Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, to jest kredyt na wysoki procent :D :D Lichwa. Tych pieniędzy się nie odzyska :D

... widziały gały co brały... Ech, życie, samo życie. I jeszcze jedna myśl mi chodzi po głowie: wczoraj jak się kładłem miałem 20 lat, żadnych zmartwień i zobowiązań. Dziś wstałem rano i mam niemal same siwe włosy, kredyt na mieszkanie i dwójkę dzieci. Kto mi powie: co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, w tym tempie to  wstaniesz jutro rano, po włosach ani śladu  i będziesz miał wnuki ale jedno się nie zmieni - kredyt namieszkanie  :ph34r:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, w tym tempie to  wstaniesz jutro rano, po włosach ani śladu  i będziesz miał wnuki ale jedno się nie zmieni - kredyt namieszkanie  :ph34r:  :lol:

Parafrazując klasyka: widziały gały co podpisywały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziben86, faktycznie, po tekście "zasada jest zawsze ta sama i nigdy się nie zmienia,widziały gały co brały" pozostał niesmak...

Dla mnie jak i dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników zegarków to żenada i brak honoru i nie ma co tego ukrywać.

Dlatego już nie warto nawet o tym wspominać... każdy z nas ma już zdanie o autorze wyrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... widziały gały co brały... Ech, życie, samo życie. I jeszcze jedna myśl mi chodzi po głowie: wczoraj jak się kładłem miałem 20 lat, żadnych zmartwień i zobowiązań. Dziś wstałem rano i mam niemal same siwe włosy, kredyt na mieszkanie i dwójkę dzieci. Kto mi powie: co się stało?

Zauroczenie i miłość...a to tanie nie jest.

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed laty moja koleżanka jak składała mi życzenia na urodziny tak winszowała: obyś nie rozczarował się SWOIMI oczekiwaniami wobec innych ludzi...to tak apropos tekstu widziały gały...Oczywiście uważam, że warto i opłaci się być przyzwoitym ale to takie moje mózgowe schematy...Zobaczcie jednak wszyscy się ożywili i przy okazji tworzą się "klasyki" zwrotów na radzieckich... Powtórzę się...róbmy swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, to żeby was oderwać od depresyjnych myśli ;) Wczoraj na Alle był licytowany Wostok trumienka, miałem do tego podchodzić ale dałem spokój, teraz myślę, że głupio zrobiłem, bo poszedł za rozsądne pieniądze. To ktoś od nas kupił?

W temacie "widziały gały": mam na ten temat swoje przemyślenia, ale je jeszcze trawię. Jak znam siebie, to na końcu uznam, że szkoda czasu na epatowanie nimi innych, i po prostu zostawię swoje sądy dla siebie. Spokojnej jazdy, panowie, jak życzył mi pewien policjant po kontroli :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapytany czy jest pewny oryginalności(o ktorej pisał w opisie) szkiełka odpisał :

"Witam, nie wiem, ja ze szkiełka doktoratu nie robilem, sprzedaję jak jest."

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapytany czy jest pewny oryginalności(o ktorej pisał w opisie) szkiełka odpisał :

"Witam, nie wiem, ja ze szkiełka doktoratu nie robilem, sprzedaję jak jest."

:D

W sumie to się dziwię - ale nie temu co odpisał ale temu co napisał w ofercie. 

Szkło czy koronka to są części które w vinatage w naturalny sposób ulegaja zużyciu. 

Więc wymiana ich czasami jest po prostu koniecznością. 

Widziałem już szkla do Sław lodóweg 2gen. zrobione współcześnie a jednak nie do odróznienia z oryginałem z epoki.

 

Każdy ma swój próg "oryginalności"  - dla mnie w pewnych tylko zegarkach  liczy się oryginalność szkła czy koronki - w większosci nie zastanawiam się zupelnie nad szkłem zwłszcza że nawet najstarsi rusowie nie wiedza jakie powinno być  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos szkiełka, to widziałem kiedyś Wimpeła ze zmienionym szkiełkiem na jakieś takie bardziej obłe/płaskie i fajnie to wyglądało. Lepiej niż oryginał. Sam zegarek był w marnym stanie ale kształt koperty i tego szkiełka bardzo dobrze się komponował. 

 

EDIT: Oooo, u nas na forum też ktoś zrobił coś takiego:

 

post-106813-0-28806800-1574372269_thumb.jpg

 

Super, chcę tak w swoim Łuczu  :wub:  Co to za szkiełko, gdzie tego szukać, ma ktos takie?

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszy zakup przez licytację na Alle Lokalnie. Powiem tak: powinni każdemu użytkownikowi dopłacić za to, że zamierza z tego skorzystać. Tak proste i zdawałoby się naturalne rzeczy sp.....dolić w tak fantastyczny sposób, to trzeba naprawdę chcieć. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby wiązać przyszłościowe nadzieje z tak niefunkcjonalnym gniotem. Gardzę i jestem zniesmaczony.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba niczym choć wśród zegarków radzieckich funkcjonuje taka potoczna nazwa jak pasy moskiewskie. Określa się nią dość drobne paskowanie na mechanizmach podczas gdy genewskie to są te szersze. Tak naprawdę to za to pasy wąskie i szerokie i występowały np. w Molniach. We wczesnych były wąskie a w późniejszych szerokie. Ale te wąskie były zarówno w Molniach z 2CzZ jak i z Czelabińska.

Edycja

Zdjęcia za chwilę miało być ????

 

 

post-47356-0-23460200-1574451223_thumb.jpgpost-47356-0-29475500-1574451244_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na starociach odpuściłem Rakietę, i teraz żałuję. Doszedłem już chyba do momentu "nie muszę mieć wszystkiego, po co mi to", ale po pewnej refleksji - szkoda, bo w sumie za nieduże pieniądze. Zniechęciła mnie krzywa koronka i spore drapy na kopercie, ale do codziennego noszenia byłaby w sam raz. Spora, zaokrąglony prostokąt, tarcza beżowa dzielona -zewnętrzna część gładsza i wewnętrzna młotkowana, taka z rodzaju niezbyt częstych.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu stał ten człowiek co sprzedawał i jaka to była Rakieta, może to ktoś ze znajomych i łatwo go namierzyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej od strony zamkowego murka. Nie wiem, co tam jeszcze miał, nie zwróciłem uwagi. Nawet nie potrafię zapodać zdjęcia modelu, bo szukam w necie, szukam u Dashiella i nie ma. A nie jest to jakiś szczególny unikat.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta osoba o której myślę (miała tylko same zegarki nic z innego asortymentu) to jest cyklicznie co miesiąc, często widzę u niej, oprócz nowości te same zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając tu do wątku Bauhaus i Ruskich... Zauważcie, że niemal jednym głosem mówiliśmy w błachej sprawie, i o ile gówno zazwyczaj jest na bazarku, tak tu się nie spodziewałem się takiej wymiany zdań.

I Zeno chyba wpadł bo tu jak na każdym targu: "moja racja jest mojsza od twojszej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając tu do wątku Bauhaus i Ruskich... Zauważcie, że niemal jednym głosem mówiliśmy w błachej sprawie, i o ile gówno zazwyczaj jest na bazarku, tak tu się nie spodziewałem się takiej wymiany zdań.

I Zeno chyba wpadł bo tu jak na każdym targu: "moja racja jest mojsza od twojszej".

Ale nie bardzo rozumiem w czym problem? 

Wypowiedział swoje zdanie i ma do tego prawo. Po to jest forum. 

Dyskusje i racje każdy sam sobie oceni, ja nie twierdzę, ze moje rozumienie jest jedyne słuszne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę kogoś kto dostaje gazetki z Lidla lub robi tam zakupy o tzw. cynk jak będą w nim pudełka na zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bardzo rozumiem w czym problem? 

Wypowiedział swoje zdanie i ma do tego prawo. Po to jest forum. 

Dyskusje i racje każdy sam sobie oceni, ja nie twierdzę, ze moje rozumienie jest jedyne słuszne.

 

Roman, nie problem, a spostrzeżenie. Chodziło mi bardziej o tempo dyskusji i podnoszone argumenty, a sam wiesz, że tu nikt nie odpuści. I to jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.