Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

NÓŻ

Recommended Posts

Hejka,

wiem, że tutaj sami Survivalowcy :D ale chciałem się doradzić, może obejdzie się bez maczety ;) 

Temat jest mi obcy totalnie, no w domu w kuchni mam "nożyki" Victorinox'a, z których jest mega zadowolony (Szefa, do chleba, słynne "pikutki" - ktoś mi doradził).

Chciałbym kupić sobie jakiś "scyzoryk" nie wiem średniej wielkości mniej skomplikowany multitool, bez pierdyliarda opcji bo pewnie 2/3 nie wykorzystam.

Jakie ma być zastosowanie?

Do plecaka, w samochodzie, coś odkroić (bułkę, chleb), przeciąć sznurek, piwo czy wino otworzyć, pojadę do paczkomatu, na miejscu paczkę otworzyć (taśma, tektura do przecięcia), w razie potrzeby, pas bezpieczeństwa przeciąć, kawałek patyka na ognisko zaostrzyć (jak się zdarzy), takie tam.

Coś uniwersalnego, co się nie nie rozsypie w rękach po kilku razach, itd...

Nie jestem obieżyświatem, ale nie działam w buszu, ale czasami są takie sytuacje, że sobie powtarzasz, kurdę, że nie mam jakiegoś scyzoryka przy sobie. Przydałby się.

Nawet nie jestem w stanie określić budżetu. Kupię coś sensownego za 200? To może być i 200, jak się nie da a jest coś do 400 to tak też może być ale gdzieś niech będzie jakaś granica ;) 

Totalny ignorant ze mnie w tym temacie więc prośba o cierpliwość.

Za propozycje z konkretnym modelem będę wdzięczny :) 

4 godziny temu, disaster3 napisał:

Hejka,

wiem, że tutaj sami Survivalowcy :D ale chciałem się doradzić, może obejdzie się bez maczety ;) 

Temat jest mi obcy totalnie, no w domu w kuchni mam "nożyki" Victorinox'a, z których jest mega zadowolony (Szefa, do chleba, słynne "pikutki" - ktoś mi doradził).

Chciałbym kupić sobie jakiś "scyzoryk" nie wiem średniej wielkości mniej skomplikowany multitool, bez pierdyliarda opcji bo pewnie 2/3 nie wykorzystam.

Jakie ma być zastosowanie?

Do plecaka, w samochodzie, coś odkroić (bułkę, chleb), przeciąć sznurek, piwo czy wino otworzyć, pojadę do paczkomatu, na miejscu paczkę otworzyć (taśma, tektura do przecięcia), w razie potrzeby, pas bezpieczeństwa przeciąć, kawałek patyka na ognisko zaostrzyć (jak się zdarzy), takie tam.

Coś uniwersalnego, co się nie nie rozsypie w rękach po kilku razach, itd...

Nie jestem obieżyświatem, ale nie działam w buszu, ale czasami są takie sytuacje, że sobie powtarzasz, kurdę, że nie mam jakiegoś scyzoryka przy sobie. Przydałby się.

Nawet nie jestem w stanie określić budżetu. Kupię coś sensownego za 200? To może być i 200, jak się nie da a jest coś do 400 to tak też może być ale gdzieś niech będzie jakaś granica ;) 

Totalny ignorant ze mnie w tym temacie więc prośba o cierpliwość.

Za propozycje z konkretnym modelem będę wdzięczny :) 

A może coś takiego: https://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_sidekick_831439_p6492.xml

Gwarancja, że się nie rozleci, raczej nie zardzewieje. Jest klips do noszenia w kieszeni. W tym budżecie chyba nie ma alternatywy, a kombinerki bardzo często się przydają.

Zobacz też vingmana są identyczne tylko zamiast piły są nożyczki. Dla mnie bardziej przydatne niż piła. 

