Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Parnis w ogóle do mnie nie gada. Pomijam jakość wykonania bo ta jest niezła jak na cenę ale oznaczenia na bezelu zupełnie nie pasują moim zdaniem do kształtu tych nakładanych indeksów. Wygląda jak złożony z 2 zupełnie innych modeli. Technicznie OK, designersko Nie.

 

Chaosu dopełniają wskazówki od PLongeura oraz przynajmniej optycznie zbyt szeroki rozstaw uszu.

Wskazówki są vintage, tarcza stosunkowo nowoczesna + nowoczesny duży rozstaw uszu ( w zegarkach vintage był znacznie mniejszy )

 

Dużo chaosu..widać że projektował/składał te modele ktoś kto miał w poważaniu historię diverów i pewną równowagę stylistyczną.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do świąt Delbany :)

Ładne te delbany macie kolego. Chętnie bym taką zakupił. Gdzie szukać takich perełek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za foto parapetem, przy braku światła. Na żywo pomarańcz jest w świetnym odcieniu. Obok Doxy to najlepsza pomarańcz jaką widziałem w zegarku.

 

IMG_0973_zps2070faf3.jpg

podchodziłem do tego monstera, w nowej wersji, jak pies do jeża, teraz podoba mi się coraz bardziej

8htb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wh61.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za foto parapetem, przy braku światła. Na żywo pomarańcz jest w świetnym odcieniu. Obok Doxy to najlepsza pomarańcz jaką widziałem w zegarku.

 

IMG_0973_zps2070faf3.jpg

 

 

podchodziłem do tego monstera, w nowej wersji, jak pies do jeża, teraz podoba mi się coraz bardziej

8htb.jpg

 

No to hop. Nowy Monster rządzi :D

 

kbqw.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te delbany macie kolego. Chętnie bym taką zakupił. Gdzie szukać takich perełek?

 

Trochę cierpliwości, pokazują się na naszym bazarku, a portale aukcyjne nasze i nie nasze dostarczają fajnych egzemplarzy, ale tak jak napisałem wcześniej, trzeba bardzo uważać, bo na jeden w pełni oryginalny egzemplarz przypada kilkanaście składaków, malowanek i "wyjątkowych" okazji , które nie mają nic wspólnego z oryginalnymi Delbanami. O zgrozo furorę cenową robią Delbany z lat sześćdziesiątych z domalowanymi lub doklejonymi elementami charakterystycznymi dla armii niemieckiej z drugiej wojny światowej. I głupi naród, bo tak tych ludzi trzeba nazwać to kupuje i to za jaką kasę :blink:.

  Ale by zachęcić, to należy zauważyć, że różnorodność modeli oraz niesamowita ilość tarcz pozwala bardzo fajnie budować kolekcję, nawet w bardzo wąskim przedziale czasowym ich powstawania, więc zachęcam, dla wszystkich starczy.  :)       


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ldNmLqE.jpg

 

Nawet nie wiedziałem, że w NRD robili takie ładne zegarki. Wygląda super. Po remoncie?


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniz

a werkami delbany się różnią, czy mechanizm wszędzie ten sam?

czy koperty stalowe robili?

 

@Mirosuaw

dziękuję

pytasz o konserwację czy "regenerację"?

werk świetny, trochę już suchy, ale nie noszę często

natomiast co do stanu koperty, tarczy itd - wszystko oryginalne, tak się uchowało

Edytowane przez Heniz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnorodność mechanizmów stosowanych w Delbanach była uzależniona nie tylko od okresu powstawania, ale również "Bóg wie od czego" :). Od najbardziej popularnych Fels poprzez AS a skończywszy na Etach. :D  Do koloru do wyboru, i to kolejna zaleta w kolekcjonowaniu tych zegarków, bo prawie nigdy nie wiadomo co można w środku spotkać. Oczywiście są charakterystyczne modele ( flagowe) które mają jeden określony model mechanizmu. Ale by nie zaśmiecać tego wątku, zapraszam do wątków o Delbanach.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podchodziłem do tego monstera, w nowej wersji, jak pies do jeża, teraz podoba mi się coraz bardziej

8htb.jpg

 

Jak Ci się kiedyś znudzi, to wezmę go z powrotem :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się kiedyś znudzi, to wezmę go z powrotem :)

 

Pozdrawiam

Tomek

oki, będę pamiętał, ale jest to mało prawdopodobne, lubie go coraz bardziej, a dokładny jak chronometr.

pozdrawiam

ignacy

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo tu ostatnio nowym Orange Monsterów. Mam pytanie, czy bardzo się różni od poprzednika kolorem? Miałem stare OM i ten pomarańcz nie do końca mi leżał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pół dnia tak:

 

DSC_0170_zpsul7mhae0.jpg

 

 

dopóki się coś nie schrzaniło :wacko:

 

DSC_0172_zpsnua2tdzm.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wymiany....

 

mese9aqu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o usunięcie

Edytowane przez darmar41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.