Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bronzo
11 minut temu, a_team napisał(-a):

Jaki kurs teraz w Kruku ? emoji28.png

W poniedziałek pewnie będzie 5.0 albo 5.1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, nicon napisał(-a):

No okazja, ceny lecą tydzień po tygodniu. Spokojnie z tym naganianiem.

 

Bardziej patrzę na ceny przykładowo z 2019, przed tym najwiekszym boomem z cenami. Wtedy był większy profit z takiego Batmana dla osoby która chciała go sprzedać po odbiorze niż w dniu dzisiejszym. Ja nie naganiam na nic. Chcę kupić Day Date i cały czas myślałem o nowym. Obecnie zastanawiam się czy nie będzie bardziej jakiejś okazji na kilkuletni. Jeszcze nie dawno było to nierealne coś dobrze kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

Kurs euro podskoczył, więc pewnie za chwilę będą podwyżki ;)

Euro jest dzisiaj tańsze niż rok i dwa lata temu o tej samej porze.

Zegarki na wtórnym jakoś nie drożeją.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to jakoś w 2020r. można było batgirl kupić w tej cenie 

To prawda, sam kupiłem wtedy Batgirl poniżej 55k.
Euro jest dzisiaj tańsze niż rok i dwa lata temu o tej samej porze.
Zegarki na wtórnym jakoś nie drożeją.

Tu nie chodzi o kurs euro, tylko o kurs euro u Kruka
Obecnie 4,90, ale spodziewam się, że wskoczy powyżej ok. 5 zł.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukebor napisał(-a):


Tu nie chodzi o kurs euro, tylko o kurs euro u Kruka emoji12.png
Obecnie 4,90, ale spodziewam się, że wskoczy powyżej ok. 5 zł.

Niewykluczone chociaż trudne do uzasadnienia.

Jak tak będzie to chyba zrezygnuję z odbioru - jeśli w ogóle raczą mi go umożliwić po prawie 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewykluczone chociaż trudne do uzasadnienia.
Jak tak będzie to chyba zrezygnuję z odbioru - jeśli w ogóle raczą mi go umożliwić po prawie 2 latach.

Czekasz nadal na to, o czym kiedyś rozmawialiśmy? Zobaczyłem ostatnio cenę, prawie 10k więcej, niż gdy ja odbierałem

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lukebor napisał(-a):


Czekasz nadal na to, o czym kiedyś rozmawialiśmy? Zobaczyłem ostatnio cenę, prawie 10k więcej, niż gdy ja odbierałem emoji85.png

Na Dj41 blue fluted jubilee, w grudniu będzie 2 lata, też sporo zdrożał w międzyczasie - na zamówieniu mam 46590, dzisiaj byłoby ponad 52k.

YM40 są lepiej dostępne, już dwa razy mogłem brać bicolor a na stalowy był możliwy zapis na wiosnę.

Przy podwyżkach w AD i takim przeliczniku to już się mocno zastanowię - w czasach gdy nawet Air King sprzedawał się od ręki z dobrą przebitką to można było brać cokolwiek na zasadzie "ponoszę i najwyżej sprzedam jak nie podejdzie", teraz poza GMT i Daytoną to wszystko okolice metki albo i poniżej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Dj41 blue fluted jubilee, w grudniu będzie 2 lata, też sporo zdrożał w międzyczasie - na zamówieniu mam 46590, dzisiaj byłoby ponad 52k.
YM40 są lepiej dostępne, już dwa razy mogłem brać bicolor a na stalowy był możliwy zapis na wiosnę.
Przy podwyżkach w AD i takim przeliczniku to już się mocno zastanowię - w czasach gdy nawet Air King sprzedawał się od ręki z dobrą przebitką to można było brać cokolwiek na zasadzie "ponoszę i najwyżej sprzedam jak nie podejdzie", teraz poza GMT i Daytoną to wszystko okolice metki albo i poniżej.
 

Ja odebrałem DJ41 Mint Green w tym tygodniu, ceny jak mówisz.
YM za to ponad 61,5k (ja półtora roku temu płaciłem ok. 53k).

