Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przyklejany tablet: kwestia wizualna to jedno, a drugie byc moze chodziło o praktyczność, żeby nie odbijało sie w ekranie słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bezkluczykowego startu?

Dla mnie +.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie +.

Dla mnie na -. A tablet jest na odpowiedniej wysokości, co podnosi bezpieczeństwo w trakcie jazdy. No i przynajmniej w moim, nie jest dotykowy.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w C klasie tez nie jest dotykowy? Jak to jest w mercedasach z kolem dojazdowym/zestawem naprawczym? Probowalem wlasnie sprawdzic na stronie, ale nic nie widze poza tym, ze do c klasy mozna dokupic opony run flat. Domyslam sie, wiec ze jest zestaw naprawczy


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GLC nie ma zapasu, jest zestaw naprawczy.2448ea274b55c5ec8883cbfc01e2a939.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GLC nie ma zapasu, jest zestaw naprawczy.

Ja w starym roboczym sztruclu mam taki zestaw zamiast zapasu i mam obawy jak to zadziała - testował ktoś to na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah właśnie miałem pytać, czy ktoś testował jakiś zestaw naprawczy u siebie  :lol:  u mnie teoretycznie powinny być runflaty, nie mam ani zestawu naprawczego ani zapasu (a w tym momencie też runflatów) - w poprzednim aucie też nic nie miałem i nigdy kapcia nie złapałem ale czasami zastanawiam się, czy nie kupić jakiegoś zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na szczęście "czujnik ciał obcych", który dotychczas działał bezbłędnie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka wypełnia opone, ale żeby później dziurę zalatać trzeba piankę z opony usunąć. Nie kazdy wulkanizator się tego podejmie bo mu się po prostu nie chce czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego wulkanizatora i mówił, że u niego to żaden problem, przyjeżdżają ludzie po takich przygodach jednak nie jest to rozwiązanie na dłuższy odcinek (zależy od jakości pianki) dlatego ja za jego namową w aucie w którym mam zestaw wożę letnie koło w zimie a zimowe latem :-)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o sytuacjach, w których żaden kit nie pomoże nawet ten, wciskany laweciarzowi. Dlatego dojazdówka to po prostu głos rozsądq.

 

P.S. O ile tzw. "letnia" opona zimą może zadziałać (moja nie da rady w żadnym wypadku [dunlop bluresponse]) o tyle "zimowa" latem jest kompletnie bez sensu bo jest kierunkowa a nie wybierasz strony auta z której strzeli ci opona.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "kompletnie bez sensu"? Nie będzie się kręcić? Auto na niej pojedzie, może nie 2 paki po autobahnie ale do wulkanizatora 5, 10 czy 30 km się dojedzie. Trochę nie rozumiem tej "bezsensowości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "kompletnie bez sensu"? Nie będzie się kręcić? Auto na niej pojedzie, może nie 2 paki po autobahnie ale do wulkanizatora 5, 10 czy 30 km się dojedzie. Trochę nie rozumiem tej "bezsensowości"

A jeśli sytuacja zdarzy się właśnie na highwaju? Ale może masz rację, co ja tam wiem. Pewnie że się da. Polak nawet na wrotach od stodoły w kosmos poleci.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Z innej beczki: dojazdówka jest, tabletów brak, klasyczne zegary są

[klik]

post-105307-0-04363000-1577385892_thumb.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.... to niby dojazdówka sprawdzi się lepiej? 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Właśnie.... to niby dojazdówka sprawdzi się lepiej? 

 

Zawsze lepiej mieć fizyczne koło zamiast substytutów.

PS. Kiedy ostatnio sprawdzaliście ciśnienie w kole zapasowym?  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dajmy na to przetniesz lub rozerwiesz oponę na długości powiedzmy 2cm (co wcale nie jest takie trudne) z boku lub bieżnik to wiesz co możesz sobie wtedy zrobić z pianką...


PS. Kiedy ostatnio sprawdzaliście ciśnienie w kole zapasowym?  ohmy.png

 

Regularnie co 2-3 m-ce.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli sytuacja zdarzy się właśnie na highwaju? Ale może masz rację, co ja tam wiem. Pewnie że się da. Polak nawet na wrotach od stodoły w kosmos poleci.

to nawet w DE na hajłeju masz prędkość zalecaną "130" a każda inna dojazdówka ma limit na 70? - to chyba taki standard. 

Hipotetyczna sytuacja - łapię gumę, zakładam kierunkową zimówkę "na odwrót" i co dalej? Nie pojadę? 

Poza tym - poprzednio miałem Pirelli sottozero - asymetryczne więc gdzie problem? Sugerujesz, że zimówki (w domyśle wszystkie?) są kierunkowe a nie są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nawet w DE na hajłeju masz prędkość zalecaną "130" a każda inna dojazdówka ma limit na 70? - to chyba taki standard. 

Hipotetyczna sytuacja - łapię gumę, zakładam kierunkową zimówkę "na odwrót" i co dalej? Nie pojadę? 

Poza tym - poprzednio miałem Pirelli sottozero - asymetryczne więc gdzie problem? Sugerujesz, że zimówki (w domyśle wszystkie?) są kierunkowe a nie są 

 

Zawsze jesz zupę widelcem czy tylko bo właśnie dlatego, że tak?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że Trollu coś nierozsądnego powiedział? On ma rację w omawianej sprawie:)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko rozumiem, jak się spali żarówka od pozycyjek też można zadzwonić po pomoc drogową, niech holują do ASO. Nie ogarniasz chyba pojęcia "sytuacja podbramkowa". Jeśli w takiej byś się znalazł, to zupę patykiem byś jadł. Rzuciłeś swoją teorię, czekam na konkrety a tych brak. Jako konkrety rozumiem sytuacje pt "rozwarstwienie bieżnika i gubienie jego elementów" etc. 

Wg mnie nic takiego się nie stanie (jeśli ktoś nie przegina pały) ale czekam na mocne argumenty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każde pełne koło będzie lepsze niż zestaw naprawczy i niż dojazdówka. Zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.