Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Ja musiałem kupić buty górskie bo moje poprzednie wreszcie się rozpadły. 
Długo szukałem i wybrałem AKU - liczę, że będą trwałe przynajmniej jak poprzednie. 

4051578_0_i1064.jpg

Edited by Bartosz 86

No to ja też górskimi się pochwalę. Żona ma buty tej firmy już 15 rok i wielkiego zużycia nie widać. Ja zdążyłem już 2 pary Salomonow zniszczyć choć zawsze miałem najwyższe modele. Zobaczymy jak te sobie poradzą.

shopping_1.jpg

Edited by b_easy

Ja w niedzielę zrobiłem mały test AKU na Luboniu Wielkim i jestem zadowolony - obawiałem się rozchadzania czy niepewnosci nowych butów ale było spoko - jakbym miał je od zawsze, przyczepność super, duża wygoda i fajnie wyprofilowana podeszwa - chyba się polubimy.

Klasyk wśród klasyków , Oxford Cap Toe , i moja pierwsza przygoda z firmą Berwick .

Jakie pierwsze wrażenia?

a ja kupiłem Gazelle, o takie

Ja dziś kolejne Gazelle OG odesłałem. Nie wiem co adidas zrobił z rozmiarówką, ale nie mogę w nic wskoczyć jak zawsze. Pół numeru różnicy w jednym pływam a drugie cisną jak cholera. Chyba poszukam Gazelle bez OG, jak Twoje.

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

no właśnie ja też miałem historię z wymianą - sugerowałem się NB i wziąłem 45 - 29cm. Wymieniłem na 44 2/3 - 28.5 cm i jest git 

Ja wziąłem takie jak biorę od lat i za duże. Teraz wziąłem pół numeru mniejsze i dużo za ciasne

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

aż taka różnica? U mnie była nie wielka. Może kwestia jakiejś partii 

aż taka różnica? U mnie była nie wielka. Może kwestia jakiejś partii 

Albo wszechobecne podróby. Latami dostawałem obuwie do sklepów z Adidas Polska i nie zdarzyło sią żeby były problemy z rozmiarówką w danym modelu. Klienci mierzyli u mnie w sklepie sprawdzali rozmiar, potem kupowali przez internet i często były za duże lub za małe

Edited by gruby2000

Albo wszechobecne podróby. Latami dostawałem obuwie do sklepów z Adidas Polska i nie zdarzyło sią żeby były problemy z rozmiarówką w danym modelu. Klienci mierzyli u mnie w sklepie sprawdzali rozmiar, potem kupowali przez internet i często były za duże lub za małe

To może być kwestia rynku z jakiego pochodzą buty.

Na allego przy butach jakiejś marki widziałem ostrzeżenie o różnicy w rozmiarówce. Przymierzałem te buty w sklepie i rozmiarówka była normalna.

To może być kwestia rynku z jakiego pochodzą buty.

Na allego przy butach jakiejś marki widziałem ostrzeżenie o różnicy w rozmiarówce. Przymierzałem te buty w sklepie i rozmiarówka była normalna.

Nie ma czegoś takiego jak pochodzenie z innego rynku. Rozmiarówka w obrębie jednego modelu bez względu na kraj i rok produkcji (bo tak też bywa) jest zawsze identyczna ( przynajmniej jeśli mówimy o obuwiu sportowych takich marek jak Adidas, Reebok, Nike, Puma , New Balance). Dotyczy to również odzieży w obrębie danego modelu (bez względu na ewentualne inne kolory)

Edited by gruby2000

Nie ma czegoś takiego jak pochodzenie z innego rynku. Rozmiarówka w obrębie jednego modelu bez względu na kraj i rok produkcji (bo tak też bywa) jest zawsze identyczna ( przynajmniej jeśli mówimy o obuwiu sportowych takich marek jak Adidas, Reebok, Nike, Puma , New Balance). Dotyczy to również odzieży w obrębie danego modelu (bez względu na ewentualne inne kolory)

Owszem jest, tak jak kolega Remy napisał, zależy od kraju (rynku) pochodzenia.

Podobnie jest z rozmiarami odzieży. Kup rozmiar "S" u nas, a kup w USA lub Azji.

Nawet jeśli to jest nieduża różnica, to jednak nawet te pół centymetra w obuwiu robi diametralną różnicę.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Jakie pierwsze wrażenia?

Przy pierwszym założeniu od razu bardzo wygodne co przy butach produkowanych ze sztywniejszych skór  metodą GYW nie zawsze mi się zdarzało ( mam dość szeroką stopę i wysokie podbicie ) . Jestem miło zaskoczony jakością wykonania , trwałość wyjdzie z czasem . Zamówiłem także brogsy Berwicka bo moje Gordon Brosy po 2 sezonach mocnego użytkowania wyglądały już nieciekawie i raczej tej drugiej firmy już nie polecę nikomu . 

Owszem jest, tak jak kolega Remy napisał, zależy od kraju (rynku) pochodzenia.

Podobnie jest z rozmiarami odzieży. Kup rozmiar "S" u nas, a kup w USA lub Azji.

Nawet jeśli to jest nieduża różnica, to jednak nawet te pół centymetra w obuwiu robi diametralną różnicę.

Jeśli mówisz o podróbkach to się z Tobą zgodzę, jeśli o oficjalnej dystrybucji niestety nie masz racji. Prowadziłem sklepy sportowe ponad 10 lat. Nigdy, powtarzam nigdy nie zdarzyło się aby rozmiarówka w danym modelu wykazywała jakąkolwiek różnicę. Na przestrzeni lat te same modele były produkowane w różnych krajach i nigdy nie było różnicy

Mam 4 modele Adidas UltraBoost (wszystkie zamawiane ze strony Adidasa - wysyłka z Niemiec). Raz 43 1/3, 2x44 i raz 44 2/3. Sam Adidas często zaleca wybranie rozmiaru większego lub mniejszego niż "normalnie" nosimy. To samo model Superstar. 43 1/3 ciasnawy a 44 to już "kalosz".

