Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

podczas montażu tulei na pewno oring ustawi się w odpowiednim miejscu ;) a skoro już przy 12 cylindrowcach jesteśmy to dzisiaj przez chwilę jechało za mną A8 W12 - dopóki nie zrobił się luz do wyprzedzania :P też niezbyt częsty widok bo raczej wszyscy są przyzwyczajeni do "TDI" na klapie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trollu napisał(-a):

podczas montażu tulei na pewno oring ustawi się w odpowiednim miejscu ;) a skoro już przy 12 cylindrowcach jesteśmy to dzisiaj przez chwilę jechało za mną A8 W12 - dopóki nie zrobił się luz do wyprzedzania :P też niezbyt częsty widok bo raczej wszyscy są przyzwyczajeni do "TDI" na klapie 

Ach no tak, przecież na zdjęciu są góra w dół.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

A tu kolejna ciekawostka, uszczelki tuleji cylindrów w Lamborghini Aventador. Gość zamontował i odjechał z wózkiem, mam nadzieję, że potem to poprawi, nie chciałbym kupić Aventadora w którym płyn chłodniczy miesza się z olejem.

IMG_20210401_144016.jpg

Ze spokojem, tuleje uszczelniają w bloku na dolnym kołnierzu, widocznym na obrazku, oraz górną krawędzią na głowicy... Pod kołnierz zakładane są uszczelnienia o tak dobranej grubości (indywidualnie podczas montażu silnika) by głowica odpowiednio dociskała tuleję...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 14:27, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Na profilu Twitterowym pewnej znanej marki ;) pojawiła się taka zabawa: "Powiedz nam, że jesteś właścicielem <tu: nazwa marki> bez wymieniania nazwy marki/modelu". Umielibyście tak? Jakby to brzmiało u Was?  ;)

Włoski koń dla ubogich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klakson, czasem i w naszym "cywilizowanym" kraju by się przydał :D

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 15:19, memento mori napisał(-a):

W firmowych autach tak, ponieważ to leasingodawca autoryzuje naprawy, a dla nich liczy się tylko zachowanie gwarancji i tego co wymaga producent.   ...

Mój obecny samochód jest w leasingu. Mam go od końca listopada 2019 r. i wymieniłem olej już dwa razy. Pierwszy raz po około 1k km. A drugi po około roku od pierwszej wymiany. Pracownik serwisu powiedział, że tak nadal powinno się robić. Dodam, że mam "pakiet serwisowy", który mówi jasno. Pierwszy serwis po 20k km lub po 2 latach. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że przez kilkadziesiąt lat technologia nie zrobiła żadnego postępu i ultra dokładne roboty i lasery produkują silniki na podobnym poziomie jak FSO na Żeraniu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 00:00, Breitling 13048 napisał(-a):

Sylwia i jej m8 :) nie wiem czy oglądaliście ale polecam , również dla samochodu :) 

Sąsiadka teścia.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Sąsiadka teścia.  

no to Twój teść ma wesoło jak ona  trzyma te potworki w swoim garażu 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

Z tego wynika, że przez kilkadziesiąt lat technologia nie zrobiła żadnego postępu i ultra dokładne roboty i lasery produkują silniki na podobnym poziomie jak FSO na Żeraniu... 

1.6 z Poloneza wiecznie żywy, kosmiczna technologia przyszłości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W dniu 4.04.2021 o 11:10, Breitling 13048 napisał(-a):

no to Twój teść ma wesoło jak ona  trzyma te potworki w swoim garażu 😁 

Jakoś często nie bywam u Niego, ale nigdy nie słyszałem żadnego wydechu.  

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony kupić kombi w granicach 20 k zł. Myślę nad Peugeot 308 z silnikiem 1.6 HDI lub Renault Megane 1.5 DCI. Ktoś jest w stanie polecić lub zniechęcić do któregoś z nich?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F283C440-8702-4528-ACFD-50479BC4632A.thumb.jpeg.57225bdf629a10974d8201d7e1e17b15.jpeg

 

a mówił ze naprawił ;)

 

gdzie mój UAZ? Bo moje rdzewiejące Subaru trzeba albo wyremontować albo sprzedać, żeby ktoś sobie odpicował...

