Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

To nie koniec ponieważ z pianki wyciąłem takie "gniazda" i w dużym pudle wygląda to jak na zdjęciu. Ostry nóż i pistolet na klej potrafią zdziałać cuda. Pozostaje tylko okleić wszystko materiałem. I zmieni się estetyka.

post-92622-0-04382300-1530934061_thumb.jpg

post-92622-0-04203200-1530934070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec ponieważ z pianki wyciąłem takie "gniazda" i w dużym pudle wygląda to jak na zdjęciu. Ostry nóż i pistolet na klej potrafią zdziałać cuda. Pozostaje tylko okleić wszystko materiałem. I zmieni się estetyka.

Podziwiam inwencję oraz zbiór naprawdę ciekawych zegarków  :).

Szczególnie podoba mi się złocona Czajka z drugiej fotki.

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przypomniało że w piwnicy leży szafeczka którą kiedyś kupiłem ale że była za głęboka to nie miałem pomysłu jak umieścić w niej zegarki. Dziś wyścieliłem ją gąbką i opróżniłem pół szuflady.

post-27093-0-82982900-1531666415_thumb.jpg

post-27093-0-09803800-1531666497_thumb.jpg

post-27093-0-10306500-1531666525_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł i wykonanie! Widzę tam kilka poszukiwanych przeze mnie modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że trzymanie (stale się rozrastającego przecież) zbiorku zegarków w kolejnych pudełkach i pudełeczkach, coraz bardziej mnie irytuje. Stąd też zaczęło się kombinowanie - co by tu zrobić, żeby wszystko upchnąć we względnie jednym miejscu i to w taki sposób, żeby dało się z czasomierzy wygodnie korzystać. Jako, że właściwie wszystkie zegarki które posiadam również noszę, z góry odpadły wszelkie gablotki i ekspozytory.

Zresztą, założeń było kilka:

 

1. Zegarki mają być w jednym miejscu

2. Mają być łatwo dostępne, ale nie wyeksponowane

3. Muszą być trzymane z paskami, gotowe do założenia

4. Mają być odpowiednio zabezpieczone

 

No i najważniejsze:

 

Jak otworzę "przechowalnik", to mam mieć możliwość sobie na nie popatrzeć i się nimi pocieszyć, więc całość musi wyglądać ładnie :) A, i miało być łatwo, domowymi sposobami, bez zbytniej dłubaniny i wykorzystania narzędzi no i oczywiście jak najtaniej.

 

Z początku kombinowałem z dodatkowym kuferkiem, szafką, itp., ale w mieszkaniu przestrzeń ograniczona, a nie chciałem niczego dodatkowego trzymać na wierzchu. Wybór padł więc na wykorzystanie szuflady z ikei, montowanej w szafie pax. Jeśli ktoś ma jednak inną szafę, to też nie szkodzi, bo prowadnice przykręca się na 2 wkręty, a rozmiar pasuje do klasycznych szaf o szerokości 50 cm (są też takie o szer. 100cm). Moja szufladka kosztowała 70zł i ma wymiar 50 x 60.

 

Kolejny etap to przegródki - w pierwszej wersji miały być ze sklejki, ale tutaj dochodziła konieczność cięcia, a to niezbyt mi się uśmiechało. Zupełnym przypadkiem trafiłem jednak (również w ikei) plastikowe "płotki", które można samemu łączyć w "(prawie) dowolnych odstępach. Koszt opakowania z 3 płotkami to niecałe 6zł. Do przegródek które sobie wymyśliłem, potrzebowałem takich płotków 12, czyli doliczamy 24 zł do kosztu ogólnego.

 

Ikeowa szuflada sama w sobie jest jednak ciut zbyt wysoka (podobnie jak "płotki"), aby zegarki były wygodnie ułożone i ładnie wyglądały. Od samego początku założyłem jednak, że spód wyłożę styropianem lub gąbką, podnosząc spód szuflady, a płotki po prostu przytnę. Okazało się jednak, że było by z tym sporo zabawy, a efekt mógłby wyglądać niezbyt fajnie. Dlatego po poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie wyłożenie spodu gąbeczkami z biedronki.

