Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

I kolega od tego czegoś już nagle znikną. 

8 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

 

Prezentowany zegarek - w sensie koperta + bransoleta i zapewne mechanizm wewnątrz może być oryginalny.

 

Zakładając powyższe (aczkolwiek po tych zdjęciach całkowitej pewności nie mam), tarcza w tym egzemplarzu została tragicznie przerobiona. Wygląda na to, że ktoś na oryginalnym cyferblacie dokonał płytkich nacięć by uzyskać dziwną teksturę, jak mniemam pasującą do wykończenia na reszcie zegarka. Następnie ponownie położył napisy (przy czym był to ktoś wysoce uzdolniony) i nową lumę. Przeróbka jest na tyle nieudana, że napis ROLEX włazi pod koronę, a tarcza jest lekko zwichrowana w prawo, dlatego okno daty dnia i tygodnia są krzywo względem kół z napisami/numerami. Szkło prawdopodobnie nieoryginalne, lupka za słabo powiększa.

 

Nie ma szans, by ową personalizację robił Rolex. Pewnie jakiś "renomowany" zegarmistrz prywatnie skrzywdził ten egzemplarz (jeżeli - powtarzam - rzeczywiście jest on oryginalny). Wygląda mi to na model sprzed 1978 roku, ref. 1803 - no chyba że to jakaś włoska samoróbka w pełnym złocie. W przypadku oryginalnego (bransoleta,koperta,mechanizm) zegarka, taka przeróbka (niefabryczne nacięcia koperty, bezela i bransolety, zniszczona tarcza i wymienione szkło) drastycznie obniża wartość zegarka. Wątpię by ktokolwiek kupił go w cenie bliskiej zwykłemu ref. 1807 z fabrycznym wykończeniem w "korę". Najprędzej jest to koszt dużo poniżej zwykłej ceny, z uwzględnieniem wymiany tarczy i szkła na oryginalne + serwis mechanizmu.

 

A i żeby nie było, że jestem kolejnym "znaffcom" i the real deal w ręku (i na ręku) nie miałem:

 

 

 

Oczywiście, Rolex nigdy nie robił takiego partactwa na swoich tarczach. Wydrapać warstwę dekoracyjną żeby prześwitywał mosiądz. Nalozyc koronę na druk. 😂
Zrobic nieforemną kopertę. Zobacz koło korony naciągowej. 
Proba 18K nie jest w dobrym miejscu. 
I te poprzecierane miejsca na bransolecie.

Tulejka sekundnika z jakiegoś innego metalu.

I czcionka dni tygodnia tez nie jest Ok. 

MASAKRA.  

 

 

 

4C1C7921-36D6-476D-A251-FF0AE1304EA2.jpeg

B838390C-372E-4A50-B204-8757D39AAE60.jpeg

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz na ucho od spodu tam gdzie jest wybite 18k, widzisz jak jest zjechane, a jednak nie widać koloru stali. 18k jest trochę nisko jak na 1803, ale w tamtych latach różnie było z powtarzalnością wzorca. Ta sztuka jest mocno dziwna. Kijem przez szmatę bym jej nie tknął, nawet jakby to było rzeczywiście lite złoto, bo zawsze istnieje szansa, że to jakiś Włoch sporządził to cudo, odnalazł jakąś starą tarczę (wyraźnie jest to tarcza od 1803 dwustopniowa, indeksy typu wide-boy) i rzeczywiście jest to franken jak pisze @artme tyle że włosko-szwajcarski, a nie chińsko-szwajcarski jak to zwykle bywa.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Jak spojrzysz na ucho od spodu tam gdzie jest wybite 18k, widzisz jak jest zjechane, a jednak nie widać koloru stali. 18k jest trochę nisko jak na 1803, ale w tamtych latach różnie było z powtarzalnością wzorca. Ta sztuka jest mocno dziwna. Kijem przez szmatę bym jej nie tknął, nawet jakby to było rzeczywiście lite złoto, bo zawsze istnieje szansa, że to jakiś Włoch sporządził to cudo, odnalazł jakąś starą tarczę (wyraźnie jest to tarcza od 1803 dwustopniowa, indeksy typu wide-boy) i rzeczywiście jest to franken jak pisze @artme tyle że włosko-szwajcarski, a nie chińsko-szwajcarski jak to zwykle bywa.

