Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

4 godziny temu, cordi7 napisał:

Pytanie do bardziej obeznanych: skoro sa modele, ktore sie sprzedaja jak buleczki a sa modele, ktore sie wciska klientom aby mogli zostac wpisani na liste oczekujacych na te popularne to czemu Rolex nie zmniejszy produkcji Cellini a nie zacznie produkowac wiecej Subow? Normalnie producent dopasowuje sie do rynku a tu cisnie rynek aby sie dopasowal ... chodzi o utrzymanie nimbu niezdobytego i +50 do charyzmy jak ktos juz w koncu przeplaci na wtornym bo nie wytrzyma?

Pewnie jest wiele powodów o których nie mam pojęcia, na pewno mają jakis algorytm, ktory nie pozwoli zrobic sobie krzywdy. 

Ja łatwo mogę sobie wyobrazić, że na mniej chodliwych moga miec marże x-razy niz na hitach. Takiego cellini nie muszą np testowac tak jak np Sea Dwellera. Oczywiscie to wrożenie z fusów. Mogą tez np co w naszym kraju jest nierealne myśleć w długim terminie, na dekady, wyryc w mózgach sposób postrzegania marki

Pospekulujmy jak Roli dba o realizacje swoich targetów:

1. Rolex dostarcza do AD to co chce, czyli produkuje to co chce. AD wie co jest w paczce dopiero jak przegląda fakturę, płaci za wszystko, nie grymasi bo i tak zarabia krocie.

2. Sposób produkcji i dostaw pozwala królowi planować marżę i przychody co do grosza.

3. Gdyby Rolex dostarczył Daytony czy GMT w liczbie zaspokajającej popyt, to kto kupiłby wtedy datejusty , OP czy mniej popularne modele sportowe? Garstka z tych którzy obecnie je kupują.

4. Przeciętny nabywca Rolexa został spacyfikowany przez system , wie że gorące modele nie są dla niego , że droga do nich biegnie przez zakupy mniej popularnych modeli. To oczywiście utopia ale pragnienie posiadanie jakiegokolwiek Rolexa jest zbyt silne i wpada w marketingową pułapkę.

5. Rolex może mieć największą przebitkę na różnych two tones, datejustach czy OP i niekoniecznie na gorących modelach. Cellini produkują dla fanu, aby pokazać że też potrafią zrobić elegancji zegarek.

Rolex mógłby ale nie dostarczy na rynek tego czego rynek chce. Dzięki temu źródełko nie wysycha przez wiele lat.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

AD namawia na modele które są dostępne, bo jak nie ma tego czego klient chce to jedyny wybór by zarobić na nim.

Jak klient się napalił na suba to może i kupi inne by kupić suba. Efekt, myśli że kupił suba a zostawił więcej kasy niż planował. Kupi jakiegoś DJ, zapyta czy wystarczy, nie, to dokupi coś nowego a później znowu może coś bo już wydal kasę i celu nie ma.

Oczywiście wszystko to jest za przyzwoleniem Rolexa i najbardziej w tym intrygująca sprawa to że klient jest poniewierany przez rolexa a ten uparcie chce mu kasę do ręki wsadzić.

Jest wiele przykładów gdzie trzeba się na coś zapisać, ale zasady są jasne. Sam się zapisałem na snoopy, ale nikt nie mówił "jesteś nikim". Zapisali nie pytając o historię. Jasna odpowiedź który jestem.

Subów i innych na chrono już dużo, niektóre cały czas w pudełkach a mają kilka lat. Więc nie leci to na bieżąco i piramida może się posypać. Wiele osób się decyduje na rolka "bo się nie traci", jak kolejki się wyczerpią to już będzie tracił jak wszystko.

A Rolex ryzykuje, bo robi sobie wrogów wśród wielu potencjalnych klientów, wiele firm myślało że hossa się nie skończy i wtedy klientów zabraknie. Z jeden strony robią prawie milion zegarków rocznie więc to nie wyjątkowe produkty. A z drugiej strony takie firmy są tak obrośnięte że zaraz będzie kombinować jak znaleźć milion klientów na świecidełka.

10 godzin temu, cordi7 napisał:

Pytanie do bardziej obeznanych: skoro sa modele, ktore sie sprzedaja jak buleczki a sa modele, ktore sie wciska klientom aby mogli zostac wpisani na liste oczekujacych na te popularne to czemu Rolex nie zmniejszy produkcji Cellini a nie zacznie produkowac wiecej Subow? Normalnie producent dopasowuje sie do rynku a tu cisnie rynek aby sie dopasowal ... chodzi o utrzymanie nimbu niezdobytego i +50 do charyzmy jak ktos juz w koncu przeplaci na wtornym bo nie wytrzyma?

Cellini to ich jedyny garniturowiec, a jakiegoś muszą mieć. Zresztą MOIM ZDANIEM wcale nie jest taki najgorszy... 