Jeżeli chodzi o majsterkowanie to oczywiście Leatherman, ale akurat Wingman i Sidekick odstają trochę poziomem wykonania od wyższych modeli i jeżeli już o Leatherman'ie mowa to moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w Wave'a - zupełnie inna jakość. Ale jeżeli potrzebny jest sprzęt bardziej biwakowy to tylko duży Victorinox np. Workchamp. Powodzenia życzę w krojeniu bułki lub chleba Leatherman'em - do zastosowań biwakowych to ostrze jest po prostu za krótkie, a jeszcze pomysł z częściowo ząbkowanym to już zupełne nieszczęście. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, adi_76 napisał:

Jeżeli chodzi o majsterkowanie to oczywiście Leatherman, ale akurat Wingman i Sidekick odstają trochę poziomem wykonania od wyższych modeli i jeżeli już o Leatherman'ie mowa to moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w Wave'a - zupełnie inna jakość. Ale jeżeli potrzebny jest sprzęt bardziej biwakowy to tylko duży Victorinox np. Workchamp. Powodzenia życzę w krojeniu bułki lub chleba Leatherman'em emoji3.png - do zastosowań biwakowych to ostrze jest po prostu za krótkie, a jeszcze pomysł z częściowo ząbkowanym to już zupełne nieszczęście. Życzę rozsądnego wyboru. Pozdrawiam.

Heloł, oczywista oczywistość. Tutaj jednak zakładamy budżet ok 200zł i wymyśl coś lepszego.

Disaster napisał, że i 400 go nie przeraża, a za 340 można mieć Workchamp'a, który jest absolutnie nie do "zajechania", używam go już od lat.

Generalnie dowolny Victorinox spełni Twoje oczekiwania, a model wybierz w zależności od funkcji, które wydają Ci się najbardziej potrzebne z Twojego punktu widzenia. Będzie w rozsądnej cenie i wśród scyzoryków nie znam lepszej opcji.

Powitoł

Jak ma być scyzoryk to jak wyżej: victorinox z narzędziami według uznania.

Jeśli mały tool to np. leathermany squirt są fajne a nie zwydziwiane.

Kombinerki albo nożyczki do wyboru.

Podczas grzebania w starociach ze starego domu - narzędzie do ścinania kapusty zrobione z pilnika :)

Hm1QbQd.jpg

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

dziękuję Wam za wiele propozycji, ale chyba najbliższy memu sercu będzie Victorinox WorkChamp.

Leatherman jakoś nie bardzo do mnie "gada" ale tak jak wspomniałem jestem totalnym ignorantem w temacie....

Mam wrażenie, poprzez analogię do zegarków, że mam do czynienia ze skeletonem, które niekoniecznie mi się podobają (mówiąc wprost są okropne :P )

Victorinox jakiś taki obudowany, ładny, spójny :D :D 

7 minut temu, disaster3 napisał:

najbliższy memu sercu będzie Victorinox WorkChamp

Bardzo dobry wybór. Z ciekawości właśnie przejrzałem broszurkę reklamową Vicka i tak naprawdę  wszystko mi się w niej podoba, począwszy od tych najprostszych. Zobacz jeszcze 0.8623 RescueTool. Taki bardziej samochodowy: z narzędziem do rozbijania szyb i ostrzem do cięcia pasów. Tylko ostrze ma ząbkowane co nie każdemu pasuje. Ale za to otwierane jedną ręką, zatem tutaj plus dla niego.

tak, własnie na rescuetool też zwróciłem uwage. Obejrzałem filmik reklamowy wrzucony do niego i ciekawie to wygląda i pewnie gdyby główne ostrze było gładkie, to chyba bym się skłonił ku niemu. W zasadzie aż tyle dodatków co jest w Workchamp'ie mi potrzeba ale przeżyje ;) 

Workchamp to bardzo dobry wybór. Długie ostrze noża, spore nożyczki i piła, która w tego typu tool'ach nie ma sobie równych. Wydawałoby się, że piła nie jest najniezbędniejszym narzędziem ale jak kiedyś nie mając nic innego pod ręką MUSIAŁEM przeciąć deskę to naprawdę doceniłem inżynierów z Victorinoxa. Ponadto Workchamp mimo sporej ilości funkcji nie jest za gruby ani za ciężki, doskonale spełnia swoją rolę jako scyzoryk EDC.