Tak to ucho jest zjechana. Ale z profilu. Od spodu nie. 
A ja lubie takie duperszwance potrzymać w ręce. I pooglądać swoim okiem. 
Ciekawe kto, kiedyś to kupi i znowu się pochwali. 
A tak jak piszesz wyżej. Chrono24 to nie jest referencja oryginalnych zegarów. 
Każdy ma inną interpretacje. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega cygan: akurat trafiłem na przerwę obiadową, żona mnie goniła i nie dałem rady przymierzyć.

 

 

4B0DBC11-AA37-470F-B370-F7D68804D70B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Mega cygan: akurat trafiłem na przerwę obiadową, żona mnie goniła i nie dałem rady przymierzyć.

 

 

4B0DBC11-AA37-470F-B370-F7D68804D70B.jpeg

Idealny dla mnie😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filmik pokazujący Pepsi nowe na Oyster, po niemiecku, ale zegarek można pooglądać. Jak ktoś tutaj napisał, turbosztos.
 
Ciekawą refleksję gdzieś przeczytałem, że GMT może być najważniejszym sportowym modelem marki, gdzie Rolex z historycznego punktu widzenia wygrywa bez dyskusji. Diver? Był Fifty Fathoms. Daytona? Jest znacznie ważniejszy historycznie chronograf: Moon. Ale Pepsi konkurencji właściwie nie ma. 
 

Tylko dlaczego facet nie zalozyl tego pieknego, meskiego SYGNETU na kciuk???
Mega cygan: akurat trafiłem na przerwę obiadową, żona mnie goniła i nie dałem rady przymierzyć.
 
 
4B0DBC11-AA37-470F-B370-F7D68804D70B.thumb.jpeg.240ebe8c68713bd66ee6e6cbd88bb99d.jpeg

Pewnie siostra Williams oddala do komisu, bo jej sie znudzil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Takie nudy, to opowiem bajkę. 
 

Była sobie w dalekim świecie przepiękna księżniczka o błękitnej krwi. Nazywała się MARKIZA. 🤣🤣🤣

Pewnego pięknego dnia porwał ją Król Rolex. Uwięził ją w swoim królestwie na długie lata. 

Król kazał zamknąć Markizę w bardzo wysokiej wieży. Nie pozwalał jej nikogo widzieć. 

Natomiast zmusił ją do codziennego noszenia zegara ze znakiem królestwa. 

Cały świat wiedział, ze przepiękna Markiza jest w szponach bogatego króla. Pisali o tym we wszystkich gazetach na świecie. 

Pewnego dnia pewien królewicz Patek postanowił zdobyć wieże i porwać przepiękną Markizę. 

Niestety bogaty król się dowiedział o planach Patka i  postanowił wypuścić księżniczce Markizie błękitną krew. I transfuzjowac jej krew z królestwa Rolex. Zieloną krew. 

O tym okrutnym zabiegu dowiedział się Królewicz Patek. 

I zrezygnował z porwania Markizy. 

Po kilku pięknych latach księżniczka Markiza żyła tylko czasem, który jej pokazywał zegar z koroną. 

Pewnego przepięknego dnia przechodził przez przypadek koło wieży piękny, młody książę Chopard. 

Był bardzo ciekawy i chciał zobaczyć czy na prawdę księżniczka Markiza jest tak piękna jak we wszystkich gazetach piszą. 

Staną przed wieżą i przez olbrzymi megafon zaczął wołać. 

  • Księżniczko MARKIZO podejdź do okna!!!

Wołał i wołał i nic. Markiza nie słyszała. 

Po długim czasie stracił nadzieje, ze kiedyś zobaczy Markizę. 

Pewnego dnia koło wieży przechodził młodszy brat króla Rolexa.  Książę Tudor był bardzo zazdrosny o sławę swojego starszego brata. 

Tudor przechodząc koło wieży spotkał księcia Choparda. I ze złości na swojego brata zdradził mu tajemnice jak się dostać do wysokiej wieży. I skraść serce i nadgarstek Markizy. 

Tudor pomógł księciowi Chopardowi zbudować bardzo długą drabinę i wspiąć się na wieże. 

Po długim wchodzeniu po drabinie , książę Chopard dostał się do komnaty, gdzie była od lat uwięziona Księżniczka. 