Brzmi idiotycznie, ale 2 złożone gąbeczki pasowały idealnie do wymiaru przegródki. Tym sposobem odpadła też konieczność przycinania "płotków".

 

post-102487-0-65704600-1535626837_thumb.jpg

 

Co więcej, cena opakowania gąbeczek (10 sztuk) to niecałe 2 zł (a w promocji nawet i 1,5 zł), a więc o wiele taniej niż np. gąbka tapicerska. Na wyłożenie szuflady zużyłem 70 gąbeczek - po 2 na każdą przegródkę. Łączny koszt - 14zł.

 

Oczywiście zostawienie tego nie wchodziło w grę. Zegarki potrzebowały ładnego, jednolitego i miękkiego "tła". Najlepszy byłby pewnie aksamit, ale cena za metr tego materiału okazała się powalająca. Stąd też zdecydowałem się na ciemnografitowy, gruby materiał, ciut przypominający filc. Za całkiem pokaźny kawałek (starczyłoby na 2 szuflady) zapłaciłem porywające 20 zł.

 

Z materiały wycinałem prostokąty, nieco większe niż dwie złożone ze sobą gąbeczki. Następnie wycinałem rogi, tak, aby zrobić coś w rodzaju zakładek po bokach. Potem całość smarowałem wikolem (polecam taki w tubce z zamknięciem jak w butelkach z piciem dla sportowców) i oklejałem górę dwóch złożonych gąbeczek. Potem takie już oklejone wkładałem w przegródkę. Poniżej fotka, jak wyglądał pierwszy rząd już oklejonych, na tle reszty nieoklejonych.

 

post-102487-0-25707600-1535626838_thumb.jpg

 

Zostało tylko zadbać o to, żeby zegarki się nie kurzyły. W tym celu przykręciłem szufladę około 0,5 cm poniżej znajdującej się nad nią półki, a na każdą z krawędzi szuflady nakleiłem coś, co fachowo nazywa się "szczotka odbojowa". Włosie jest miękkie i ciut dłuższe, niż przerwa pomiędzy szufladą a półką powyżej, więc gdy szuflada się zamknie, działa jak uszczelka, blokując kurz. Koszt szczotki (kupowana na metry, w każdym większym markecie budowlanym) - około 3 zł.

 

Zegarki docelowo znajdą się na poduszeczkach (można zamówić na aliexpress, po około 50 centów za sztukę, albo uszyć samemu - aczkolwiek wyprodukowałem 2 sztuki i jak narazie nie jestem z nich na tyle zadowolony, żeby wrzucić tutaj zdjęcia), narazie jednak posłużyłem się prostym, ale dość wygodnym i skutecznym patentem (zresztą podpatrzonym tutaj na forum) - otulina do rur. Dla porządku doliczę jej cenę - około 3 zł za sztukę, korzystałem z 2 grubości (szersza na "większe" paski i węższa na bransolety i mniejsze paseczki w niektórych modelach). Łącznie około 6zł.

 

post-102487-0-56122600-1535626838_thumb.jpg

 

A tak wygląda całość - koszt około 115zł, mieści 35 zegarków. Szufladę ulokowałem zaraz pod wieszakiem na koszule, więc rano o wiele łatwiej dobrać ciuchy do zegarka ;)

Gdyby ktoś szukał względnie taniego i łatwego sposobu, na zrobienie praktycznej przechowalni dla zegarków, z której naprawdę wygodnie się korzysta, polecam takie rozwiązanie.

Edytowane przez GrzesiekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moja żonka tu nie zagląda, miałbym przez to Wasze majsterkowanie, poważne problemy.