Szukając dobrego i niedrogiego scyzoryka warto sprawdzić firmy narzędziowe, np stanley.

20201218_143416(1).jpg

Oczywiście jak nie musi to być najwyższa półka.

4 godziny temu, goral_ napisał:

Szukając dobrego i niedrogiego scyzoryka warto sprawdzić firmy narzędziowe, np stanley.

20201218_143416(1).jpg

Oczywiście jak nie musi to być najwyższa półka.

Nie nie warto. Jakość wykonania jest tragiczna a stal klingi to ogólnie nierozpoznana plastelina.

Teraz, mariaczi napisał:

Nie nie warto. Jakość wykonania jest tragiczna a stal klingi to ogólnie nierozpoznana plastelina.

Widzę, że oceniasz na podstawie zdjęcia. Po naostrzeniu goli, a kosztował 30 zł. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie tak jak własną d...

Edited by goral_

Bo te tanie niektóre noże więcej wytrzymią jak te firmowe świecidełka.Wiem bo nie raz tanimi orałem w pracy i dużo wytrzymały.Droższe noże są do podziwiania i kolekcjonowania.Ja tak robie😀

Teraz, mirek 1969 napisał:

Bo te tanie niektóre noże więcej wytrzymią jak te firmowe świecidełka.Wiem bo nie raz tanimi orałem w pracy i dużo wytrzymały.Droższe noże są do podziwiania i kolekcjonowania.Ja tak robie😀

Jasne, że są dobre i marne, ale do 100 zł można znaleźć całkiem niezły, a że nie mają twardości widii, to przecież niepotrzebne do codziennego użytku. Sprawdza się też klubowy vis, którego używam jako EDC.

vis.jpg

Czterdziesokilkuletni a się dobrze ma.
Seria scyzoryków myśliwskich z lat siedemdziesiątych oparta jest na konstrukcji wojskowego noża saperskiego drugiej generacji wprowadzonego do produkcji w 1972 roku. W tym samym roku pojawiły się również pierwsze modele składanych noży myśliwskich.

Scyzoryk myśliwski jednoczęściowy różnił się od saperskiego noża wojskowego wyłącznie rodzajem okładzin, które w tym, jak i w innych scyzorykach tej serii wykonano z tworzywa sztucznego. W modelu trzyczęściowym zamontowano dodatkowe narzędzia: piłę i korkociąg, natomiast w wersji pięcioczęściowej: piłę, korkociąg, głownie do skórowania oraz otwieracz.

IMG_20201223_181358.jpg

Edited by inomarek

Używam oryginału wcześniejszej wersji. Ostrze nie jest twarde jak diament, ale daje radę.

saper.jpg

Jak ktoś szuka prostego ,"multi"toola to polecam leathermanna freestyle'a.Używam go w pracy od kilku lat ,bardzo mocne kombinerki ,ostry nóz otwierany jednym palcem.No i jest bardzo ładny :)

multitool-leatherman.jpg

Nie jestem jakimś maniakiem noży ale chcę coś kupić około 200zl. Mam enlan em-01 super nóż mały i poręczny do kieszeni ale złamałem czubek potem kupiłem sanrenmu 710 i też złamałem czubek coś podważałem to kupiłem drugą 710 i zgubiłem. 

Teraz mam ganzo g704 i trochę za duży. 

Spodobał mi się ten kershaw. 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-kershaw-highball-7010-stal-d2-9648209444?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

A i rat fajny chociaż chyba masywniejsze. 

https://allegro.pl/oferta/noz-skladany-ontario-rat-2-folder-silver-plain-9399720018?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Zależy mi żeby był ostry i trzymał ostrość do ostrzenia mam póki co tylko 

https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-oselka-lansky-blademedic-ps-med01-7631913851?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Czekam na jakieś rady

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos