Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kindle Paperwhite, jak Ci się nie śpieszy, to warto poczekać na promocję na amazon.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że czytnik posiadający podświetlenie ekranu i rozdzielczość powyżej 300 punktów nie musi posiadać nic więcej. 😀 Ja używam od dekady chyba Kindle'i kolejnych modeli. Zaczynałem od Keyboard'a. Świetna jakość, dobra chmura, wystarczająca wielkość pamięci wewnętrznej, bardzo dobra obsługa posprzedażowa. Używam czytnika do czytania książek. Brzmi to może jak głupota, ale są czytniki na których można słuchać audiobook'ów, przeglądania epub'ów, itd. Pewnie do tych rzeczy są lepsze czytniki ale dla mnie czytnik służy do czytania, inne rzeczy załatwiam na telefonie. Czytnik, jak książka, ma służyć do oderwania się od innych rzeczy, mediów, itp.

 

Kindle'a kupisz za dużo mniej niż 1000zł i jeśli powyższa opinia wypełnia Twoje oczekiwania to polacam Paperwhite'a. Sam się przymierzam do zakupu nowego, ale mam teraz PW10gen i jakoś brak mi argumentów żeby wydać kasę na nowego. Ale pewnie kupić niedługo...😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może już ktoś wskazał różnicę między pocketbook a kindle - kindle obsługuje tylko format .mobi, nie wszystkie książki są dostępne w tym formacie. Biblioteki cyfrowe (niektóre) mają ograniczony asortyment ebooków w tym formacie. Biblioteka amazon (płatna) niestety w PL nie działa. Ogolnie sporo porad w tym temacie znajdziesz tutaj https://ksiazki-swiatowid.pl/
Mam Kindla i kocham go wielką miłością, ale nie korzystam z legimi czy innych tego typu serwisów. Mam od ponad 10 lat wersję jedną z tych pierwszych. Ładuję go raz na... chyba 3 miesiące.
Zastanawiam się nad dokupieniem sobie pocketbooka z uwagi właśnie na dostęp do bibliotek cyfrowych. Czytam bardzo dużo.

Edytowane przez burt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, houdini napisał(-a):

Polecicie dobry czytnik do 1000 zł? 

Kup najprostszego Kindle'a z podświetlaniem - wystarczy. Kupisz za ok. 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, burt napisał(-a):

Może już ktoś wskazał różnicę między pocketbook a kindle - kindle obsługuje tylko format .mobi, nie wszystkie książki są dostępne w tym formacie. Biblioteki cyfrowe (niektóre) mają ograniczony asortyment ebooków w tym formacie. Biblioteka amazon (płatna) niestety w PL nie działa. 

Ja kupuję książki elektroniczne w polskich księgarniach i zawsze jest tam format .mobi dostępny. A nawet jeśli nie jest, to można przekonwertować, chociażby w Calibre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, burt napisał(-a):

Może już ktoś wskazał różnicę między pocketbook a kindle - kindle obsługuje tylko format .mobi, nie wszystkie książki są dostępne w tym formacie. Biblioteki cyfrowe (niektóre) mają ograniczony asortyment ebooków w tym formacie. Biblioteka amazon (płatna) niestety w PL nie działa. 

 

Od kilku miesięcy .mobi już nie jest domyślnym formatem Kindle. Zresztą sam .mobi już od kilku lat właściwie, bo od jakiegoś czasu Amazon przerobił .mobi na swój typ. Teraz domyślny jest epub, przy czym aplikacja SendToKindle przyjmuje następujące formaty: epub, pdf, rtf, doc, docx, html, htm, jpg, jpeg, gif, png, bmp. Główne, największe księgarnie i biblioteki od wielu lat dawały dwa formaty: epub i mobi. Nie wiem skąd masz takie informacje.