 

Dobre autko, ale zmęczone życiem...

Potrzebuje trochę serca, a mnie po 12 latach już go brakuje, bo pora na zmianę ;)

To chyba wciąż czujnik kąta skrętu :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Breitling napisał(-a):

Jestem zmuszony kupić kombi w granicach 20 k zł. Myślę nad Peugeot 308 z silnikiem 1.6 HDI lub Renault Megane 1.5 DCI. Ktoś jest w stanie polecić lub zniechęcić do któregoś z nich?

 

Mogę napisać coś o Megane. Domyślam się, że rozmawiamy o gen. 3. Z tego co sie orientuje silniki DCI starsze mialy problemy z panewkami. Natomiast jeśli myślisz  faktycznie o Megane w wersji III to spoko. To całkiem inne auto niż gen 2. Najważniejsze żeby nie było po jakiejś powodzi z Francji albo igła od nie uczciwego handlarza. Dobrze jakbyś mógł sprawdzić czy olej ktoś wymieniał regularnie. 

 

Co do silnika HDI to miałem ale wersje 2.0hdi. U mnie bez problemów poza podkladkami pod wtryskami ale to raczej w każdym dieslu. 

 

Ogólnie w dieslach jest sporo komponentów i to dość drogich które mogą się zepsuć dlatego ważny jest regularny serwis i sprawdzony przebieg. Z ciekawostek mam 3 znajomych mechaników. Jeden jeździ Clio IV 1.5dci, drugie Megane III 1.5DCI a ostatni jest konserwatywny i ma Passata 2.0 TDi. 

 

Ewentualnie przemyśl czy nie lepiej kupić coś w benz. Pod gaz. Bo pewnie dużo jezdzisz skoro szukasz diesla. 

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 16:56, Breitling napisał(-a):

Jestem zmuszony kupić kombi w granicach 20 k zł. Myślę nad Peugeot 308 z silnikiem 1.6 HDI lub Renault Megane 1.5 DCI. Ktoś jest w stanie polecić lub zniechęcić do któregoś z nich?

Kilka lat temu użytkowałem Megane III 1.5 "dizel". Gwarancję dealera miałem do 80k albo 100k (nie pamiętam). Pod koniec obowiązywania gwarancji musiałem wymienić zawieszenie. Serwis wykonał mi to gratis. Podali mi wówczas, że prace zostały wycenione na 5k zł. Jak wykręciłem 120k-126k, to auto oddałem. W tym czasie poza wymianą olejów, filtrów i czyszczeniem filtra cząstek stałych nic się nie działo. Serwis pogwarancyjny wówczas mówił, że warto potrzymać auto do przebiegu ok 170k. Nawet sami byli zainteresowani odkupem, ale wiadomo o co się rozbiło. Także polecam jw.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu móje: 190 E i 124  też miały takie felgi.. to był "szyk" takie alu...

Sądzę , że akurat oryginalne..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Przychodzi taki dzień w życiu faceta, że musi kupić sobie youngtimera... 😀

 

 

 

 

Pamiętam taki australijski program "Poza rok 2000" i wtedy, w 1988 roku, ten SL to był model przyszłości, a ja, jako nastolatek, się nim bardzo interesowałem. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Przychodzi taki dzień w życiu faceta, że musi kupić sobie youngtimera... 😀

 

141191538_WhatsAppImage2021-03-31at14_09_21.thumb.jpeg.fc0c609cb405794fb3a2657ee148a66a.jpeg

 

3133ca85-e48b-4363-9a0d-4b190759d160.thumb.jpg.8a318f6cf9f0bfe219983932d428a23d.jpg

 

Gratulacje!Jako że youngtimer podejrzewam że płyta podłogowa ok.Niech cieszy.

Niezmiennie od trzech lat u mnie zagazowany cyganowóz.Jakoś nie chce się zmieniać go na coś nowszego.

IMG_20210406_160210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.