Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2023 o 13:04, albiNOS 01 napisał(-a):

na zdjęciu:12,08V napięcie w instalacji, silnik wyłączony

Dawno nie zaglądałem, dlatego tak późno odpiszę co myślę..

Wymień akumulator, albo co najmniej podjedź z nim do jakiegoś punktu z akumulatorami i poproś o sprawdzenie testerem elektronicznym oraz miernikiem obciążeniowym.

Sprawny, nawet stary powinien mieć co najmniej 12,5V.

Mam stareńkiego w piwnicy (na wymianę do sklepu, gdybym potrzebował) który ma 12,6V mimo iż ma zwartą jedną celę.

Problem z alternatorem może mieć też genezę w akumulatorze tak samo znaczne spadki napięcia lub chwilowe jego zawahania.

To, że auto odpala wcale nie znaczy, że akumulator jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Akumulator ma rok z groszami. Jest już ok. Diagnoza była prosta. Opary z odmy zabrudziły szczotki w alternatorze. Obecnie auto zapala po trzech chełchnięciach. Dokładnie tego nie liczyłem ale kręcenie trwa nie dłużej niż sekundę, bez względu na temperaturę. Obecnie ładowanie ok 14,5V. Wiem, że w służbowym aucie że start stopem jest to 14,9 ale co wnikać jak działa. Gdy ilość chełchnięc wzrasta do 4 to wtedy zazwyczaj zaczynam dochodzenie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Dotarł z lekkim opóźnieniem.

20230215-065553.jpg 

 

Z 6s do setki w tej wersji nadrobisz opóźnienie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Z 6s do setki w tej wersji nadrobisz opóźnienie 😉

Prawie 1,5 miesiąca będzie ciężko nadrobić.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***isty 😇


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, eye_lip napisał(-a):

za***isty 😇

No kolorystyka mi się tak spodobała, że nie mogłem się oprzeć...😍 I ma oba katalizatory...🤣

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten kolor, kiedyś widziałem C klase w202 w tej kolorystyce a trzy lata temu mało nie kupilem 911 996 4s z takim samym wnętrzem ( i strasznie żałuję bo są teraz dwa razy droższe). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Uwielbiam ten kolor, kiedyś widziałem C klase w202 w tej kolorystyce a trzy lata temu mało nie kupilem 911 996 4s z takim samym wnętrzem ( i strasznie żałuję bo są teraz dwa razy droższe). 

Gdyby człowiek wiedział, że upadnie, to by się położył ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Mi wczoraj odbiło i sobie bumę kupiłem...🤪 Byłem z kolegą w Berlinie i patrzę, stoi takie coś za parę ojro... Coupe w niebiańskim kolorze, no to wziąłem... 🤣... Motorek 1.9 is... M44B19received_693906505799756.thumb.jpeg.ee41e3eec801724399c0f2e4bb1042b6.jpegreceived_687263006479150.thumb.jpeg.5dca9c9d1904467a5d948ff81ebc72c8.jpegreceived_912925793196408.thumb.jpeg.231b3ab44f6cc841e548fafe4ee77a86.jpeg

 

Świetna. Fotele wyglądają lepiej niż w półrocznej 520d Business Edition przedstawiciela handlowego. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E36 bardzo fajne - troszkę dopieścić i na drogi :) Gratuluję zakupu @kiniol

 

U mnie powoli zaczynają się przygotowania do sezonu ;) Czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych i tarcz. Jak dbasz...

 

 

900ng_mellowyellow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ fela🤯


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, TomASH napisał(-a):

E36 bardzo fajne - troszkę dopieścić i na drogi :) Gratuluję zakupu @kiniol

 

U mnie powoli zaczynają się przygotowania do sezonu ;) Czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych i tarcz. Jak dbasz...

 

 

900ng_mellowyellow.jpg

Przewody giętkie teoretycznie powinny być wymieniane co 5 lat, ale chyba nikt tego nie robi...fajowe cabrio...😍To 9-3 aero?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Ależ fela🤯

Heh, oryginalna. Antera 145 jednak dedykowana do tego modelu (kolor i dekielek). Ciekawostka: wentyle są schowane pod dekielkiem a w zestawie dostaje się instrukcję obsługi i... klucz do ściągania dekielka w kształcie pantery :) (taki)

 

 @kiniol - no raczej :D ja już raz wymieniałem na oryginalne gumowe i w tym roku postanowiłem zainwestować w lepsze w stalowym oplocie i mieć świety spokój.

To limitowane 900NG Mellow Yellow z konotacjami zegarkowymi ;) Tutaj więcej informacji o tym modelu: https://www.facebook.com/SaabKlubPolska/posts/10153326706782121/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Dotarł z lekkim opóźnieniem.

20230215-065553.jpg 

A to nie miała być Mazda? 😝

Poprzedni chyba był ORANGE i bez S, dobrze kojarzę?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Będziesz coś robił z wydechem, czy już się pogodziłeś, że UE wycięła w nim od 2021 niemal w 100% popcorn?

Nie myślałem o tym. 

Nie dość, że brak popcornu to jeszcze mniej km przy tej samej pojemności silnika.  :( Ale podobno chody ma identyczne jak wersja przed kastracją. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale za to nawet na fabrycznej oponie urywa na Racelogicu 0.4-0.6s od katalogowego przyspieszenia 6.5s (dla DCT7), gdzie z reguły producenci "troszku oszukujo". Być może dlatego, że w Sporcie jest boost momentu i/lub mocy względem danych katalogowych. Nie wiem czy tak było też w przedlifcie. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Mi wczoraj odbiło i sobie bumę kupiłem...🤪 Byłem z kolegą w Berlinie i patrzę, stoi takie coś za parę ojro... Coupe w niebiańskim kolorze, no to wziąłem... 🤣... Motorek 1.9 is... M44B19received_693906505799756.thumb.jpeg.ee41e3eec801724399c0f2e4bb1042b6.jpegreceived_687263006479150.thumb.jpeg.5dca9c9d1904467a5d948ff81ebc72c8.jpegreceived_912925793196408.thumb.jpeg.231b3ab44f6cc841e548fafe4ee77a86.jpeg

Gratuluję. Niech jeździ bezawaryjne.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

A to nie miała być Mazda? 😝

 

Myślałem o MX5. Jednak nie "dogadałem" się z dilerami. 

 

3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Poprzedni chyba był ORANGE i bez S, dobrze kojarzę?

Dokładnie. Jakby teraz mieli w ofercie tamten kolor, ten również byłby pomarańczowy. 

Żałuję, że wowczas nie kupiłem S. Ten wielki błąd trochę ;) kosztował mnie. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Dokładnie. Jakby teraz mieli w ofercie tamten kolor, ten również byłby pomarańczowy. 

Żałuję, że wowczas nie kupiłem S. Ten wielki błąd trochę ;) kosztował mnie. :(

Oj tam oj tam, ważne, że udało Ci się błąd "naprawić" i radochy trochę będzie 😜

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela 6:00 .. Zbliżenie z tramwajem...

Jak na przeciwnika to i tak myślę kosmetyczne uszkodzenie..

IMG_20230212_123024.jpg


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.