Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to dziwnie podnosicie rangę zegarka, to nie są żadne dzieła sztuki. Przedmiot z którym właściciel robi co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwnie podnosicie rangę zegarka, to nie są żadne dzieła sztuki. Przedmiot z którym właściciel robi co chce.

Dokładnie tak. Modyfikujac swój egzemplarz jego właściciel nie narusza praw producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Modyfikujac swój egzemplarz jego właściciel nie narusza praw producenta.

 

Oczywiście, ale niech nie liczy na to, że producent mu zapewni części do realizowania jego fantazji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta, jak modyfikacja to na własne ryzyko podzielam taka opinie:

 

Oczywiście, prywatna sprawa każdego. Dla mnie osobiście jest to mało klawe.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakby do tej dyskusji włączyli się posiadacze amfibii i skx to by była mocna wymiana zdań :) Każdy ma prawo do robienia ze swoją własnością co chce czy to dotyczy zegarków czy tuningu aut czy innych rzeczy. Dla jednych modyfikacją jest zmiana paska a dla innych zmiana wskazówek - czy zmiana paska jest mniejszą ingerencją niż wskazówek? Jest, ale to zawsze ingerencja i zmiana założeń projektanta... Kwestie moralności pozostawiam każdemu do indywidualnej oceny.

 

Reasumując - projekty VC są na szczęście na tyle dopracowane, że pokusa modyfikacji jest minimalna :)

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest pokusa modyfikacji, nie zawsze da się ją zrealizować niskim kosztem. W przypadku Amfibii czy Seiko 5/SKX (ewentualnie nowych super 5KX) nie jest to trudne. Ale ludzie modują też Rolexy. Jest nawet firma, która sprzedaje takowe za ciężkie pieniądze  ;) . W przypadku Rolexa jednak koszt jest ciężki do przełknięcia dla zwykłego śmiertelnika. 

 

A co do VC. Nikt nikomu nie zabroni zmodyfikować (popsuć) zegarka. Natomiast dostępność części zamiennych do bratnich modeli praktycznie nie występuje więc nie podziwiamy franken-Vratek. Co w cale nie oznacza, że jakby części były, to takowe twory ludzkiej fantazji by się nie pojawiały. Z drugiej strony pamiętać należy, że ze względu na zastosowanie w Vratislavii popularnych mechanizmów, wymiana wskazówek na inne (radosne) nie byłaby niemożliwa. Szkiełka też nie są jakieś super unikalne. Jakby komuś się chciało i ten ktoś by się znał na rzeczy, to coś tam by wymodził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi moja Vratka leży idealnie i nie myślę o jej modowaniu.

post-110586-0-62258900-1579471962_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w obu dwustronny AR klasy premium. dzieki za zwrócenie uwagi znowu będę musiał poprawiać :P

tak samo będzie w Form&Function

Kurcze, a myślałem, że Form&Function to będzie mój pierwszy zegarek Vratislavia Conceptum :( Lubię nosić zegarki, które posiadam, a zewnętrzny AR ze względu na łatwość zarysowania niestety kompletnie dyskwalifikuje taki czasomierz z codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a myślałem, że Form&Function to będzie mój pierwszy zegarek Vratislavia Conceptum :( Lubię nosić zegarki, które posiadam, a zewnętrzny AR ze względu na łatwość zarysowania niestety kompletnie dyskwalifikuje taki czasomierz z codziennego użytku.

 

Nie kupuj! wincyj zostanie dla innych! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da6d94df0824e425d5406da3fae5fcbf.jpg Zegarek bardzo fajny ale cały czas mam niedosyt spowodowany jego rozmiarem. Myślę by założyć bransoletę która go trochę powiększy . Niestety nie mam żadnej 20mm by przymierzyć i zobaczyć jak to będzie wyglądało bez maskownic. Może ktoś ma jakąś Vratislavie z tą kopertą na bransolecie i wrzuci fotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo fajny ale cały czas mam niedosyt spowodowany jego rozmiarem. Myślę by założyć bransoletę która go trochę powiększy . Niestety nie mam żadnej 20mm by przymierzyć i zobaczyć jak to będzie wyglądało bez maskownic. Może ktoś ma jakąś Vratislavie z tą kopertą na bransolecie i wrzuci fotę

Myślę, że jest w sam raz na Twoim nadgarstku.

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lupus_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest w sam raz na Twoim nadgarstku.

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Lubię duże zegarki , nic na to nie poradzę . Prawie jej nie noszę bo jej nie czuję na ręku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię duże zegarki , nic na to nie poradzę . Prawie jej nie noszę bo jej nie czuję na ręku .

No to chętnie odkupię jak nie nosisz :)

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie będę miał problemów ze zbyciem ale oprócz rozmiarów ma wszystko co mi się podoba. Chcę spróbować z bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dedykowanych maskownic IMO wyjdzie tak sobie ale trzymam kciuki, jak nie podpasuje to ja tez chetnie przygarne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie będę miał problemów ze zbyciem ale oprócz rozmiarów ma wszystko co mi się podoba. Chcę spróbować z bransoletą.

Jak będziesz chciał sprzedać, to zrób aukcję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym tu handlujemy ? post-97650-1579627992,0981_thumb.jpg

 

Zegarek bardzo fajny ale cały czas mam niedosyt spowodowany jego rozmiarem. Myślę by założyć bransoletę która go trochę powiększy . Niestety nie mam żadnej 20mm by przymierzyć i zobaczyć jak to będzie wyglądało bez maskownic. Może ktoś ma jakąś Vratislavie z tą kopertą na bransolecie i wrzuci fotę

Jeśli wymyślisz coś sensownego w sprawie bransolety, to daj proszę znać - ja mało paskowy jestem chłopak, a szkoda żeby taka Afryka się marnowała

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam ciekawie, dwóch chętnych i dwie Afryki - kokosów z tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.