Biblioteka, a właściwie księgarnia Amazona działa i to bardzo dobrze. Jedynie książek po polsku jest mało. Poza tym to Amazon działa fajnie, bo można ściągnąć próbkę każdej książki. Dostajemy wtedy kilka lub kilkadziesiąt pierwszych stron. Zakupy odbywają się na urządzeniu i jak nawet coś kupimy przez pomyłkę lub kupimy i stwierdzimy że książka nam nie pasuje po kilkudziesięciu stronach to możemy zwrócić się o anulowanie zakupu i dostajemy zwrot pieniędzy na konto. Robiłem tak kilka razy, więc mam to sprawdzone osobiście. Oczywiście to nie jest obligo, że muszą tak zrobić ale jak się nie kombinuje, np. prosi o zwrot za przeczytaną książkę, to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okładka: Pola dawno zapomnianych bitew: Bukowski. Tom 3. Do ostatniej kropli krwi

 

Aktualnie trzeci tom podserii "Bukowski. Do ostatniej kropli krwi"- taka lekka, rozrywkowa lektura. Lubię całą serię z cyklu Pola dawno zapomnianych bitew, Szmidt pisze brawnie, wartko i moim zdaniem ta częśc jego twórczości jest bardzo udana, kiedy czyta się te ksiązki można odnieść wrażenie, że ogląda się dobre kono science-fiction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20240210_213547~2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że to już 11 lat od wydania tego prequela. Coś mnie ostatnio kusi, aby po raz kolejny przeczytać sobie całą sagę😀

 

IMG_20240213_104028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, paul221 napisał(-a):

Pomyśleć, że to już 11 lat od wydania tego prequela. Coś mnie ostatnio kusi, aby po raz kolejny przeczytać sobie całą sagę😀

 

IMG_20240213_104028.jpg

Warto. Ja zrobiłem to ze 2 lata temu i emocje były jakbym czytał pierwszy raz😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, kingcrimson said:

Warto. Ja zrobiłem to ze 2 lata temu i emocje były jakbym czytał pierwszy raz😀

 

Ech, a ja to bym chciał zapomnieć zakończenie żeby móc na nowo przeczytać i się zaskoczyć :(

 

Ale może i tak przeczytam :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście proszę napisać kolejność czytania sagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, logann napisał(-a):

 

Ech, a ja to bym chciał zapomnieć zakończenie żeby móc na nowo przeczytać i się zaskoczyć :(

 

Ale może i tak przeczytam :D

 

Tak zgadzam się ale np przypomniałem sobie postać zbója i mordercy Bonharta. Ten facet został tak przedstawiony, że naprawdę wzbudzał strach 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wróciłem do trylogii husyckiej, też po kilku latach. Dobrze się to czyta, choć to trylogia zdecydowanie "z innej bajki".

Na wiedźmina też wracam raz na kilka lat. I choć tak - jak piszecie - z góry wiadomo czym to się skończy, to i tak przyjemność z lektury wielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów natknąłem się na masę pozytywnych opinii, muszę więc sprawdzić tą książkę
Film kiedys ogladalem ale nie pamiętam fabuły co w tym przypadku jest plusem ;) czytaliście?1e7b8d43f4f3812426d438b9215c004e.jpg

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo Jeszcze nie przecztalem, ale mam 30 lat a nie 13 więc w ciemno powiem ze nei

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam "House of leaves" napisaną przez Marka Z. Danielewskiego. Nie ukrywam, że to niecodzienna forma książki zachęciła mnie do tego, aby po nią sięgnąć :) Ciekawe, jak z treścią i ogólnym odbiorem. Zapowiada się interesująco :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bober5264 napisał(-a):

Znów natknąłem się na masę pozytywnych opinii, muszę więc sprawdzić tą książkę
Film kiedys ogladalem ale nie pamiętam fabuły co w tym przypadku jest plusem ;) czytaliście?
 

Czytałem i polecam, cała trylogię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, za to nie polecam dalszych części napisanych przez Davida Lagercrantza, to już zdecydowanie nie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy zgłębiać ludzką naturę
69f50c5a9773ceefe7ab7a8fd086b4d0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.