Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że zachowanie personelu to pochodna traktowania z jakim się spotykają. Zarówno ze strony "odwiedzających", kolegów jak i przełożonych. A także sposobu rozmowy o wynikach, o klientach, o obowiązkach. I albo to wszystko odbywa się w autentycznej atmosferze wzajemnego szacunku albo pełnej frazesów korpo-niby-mowy, pogardliwego naśmiewania i etykietowania. Zachowania, które opisujecie, można spotkać w dowolnej branży. Inaczej się tylko manifestują, bo ludzie mogą być bardziej bądź mniej "subtelni". Ja czasami dochodzę do wniosku, że wolę tych mniej subtelnych, bo przynajmniej unikam rozczarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Hondą Civic 1.8 z automatem - niezły. Edga nie polecam: w środku tyle miejsca co Kuga, a cena jeszcze wzrosła. Ja bym z twoich typów wziął A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah patrzę na tabelkę i "wtf?!" Jag tańszy od Jeepa?  :P "Mój" Trackhawk kosztowałby 599.5 tys, Jag 640tys. Czyli jednak ameryanie dalej tańsi  ;)

najrozsądniej wypada Alfa tylko jak w teście Zachara - o jakim rozsądku mówimy jeśli ktoś kupuje 2t kloca o osiągach sportowego samochodu. Ja bym wybrał amerykańskie V8, reszta jest tylko dodatkiem do silnika 

No i do Jeeepa idzie założyć zwykły gaz bo nie ma wtrysku bezpośredniego  :lol:

 

ciekawe jak z jakością wnętrza w takim Jagu a Jeepie. Inna ciekawa kwestia - koszty utrzymania, awaryjność. W Jeepie chyba nie ma w sumie się co psuć (głównie chodzi mi o silnik)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 2t klocem trochę przesada, Alfa jest tylko 200kg cięższa od takiego rasowego sportowca jak M2 ( a szybsza ) i lżejsza od M5, jak ktoś chce coś lub kogoś wozić, czasem poszaleć i nie wydać bańki to to jest całkiem dobry wybór :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym Ferrari to taki marketing ale jakoś mocno naciągany. Ferrari grzebało przy budowie głowic w Alfach. Silniki Ferrari nie wiem czy będą korzystały z bloku Alfy czy wogóle będzie to inna konstrukcja. Tyle mi się kojarzy z info w chwili wypuszczenia Giuli QV. Tak czy inaczej, coś tam Ferrari grzebało. A czy przesada z 2t klocem - w tabelce masa własna 1830kg - ale to golas. Wystarczy dołożyć elektrykę foteli, szklany dach, na koniec zatankować i 2t dawno przekroczone. Jeep ma o tyle inną politykę, że daje praktycznie wszystko w standardzie. Konfigurator Alfy - 525tys, jednak trochę można dołożyć   :P  Jeep rzeczywiście ma trochę nadwagę (chociaż Porsche wcale nie lepsze) ale ciekawe jakby postawić na wadze resztę po doposażeniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dane techniczne V6 Alfy trudno pomyśleć coś innego niż to że to silnik Ferrari z obcietymi dwoma cylindrami.

Skok tłoka, średnica cylindra jest taka sama, nawet rozwidlenie cylindrów( 90 stopni) wskazuję że ten blok zaczął życie jako V8


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ale dobrze wiemy, że pozory potrafią mylić. Tłoki mogą być inne (inna waga, materiał) - tak samo korbowody, wał. Głowice mogą mieć inaczej zaprojektowane kanały, inne charakterystyki wałków rozrządu itd. W gruncie rzeczy każde auto ma koła i silnik więc ma coś z Ferrari ;)

Alfa - przynajmniej kiedyś zarzekała się, że silnik budowała sama. Maserati też mają silniki z Ferrari ale jednak przygotowane pod inne wymagania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V6 turbo w Maserati Quattroporte tez przy wspolpracy z Ferrari , wczesniej Quattroporte z V8 Ferrari.

 

 

 

 

Najfajniejszy Trackhawk, jak sie bawić to się bawić B)

 

 

 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ale dobrze wiemy, że pozory potrafią mylić. Tłoki mogą być inne (inna waga, materiał) - tak samo korbowody, wał. Głowice mogą mieć inaczej zaprojektowane kanały, inne charakterystyki wałków rozrządu itd. W gruncie rzeczy każde auto ma koła i silnik więc ma coś z Ferrari ;)

Alfa - przynajmniej kiedyś zarzekała się, że silnik budowała sama. Maserati też mają silniki z Ferrari ale jednak przygotowane pod inne wymagania

 

Nikt nie projektuje od podstaw 90stopni V6, nie ma innej możliwości niż to że dawca był silnik Ferrari


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą bo to nie pierwsza taka historia, kwestia tylko co dla jednych jest dosłownie "silnikiem z Ferrari" a dla innych silnikiem wykorzystującym pewne rozwiązania w celach obniżenia kosztów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś z was może Forda Edge 3,5 v6 ?  Zastanawiam się nad zakupem takiego samochodu , może ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest benzyna w PL dostępna w ogóle? Czy same "ulepy zza wielkiej wody?

No i jakie promo? :)

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry, to na Kugę jest promocja, 20% tną z automatu bo z tego co kojarzę niedługo nowy model. Gdyby nie ten środek, który już trochę trąci myszką, to bym się mocno zastanowił, bo w niezłej kasie, można mieć nieźle wyposażone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ no i wszystko jasne. Edge fajne auto, świetnie się prowadzi (tylko Stelvio było pod tym względem lepsze z suvów którymi dane mi było jeździć). W środku mniejszy niż na zewnątrz, dobrze znosi gaz ale wnętrze "takie sobie". Nawet ten najnowszy nie urywa pod tym wzgledem tyłka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem w pracy kierownika salonu forda. Mówił że najwięcej reklamacji mają na edga. Grubych. Np facet kupił w sobotę a we wtorek auto na lawecie i silnik do wymiany. Podobno ford nawet przychylnie patrzy na zwroty żeby było cicho. Ile w tym.prawdy nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Poprzedni model sprzedał się w ilości kilkuset sztuk. Jeżeli w nowym takie kwiatki, to sukcesu nie wróżę.

Niedługo nowy Explorer wchodzi, do tego hybryda (ładowana z gniazdka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://autokult.pl/34529,ciezarowka-podrozujaca-dookola-swiata-rozbila-sie-pod-plonskiem

 

Niestety wniosek sam się ciśnie na usta... ale nic już nie powiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce niestety Edge nie jest dostepny z tym silnikiem., a zalezy mi na 3,5 v6 bo uchodzi raczej za bezawaryjny. Nie chce kupić ulepa w Polsce, wiec jestem zdecydowany sam go sprowadzić z USA.

Może macie jakies fajne alternatywy do 100k ? (max 3 letnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kogoś sprawdzonego, kto sprowadzi auto? Jednak zamiast Forda polecałbym coś z motorem 3,6 Pentastar Chryslera. Ja będę celował w coś takiego:

 

926796598_;slot=1;filename=eyJmbiI6Imhnb

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie m.in z wranglerem w PL,  nie ma w ofercie  V6 , a pojawia sie 2.0T. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.