4 minuty temu, szuwi napisał:

Cellini to ich jedyny garniturowiec, a jakiegoś muszą mieć. Zresztą MOIM ZDANIEM wcale nie jest taki najgorszy... 

Nie chodziło mi o to, że jest zły a o kwestię popyt vs. podaż :)

1 minutę temu, cordi7 napisał:

Nie chodziło mi o to, że jest zły a o kwestię popyt vs. podaż :)

Pewnie produkują go trochę więcej, niż powinni, żeby było co leleniom wciskać 😉

Ja nie rozumiem tych lamentów.   Były kolejki. Ludzie płakali,to z rolex poszedł za głosem swoich wielbicieli i zlikwidował zapisy. Teraz można od ręki sobie kupić dowolny model od renomowanego handlarza od ręki... A ponieważ nie da się inaczej,już nie można mówić o przepłacaniu.  Klient śpi spokojnie i cieszy się zegarkiem a nie tylko liczy ile stracił czy zyskał. 

Brawa dla króla! 

5 minut temu, Michal93 napisał:

Pewnie 5,5 :D Także no niestety, pozostanę przy vintage i może kiedyś uda się coś kupić z marszu :)

Z marszu, to można się co najwyżej nabawić odcisków na girach 😆

Czy ja wiem, rhodiumy w marcu leżały w paru miejscach od ręki. Samo podejście w kruku to jakaś pomyłka, chwile wcześniej byłem w butiku omegi i to przepaść jest jakaś :)

Najlepiej by było tak nie biegać od butiku do butiku, pozostawić na jakiś czas tych sprzedawców samych sobie, wtedy na pewno coś by drgnęło do przodu. A tak to oni mogą się tylko śmieć z osób blądzacych jak dzieci we mgle.😉

Ale to tak jak wagary w szkole :) akcja wszyscy uciekamy z lekcji a zawsze się jeden kujon wyłamał i był dym. Tak samo tutaj, ustawić rynek spekulantów można by było łatwo, każdy musiałby przystopować z zainteresowaniem zegarków z koroną i poczekać i pokazać że to klienci decydują o tym czy towar schodzi z półek. A tak ktoś zawsze się wyłamie i kupi sikora za 2-3x cena metki. Tak samo jak dzisiaj PS5. Znajomy od strzała sprzedał 3 sztuki na Allegro za 4999zł od sztuki....a cena metka za top wersje nieco ponad 2k 

Jakie to „polskie”...przepraszam...”przedsiębiorcze”...
Nie dziwmy się, że tak samo mamy w innych dziedzinach życia, także w naszej pasji...

I'm not myself, but not dead and not for sale...

W dniu 16.11.2020 o 18:23, Maserati napisał:

bo

W dniu 16.11.2020 o 18:23, Maserati napisał:

czy

W dniu 16.11.2020 o 19:16, MasterMind napisał:

zakupu

Ok 9

O to jest PSS

2 godziny temu, sbsqad napisał:

Ale to tak jak wagary w szkole :) akcja wszyscy uciekamy z lekcji a zawsze się jeden kujon wyłamał i był dym. Tak samo tutaj, ustawić rynek spekulantów można by było łatwo, każdy musiałby przystopować z zainteresowaniem zegarków z koroną i poczekać i pokazać że to klienci decydują o tym czy towar schodzi z półek. A tak ktoś zawsze się wyłamie i kupi sikora za 2-3x cena metki. Tak samo jak dzisiaj PS5. Znajomy od strzała sprzedał 3 sztuki na Allegro za 4999zł od sztuki....a cena metka za top wersje nieco ponad 2k 

Bujac to my, ale nie nas. Śledzę losy next genów (dla niewtajemniczonych: dziś była polska premiera PlayStation 5) i od rana na Alle i Olx leży kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k od Twojego rzekomego znajomego. Stevie Wonder? 😂

Edited by memento mori

5 minut temu, memento mori napisał:

Bujac to my, ale nie nas. Od rana (dziś była premiera dla niewtajemniczonych) leży na Alle i Olx kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k. Stevie Wonder? 😂

:lol::lol::lol:

30 minut temu, memento mori napisał:

Bujac to my, ale nie nas. Śledzę losy next genów (dla niewtajemniczonych: dziś była polska premiera PlayStation 5) i od rana na Alle i Olx leży kilkadziesiąt sztuk PS5 za 3-4k, więc nie wiem kto mógłby w takiej sytuacji kupić ją za 5k od Twojego rzekomego znajomego. Stevie Wonder? 😂

Aż z ciekawości otworzyłem aplikację Allegro i jedno z pierwszych ogłoszeń gdzie sprzedane 6 sztuk po 5K. A dookoła ogłoszenia tak jak napisałeś po 3-4K. To o co kaman?

Pytam poważnie bo nie ogarniam.

