Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Antiquarius napisał(-a):

To oczywiście może być realny problem, ale myślę że nikt nie obrazi się, jeśli posty starsze niż tydzień będą automatycznie usuwane. Nie ma chyba konieczności trzymania ich dla potomnych na tym forum. 

To może najlepiej skasować cale forum? Ile miejsca się zwolni na serwerach wtedy, i nie będzie dylematów :mellow:


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

To może najlepiej skasować cale forum? Ile miejsca się zwolni na serwerach wtedy, i nie będzie dylematów :mellow:

 

Bardzo ładna nazwa lokalizacji!  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dowództwa:

czy samo klikanie w baner reklamowy u góry spowoduje, że reklamodawcy się ucieszą, czy konieczne są zakupy? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kliknięcie w banner. Zakupy to już decyzja zainteresowanego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 09:33, Sol napisał(-a):

Mam pytanie do dowództwa:

czy samo klikanie w baner reklamowy u góry spowoduje, że reklamodawcy się ucieszą, czy konieczne są zakupy? ;)

 

Nie jestem w "dowództwie", ale ciekawi mnie, o co właściwie pytasz. Mógłbyś wyjaśnić, please?  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy samo klikanie (kliknięcie) w baner z danego konta, a może IP, spowoduje, że reklamodawca chętniej wyłoży kasę na następny baner.

Kliknąłem kilka razy i zastanawiam się czy to cokolwiek daje z punktu widzenia interesów forum.

 

Działa też w drugą stronę, bo mnie zaciekawił jeden plecak :D

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sol napisał(-a):

Czy samo klikanie (kliknięcie) w baner z danego konta, a może IP, spowoduje, że reklamodawca chętniej wyłoży kasę na następny baner.

Kliknąłem kilka razy i zastanawiam się czy to cokolwiek daje z punktu widzenia interesów forum.

 

Działa też w drugą stronę, bo mnie zaciekawił jeden plecak :D

 

Tak jak napisałem wyżej. Wystarczy kliknięcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sol napisał(-a):

Czy samo klikanie (kliknięcie) w baner z danego konta, a może IP, spowoduje, że reklamodawca chętniej wyłoży kasę na następny baner.

Kliknąłem kilka razy i zastanawiam się czy to cokolwiek daje z punktu widzenia interesów forum.

 

Działa też w drugą stronę, bo mnie zaciekawił jeden plecak :D

 

 

Mogę Ci na PW opowiedzieć, jak to działa z punktu widzenia mikrofirmy od mikrobrandów.  ;) Publicznie może lepiej nie.  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie byłoby celowym uzyskanie statusu OPP ? Albo żeby darowizny móc sobie odpisywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypomnę z wpłatami za marzec...

 

Tymczasem nadrabiam zaległości. Dokonałem wpłaty jeszcze za luty, kiedy to Bileter "opuścił" stanowisko... Zatem na cele Forum. Troszkę to @Eugeniusz Szwed trwało, ale wymyśleć takie coś to nie jest prosto :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze wpłaty i wydatki na rzecz utrzymania klubowego forum:

Pozycja wydatki to: księgowość, adres, alerty bankowe, mini firma, WEBH, administracja 

 

Luty 2024

455,00 zł od 16 klubowiczów

 

 

Marzec 2024

705,00 zł od 17 klubowiczów

 

 

Kwiecień 2024

do 15-04-2024 wpłaty  285,00 zł od 9 klubowiczów

do 15-04-2024 wydatki  2.955,68 zł 

 

 

 

/do wieczora zamieszczę dane i inne informacje dotyczące finansowania forum/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesięczne utrzymanie forum kosztuje 6000 zł? A roczne 72000 zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie !  

Miesięczne utrzymanie naszego forum kosztuje około 3.000,00 - 3.500,00 zł. Zależy to m.in od ilości dokumentów księgowych ( w tym np. sprawozdanie do GUS ) Kwiecień mamy już opłacony i jest to 2.955,68 zł.

Ale, w związku z tym, że żadne apele nie odnoszą skutku, to zostanie wprowadzony system odpłatności abonamentowej. Dłużej nie sposób utrzymywać forum z 12 czy 15 składek członkowskich (120 zł rocznie od członka stowarzyszenia)  i comiesięcznych wpłat 17 klubowiczów. Reszta dobrze się bawi nie ponosząc żadnych kosztów. Reklamodawcy przestali korzystać z możliwości reklamowania się na forum. Ilość kliknięć nie przekłada się sprzedaż.  "Rynek" to niestety nie miejsce dla hobby i pasji ...

Zaczęliśmy współpracę z firmą, która wrzuca nam kampanie reklamowe, ale to też jeszcze nie są wpływy pozwalające na opłacenie wszystkich faktur. Banery, które jeszcze widnieją na stronie,  pod koniec miesiąca znikną łącznie z zegarem EPOS odmierzający czas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wyglądał system odpłatności abonamentowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać będzie mógł każdy. Natomiast umieszczanie wpisów będzie możliwe po wpłacie jeszcze nie określonej kwoty w systemie miesięcznego i kwartalnego abonamentu. Wcześniej nie dopisałem, ale oczywiście bazarek przyczynia się do zasilania rachunku klubu, ale to wszystko niestety mało ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kwoty abonamentu będą takie, że pozwolą utrzymać forum a jednocześnie go nie zabiją (tj. siła będzie w ilości wpłat a nie w ich wysokości).


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Czytać będzie mógł każdy. Natomiast umieszczanie wpisów będzie możliwe po wpłacie jeszcze nie określonej kwoty w systemie miesięcznego i kwartalnego abonamentu (...)

