Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

To semantyka

Nie wiem jak zdefiniowałeś sobie zawieszenie dobrze wybierające nierówności, bo dla mnie to synonim zawieszenia komfortowego.

Generalnie istnieje zależność - lepsze wybieranie nierówności = gorsza przyczepność, fizyki się nie oszuka. Sprężyna musi być mocna, żeby natychmiast dopchnąć koło po uskoku, a amortyzator musi szybko reagować, a to odbieramy jako twardość. 

Mini JCW było twarde jak beton, ale za to na torze osiągało czasy o których niektóre dwa razy mocniejsze auta, które "dobrze wybierały nierówności" mogły tylko marzyć.

 

 

Nie zgodze sie... Super twarde zawieszenie sprawdzi sie na super rownej nawierzchni. 

Gdy mamy do czynienia z nierownosciami, najlepsza przyczepnosc da takie, ktore spowoduje najwiecej kontaktu opony z podlozem. Czyli tlumiace i wybierajace nierownosci, co nie znaczy, ze komfortowe, bo to (jak sie domyslam) zalezy od innych tez czynnikow.

 

Zreszta zobacz jak to wyglada jesli chodzi o samochody WRC, na asfaltowym set-upie one "plywaja" po nierownosciach, co nie znaczy, ze zawieszenie jest komfortowe:

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w naszej dyskusji do niczego nie dojdziemy, skoro wnioski na temat twardości zawieszenia samochodów WRC wyciągasz z filmów na YT. Proponuję poczytać o setupie rajdowych amortyzatorów o regulacji dobicia low i high speed oraz odbicia (rebound) To ten drugi parametr odpowiada za szybkość powrotu amortyzatora, czym szybsze tym więcej auto ma trakcji, ale jednocześnie mniej komfortu.  

Zapewniam Cię, że N-grupowa rajdówka, nawet w setupie szutrowym jest twarda jak beton w porównaniu do cywilnych aut. Jeździłem jako kierowca N-grupową rajdówką, a jako pasażer autem WRC i to co kierowcy tych aut nazywają miękkim setupem przez Ciebie uznane by zostało za twardy, nieużywalny beton. Tam gdzie liczy się performance nie ma miejsca na komfort miękkiego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że twarde zawieszenie jest najlepsze do momentu gdy zobaczyłem stadium super trucks i teraz to dla mnie najfajniejsza opcja :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jadę...🤪


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, łowca napisał(-a):

Lubię ten moment na miescie gdy mi siedzi na tyle  jakieś audi zwykle -  zbliżamy się do leżących policjantów- ja bez hamowania spokojnie 60 pokonuję... (Dacia Duster)  😁

Też tak mówiłem w swoim Disco, a potem szukałem pierścienia ABS 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

Myślę, że w naszej dyskusji do niczego nie dojdziemy, skoro wnioski na temat twardości zawieszenia samochodów WRC wyciągasz z filmów na YT. Proponuję poczytać o setupie rajdowych amortyzatorów o regulacji dobicia low i high speed oraz odbicia (rebound) To ten drugi parametr odpowiada za szybkość powrotu amortyzatora, czym szybsze tym więcej auto ma trakcji, ale jednocześnie mniej komfortu.  

Zapewniam Cię, że N-grupowa rajdówka, nawet w setupie szutrowym jest twarda jak beton w porównaniu do cywilnych aut. Jeździłem jako kierowca N-grupową rajdówką, a jako pasażer autem WRC i to co kierowcy tych aut nazywają miękkim setupem przez Ciebie uznane by zostało za twardy, nieużywalny beton. Tam gdzie liczy się performance nie ma miejsca na komfort miękkiego zawieszenia.

 

 

Pokaz mi gdzie cokolwiek napisalem o miekkim zawieszeniu. Caly czas pisze o tlumiacym i wybierajacym nierownosci.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 11:12, TomASH napisał(-a):

E36 bardzo fajne - troszkę dopieścić i na drogi :) Gratuluję zakupu @kiniol

 

U mnie powoli zaczynają się przygotowania do sezonu ;) Czeka mnie wymiana przewodów hamulcowych i tarcz. Jak dbasz...

 

Piękny SAABolot👍🏼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałem, że twarde zawieszenie jest najlepsze do momentu gdy zobaczyłem stadium super trucks i teraz to dla mnie najfajniejsza opcja
 
 

jakmto człowiek mało wie - a to genialna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Też tak mówiłem w swoim Disco, a potem szukałem pierścienia ABS 😝

W jakim Disco?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kiniol napisał(-a):

W jakim Disco?

II


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo w "I" to nie ma możliwości zgubienia pierścienia abs-u

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kiniol napisał(-a):

No bo w "I" to nie ma możliwości zgubienia pierścienia abs-u

W dwójce jest chyba też cała piasta, już nie pamiętam, dawno to było.

Nie mniej, po takiej hopce pod hipermarketem od razu kontrolka wyskoczyła, a auto niby terenowe :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznią się zwrotnicami i przegubami w przednim moście..."I" bierze sygnał z koronki na przegubie, który jest wewnątrz zwrotnicy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Róznią się zwrotnicami i przegubami w przednim moście..."I" bierze sygnał z koronki na przegubie, który jest wewnątrz zwrotnicy...

No tak, w jedynce są słynne "kule" ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Może i trochę szary, ale wcale nie bury...  ;)

 

333704863_713991680220237_4940452566558889964_n.thumb.jpg.d084f1d9faa3375fbf357b930c600fda.jpg

 

to jest mój ulubiony kolor... ze względu na ceny lakierów PTS


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzil ktos? Ma ktos?Poszieli sie wrazeniami?

Q3 1.5/ Volvo T3 XC40/ Mercedes GLA/

 

…. dla zony cos musze wziac a nie wiem ktory z tych brac….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeb..ni złomiarze, niczemu nie odpuszczą.

IMG_20230302_160742.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Jeb..ni złomiarze, niczemu nie odpuszczą.

IMG_20230302_160742.jpg

Zwinęli umywalkę i same rury odpływowe zostawili? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel007 napisał(-a):

Jezdzil ktos? Ma ktos?Poszieli sie wrazeniami?

Q3 1.5/ Volvo T3 XC40/ Mercedes GLA/

 

…. dla zony cos musze wziac a nie wiem ktory z tych brac….

Pomyśl o X1 z tej trójki najświeższy i najciekawszy.

https://www.bmw.pl/pl/all-models/x-series/X1/2022/bmw-x1-w-skrocie.html

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pawel007 napisał(-a):

Jezdzil ktos? Ma ktos?Poszieli sie wrazeniami?

Q3 1.5/ Volvo T3 XC40/ Mercedes GLA/

 

…. dla zony cos musze wziac a nie wiem ktory z tych brac….

 

A jej jaki najbardziej się podoba z zewnątrz i zza kierownicy?

A może nieważne który model ale kolor się liczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Remy napisał(-a):

 

A jej jaki najbardziej się podoba z zewnątrz i zza kierownicy?

A może nieważne który model ale kolor się liczy? 

Dokładnie najlepiej żony zapytać, niż potem słuchać 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tommly napisał(-a):

Dokładnie najlepiej żony zapytać, niż potem słuchać 😜

Można zapytać, ale po co? 😆

 

Moja jak kupuje mi skarpety, to nie pyta mnie o zdanie :D

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.