Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
evilym

Czego nie lubimy / nienawidzimy w zegarkach !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Drogie Panie i Panowie - jestem ciekaw, czego nie lubicie lub wręcz nienawidzicie w zegarkach oraz zegarkowym świecie! Rzeczy których nie możecie zdzierżyć na zegarku, które powodują wyraz zniesmaczenia na twarzy lub które gotują w was krew jak tylko zostaną wspomniane podczas rozmowy czy postów w internetach.

Do powstaniu tematu, zainspirował mnie felieton Not on my watch na Time and Tide oraz... Nomos Club Campus (o tym za chwilę).

Podobnego tematu na forum nie znalazłem - wiec chyba plagiatu nie będzie.

 

Zapraszam do wylania swoich zegarkowych żali i komentowania - ale bardzo proszę o trzymanie poziomu kultury :)

 

Na pierwszy ogień rzucam wspomnianego Nomosa - oraz miksu cyfr arabskich oraz rzymskich. Może taki układ tarczy, ma jakieś logiczne zastosowanie, ale pewnie i tak by mnie nie przekonało :P

Według mnie, wygląda to bardzo dziwnie...

0735_0737_club_38_campus-2d-front-masked

PS - nadmienię, że nie jestem marudą, która na wszystko narzeka! Zachęcam, aby temat miał charakter humorystyczny :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolet mesh.

Pasków nato za to jak słabo zegarek wygląda w nich na ręce, na zdjęciach jest ok 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-W sezonie letnim, a więc od czerwca do końca sierpnia nie przepadam za paskami.Jednak mają one też plusy, więc nie wykluczam ich.

-Nie lubię jak na tarczy jest "naćkanych rzeczy", chociaż podobają mi się Certiny z funkcją faz księżyca

-Mam łapkę jak kościotrupek, więc odpadają dla mnie zegarki o średnicy większej niż 42mm, a zauważyłem, że coraz częściej wypuszczane są zegarki o średnicy 43-44 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chrono. Nie żebym aż nienawidził, ale bardzo mało jest zegarków z tą funkcją, o których mógłbym powiedzieć, że mi się podobają i chciałbym je mieć. 

2. Kopiowania wyglądu, bądź zlepku z kilku modeli jednego producenta, zwłaszcza Rolexów, bo tego jest najwięcej. Chodzi mi o coś w stylu Tisella, Steinharta Ocean, czy Davosy Ternos. Zegarki z brązu wyglądające jak Panerai też miałbym ciężko zaakceptować.

3. Designu Divera Seamaster :P

4. Przeładowanych, czarno-białych i/lub nudnych tarczy w stylu TAGa Carrera Calibre, Omegi Speedmaster, czy Bulovy Moonwatch

5. Przeładowanych kolorowych tarcz np. w stylu Citizena i jego analogowych "smartłoczów". Wyjątek, to Breitlingi i niektóre modele G-Shock.

6. Pilotów w stylu Laco, czy Stowy Flieger.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastiku , gumy i wszystkich innych tworzyw sztucznych.

Negatywnych wyświetlaczy.

I najważniejsze , że nie potrafią cofać czasu😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razi mnie w zegarkach u innych kiedy, źle są dobrane paski... widać teleskopy, bo pasek jest za wąski, to chyba jakaś fobia :D albo o zgrozo kiedy pasek jest za szeroki i jest docięty obcinaczkami do paznokci :D 

 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rys.

 

Chciałbym mieć taki zegarek, albo taką pracę, aby mój zegarek wyglądał zawsze świeżo...

Skazany jestem dotąd, na wszelkiej maści tool-watch'e.

 


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym stękanie przy straganie z jabłkami:

  • nie..., są zbyt zielone
  • za mało rumiane
  • tego robaki już jedzą
  • pewnie są dotykane
  • wyglądają na kwaśne
  • na bank pryskane
  • ale się błyszczą
  • pewno nie za dobre
  • nie wyglądają mi na Lobo
  • mogę jedno na gryza?
  • eee tam, w Biedronce mam taniej!
  • :lol::lol::lol:  

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej irytują mnie stare automaty z podwójnym okienkiem daty (day/date) bez możliwości szybkiej zmiany. Nie ustawiam wtedy, bo nie mam do tego cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przeszklonych dekli (szczególnie, gdy nie ma czego pod nimi oglądać).

