Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Trochę widziałem jego zdjęć i filmów i jakoś wydaje mi się, że jednak ma więcej niż 17.5 cm w nadgarstku. Większe modele które u mnie wyglądają na zbyt duże u niego są ok. Różnica niby tylko 0.5cm ale nie do końca jestem o tym przekonamy 

12 minut temu, Tom87 napisał(-a):

Ja mam 16.5 i w salonie DJ 36 wyglądał jak maleństwo, z tym że mam płaski bardzo nadgarstek i szeroki na płasko. Wiesz, można mieć 17 cm, gruby w obwodzie ale mały na płasko :)

Masz u mnie Dj36mm na 17cm nadgarstku .

IMG_20200907_153811.jpg

No to tu nadgarstek 18cm i zegar 40mm - jakos sie uklada 😎

lampa.jpg

8 minut temu, nixon111 napisał(-a):

Trochę widziałem jego zdjęć i filmów i jakoś wydaje mi się, że jednak ma więcej niż 17.5 cm w nadgarstku. Większe modele które u mnie wyglądają na zbyt duże u niego są ok. Różnica niby tylko 0.5cm ale nie do końca jestem o tym przekonamy 

Masz u mnie Dj36mm na 17cm nadgarstku .

IMG_20200907_153811.jpg

ile masz "na płasko"?

6 godzin temu, gszydlowsky napisał(-a):

Poniżej nadgarstek 17,5 cm  , który zegarek wygląda lepiej ? 

Niebieski. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Panowie. Te rozmowy o nadgarstkach nie mają sensu. Trzeba zmierzyć zegarek. Choć mam świadomość że  w przypadku Rolexa „zmierzony zegarek” brzmi jak oksymoron.

Posted (edited)

Tutaj też wygląda nieźle . Zamawiać trzeba osobiście ? Czy wystarczy telefon/mail ? 🙂

W najgorszym wypadku poszukam jakichś ćwiczeń na nadgarstki 😂

20210515_223535.jpg

Edited by gszydlowsky

Salony otwarte to chyba tylko osobiście. Fajny ten zielony, ale to trochę jak Hulk, któryś w kolekcji. 

Ten się nigdy nie nudzi i zawsze pasuje do sytuacji. ;)

56BD7C2B-9DBA-49E8-82E9-BF39F7A7E2AA.jpeg

42 minuty temu, desmo napisał(-a):

Panowie. Te rozmowy o nadgarstkach nie mają sensu. Trzeba zmierzyć zegarek. Choć mam świadomość że  w przypadku Rolexa „zmierzony zegarek” brzmi jak oksymoron.

Zmierzyć Rolexa to wyzwanie niemniejsze, niż jego kupno 😜

Mimo, iz nie lubie zegarkow bez daty, tak Explorer jest super zegarkiem na co dzien. Pasuje praktycznie zawsze i do wszytkiego. Idealny zegarek do codziennego tyrania.

22 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

@tbn zamawiam czarnego , taki zamiennik explorera 39 😆

Zielonego z miejsca nie przyjmują, ostatnio srebrny i czarny były tylko dostępne ;)

Posted (edited)
3 godziny temu, Tom87 napisał(-a):

ile masz "na płasko"?

Nie mierzylem nigdy. Muszę kiedyś z ciekawości sprawdzić.

1 godzinę temu, gszydlowsky napisał(-a):

Tutaj też wygląda nieźle . Zamawiać trzeba osobiście ? Czy wystarczy telefon/mail ? 🙂

20210515_223535.jpg

Mi bardziej się podoba jak zegarek jest trochę mniejszy na nadgarstku ale o gustach się nie dyskutuje 🙃

Na tym zdjęciu mimo wszystko lepiej mi wygląda rozmiar .

rolex-oyster-perpetual-36mm-2020-9.jpg

Edited by nixon111

2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

20210515_223535.jpg

Można telefonicznie. Ja tez czekam na 41 czarny, ma być za około rok 

No jak 36mm, to masz ponownie możliwość zakupu Exa. Do 18cm pewnie będzie dobrze.

Ja miałem taki dylemat ostatnio z DD, wybrałem ostatecznie 36mm zamiast 40mm i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Absolutnie 36 nie wydaje mi się za mały.

@tbn zgadza się , o ile op 36 jakoś zaczyna mi pasować - dość elegancki , uniwersalny zegarek , to explorer mimo wszystko w 39 🙂

Dla mnie najlepszy rozmiar zegarka jaki powstał. Ale mam mały nadgarstek, mimo to osobiście powiem ze DJ 36 czy dd nawet dobrze prezentują się na nadgarstkach większych niż 17cm. Poprostu jakos tak elegancko. 

Posted (edited)
29 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@tbn zgadza się , o ile op 36 jakoś zaczyna mi pasować - dość elegancki , uniwersalny zegarek , to explorer mimo wszystko w 39 🙂

Miałem EXa 39mm i jakoś dla mnie był trochę zbyt duży. Zamówiłem już mniejszego i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać jak z nim zadzwonią.

Na tym zdjęciu mi się bardzo podoba . Ogólnie za***isty model I może dla mnie 36mm będzie właśnie strzałem w dziesiątkę.

Rolex-Explorer-214270-pre-2016-short-hands-3.jpg

29 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Edited by nixon111

@nixon111 Na tym zdjęciu jest właśnie 39mm. Tak czy inaczej miło zobaczyć, że sporo ludzi się przekonało do tego modelu, od jakiegoś czasu na forach ma duża popularność wśród miłośników. Może po części, że popularniejsze modele niedostępne ale ciagle. Jak swojego kupowałem to Sub kosztował prawie tyle samo i czekalo na niego do pół roku, a Exy były od ręki. Nikt ich nie chciał.  ;) 

Teraz, tbn napisał(-a):

@nixon111 Na tym zdjęciu jest właśnie 39mm. Tak czy inaczej miło zobaczyć, że sporo ludzi się przekonało do tego modelu, od jakiegoś czasu na forach ma duża popularność wśród miłośników. Może po części, że popularniejsze modele niedostępne ale ciagle. Jak swojego kupowałem to Sub kosztował prawie tyle samo i czekalo na niego do pół roku, a Exy były od ręki. Nikt ich nie chciał.  ;) 

Wiem ,że tam jest 39mm ale jest też wiekszy nadgartstek od mojego i całość mi się bardzo podoba jak leży. Liczę ,że w 36mm podobny efekt osiągnę na swoim nadgarstku.

No właśnie, trzeba liczyć, że przypasuje na nadgarstek. Taka trochę "Randka w ciemno". 

Ja miałem taki dylemat ostatnio z DD, wybrałem ostatecznie 36mm zamiast 40mm i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Absolutnie 36 nie wydaje mi się za mały.

Posted (edited)

36,40 i 41 leżą moim zdaniem świetnie na każdym męskim nadgarstku.

Fakty jednak są takie że DJ36 to rozmiarowa ikona i wersja adekwatna do typu zegarka.

Wersje 40DD czy 41DJ to wersja dla mężczyzn którzy mając nieco tłustszy nadgarstek mogą źle się czuć z 36mm.  Mimo tego DJ to nie diver ani pilot aby nosić wersje XXL.

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.