Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Twoja kolekcja!

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

Nieprawda, Zenith jest znany z długopisów 😜

Z takim stwierdzeniem się kiedyś spotkałem i w sumie dla laika tak ta nazwa może się kojarzyć.

 

Dokładnie. Pamiętam, że mój dziadek rozwiązując krzyżówki, przez wiele lat dzierżył przy tym w dłoni długopis Zenith. A o istnieniu takowych zegarków dowiedziałem się dopiero w tym roku. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Zenitha bo to ciekawe co piszecie.

Z mojego punktu widzenia, chociaż wiadomo każdy ma inny moment wejścia w zegarki. 

 

To tak w skrócie jakbym miał przypomnieć sobie dla luźnej rozmowy :)  

To odkąd zacząłem się interesować tak zwanym High Horology,  wiedziałem że mechanizmy Zenitha kupował Rolex do Daytony swojego czasu (El primero) który oczywiście był modyfikowany później.

Widziałem też że była to marka HH, która jak wiele przeszła kryzys kwarcowy, niemniej dalej ceniona jako jedna z manufaktur przez entuzjastów zegarkowych, podobnie jak IWC, czy JLC, Ulysse Nardin czy Blancpain. 

Z grubsza tyle wiedziałem. Że jest to historyczna uznana marka. 

 

Ja z kolei o takich markach jak Patek , Vacheron, F.P.Journe czy Ademars Piguet, dowiedziałem się z czasem interesowania. :)  W świadomości funkcjonował Longines, Eterna, Omega.

Z drugiej strony trudno mi w pełni oddzielić to co wiedziałem 10 lat temu od tego co wiem teraz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SPS napisał(-a):

Odnośnie Zenitha bo to ciekawe co piszecie.

Z mojego punktu widzenia, chociaż wiadomo każdy ma inny moment wejścia w zegarki. 

 

To tak w skrócie jakbym miał przypomnieć sobie dla luźnej rozmowy :)  

To odkąd zacząłem się interesować tak zwanym High Horology,  wiedziałem że mechanizmy Zenitha kupował Rolex do Daytony swojego czasu (El primero) który oczywiście był modyfikowany później.

Widziałem też że była to marka HH, która jak wiele przeszła kryzys kwarcowy, niemniej dalej ceniona jako jedna z manufaktur przez entuzjastów zegarkowych, podobnie jak IWC, czy JLC, Ulysse Nardin czy Blancpain. 

Z grubsza tyle wiedziałem. Że jest to historyczna uznana marka. 

 

Ja z kolei o takich markach jak Patek , Vacheron, F.P.Journe czy Ademars Piguet, dowiedziałem się z czasem interesowania. :)  W świadomości funkcjonował Longines, Eterna, Omega.

Z drugiej strony trudno mi w pełni oddzielić to co wiedziałem 10 lat temu od tego co wiem teraz :) 

A wiedziedziałeś, że Elprimero w czasie kryzysu kwarcowego ratował Ebel, który z kolei miał przygodę w serialu Miami Vice?

IMG_20221104_214007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sanik napisał(-a):

A wiedziedziałeś, że Elprimero w czasie kryzysu kwarcowego ratował Ebel, który z kolei miał przygodę w serialu Miami Vice?

IMG_20221104_214007.jpg

 

Nie tego nie wiedziałem :) Kolejna ciekawostka :)  Dzięki 

Ostatnio czytam historię generalnie High Horology w odniesieniu do historii Szwajcari przekrojowo, z czystej ciekawości.

Bardzo zainteresowałem się  JLC. dlaczego mówi się że to zegarmistrz zegermistrzów?. Biorą pod uwagę wspomniane powiązania Zenitha , Rolexa i Ebela. 

Wtedy jeszcze LeCoultre i ich interesujące zależności historyczne powiązania produkcyjne  Patek, A. Piguet czy Vacheronem :)  Teraz wydaje się to w jakimś sensie oczywiste. Ale trzeba poczytać. 

 

e@ pomijam oczywiście Rolexa, ta marka kojarzona jest chyba prawie przez każdego z luksusem :)  i jedną z bardziej rozpoznawalnych na świecie. Nawet jak byłem nastolatkiem to wiem że ludzie Rolexa kojarzyli. Manufaktur już niekoniecznie :) 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2022 o 11:59, szuwi napisał(-a):

2018 vs 2022. 🙂 

W międzyczasie kilka przyszło i poszło, ale podejrzewam, że w 2026 będzie podobnie (choć pewnie mniej niż teraz) 🙂 

 

20181209_164356_001.jpg

20221103_115035.jpg

 

Fajny różnorodny zestaw. U mnie już tylko Moon i Ex zostały, z czego Moona noszę jako EDC 99% czasu. Nie wiem czy z czasem Ex nie pójdzie dalej, a tylko jakiegoś beatera nie kupię od Seiko np. Już mi się nie chce kombinowac, chyba wracam do bycia jednozegarkowcem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Fajny różnorodny zestaw. U mnie już tylko Moon i Ex zostały, z czego Moona noszę jako EDC 99% czasu. Nie wiem czy z czasem Ex nie pójdzie dalej, a tylko jakiegoś beatera nie kupię od Seiko np. Już mi się nie chce kombinowac, chyba wracam do bycia jednozegarkowcem. 

