Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Recommended Posts

Ktoś wie czy na Explorera II się czeka? czy są dostępne od ręki.

Wiem że to nie sub więc czy jest możliwość uzyskać na niego jakiś rabat?

Ciekawe ile stoi dziś.

Co do ceny - wejść na stronę Rolexa, gdzie pokazane są lokalne ceny w zależności od IP w euro. Potem w przypadku PL pomnożyć razy 4,7, o ile nie podwyższyli kursu wymiany janusze z kruka.

Na EXII powiedzieli mi 6 miesięcy w jednym salonie, w drugim do ok roku, także jedna firma a zupełnie różne informacje i bądź tu mądry...

Ja czekam na białego ExII 6 miesięcy póki co, początkowo ( w maju ) była mowa o 4-6, potem że ze względu na pandemię może być dłużej ale nic konkretnie. 

Jeszcze u „nas” nie jest tak źle, pytałem salon w UK to na polara każą czekać ok. 2 lata...

Ja również czekam na polara, ale defacto dopiero zaczalem czekac... 6-8 mcy bedzie ok.

Cześć i czołem Koledzy, 

Możecie mi powiedzieć, ile mniej więcej czeka się na modele z załącznika ?
Ew. który polecacie najbardziej ?

Gdzie najlepiej zamówić w PL?

Jutro planuje zadzwonić do Kruka i zorientować się w sytuacji ale liczę na Wasze odpowiedzi bo po przeczytaniu kilkunastu wypowiedzi z forum, widzę że niektórzy zjadli w tym temacie zęby.

25 lat temu zaczęliśmy w rodzinie przygodę z Rolexem. Teraz z racji tego że Seniorzy chcą zostawić pamiątkę dla wnuczka, rozglądam się za kolejnym :)

Pozdrawiam serdecznie
Konrad

Rolex 03.01.21.jpg

chyba tylko Datejusty dostaniesz najszybciej.OP nowe to 6-9 miesiecy.

Zapomnij o pozostałych.Nie przyjmuja zamówien.

Taka sprawa ja 🥵

Na bicolory też nie przyjmują? Wydawało mi się, że tyko w stali są niedostępne?

Dzwoniłem do Wawy i sprawa wygląda następująco :

1) GMT-Master II - bez szans na stalowego, od 2017 nie ma zapisów - najtańszy Pepsi w złocie ~ 178k zł. (~18 miesięcy)

2) Cosmograph Daytona - to samo jeśli chodzi o stal - najszybciej  ice blue platyna ~350k zł (~12 miesięcy)

3) Jedyny osiągalny to teraz Submariner ~65k zł (~3-4 miesięcy) - tylko ten mi się nie podoba :(

W związku z powyższymi, temat jest naprawdę ciężki. 
Między słowami przedstawiciel powiedział mi że PL jest traktowana jako kraj drugiej kat. Chyba jeszcze spróbuję w Niemczech bądź w Szwajcarii jak tylko trochę bardziej poluzują te zakazy.

51 minut temu, Konsi07 napisał:

Dzwoniłem do Wawy i sprawa wygląda następująco :

1) GMT-Master II - bez szans na stalowego, od 2017 nie ma zapisów - najtańszy Pepsi w złocie ~ 178k zł. (~18 miesięcy)

2) Cosmograph Daytona - to samo jeśli chodzi o stal - najszybciej  ice blue platyna ~350k zł (~12 miesięcy)

3) Jedyny osiągalny to teraz Submariner ~65k zł (~3-4 miesięcy) - tylko ten mi się nie podoba :(

W związku z powyższymi, temat jest naprawdę ciężki. 
Między słowami przedstawiciel powiedział mi że PL jest traktowana jako kraj drugiej kat. Chyba jeszcze spróbuję w Niemczech bądź w Szwajcarii jak tylko trochę bardziej poluzują te zakazy.

Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek? 

Przecież wyraźnie napisał, że dzwonił i mu powiedzieli tam gdzie dzwonił.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

A ile taki kermi chodzi w salonie?
40k?
Ludzie,ci fliperzy zwariowali

Ok. 43k. Ale „problem” w tym, że w salonie „nie chodzi” ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

4 godziny temu, robol1 napisał:

Ludzie,ci fliperzy zwariowali

To nie fliperzy zwariowali lecz kupujący mają nierówno pod sufitem ale kto bogatemu zabroni a fliper się śmieje i tłucze kaskę.

Sytuacja kolejkowa jest chora juz od kilku lat. Czy sie to zmieni?? Nie wiadomo. Rolex poczynia jakies kroki, zeby zwykli uzytkownicy mogli kupowac ich zegarki a nie tylko handlarze, jednak z jakim skutkiem??? Niestety do tej pory z zadnym... 😞

Taa, rolek poczynia. Przecież to skutek ich działań. 

Jest wg mnie prosty sposób ograniczenia fliperowania. Karta gwarancyjna musi być wystawiona na pierwszego kupującego i gwarancja powinna być np. 5 letnia na pierwszego nabywcę a na pozostałych np. 1-2 roczna. Kiedyś (może nie jestem na bieżąco) to Kia dawała 7 lat ale na pierwszego nabywcę. Jak kupowałem Rolexa (ja czyli prosty człowiek z ludu nie będący Forumowiczem) to sprzedawca u AD był zdziwiony, że ja chcę aby na gwarancji było podane moje nazwisko - dlaczego?

20 minut temu, rafio77 napisał:

Dalej w kolejce stoicie ..?:)

Tak, Rolex wzbudza takie emocje, że warto .🙂👍

Warto dla 100 paru % zysku po wyjściu z salonu. U Rolexa dla wielu nie liczy się rzemiosło, jakość i niezawodność.