2. Datownika (może i przydatna komplikacja, ale często szpecąca).

3. Sekundnika, który nie trafia w indeksy.

4. Zegarków określanych mianem homara (homage).

5. Tandetnych pasków.

6. Niestarannego wykonania (krzywo nałożone indeksy i inserty bezeli, wskazówka godzinowa poza indeksem o pełnej godzinie, znaczne luzy przy mocowaniu bransolety do koperty, itp.).

7. Słabych zapięć bransolet, wyglądających jak z puszki po sardynkach.

8. Paprochów pod szkiełkiem.

9. Niestandardowych rozmiarów pasków / bransolet (np. 19 mm, 21 mm).


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - wskazówek (sekundowych, minutowych czy godzinowych) nietrafiających dokładnie w indeksy :angry:, co niestety jest dosyć częstą przypadłością nawet w tzw drogich markach (no normalnie szlag mnie trafia).

Po drugie primo - złotych (pozłacanych) zegarków lub zegarków posiadających złote (pozłacane) elementy (bez względu czy dotyczy to wskazówek, elementów tarczy czy koperty). Wiem. że wiele marek wypuszcza reedycje swoich starych modeli lub modele stylizowane na zegarki retro i mają one swoich miłośników (kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje) lecz do mnie to nie przemawia, dlatego takowych nie kupuję. A grupa krwi mi się zmienia jak widzę zegarki w "nowoczesnej stylistyce" (np. sportowe), w których naciapane jest tej złotej farby (bo czarne ze złotym się dobrze komponuje) bez pomysłu i często całkowicie bez sensu, wygląda to tandetnie i delikatnie mówiąc - mało estetycznie :wacko:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego rodzaju dziurbiliony, czyli tarcze z dziurą (oczywiście nie chodzi o tourbillon)

 

 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to strasznie nie lubię
- chronografów z datą na godzinie 4 (np. Royal oak chrono)

- pomalowanych sekundników na niebiesko zamiast barwionych temperaturą (np. tańsze Seiko)

- zbyt głęboko wygrawegowanych deklów, bo to się tylko odbija na nadgarstku. (np. Omega Speedmaster)

- uszów zegarka które nie idą równolegle do siebie tylko rozchodzą się, pokazując częściowo teleskop (np. Nomos Orion, Longines Flagship, Seiko spb079J1)

- przekrzywionego cyklopa nad datą w Rolexach

- przeszklonych deklów

- zbyt dużych ostrych koronek, które się wbijają w dłoń


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne, ale nie ma niczego, co drażni mnie w zegarkach. Lubię eklektyzm, różnorodność, zmienność. No, taki "zegarkowy LGBT" można powiedzieć. Nie cierpię z kolei niskiego poziomu kultury osobistej, od którego, niestety, środowisko zegarkowe nie jest wolne.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z Tobą nie zgodzić tym bardziej ,że przykład idzie z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy na tarczy dzieje się zbyt wiele. Wolę jak jest prosto i czytelnie, ale to chyba z racji wieku :)
Data/Date - czasem nie chce mi się ustawiać dnia miesiąca, więc dodatkowe ustawianie dnia tygodnia to już katorga.
Nie mogę się przekonać do NATO. Skóra, tworzywo, bransa są ok.



Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurza jak w diverach bezel chodzi bardzo luźno i nieprecyzyjnie trafia w indeksy (przykład SKX, gdzie dopiero trzeci egzemplarz w miarę trafia i można go równo ustawić na 12) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na nylonowe paski nato to zbrodnia przeciwko ludzkości.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2020 o 22:28, Istvan napisał:

Może to dziwne, ale nie ma niczego, co drażni mnie w zegarkach. Lubię eklektyzm, różnorodność, zmienność. No, taki "zegarkowy LGBT" można powiedzieć. Nie cierpię z kolei niskiego poziomu kultury osobistej, od którego, niestety, środowisko zegarkowe nie jest wolne.

To wynocha z tego wątku !   Nie widziałeś nagłówka ???  To jest dla tych co ich coś wkurza.

 

 

Nie lubię obróconego/ przechylonego okienka daty na godzinie 4.   Jeżeli ma to być dostosowanie do kata patrzenia, to cała tarcza powinna być obrócona.  Kiedyś, II połowa lat 80-tych były takie elektroniki z wyświetlaczem pod kątem.

 

Drażni mnie to bo cały układ 12-6,  9-3 jest jak północ południe, układ współrzędnych - pion/poziom,  czyli na całość patrze prosto a tu nagle do daty mi się głowa przechyla.

Edytowane przez Grygos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.