Świetne, gratuluję pomysłowości i wykonania

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrzesiekW

Gratuluję pomysłowości. Fajnie wyszło, a i otulina do rur wygląda choćby była do tego przeznaczona. :)

 

Zresztą, założeń było kilka:

 

1. Zegarki mają być w jednym miejscu

2. Mają być łatwo dostępne, ale nie wyeksponowane

3. Muszą być trzymane z paskami, gotowe do założenia

4. Mają być odpowiednio zabezpieczone

Bardzo słuszne założenia. Ja na początku też zastanawiałem się jak przechowywać swoje zegarki.

Postawiłem na teczki od forumowego kolegi. Zegarki są dobrze zabezpieczone,posegregowane wg marek i trzymane dodatkowo w ciemnej szafce tak by słońce jak najmniej na nie padało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy projekt - będzie gablota na zegarki, części i inne duperele 

Skrzynia to pozostałość po szkłach - po wypatroszeniu szuflad z tych przegródek zostaną wyłożone jakimś welurem a skrzynka z uchwytami odmalowana 

Jak sprawa dojdzie do końca pokarzę efekt (jaki by nie był)

 

I jak, coś z tego wyszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, coś z tego wyszło?

Poszła w świat tak jak kolejna i potem jeszcze jedna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotki, fajna sztuka była.

One poszły tak jak stały bez odświeżania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany poczynaniami kolegów, zaczerpnąłem kilka pomysłów i wziąłem się do pracy. W pudełku brakowało już miejsca na zegarki, więc jakoś musiałem ten problem rozwiązać. Gdybym nie przejrzał wcześniejszych postów to pewnie kupiłbym kolejne pudełko, ale jako że przeczytałem, postanowiłem stworzyć własną szufladkę na zegarki. 

 

Wykorzystałem w tym celu wysuwaną, zapomnianą już półeczkę na klawiaturę w biurku. Było trochę problemów z montażem, ale ostatecznie się udało. Wszystko przymocowałem na wkręty. Przegródki zrobione z drewnianych kątowników, wykorzystałem też otulinę do rur :) W razie potrzeby zmieści się tu do 40 zegarków.

 

Tylko teraz mam za dużo miejsca, a za mało zegarków... będę musiał coś z tym zrobić  :D

 

post-104390-0-53350100-1538008702_thumb.jpg

 

post-104390-0-77457600-1538008887_thumb.jpg

Edytowane przez Podróżnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja paki na przyrządy do pracowni fizycznej. Już zapełniona, mieści prawie 100 zegarków. Mam jeszcze jedną i również będzie w użyciu. Dopiero teraz w pełni mogę ocenić i zobaczyć swoją kolekcję :)

 

62939de29f38c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja paki na przyrządy do pracowni fizycznej. Już zapełniona, mieści prawie 100 zegarków. Mam jeszcze jedną i również będzie w użyciu. Dopiero teraz w pełni mogę ocenić i zobaczyć swoją kolekcję :)

 

 

Pokaż efekt końcowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie niewyraźne zdjęcie podglądowe. Zegarki ledwo widoczne, chociaż jestem przekonany, że akurat Ty pewnie poznasz po samym zarysie większość ;) W przyszłym tygodniu biorę się za adaptację drugiej skrzyni.

 

6af09eefea37a.jpg

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś o drewnianych lub drewnopodobnych pudełkach na zegarki? Takie na 1 sztukę. Nie zbiorcze. Podłużnych na naręczne i kwadratowych na kieszonkowe? Najlepiej, aby w środku wyściełane były jakimś przyjemnym materiałem, ale nie musi być jedwab  :rolleyes:

 

Zastanawiam się nad położeniem zegarków do pojedynczych pudełek. Te, które są obecnie dostępne są duże jak wielka kostka Rubika i średnio mi to pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień opakowania albo niedługo będziesz musiał meble zmieniać :D

 

U mnie po niewielkich problemach dotarły domki dla tych co w gablotkach się nie mieszczą :)

 

post-47356-0-02182600-1547559517_thumb.jpg

 

post-47356-0-75534100-1547559557_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.