Osobiście jesteśmy obydwoje za dobrowolnością wpłat. Ewentualnie konta premium dla chętnych, ale oczywiście zrobicie jak uważacie.

 

Proszę tylko, rozważ wyłącznie z mechanizmu "wpisy po wykupieniu abonamentu" działu ZAPYTANIA I SUGESTIE PRZED ZAKUPEM. W przeciwnym razie dział ten uśmiercisz.*

 

*choć obawiam się, że resztę forum też, tylko być może proces agonii będzie dłuższy.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowa składka za możliwość konwersowania to klucz do kłódki, która skutecznie zabezpieczy Forum przed większością forumowiczów. Ten projekt szybko je zabije! Ja obstaję przy płatnym członkostwie Premium dla chętnych, dla pozostałych Forum powinno być bezpłatne, z pewnymi ograniczeniami typu bazarek. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nie !  

Miesięczne utrzymanie naszego forum kosztuje około 3.000,00 - 3.500,00 zł. Zależy to m.in od ilości dokumentów księgowych ( w tym np. sprawozdanie do GUS ) Kwiecień mamy już opłacony i jest to 2.955,68 zł.

Ale, w związku z tym, że żadne apele nie odnoszą skutku, to zostanie wprowadzony system odpłatności abonamentowej. Dłużej nie sposób utrzymywać forum z 12 czy 15 składek członkowskich (120 zł rocznie od członka stowarzyszenia)  i comiesięcznych wpłat 17 klubowiczów. Reszta dobrze się bawi nie ponosząc żadnych kosztów. Reklamodawcy przestali korzystać z możliwości reklamowania się na forum. Ilość kliknięć nie przekłada się sprzedaż.  "Rynek" to niestety nie miejsce dla hobby i pasji ...

Zaczęliśmy współpracę z firmą, która wrzuca nam kampanie reklamowe, ale to też jeszcze nie są wpływy pozwalające na opłacenie wszystkich faktur. Banery, które jeszcze widnieją na stronie,  pod koniec miesiąca znikną łącznie z zegarem EPOS odmierzający czas na forum.

 

Czyli rozumiem, że "spontaniczne" wpłaty indywidualne i podobne gesty, nazwijmy to, niesformalizowane, w zasadzie można przystopować, bo za chwilę będzie po prostu obowiązkowa opłata..?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czołem załoga. 
Temat płatności widzę nieubłaganie powraca.

 

Mówiąc za siebie jestem za dobrowolnym premium, chętnie zapłacę za taki przywilej. 
Podobnie zresztą jak teraz popieram obecny dobrowolny system mikropłatności, który można pozostawić. 

Bazarek rozumiem też przynosi korzyści, reklamy podobnie. 

 

obawiam się nieco, że „przymusowe” opłaty jako stały abonament, okażą się  kamiennym kołem ratunkowym. 

zastanawia mnie jedna kwestia.

skoro nie spina nam się przychód to czy można ograniczyć koszty? 
Czy jest jakieś pole to minimalizacji kosztów z punku działania forum? 
mam na myśli, na przykład, odejście od niektórych tematów niemerytorycznych ? Czy mamy jakiś zauważalny wpływ na obciążenie i koszty po zamknięciu trzech tematów „po godzinach” (dotyczących alkoholu i memów? 
Czy z punktu forum jako całości jest to marginalny temat. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowa składka za możliwość konwersowania to klucz do kłódki, która skutecznie zabezpieczy Forum przed większością forumowiczów. Ten projekt szybko je zabije! Ja obstaję przy płatnym członkostwie Premium dla chętnych, dla pozostałych Forum powinno być bezpłatne, z pewnymi ograniczeniami typu bazarek. 

Mario to zależy. Jeśli abonament roczny będzie niski, to myślę, że większość dla korzystania z forum jest w stanie to zaakceptować. Ewentualnie jakieś konta premium droższe, ale nie wiem co to konto miałoby oferować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum z zasady jest gatunkiem wymierającym. Obowiązkowa opłata niestety nie przyczyni się do poprawy cyrkulacji ruchu. Najczęściej stosuje się płatne formy usługi dodatkowej, premium, jak zwał tak zwał. Dostęp i aktywność jednak powinna zostać w niezmienionej formie, jak wszędzie. Tyle od amatora, użytkownika nie jednego forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaznaczam że technicznie jestem z tego słaby ale wiem że da się to zrobić.

Proponuję dostęp do kilku podstawowych tematów za free lub w ograniczonym zakresie np. liczba postów miesięcznie + obowiązkowo oglądanie reklam w każdej możliwej postaci plus reklamy na maila.

Reszta, w tym najatrakcyjniejsze, wiadomo przecież jakie, z dodatkowymi opcjami np. m.in. dodawania zdjęć, plusowania, jakichś bonusów, brak reklam, itp. za premium. Skalkulowane ostrożnie przez iloraz kosztów / liczbę realnych użytkowników z jakimś rozsądnym, bezpiecznym zapasem i tego, i tego.

Nie wiem jak to wyjdzie ale parę zł miesięcznie albo z góry na rok z jakimś rabatem jestem w stanie udźwignąć. Tego wątku nie będę tu rozwijał, biorąc pod uwagę ile kosztują nawet te najtańsze prezentowane tu czasomierze... itd itp

Albo płacisz za produkt albo jesteś produktem, takie czasy

A jak to się nie zepnie, to - niestety ... pora rozejrzeć się za czymś innym

Życzę wszystkim żeby się jednak spięło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.