Sklep w którym kupiłem jest jednym z największych, jeśli nie największym w PL. Druga sprawa, adidas jakiś czas temu zmienił rozmiarówkę, pisali o tym na forach sneakerheadowych, że jest teraz jakiś dziwny kosmos. W sumie to zawsze był bo nie wiem jak jest możliwe, że przy stopie 26,5cm wchodzę w buty, których wkładka ma 26cm ;) Te same buty co teraz kupiłem ostatnio w sklepie adidasa 3 lata temu, mierzyłem 3 pary tego samego rozmiaru i każda fitowała inaczej, dlatego teraz jak zamawiam to biorę 2-3 pary tego samego rozmiaru. Tym razem było to samo. 2 pary 41,5 i każda inna.

Edited by Jash

Sklep w którym kupiłem jest jednym z największych, jeśli nie największym w PL. Druga sprawa, adidas jakiś czas temu zmienił rozmiarówkę, pisali o tym na forach sneakerheadowych, że jest teraz jakiś dziwny kosmos. W sumie to zawsze był bo nie wiem jak jest możliwe, że przy stopie 26,5cm wchodzę w buty, których wkładka ma 26cm ;) Te same buty co teraz kupiłem ostatnio w sklepie adidasa 3 lata temu, mierzyłem 3 pary tego samego rozmiaru i każda fitowała inaczej, dlatego teraz jak zamawiam to biorę 2-3 pary tego samego rozmiaru. Tym razem było to samo. 2 pary 41,5 i każda inna.

Wszechobecna chińszczyzna. Prowadziłem sklepy 10 lat temu, takich sytuacji nie było. Jeśli mówimy o firmie Adidas  nierzadko bywały buty wyprodukowane w Niemczech , na Słowacji czy nawet Rumunii. New Balance większość produkowanych w USA lub Kanadzie, teraz głównie Wschód (niekoniecznie Chiny bo tam już zrobiło się za drogo). A teraz wyobraź sobie ,że kupujesz dwa zegarki o jakieś tam referencji i dostajesz w dwóch różnych wymiarach kopert  :D .

Pomimo, że sklepu nie prowadziłem, mogę powiedzieć, że na sneakersach trochę zębów zjadłem. Buty które kupiłem są na milion procent oryginalne. A o tym, że ten sam model może inaczej fitować wiedzą nawet dzieci.

Co do NB też się mylisz. Są modele robione w USA nadal takie jak M997, czy M998 i są nadal modele z UK z fabryki we Flimby takie jak M670, M1500, M577, czy M576. Reszta różnie, ale nawet modele teoretycznie robione w fabrykach na wschodzie tez mają wersje UK czy USA tak jak na przykład model 574, który w wersji ze wschodu ma bryłę koszmarną a wersja z USA to jeden z najładniejszych klasycznych sneakersów...

https://image-cdn.hypb.st/https%3A%2F%2Fhypebeast.com%2Fimage%2F2014%2F07%2Fnew-balance-made-in-usa-m1400-red-black-1.jpg?q=90&w=1400&cbr=1&fit=max

Edited by Jash

... Raz 43 1/3, 2x44 i raz 44 2/3. 

Ale chyba nie powiesz ,że to normalne. Wszystkie pary teoretycznie pasują a między pierwszą a ostatnią 1cm różnicy :D

Odnośnie NB to jako dawne zboczenie zawodowe (prowadzę teraz inną działalność) odwiedzam sklepy i mierzę,patrzę, porównuję i powiem Ci ,że co najmniej 50% modeli jest produkowanych na Wschodzie. Aż sprawdzę w najbliższym czasie i porobię fotki metek  ;)

Edited by gruby2000

Ja myślę że nawet więcej modeli z gamy NB niż te 50% nie jest UK i USA. Ostatnio kupowałem w sklepie NB buty dla córki to mieli dwa modele UK i dwa USA. Niestety ceny tych butów jak są nowościami są oderwane od rzeczywistości.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Z tego co pamiętam z firm sportowych, które miałem w sklepach największe rozmiary (pomimo teoretycznie takich samych w cm) miał Converse, Caterpillar, potem w kolejności Reebok, Timberland, And1, reszta (Adidas, Nike, Puma) pomimo różnic w sposobie numerowanie w miarę podobne rozmiary (w cm). I tak gdzie w Adiadas nosiłem 44 2/3 (teoretycznie 28,5cm) to w Conversie 42,5 (teoretycznie 26,5cm). Klasyczne obuwie (np. Loake) prawie zawsze, z niewielkimi wyjątkami noszę 43 (28cm)

Ale chyba nie powiesz ,że to normalne. Wszystkie pary teoretycznie pasują a między pierwszą a ostatnią 1cm różnicy :D

Odnośnie NB to jako dawne zboczenie zawodowe (prowadzę teraz inną działalność) odwiedzam sklepy i mierzę,patrzę, porównuję i powiem Ci ,że co najmniej 50% modeli jest produkowanych na Wschodzie. Aż sprawdzę w najbliższym czasie i porobię fotki metek ;)

Zapytaj Asidasa. Albo zobacz na stronie ich sklepu, często rekomendują jeden rozmiar wyżej.

Mogłyby mi się podobać bardziej ale wygodniejszych butów nie miałem na nogach. I-5923

A w kontekście ostatnich rozmów - rozmiar taki jak zawsze.

133ea033d2afb7cea221b768ef139422.jpg

Edited by xavras_s