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lukebor napisał(-a):


Ja odebrałem DJ41 Mint Green w tym tygodniu, ceny jak mówisz.
YM za to ponad 61,5k (ja półtora roku temu płaciłem ok. 53k).

Ja pierwsze podejście do YM miałem w połowie 2021 i wtedy było 54490 ( 11600 euro ), w tym roku przy zapisach na nowości już 61990 ( 12400 euro ), czyli zwyżki i ceny i kursu.

Kupując ten sam model w DE ( Wempe ) płaci się 12050 euro + różnica przelicznika to finalnie ponad 6tys PLN mniej niż u Kruka.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Ja pierwsze podejście do YM miałem w połowie 2021 i wtedy było 54490 ( 11600 euro ), w tym roku przy zapisach na nowości już 61990 ( 12400 euro ), czyli zwyżki i ceny i kursu.

Kupując ten sam model w DE ( Wempe ) płaci się 12050 euro + różnica przelicznika to finalnie ponad 6tys PLN mniej niż u Kruka.

Tylko, ze w DE nadal nie ma YM od ręki :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bronzo napisał(-a):

Tylko, ze w DE nadal nie ma YM od ręki :( 

Od ręki to pewnie nigdzie nie ma ale skoro u nas można się zapisać to u nich pewnie też, dwie wycieczki do Berlina to nieduży koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Od ręki to pewnie nigdzie nie ma ale skoro u nas można się zapisać to u nich pewnie też, dwie wycieczki do Berlina to nieduży koszt

na YM 40 nadal nie ma zapisów, chyba że coś się zmieniło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bronzo napisał(-a):

na YM 40 nadal nie ma zapisów, chyba że coś się zmieniło? 

W DE nie wiem, w PL zapisałem się w marcu bo z poprzedniego musiałem zrezygnować, bicolor był do odbioru dwa razy w ciągu roku od zapisu i słyszałem też o wolnych w salonie więc chyba nie jest tak trudno dostępny a jak komuś nie przeszkadza skrajny bling to wersja chocolate jest zjawiskowo piękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a orientujecie się od znajomych lub może sami jeśli ktoś jest jak wygląda sytuacja z zegarkiem rolex w us, dokładnie w ny? Kolega jakiś czas temu wyjechał do ny i może przez niego udałoby mi się zakupić dj 36 fluted bezel, jubilee i czarna tarcza? Chciałem sprawdzić nawet jakoś jaka cena jest za taką konfigurację w us ale na oficjalnej stronie rolex wszystko mi w euro przelicza i pokazuje 9050e. Wiadomo w us dochodzi jeszcze tax. Z zegarkami rolex jest jakaś różnica między tymi co idą na rynek Amerykański, a tymi co idą na Europe? Pytam bo w autach jest tak, na us gorsza np jakość skóry idzie w bmw, audi. Pytam tutaj zanim wyślę kolegę do salonu. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arscon napisał(-a):

Panowie, a orientujecie się od znajomych lub może sami jeśli ktoś jest jak wygląda sytuacja z zegarkiem rolex w us, dokładnie w ny? Kolega jakiś czas temu wyjechał do ny i może przez niego udałoby mi się zakupić dj 36 fluted bezel, jubilee i czarna tarcza? Chciałem sprawdzić nawet jakoś jaka cena jest za taką konfigurację w us ale na oficjalnej stronie rolex wszystko mi w euro przelicza i pokazuje 9050e. Wiadomo w us dochodzi jeszcze tax. Z zegarkami rolex jest jakaś różnica między tymi co idą na rynek Amerykański, a tymi co idą na Europe? Pytam bo w autach jest tak, na us gorsza np jakość skóry idzie w bmw, audi. Pytam tutaj zanim wyślę kolegę do salonu. Dzięki

Jak w USA wydasz naprawdę sporo na inne zegarki/biżuterię u dilera, to magicznie okaże się że ma w szufladzie to czego szukasz 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arscon napisał(-a):

