Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Recommended Posts

Mnie rodzina jeszcze 2 tygodnie temu odwiedziła, więc jak pisze eye_lip, szansa była. Teraz znowu prawie pełny lockdown, choć nie w całych Włoszech. 

Włochy polecam zawsze i wszędzie. To wg mnie jest najlepszy kraj do życia. Podkreślam że do życia, nie do pracy, bo to dwie różne rzeczy. Tu trzeba mieć kilka milionów euro (niestety aż tyle, bo to kraj drogi), kupić dom w Toskanii (jak ktoś woli bardziej surowe klimaty to w Umbrii, albo jeszcze bardziej dziko to w Basilikacie np.)  i można cieszyć się życiem i nie pracować. Najlepsze jedzenie na świecie, kawa dobra wszędzie i ludzie mili i spokojni.

Edited by beniowski

Mnie rodzina jeszcze 2 tygodnie temu odwiedziła, więc jak pisze eye_lip, szansa była. Teraz znowu prawie pełny lockdown, choć nie w całych Włoszech. 

Włochy polecam zawsze i wszędzie. To wg mnie jest najlepszy kraj do życia. Podkreślam że do życia, nie do pracy, bo to dwie różne rzeczy. Tu trzeba mieć kilka milionów euro (niestety aż tyle, bo to kraj drogi), kupić dom w Toskanii (jak ktoś woli bardziej surowe klimaty to w Umbrii, albo jeszcze bardziej dziko to w Basilikacie np.)  i można cieszyć się życiem i nie pracować. Najlepsze jedzenie na świecie, kawa dobra wszędzie i ludzie mili i spokojni.

Myślę, że jeśli zmienić nastawienie, to to właśnie może być super miejsce do pracy kiedyś próbowaliśmy wysłać pocztówki w Neapolu na poczcie, co zajęło nam jakieś 2-3 godziny, ale zakończyło się sukcesem ostatecznie, i o ile przez pierwsze 10 minut byłem wkruwiony, to potem przyjąłem postawę pozostałych osób w kolejce - a myślę, że byli tam ludzie z bardziej ważkimi sprawami, niż pocztówki - można w tym czasie wypić kawę właśnie, zapalić papierocha, ewentualnie przewrócić oczami - potem i tak się idzie na dobre żarcie i jest spoko nie ma co napinać, są rzeczy ważne, ważniejsze i przecież też nieważne

Ja 17 lat w Polsce z Włochami pracowałem, a teraz wśród nich mieszkam. Oj wierz mi, czasem można się zderzyć ze ścianą i w pracy nie jest łatwo. Wyobraź sobie że (szczególnie teraz) musisz pracować online a założenie internetu tutaj trwa od dwóch do czterech tygodni (nawet sobie nie wyobrażam ile na takim południu). Idziesz ulicą, a tam kolejka do poczty na 100 metrów i stoją ludzie (w tym młodzi także!) żeby .... rachunki za telefon czy telewizję kablową opłacić. Jak ich spytasz czemu przez net tego nie robią to zrobią wielkie oczy i będą zdziwieni że tak można (oczywiście tak też płacą, ale większość nie). To jest też kraj mocno zmaskulinizowany, tutaj dopiero pokolenie kobiet teraz ok. 30/40 lat jest pierwszym które masowo pracuje, wcześniej kobiety siedziały w domu i dzieci wychowywały. Moja żona jako prezes pracuje w środowisku gdzie jest jedyną kobietą na tak wysokim stanowisku w swojej branży. Jedyną! Do tego wszyscy są starsi od niej i traktowali ją jak idiotkę-kobietę, to tego z jakiejś dzikiej Polski. 

Panowie,
od lat kilkunastu używam w domu Jury i jestem bardzo zadowolony. Jako, że będę za jakiś czas zmieniał lokum pomyślałem, że zmienię i ekspres. By sprawę skomplikować postanowiłem sprawić sobie ekspres do zabudowy. No i pojawił się problem... zacząłem przeszukiwać internety, ale nic co jest mi bliskie nie występuje w wersji do zabudowy. Pomóżcie. Kupię coś wartego uwagi? Czy muszę jednak poniechać te zamiary i pogodzić się z tym, że ekspres będzie jednak stał na blacie?

Z góry dzięki za pomoc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gdyby ktoś miał wiedzę i chciał pomoc to dodam, że pijam właściwie tylko espresso.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mam kolbe w zabudowie ale to nawet nie ma startów do wolnostojacego.
Kupując mieszkanie ekspres już był wiec nie narzekałem ale po czasie kupiłem wolnostojacego Oscara II, który miażdży pod każdym względem „pralkę do robienia kawy -Whirpool” w zabudowie.

Wiem, że Siemens robił eks do zabudowy. Ale Siemensa nie polecam. Mam EQ5 i czekam z niecierpliwością aż się skończy. 

Mój się nie skończył a puściłem na ol.... Bo pić się nie dało .....

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Panowie ,mam ekspres Saeco.

Młynek miele (w sensie obraca się),lecz kawa nie dochodzi  do reszty ekspresu i nie zaparza się.

