Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2022 o 12:59, olivjer napisał(-a):

Do letniego sezonu jeszcze daleko, ale i ja się pochwalę co udało się zbudować w zeszłym sezonie.

HD Softail Street Bob z 2019 roku.

Od zdjęcia poniżej pojawiło się jeszcze kilka zmian, ale już nie mam nic bardziej aktualnego.

 

 

hd01.jpg

 

O w mordę... mój ideał motocykla 😍... a do tego jeszcze kolega "sąsiad". Jak zauważę to zabiegam drogę bez ostrzeżenia. Piękny sprzęt, można wiedzieć u kogo "personalizowany"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dojrzałem do sprzedaży mojego oczka

1653284522027.jpg


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka. Nie jest już potrzebny czy zmiana?

 

Choc teraz jeżdżę innym, troche podobnym, znam ten sprzęt :)

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na CB650R

Założenie było, że zostaje ale brak czasu i miejsca zweryfikował plany. 

Edytowane przez jacus

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez jacus

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ile będziesz myślał wołać?

250 na miasto OK, ale poza przydało by się coś większego ;)

 

9dj1qLi.jpg

 

Pięćsetka ma tylko kopkę, czy się mylę?

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To SR 400, starter tylko z kopniaka.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem delikatnie umyć felgi i dolne lagi, aktywna piana lepsza od szczotki z długim włosiem. 1f7626ea927da109aadd4327a031a6a5.jpg

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

może pomożecie… Poszukuje jednośladu do 10/12 tys zł dla osoby wysokiej 195 cm wzrostu, głównie na potrzeby dojazdów do pracy - około 12 km. W obecnych czasach nie wiem jakie kryterium patrzeć… Ale myślę że ekonomia zaczyna odgrywać istotną rolę oraz oczywiście Wygoda ze względu na wzrost. Mam prawko kat. A. Będzie to mój pierwszy motocykl.

 

 Czy da się kupić np. jakiś skuter elektryczny w tych pieniądzach?

Edytowane przez ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szukałbym Vstroma 650, gabaryt dla Ciebie ok, mocy wystarczająco na pierwsze moto (sam zaczynałem na SV650), spalanie akceptowalne. Dokupisz gmole to parkingowe upadki nie będą Ci straszne. Dodasz kufer centralny i bez problemu niezbędne rzeczy zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pechagto napisał(-a):

Na Twoim miejscu szukałbym Vstroma 650, gabaryt dla Ciebie ok, mocy wystarczająco na pierwsze moto (sam zaczynałem na SV650), spalanie akceptowalne. Dokupisz gmole to parkingowe upadki nie będą Ci straszne. Dodasz kufer centralny i bez problemu niezbędne rzeczy zmieścisz.

Jeżdżenie moto z kufrem wymaga doświadczenia i ciągłej czujności bo zmienia sposób prowadzenia motocykla. Z definicji też każdy tego rodzaju dodatek do moto jakoś  wpływa też na spalanie.  Ja chyba do codziennego dojeżdżania do pracy celowałbym w bardziej praktycznego maxi skutera gdzie przestrzeń załadunkowa nie wystaje poza obrys moto i co najważniejsze nie zmienia niekorzystnie środka ciężkości. Plus różne praktyczne gadżety by wydłużyć sezon. Minimum to duże koła, maximum także większa ( powyżej 125 cc )  pojemność. Z elektrykiem większym niż 50 cc od sprawdzonego producenta w tym budżecie może być ciężko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dojazdy do pracy, wygodnie, z bagażem i niskie spalanie - optowałbym podobnie jak @desmo maxiskuter. Moim zdaniem 125 wystarczy i odwdzięczy się spalaniem 3l na setkę. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz używał tylko na dojazdy do pracy to pewnie maxi skuter się sprawdzi lepiej. Popatrz na te o pojemności większej niż 125. Zauważyłem ze te które się łapią na B są nieproporcjonalnie drogie w porównaniu do np. 300

Ja jeżdżę tracerem 900 z kufrem centralnym 50l dzisiaj tankowałem, weszło mi 10,5l po 194km przebiegu. Cykl mieszany, ale raczej więcej kręcenia się dookoła komina.
Dla mnie spalanie akceptowalne ale 100zl czasem peka pod dystrybutorem, a pamietam czasy jak pełny bak to było mniej niż 50zl


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje! Super cenne porady!

Biorę się za wertowanie otomoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jak myjecie moto? Tak jak furę? Aktywna piana po całości i płukanie? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej ręcznie, tylko felgi, dolne lagi, błotniki i inne "bezpieczne" miejsca aktywną pianą i delikatnie myjką. Szczególnie przy zabytkach jak do instalacji dostanie się woda może być problem. Deszcz to jednak zupełnie co innego niż strumień pod ciśnieniem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myję wyłącznie ręcznie pod domem, chociaż używam węża z regulowanym strumieniem wody żeby mocniej wymyć błotniki czy zawias od np. lekkiego błotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem mniejsze lub większe enduro, więc po "przejażdżkach" tylko myjka ciśnieniowa, a czasem i ona miała problem ;) . Z armaturą jest inaczej - żadnej wody i przecieranie z kurzu po każdej jeździe, przynajmniej raz w miesiącu dobry wosk do lakieru i do chromów (łącznie ze szprychami) :) - rzekł bym "koronkowa robota" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni szwędania się po Mazurach, prawie 900km nawinięte.

Przez przypadek spotkałem ludzi z rajdu koguta, super pozytywni ludzie, nie mówiąc o furach 😉

IMG_20220618_174501.jpg

IMG_20220618_174527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.