Panowie, a orientujecie się od znajomych lub może sami jeśli ktoś jest jak wygląda sytuacja z zegarkiem rolex w us, dokładnie w ny? Kolega jakiś czas temu wyjechał do ny i może przez niego udałoby mi się zakupić dj 36 fluted bezel, jubilee i czarna tarcza? Chciałem sprawdzić nawet jakoś jaka cena jest za taką konfigurację w us ale na oficjalnej stronie rolex wszystko mi w euro przelicza i pokazuje 9050e. Wiadomo w us dochodzi jeszcze tax. Z zegarkami rolex jest jakaś różnica między tymi co idą na rynek Amerykański, a tymi co idą na Europe? Pytam bo w autach jest tak, na us gorsza np jakość skóry idzie w bmw, audi. Pytam tutaj zanim wyślę kolegę do salonu. Dzięki

W USA sprzedaż czarnych tarcz w niektórych stanach jest z pewnych względów prawnie zakazana. 🙃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Arscon napisał(-a):

Kolega jakiś czas temu wyjechał do ny i może przez niego udałoby mi się zakupić dj 36 fluted bezel, jubilee i czarna tarcza?

Może by się udało, jak kolega ma dobre relacje z AD. Tam jest jeszcze większa patola niż u nas z warunkowaniem zakupu, przynajmniej z tego co czytam na grupach amerykańskich.

Więc jeśli liczysz że wejdzie i z ulicy zamówi to bez szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, meinard napisał(-a):

Może by się udało, jak kolega ma dobre relacje z AD. Tam jest jeszcze większa patola niż u nas z warunkowaniem zakupu, przynajmniej z tego co czytam na grupach amerykańskich.

Więc jeśli liczysz że wejdzie i z ulicy zamówi to bez szans.

a mogę gdzieś sprawdzić ile u nich wychodzi za dj 36 z fluted, jubile i czarną tarczą rolek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Arscon napisał(-a):

a mogę gdzieś sprawdzić ile u nich wychodzi za dj 36 z fluted, jubile i czarną tarczą rolek?

Na amerykańskiej stronie Rolexa - włącz VPN i do dzieła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Arscon napisał(-a):

ile u nich wychodzi

"U nich" jest różnie. Tam nie ma monopolu, tak jak u nas w Kruku - mają wielu AD, każdy sam cenę ustala.

Internety mówią, że MSRP to 8950$

image.thumb.png.a988f3fe130fbe8ac5776acf2231a887.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Na amerykańskiej stronie Rolexa - włącz VPN i do dzieła. 

+podatek stanowy trzeba doliczyć do cen widocznych na stronie Rolka (zwykle 7-11% w zależności od stanu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2023 o 10:27, Bugs napisał(-a):

Na Dj41 blue fluted jubilee, w grudniu będzie 2 lata, też sporo zdrożał w międzyczasie - na zamówieniu mam 46590, dzisiaj byłoby ponad 52k.

 

 

 

A na bazarku wystawiony jest właśnie taki za 55k PLN i jakoś leży od 18 sierpnia. Czyli mamy już praktycznie sytuację, że ciężko sprzedać powyżej retail.

Czyli niespecjalnie się opłaca czekać te lata, aż Kruk zadzwoni 😉 No chyba, że ktoś nabija sobie obroty u Kruka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+podatek stanowy trzeba doliczyć do cen widocznych na stronie Rolka (zwykle 7-11% w zależności od stanu)

8,875% w przypadku NYC.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2023 o 14:34, nixon111 napisał(-a):

 

Grupa na FB to:

Rolex Polska - Forum Opinie Identyfikacja

 

Czasami bez sensu czekać i lepiej kupić od kogoś. Będziesz czekał a w między czasie Rolex zrobi 2-3 podwyżki i sam zakup finalnie wyjdzie w takiej kwocie lub wyższej. Obecnie te ceny się unormowały i czasami niewiele dokładając można cieszyć się z nowego z zajebistego zegarka :)

 

Ja tak nie chciałem kiedyś Pepsi kupić. Były po jakieś 44k w salonie a z drugiej ręki sprzedawały się w okolicy 55k. Dzisiaj 55k to cena sklepowa a z drugiej ręki bliżej 80k. Ja dalej jestem bez Pepsi i trochę bez sensu czekam nie wiem na co :)

 

 

a rownie dobrze moglo byc w druga strone :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.