Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna alternatywa dla passata :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak łączniczek stabilizatora...

IMG_20210414_102516.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podziwiałem takiego Macana, piękny jest ten kolor.

The new Porsche Macan GTS Design in Mamba Green - YouTube

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samochodów napotkanych przez nas na drodze, parkingu, poniżej mała kompilacja z ostatniego roku:

 

E0C9ABD9-2B69-4764-ADE0-F2A553DA528C.thumb.jpeg.cabd2ff9aa88e1059b44b3fab4cd4096.jpegBB7A10B8-D935-4D86-A698-C5E516701EC2.thumb.jpeg.400b3ac4a43fa7d743d6f9adfb0b32d9.jpeg31538AC8-9388-434D-A57A-73CC053B0AD2.thumb.jpeg.0ddc24f685e83a09493cd45067190c68.jpegCCF97A4F-B642-4CC1-B1B7-99BFD544EFCD.thumb.jpeg.e290361167095cf5511d6aba46de144c.jpegB444CCDD-1473-409B-A4A7-20FA58F12E7A.thumb.jpeg.dadbcd1b20e6659fd76d8a5d4bca7a3f.jpegFA656DAB-EC1D-49A7-956B-05818032BFD7.thumb.jpeg.423bd2ca6994562abe119d16d02a0cbc.jpegCE093896-81C8-4ECE-9DA5-5A66D7B5CC02.thumb.jpeg.ee40a21887543f101d67fca585ccb5da.jpeg9749EE71-B2C9-40EE-9F34-512A32924F6F.thumb.jpeg.50afb53c52eff303252638ef5e02d92c.jpegF5915AE1-5071-4DC7-9308-080502888ED3.thumb.jpeg.2b0d68fbf425556b3ad6d6794ba9176d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne samochody, ale drogi to w tym USA takie jak za komuny w Polsce😄. Jak ostatnio byłem w NY, to miałem wrażenie że ostatni remont to mieli kiedy tam pracowałem jako student😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Fajne samochody, ale drogi to w tym USA takie jak za komuny w Polsce😄. Jak ostatnio byłem w NY, to miałem wrażenie że ostatni remont to mieli kiedy tam pracowałem jako student😆.

Na zdjęciach widać tar snakes i łaty po wyciętym asfalcie - super.

Za to u nas tak

z26819996V,Dziury-na-drogach.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcie to można prawie wszędzie znaleźć, jak się człowiek wysili. Jak się jednak poczyta o stanie dróg (i ogólnie infrastruktury w USA) to generalnie jest bardzo źle. No ale może nas tu źle informują w Europie, a Bidenowi się coś pokręciło jak wszędzie trąbi że trzeba tę Amerykańską infrastrukturę odbudować😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na pierwszym zdjęciu to chyba Buick Skylark 67 rok... ja go chcę... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 23:22, pmwas napisał(-a):

F283C440-8702-4528-ACFD-50479BC4632A.thumb.jpeg.57225bdf629a10974d8201d7e1e17b15.jpeg

 

a mówił ze naprawił ;)

 

gdzie mój UAZ? Bo moje rdzewiejące Subaru trzeba albo wyremontować albo sprzedać, żeby ktoś sobie odpicował...

 

Dobre autko, ale zmęczone życiem...

Potrzebuje trochę serca, a mnie po 12 latach już go brakuje, bo pora na zmianę ;)

To chyba wciąż czujnik kąta skrętu :(

 

Bylem w serwisie - niestety tym razem kontrolka dotyczy katalizatora :( 

Po skasowaniu błędu póki co nie swieci, ale zobaczymy :( 

Stary gruchot się z mojej Imprezki zrobił... jeśli nawalił katalizator, to ba pewno nie będę już tego naprawiał - pójdzie do sprzedania, bo na złom szkoda... pewnie ktoś to kupi do remontu. Nawet jeśli „pójdzie” tanio...

 

Z kolei Tarmot sobie robi jaja i od 2.04. nie odpowiedzieli na moje 3 maile.

Nie rozumiem, jak firma z taką „marką”, renomą i tak dobrymi opiniami może być tak nieprofesjonalna.

 

Lans Tarmotu na FB kwitnie, auta jak nie było tak nie ma, od stycznia mają „problem z dokumentami”, a teraz przestali odpisywać. Myślą, że jak mnie oleją to zapomnę, czy jak??? Rozumiem, ze może mają problem ze sprowadzeniem czy z zarejestrowaniem tej wersji, ale jeśli się nie da lub np wychodzi drożej niż zakładaliśmy we wrześniu to chyba wypada się odezwać? Wszystko da się dogadać, a jak się weźmie zaliczkę to chyba jednak do czegoś zobowiązuje? Czy źle myślę? Masakra jakaś - powoli się zastanawiam czy uda się - w razie czego - po dobroci odzyskać zaliczkę, czy jeszcze się będę z nimi o nią szarpał??? Jak oni mogą mieć tak dobre opinie, przecież takie podejście do klienta to jakiś żal...

 

Najlepsze, że ich oferta wciąż zakłada sprowadzenie Huntera w ok 3 miesiące, przecież chyba widzą, że im jakby nie idzie???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Takie zdjęcie to można prawie wszędzie znaleźć, jak się człowiek wysili. Jak się jednak poczyta o stanie dróg (i ogólnie infrastruktury w USA) to generalnie jest bardzo źle. No ale może nas tu źle informują w Europie, a Bidenowi się coś pokręciło jak wszędzie trąbi że trzeba tę Amerykańską infrastrukturę odbudować😆.

u nie chodzi o wysilanie się i szukanie na siłę. Zdjęcie z Łodzi po opadach śniegu to jedno z tysięcy zdjęć, które ludzie robili na terenie miasta. A jeżeli chodzi o USA to nie zdarzyło mi się zobaczyć tam dziur takich jak w Łodzi gdzie wpadnięcie w nie grozi co najmniej rozwaleniem opony i felgi, a jak się ma wrażliwsze auto to i wahacza. A jeździłem na prawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zawsze można znaleźć zdjęcie dziur, nawet w Szwajcarii. Ja w USA ostatnio nie byłem dużo, odwiedziłem jedynie NY w 2017 roku i stan dróg tam mnie przeraził, bo tak złej infrastruktury od dawna nawet w Polsce nie widziałem. Do tego generalnie moi znajomi z USA bardzo na infrstrukturę drogową narzekają: że stara, słaba i się sypie. Washington Post to chyba wiarygodne źródło (i fragment z tekstu z artykułu): https://www.washingtonpost.com/news/wonk/wp/2015/06/25/why-driving-on-americas-roads-can-be-more-expensive-than-you-think/

 

The numbers from TRIP show that 28 percent of the nation's major roadways -- interstates, freeways, and major arterial roadways in urban areas -- are in "poor" condition. This means they have so many major ruts, cracks and potholes that they can't simply be resurfaced -- they need to be completely rebuilt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NY to jedyne miejsce w USA gdzie nie jeździłem samochodem. Chyba, że taksówką ;) Nie zwróciłem więc uwagi na drogi.
Przez ostatnie kilka lat i trzy pobyty zrobiłem tam kilkanaście tysięcy kilometrów, głównie po Zachodzie, Arizona, Utah. Przejechałem też wzdłuż z Yellowstone do Chicago. Objechałem Florydę w koło od Key West przez Sarasotę po Jacksonville i Miami.
Jestem jak najlepszego zdania o ich stanie dróg. One na pierwszy rzut oka wyglądają na - nie wiem - "wytarte"? Ale w praktyce przytłaczająca większość podróży odbywała się jak po stole. Nie mówię tu tylko przelotówkach, ale też wewnątrz miast czy dużych aglomeracji.

Może w tych miejscach mniej turystycznych jest gorzej? Nie dbają już tak o infrastrukturę? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zaczeliście z tymi Stanami, że aż zerknąłem czy mam jakieś foty z mojego pobytu. Szok jak ten czas leci poniżej zdjęcie z "komisu" w którym pracował mój znajomy, piękne samochody. Dalej robią na mnie wrażenie mimo upływu lat.

 

hAeen76kpDSWhNJTAAOZf_p4Jo0mAxKvxKFepE6GSqyCC9PthsccVWg8K4BpseuahgGOtfHsnwvkIi5JnspL5pY13tDwVaeUUHr7m2jwslbWusYfQwvUG9wZ6jAMQBCSHYxNCfLgxmt1NzofpKE0e_X3KsVbCSHNo41R_TbUcAm0YivW3eWQBScn71LBVJv9K8HgQyT0e3KQfLtjjLiSPg2D0eSTj3yDiMYpL1CgtIp2Wtl0nlKXGXZHor05ED1W7NBBzep7bgB1CRnlblNj7nqlX7bZM5_tsde4LHwM8JluFtucSt6IHTtetmxBxt4I4Otbq3j6K3F4LlrRxSubdeAL4c9dO5s8aYFnTrTuDGKmyVQay0PgQBtR83gn2eGGj_GITz9yEzxhh4cdbcKOTThGmfrfwxPzgTObJ8w_vxl0jRLzGajnhphfe4scL12dIm6I859eGh_NlVEze5z8GFCm28Vx2viZMB-XzmnphxxfZCaa1Jy9girNR23Ts-aTBkq70sYqCwm_1S7vmJwSn8T69Cbd9ToiX1nMsWDj644ecoHR7VuPNCbPj7I0-lCBQC-2ia7VJYrfFsp_lKOGeGTndDB3PiLTIWzc8GC5uolb-IQL9Q7O-PGKGDOt2wn7LUpj95dxOfyXxO2gjxe2RHxSUNCKsCXo_s8o1HQUMRXaR6jqmW8_ROGjK1pz7qiDaUnqEBq0JCBFuW39vxPrNuJy=w1718-h966-no?authuser=0


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fota mi się spodobała - szybkie odśnieżanie poranne :)

odsnieżanie bentleya.jpg

 

Tę konkretną sztukę objeździła cała Polska i Wschód. Ale waruneczki z tyłu ma "przednie":

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Ta fota mi się spodobała - szybkie odśnieżanie poranne :)

 

Coś w temacie odśnieżania auta:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Ta fota mi się spodobała - szybkie odśnieżanie poranne :)

odsnieżanie bentleya.jpg

 

 

 

 

widziałem w/w film oraz Mikiciuka i cały czas się zastanawiam czy wziąłbym srebrnego, grafitowego czy czerwonego. Cudo

 

 

2021-bentley-flying-spur-v8_100765113_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrnych jest kilka rodzajów, piękne odcienie niebieskich, british racing green też niczego sobie, łatwo się zagubić w wyborze tego właściwego koloru, a co dopiero konfiguracja wnętrza - różnorodność kolorystyczna też rozpieszcza. 

 

Czekam, aż za 15 lat stanieją ok 90%, do poziomu ~100-150 kpln (jak 1. generacja ;)) Ciekawe jakie będą wówczas przepisy, czy i gdzie takim potworem będzie można się poruszać. 

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... dzwoniłem do Tarmotu... ponoć wciąż się rejestruje... ale jest...

 

Wiem że trzeba mieć z lekka nie po kolei żeby chcieć takie auto, ale ja bardzo takie chcę ;) naprawdę czekam już ósmy miesiąc i wciąż go chcę... taka szajba... 

 

Piękna maszyna 😍


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Wiem że trzeba mieć z lekka nie po kolei żeby chcieć takie auto, ale ja bardzo takie chcę ;) naprawdę czekam już ósmy miesiąc i wciąż go chcę... taka szajba

Każdy ma swoje😉 Jestem bardzo ciekawa twoich wrażeń jak już odbierzesz i pojeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy. Już pisałem - albo będzie cudowny albo makabryczny... tak czy tak nie będzie zwykły. Motoryzacja poszła bardzo w „nie moją” stronę. Nie mówię nawet że w złą. Nie moją. Za rozsądne pieniądze nie ma już samochodu, którym chciałbym jeździć. Oczywiście jest mnóstwo samochodów, którymi moglbym jeździć, ale nie ma takich, które bym chciał :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.