

Ograniczony wybór powodowany naturalnie faktem, że to prezent,w dodatku w latach 60- tych eleganckie zegarki nie były duże. Gdyby żył w czasach Clintona, też nosiłby PAMa, przynajmniej na jachcie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy mężczyzna może nosić co chce. Nie ogląda się na innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Siewca napisał(-a):

Prawdziwy mężczyzna może nosić co chce. Nie ogląda się na innych. 

Prawdziwy mężczyzna nie nosi zegarka bo nie jest niewolnikiem jakiegoś tam „czasu”.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie prawdziwy męzczyzna powinien nosić zegarek, a zegarek powinien nosić prawdziwego mężczyznę! Chyba powinienem już nie pić... 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma być proporcjonalny - nie za duży, nie za mały :) i wszystko zależy jakie kto ma łapsko :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2021 o 19:33, szuwi napisał(-a):

Ja przy nadgarstku 16,8cm noszę 35-40. Większe są za duże dla mnie. Wyjątkiem jest tylko panerai :)

 

Ja przy nadgarstku 17 cm noszę (najchętniej)  36-38 mm. Rzadziej 39 mm. 

 

Wszystko zależy od budowy zegarka. Jasny czy ciemny, design tarczy, długość wskazówek,  grubość bezela, l2l itd. Grubość koperty tez ma znaczenie. Cienki choć większy lepiej czasem wygląda niż grubszy i o mniejszym rozmiarze koperty. Zegarek nie powinien spadać z nadgarstka, to pewne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Euryk napisał(-a):

 

Ja przy nadgarstku 17 cm noszę (najchętniej)  36-38 mm. Rzadziej 39 mm. 

 

Wszystko zależy od budowy zegarka. Jasny czy ciemny, design tarczy, długość wskazówek,  grubość bezela, l2l itd. Grubość koperty tez ma znaczenie. Cienki choć większy lepiej czasem wygląda niż grubszy i o mniejszym rozmiarze koperty. Zegarek nie powinien spadać z nadgarstka, to pewne. 

No i super - niech każdy nosi, co chce. Pusta tarcza przy 39-40 mm może wyglądać jak patelnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 10:48, Brutto napisał(-a):

Najbardziej chyba męski zegarek: G-Shock DW-5600. Jeśli nie liczyć tych wyrostków po bokach koło przycisków i uszu do paska, to sam bezel na górze ma rozmiary 34 × 38 mm. Zanim go kupiłem, przyglądałem się w kolejkach do kasy w sklepach ludziom z takimi G-Shockami i spodobało mi się, jak leży na typowym męskim nadgarstku (a sam mam nietypowo wąski).

jak całą kopertę zmierzysz to on nie jest wcale taki mały - małe to są binladeny ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Hej poradżcie mi niespodziewanie wpadł mi w ręce zegarek jak na foto z sieci, osoba ci go kupiła to nie zna się na zegarkach. Miałem dawniej taki z tej serii był większy a ten mały czy mogę go nosić czy będzie kiepsko wyglądać mężczyźni mogą też małe zegarki nosić jak to jest wyraźcie swe opinie..
sm-zegarek-damski-casio-casio-classic-ltp-1234g-7aef-LTP-1234G-7AEF--10.jpg.b1d6b531561964bc757da560e4124030.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna — to określenie płci. I pytanie "czy mężczyzna może" nie ma sensu. Bo nikt NIE ZABRONI jakiemuś mężczyźnie ubierać co mu tam do łba strzeli. Jak chce nosić czapeczkę baseballową z daszkiem do garnituru — NIKT MU NIE ZABRONI, ani nie jest nigdzie w standardach bycia mężczyzną napisane - że mężczyzna tak może albo nie.

Ale... WSZYSCY mogą oceniać albo nie, 'estetycznie', wybory jakiegoś mężczyzny, w kontekście ich zgodności ze standardami i skojarzeniami z pojęcięm "męskości".

I np. dla mnie, mężczyzna z malutkim, przyciasnym, ściśniętym na przedramieniu zegareczkiem... wygląda jak pi... plastuś. Jak mężczyzna w ciasnych, obcisłych, rajtuzach :D Albo gdy np. przypakowany gościu ubierze obcisłą sportową koszulkę, tak że widać mu wszystkie mięśnie - wygląda jak "facet". Ale jak mężczyzna chudzinka, na dodatek jeszcze ubierze się w obcisłą lajkrę (jak ten wyżej przypakowany) - wygląda jak karykatura "faceta" :)

 

Jeszcze inaczej. Ja zauważyłem, że w kontekście estetyki, geometrii i proporcji to nie chodzi o grubość nadgarstka/przedramienia tylko o WIELKOŚĆ DŁONI. Mały, chudy zegareczek, przy szerokiej dłoni... wygląda jak.... gościu z WIEEELKĄ GŁOWĄ, a chudziutką resztą ciała i ... dla podkreślenia sylwetki... wcisnął się w obcisły golf :D Czyli wygląda tak, jak zazwyczaj rysuje się... karykatury :)

spacer.png

 

Nie pytaj "czy mężczyzna może" jakoś wyglądać czy nie. MOŻE WYGLĄDAĆ JAK CHCE.

Ale jak pytasz czy przy takim wyborze "estetycznym" będziesz wyglądał jak facet czy jak... karykatura - to masz odpowiedź :)

A jeśli NAPRAWDĘ nie interesuje cię co myślą o twoim wyglądzie inni - to wogóle nie powinno paść takie pytanie i nie powinno być tej rozmowy 😆

 

PS

No taki humorystyczny temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.