Jeśli wsypię sypaną i ustawię odpowiednią opcję to się zaparzy,

Blok wyczyściłem,wymyłem.

Mam oddac do serwisu czy może to coś banalnego?

Godzinę temu, skius napisał:

Panowie ,mam ekspres Saeco.

Młynek miele (w sensie obraca się),lecz kawa nie dochodzi  do reszty ekspresu i nie zaparza się.

Jeśli wsypię sypaną i ustawię odpowiednią opcję to się zaparzy,

Blok wyczyściłem,wymyłem.

Mam oddac do serwisu czy może to coś banalnego?

Jedyne co może być banalne to zapchane sitko zaparzacza.

Panowie co jest nie tak z tymi siemensami eq? Mam w pracy i kawa jest ok. Dodam, że w domu mam kolbowy Ascaso więc mam porównanie

U mnie na szczęście 2 tyg przed upływem gwarancji przestał spieniać mleko i zamiast suchych "tabletek" w zbiorniku na fusy było błoto. Po wymianie zaparzacza jakiś czas było ok i za jakiś czas powrót do złych nawyków. Do tego doszło, że woda stała pod ekspresem na blacie. Teraz sam wymieniłem zaparzacz, tabletki suche ale woda pod spodem znów się pojawia. No i odnoszę wrażenie, że temp kawy jest za niska mimo ustawień wysokich. Ekspres ma jakieś 5 tys +- kaw. Newer egein  zimens. 

Blok grzania wody zakamienił się dlatego masz te problemy. Pogoń go a nie udręczaj się. Tyle dobrej kawy marnujesz :)

No i rozebrałem ,przeczyściłem sitko.

Niestety przy składaniu ze spręzynki wypadła taka mała ceramiczna kuleczka i jak to zwykle bywa już się nie znalazła.

Chyba cały moduł trzeba kupić.

W dniu 6.11.2020 o 22:25, Mistrz17 napisał:

Ja wybrałem E8 od Jury i czekam tylko jak mi się kwarantanna skończy i jadę przetestować. Szkoda że nie ma nigdzie modelu z edycji 2020 w Polsce choć w EU już normalnie można kupić. Jednak co tu się dziwić - Polska.

Jura e8 touch?

Wziąłem E8 ,ale nie dotyk. Czas pokaże

Jedno mnie teraz drażni ciut głośny.

IMG_20201109_192714.jpg

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Przy Siemensie wszystkie są ciche..

Ja jeszcze do końca roku ciągnę na EQ5, a potem Jura J6 Piano White. 

Przy okazji zapytam. Zabrakło mi ziaren i muszę kupić coś marketowego żeby wystarczyło na weekend. Mk cafe, może Segardeedo? Poleci ktoś jakąś kawę o w miare niskiej kwasowości do capu? Dzieki

Lavazza Crema e Aroma. Przez długi czas piłem tę kawę, zanim zakosztowałem kaw z lokalnej palarni i daje radę :)

Za to unikałbym Melitty. Mam niemiłe wspomnienia. Kiedyś kupiłem zachęcony przez panią sprzedawczynię w sklepie, że niby taka super. Nie pamiętam, co to dokładnie za kawa była, ale ziarna były tak "zjarane", że na przemiale, który nie powodował przelatywania wody przez sitko w tempie Niagary, mój młynek poddawał się, bo nie miał siły kręcić ;)

Edited by clusca

Tak, jak Maciek napisał, też polecam Lavazza Crema Aroma, w hurtowniach schodzi w naprawdę dużych ilościach, a i cena jest przystępna ok. 40-50zł/1kg.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Dla mnie crema aroma jest za słaba. Z Segafrego zielona, czyli 100% arabika daje rade. Poza tym kimbo arabica, nawet dallmayer złoty nie jest taki zły, a do kupienia ostatnio w dobrych pieniądzach w biedronkach lub dniach.

Spróbuję Waszych propozycji przy następnej okazji! :)

Aktualnie jestem uratowany bo zostałem obdarowany ponizsza kawą. Całkiem niezła! 

IMG_20201115_084852.jpg

33 minuty temu, mandaryn44 napisał:

A która crema e aroma, bo jak patrzę na alle to chyba jest kilka rodzajów. Może też spróbuję.

Ja pisałem  o tej najbardziej klasycznej, w brązowym/beżowym opakowaniu: https://www.lavazzacoffee.pl/pl/kawa/kawa-ziarnista/crema-aroma.html. Cena na Allegro około 40-50 PLN/kg. W Biedronce jest podobnie wyglądająca Lavazza Crema e Gusto, jednak znacznie bardziej czuć w smaku robustę, Crema e Aroma przyjemniejsza moim zdaniem, pomimo że lubię robustę w składzie mieszanki. Próbowałem również innych rodzajów ziaren od Lavazzy i w zasadzie wszystkie poza Qualita Rossa mi podchodziły.

Z wspomnianych powyżej przez kolegę @tolor kaw, Kimbo i Dallmayra lubię z mokki lub frencza, z kolby wolę jednak Lavazzę :)