U mnie moon leży w pudle - jak robiłem foto zdjęć, to nawet o nim zapomniałem 🙂. U mnie za  beatera robi ball, ale seiko to też dobry pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tbn napisał(-a):

... Nie wiem czy z czasem Ex nie pójdzie dalej, ... 

EX 39mm z lumą w indeksach ktoś ostatnio szukał. Może to dobry czas🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, paul221 napisał(-a):

Kiedy na początku marca br umieszczałem tu fotkę, myślałem że nic już się nie zmieni. Tymczasem dwa zegarki zostały zastąpione innymi. Teraz się nie zarzekam, choć stan obecny jest dla mnie optymalny😃

 

IMG_20221105_142059.jpg

Gratulacje, na każdą okazję Panie Pawle ma Pan odpowiedni czasomierz 👍👏👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

 👍👏👍

Dziękuję Panie Sławku😊.

Największy sentyment mam do Seiko 5, z którym za kilka miesięcy stuknie mi 30 wspólnych lat. To dwa razy tyle, co z moją żoną😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul221 napisał(-a):

Dziękuję Panie Sławku😊.

Największy sentyment mam do Seiko 5, z którym za kilka miesięcy stuknie mi 30 wspólnych lat. To dwa razy tyle, co z moją żoną😂

No proszę.... I w dodatku Seiko 5 nigdy się nie złości 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, paul221 napisał(-a):

Kiedy na początku marca br umieszczałem tu fotkę, myślałem że nic już się nie zmieni. Tymczasem dwa zegarki zostały zastąpione innymi. Teraz się nie zarzekam, choć stan obecny jest dla mnie optymalny😃

 

IMG_20221105_142059.jpg

Ewidentnie brakuje czegoś z czarną tarczą.  

 

 

Paski przemilczę znając Twoje podejście do nich.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Zegarki z czarną tarczą miewałem nie raz, natomiast żaden się nie uchował po niezliczonych selekcjach. Co do pasków skórzanych - wiadomo😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, paul221 napisał(-a):

Zegarki z czarną tarczą miewałem nie raz, natomiast żaden się nie uchował po niezliczonych selekcjach. Co do pasków skórzanych - wiadomo😃

Wydaje się najprostszą zamianą piątka Seiko, z białej na czarną. Ta biała w Twojej kolekcji wg mnie, mniej do niej wnosi, niż wnosiłaby czarna. Mechanizm byś miał taki sam a kolorystycznie byłoby bardziej kompletnie. 

Np. taka

 

 

seiko_5_snk361_snk361k1_1620202110_969524a5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Seiko 5 dostałem od Rodziców na 18tkę prawie 30 lat temu, nigdy jej nie zamienię i zawsze będzie miała u mnie miejsce.

Poza tym, nie mam ciśnienia na zegarek z czarną tarczą.

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, paul221 napisał(-a):

Seiko 5 dostałem od Rodziców na 18tkę prawie 30 lat temu, nigdy jej nie zamienię i zawsze będzie miała u mnie miejsce.

Poza tym, nie mam ciśnienia na zegarek z czarną tarczą.

Jasne, że w takim przypadku to zegarek nie do ruszenia. Moja kalkulacja miała tylko sens bez tego istotnego ładunku emocjonalnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

EX 39mm z lumą w indeksach ktoś ostatnio szukał. Może to dobry czas🤔

 

Od pomysłu do realizacji długa droga. Zwłaszcza, że to mój ulubiony współczesny Rolex. No ale jak nie będzie na nadgarstku to po co trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tbn napisał(-a):

... No ale jak nie będzie na nadgarstku to po co trzymać.

Dokładnie to rozumiem. 

Nie mam zegarków po to zeby leżały. Lubię je nosić. Jak leży zbyt długo znaczy, że jego czas nadszedł. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 15:04, paul221 napisał(-a):

Dziękuję Panie Sławku😊.

Największy sentyment mam do Seiko 5, z którym za kilka miesięcy stuknie mi 30 wspólnych lat. To dwa razy tyle, co z moją żoną😂

Pozdrawiamy i Seiko, i Marlenę. Stu lat razem życzymy 😉


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Ciągłe rotacje ale są też pośród nich stałe pozycje które nie są do ruszenia :) 

IMG_20221124_190854.jpg

Tomasz ze 2, 3 bym wybrał z tego złomu dla siebie 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.