40 minut temu, memento mori napisał:

To jest ogłoszenie aukcji znajomego https://allegro.pl/oferta/konsola-playstation-5-z-napedem-ps5-nowa-sony-9941510808

Jak widać w opisie ma już sprzedane 6 sztuk.... nie wiem kto to kupuje ale może być że Wonder i pewnie się on wonder how that much. 

Na Allegro od dawna istnieje zjawisko "pseudokupujących", które ma na celu zachęcenie innych na zasadzie owczego pędu 🙂 W tej chwili jest ok 70 konsol w opcji "kup teraz". Czy nie zastanawia Cię dlaczego sprzedają się niemal najdroższe konsole i to tylko u 2 sprzedawców w tym Twojego "znajomego"? Tak na logikę, chcesz kupić od ręki. Wchodzisz na portal, zaznaczasz filtr "kup teraz", sortujesz po cenie i jaką kupujesz? taką za 3k czy za 5k? Oczywiście ta cena z tygodnia na tydzień będzie pewnie rosła, jak skończą się przypadkowi "inwestorzy", a Sony i sklepy nie podadzą konkretnych informacji o terminie dostaw.

Ale ja nie rozumiem po co to ciągnąć. Jest jeszcze coś takiego jak dostępność od ręki. Dzwoniłeś po ofertach czy te konsole tańsze są dostępne od ręki w kraju? 
Ja Tobie nie chce nic udowadniać, jak widzisz nie udzielam się na forum w tematach o których wiem mało lub nie mam sprawdzonych źródeł, forum czytam a jak mam coś do dodania to uwierz mi że filtruje swoje informacje.

Nie zastanawiam się nad tym co komu i za ile się sprzedaje. Podałem Wam przykład związany z konsolami w wątku roleksa bo widać tutaj podobne praktyki spekulacyjne. 
Po raz kolejny mam wrażenie że jak rozmowa nie idzie w myśl mentorów, orędowników to rozmowa odwracana jest na przekonywanie i usilne przyklepanie swojego.

Mój znajomy Mariusz zarobił na tym przez dzień ładnych parę tysięcy. Handluje sprzętem RTV, ma zarejestrowaną firmę w Czechach, kupuje od dużych graczy i sprzedaje dalej na prowizjach.

Abym był bardziej wiarygodny dla Was mam poprosić go o wyciąg z konta? 

Edited by sbsqad

Nie trzeba dzwonić, w opisie jest informacja o fizycznej dostępności.

Jak nie chcesz udowadniać to nie wklejaj przypadkowych linków jako dowód.

Jaki znowu Mariusz z Czech? Wkleiłeś link do aukcji firmy ROBSON, zarejestrowanej na Roberta w Polsce i to żeby było śmieszniej takiej, którą znam ja i wielu innych graczy i która już zwinęła aukcję 😄 I nie dlatego, że sprzedała konsole po 5k tylko pewnie dlatego, że w 20 godzin dorobiła się 200 negatywnych komentarzy za praktyki o których pisałem wcześniej (m.in. fałszywi kupujący).

https://www.facebook.com/ROBSONPL/photos/a.202173753164892/3383963444985891/

Nikt nie oczekuje wyciągów z konta, aby być wiarygodnym wystarczy nie tworzyć fake newsów.

Z mojej strony to ostatni post o PS5 w tym temacie. Miłego dnia 🙂

Edited by memento mori

O jakich fake newsach Ty do mnie rozmawiasz? Chcesz mi powiedzieć że rozmawiałem z wyimaginowanym przyjacielem? Że jestem psychicznym człowiekiem rozmawiającym ze ścianami? 🤣 Kolego drogi wejść w zakładkę dane o allegrowiczu również może każdy. A skąd ja mam wiedzieć czy Ty znasz jakiegoś „Robsona”? Mam to głęboko w zakończeniu mojego kręgosłupa. 
Z jakich Czech? Jak wnioskujesz tak mylnie wypowiedzi innych użytkowników to nie dziwne jest to że potem wychodzą banialuki. Mariusz jest z Polski ma założoną firmę w Czechach... zresztą co tam przetwarzasz mnie nie interesuje. 
Skoro mój news był fejkowy to twój nie wyróżnia się prawdą również, niestety jest tak samo fejkowy. Robert, stolica, zamykanie kont Allegro, spekulacje itp. Każdy bawi się we własnej piaskownicy. Ja szerzę fejki a Ty je pięknie wyłapałeś, dzięki. 

Ja również kończę tą farsę bo nie ma to sensu aby dzielić się tutaj informacjami i ciekawostkami. Zawsze znajdzie się loża orędowników i fejk moderatorów co to łapią każdego kto nie tańczy jak oni zagrają. 
Miłego dnia.

Czy wie ktoś może czy jakiś salon Rolex w Polsce przyjmuje  zamówienia na czarne suby z data lub bez ? Rozumiem ze trzeba długo czekać ale czy w ogóle można zamówić ? Z góry dziękuje za odpowiedz .