Od pierwszego momentu gdy zobaczył Markizę, zakochał się w jej urodzie. Pocałunkiem ukradł jej serce. Ponieważ książę Chopard był bardzo dzielny i urodziwy, Markiza dała mu swój nadgarstek. 

I wtedy książę założył jej zegar ze swojego królestwa. Przepiękny zegar. Z diamentami robiącymi piruety. 

Księżniczka Markiza, poprosiła księcia Choparda, aby ją uwolnił. 

O przygotowaniach do ucieczki po drabinie dowiedział się Król Rolex. Wpadł w bardzo wielką złość. Wbiegł na wieże i zerwał z nadgarstka Markizy zegar z diamentami. I wyrzucił przez okno księcia Choparda wraz z jego zegarem. 

Z wielkiej złości i zazdrości o przepiękną Markizę, postanowił zrobić na jej nadgarstku znamię korony. Tak żeby cały świat wiedział, ze Markiza może nosić tylko i wyłącznie zegar z KORONĄ. 

 

TAK. 

HAHA. to nie jest bajka. To jest prawdziwa historia. W gazetach o tym

014DADF8-2DC0-4000-90EC-E694543F1254.jpeg

A0123112-D1DB-4878-BF91-F59FEBD9BB62.jpeg

038D120F-4669-4D76-A936-19AAC4FC3213.jpeg

9EA0C6C7-01F4-4EBC-8D40-021282B43084.jpeg

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Krol tylko jeden👑🤓

Screenshot_20210605-111948_Instagram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten model jest niesamowity, zwłaszcza w słońcu. Aż dziwne, że tak rzadko tu gości

A w polu magnetycznym Słońca to już w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już tu było, ale na Hodinkee był ciekawy artykuł o zegarkowej nowicjuszce wysłanej na Rolexowe zakupy :)

https://www.hodinkee.com/articles/we-sent-a-complete-newbie-shopping-for-a-rolex-heres-what-happened

 


Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, evilym napisał(-a):

Nie wiem czy już tu było, ale na Hodinkee był ciekawy artykuł o zegarkowej nowicjuszce wysłanej na Rolexowe zakupy :)

https://www.hodinkee.com/articles/we-sent-a-complete-newbie-shopping-for-a-rolex-heres-what-happened

 

 

Teraz powinni wysłać zegarkowego nowicjusza - coś czuję, że artykuł byłby krótki.

 

"Wszedłem, powiedzieli że nie ma i długo nie będzie, gdzieś mnie zapisali, wyszedłem" :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DrQQ napisał(-a):

Ten model jest niesamowity, zwłaszcza w słońcu. Aż dziwne, że tak rzadko tu gości 😃

99CE2D58-523C-4D65-A6A8-9D4E55A3D575.jpeg

Używam tez

 

6D2C7BA6-67DB-4804-B614-889CE0426F14.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

 

Teraz powinni wysłać zegarkowego nowicjusza - coś czuję, że artykuł byłby krótki.

 

"Wszedłem, powiedzieli że nie ma i długo nie będzie, gdzieś mnie zapisali, wyszedłem" :P

To z marca tego roku jest :P nie wiem czy czytałeś całe, ale jest tam fragment... 

 

"Steve balanced an Oyster Perpetual Datejust 36 that cost about nine grand (...) He explained to me that he could get a watch like this, with any configuration, at any time, but that there were other watches for which there were waiting lists – though they weren't actually waiting lists, they were more a list of people who they thought would really value having a Rolex and really take care of it."


Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ideał. 🙄🍀

74817EF9-179A-4447-A410-EBE4EA18B905.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szwed napisał(-a):

Prawie ideał. 🙄🍀

74817EF9-179A-4447-A410-EBE4EA18B905.jpeg

Prawie.  
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

20 godzin temu, szwed napisał(-a):
Prawie ideał.
 

 


Fakt. Fajny jest...

6d2687a35b88db6be67a0c2a4aa12b18.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, foti napisał(-a):


 

 


Fakt. Fajny jest...

6d2687a35b88db6be67a0c2a4aa12b18.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Jak dla mnie zegarek idealny. Temu tylko dziur w uszach brakuje 🙄😜 ale w zielonym mu do twarzy.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.