Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chyba nie bardzo można mówić o uzasadnieniu wszystkiego w aucie. Gdybym kupił absolutne minimum, którego teraz potrzebuję od auta, to jeździłbym VW Up czy coś tego pokroju. Zamiast Tucsona, też mogłeś wziąć Dustera, byłoby jeszcze taniej. Z autami jeszcze gorzej niż z zegarkami, bo nie musisz być pasjonatem, wystarczy, że lubisz auta i już będziesz wymagał od niego więcej, a większość z tego co będziesz w samochodzie chciał to będzie właśnie "zachcianka". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie rozumiem kupno UPa, Passata lub X7. Nie rozumiem sensu doposażania aut w opcje lub silniki, które dwukrotnie podnoszą ich cenę, nieznacznie przy tym podnosząc wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znaczenie ma silnik, a wyposażenie to praktycznie wszędzie to samo. Car audio tablety itp sprawy mnie nie interesują, bo wszystko mam w telefonie. Ci, ktorzy wybierają nowe passaty, insignie czy superby zamiast używanych bmw czy mb chca mieć po prostu spokój. Tankowac i jeździc, a nie bujać się z naprawami.Przy większych przebiegach auta wymagają nakladow , części się zużywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komfortu i przyjemności z jazdy nie zmierzysz kwotowo. W przyszłym aucie nie będę miał skórzanych foteli, a chciałbym, bo lubię i tyle. Felgi też bym chętnie przytulił większe, mimo, że nie widzę ich siedząc wewnątrz, a na mniejszych to i komfort większy. Ogólnie długo by tak wymieniać. Jedni kupują auta typowo pod swoje wymagania i nic ponad to, absolutne potrzebne minimum, inni dopłacą absurdalną kwotę za przeszycie deski cudowną nitką moczoną w krwi tysiąca dziewic i suszone nad wulkanem w unikatowym odcieniu nazywanym "infiniti spejs red". Jak kogoś stać i ma ochotę uprzyjemnić sobie, często długi czas spędzany w aucie to ja to doskonale rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już dopada jesienny spleen i mam poczucie, że wszystko bez sensu... Jakiś ładny zegar muszę sobie kupić na poprawę nastroju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coś chyba dopada, ale ja akurat czekam na nowe 4 koła, więc to skutecznie poprawia humor. No i już pojawia się niecny plan, że do samochodu będzie trzeba zegarek dokupić, najlepiej po drugiej stronie Polski żeby samemu go jechać odebrać i pojechać nową zabawką, po nową zabawkę :)

 

@Offtop

Bazarek zegarków pełen :P

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jadę oglądać peżocika 508 SW (czyli kombi)

 

peugeot-508sw-2018-200-fr.532906.43.jpg?

 

Peugeot-508-SW-2-1.jpg

 

mam nadzieję, że będzie taki fajny jak na zdjęciach :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle o urządzeniu rozruchowym bo zima idzie.

I tu mam pytanie: czy używa ktoś z Was lub ma wiedzę o tym: IDEAL ULTRASTARTER 700 BEZBATERYJNE URZĄDZENIE DO ROZRUCHU 12V?

Latem po 4 tygodniach postoju auto odmówiło współpracy i wymagało odpalenia za pomocą power banku. Przyznać muszę, że urządzenie się sprawdziło. Zajmuje mało miejsca i ma tylko jeden minus trzeba pamiętać żeby je naładować.

To, o które pytam to urządzenie z kondensatorów bez baterii za producentem wkleję:

UltraSTARTER 700 może być naładowany z akumulatora w pojeździe o napięciu powyżej 5V, lecz nie tylko, również z zewnętrznego akumulatora, z drugiego pojazdu, z gniazda zapalniczki w pojeździe lub z portu USB (ładowarka, power bank). Dzięki funkcji GLOW umożliwia rozruch pojazdów z silnikiem diesla również z grzaniem świec żarowych.

W trybie BYPASS istnieje możliwość uruchomienia pojazdu z całkowicie rozładowanym akumulatorem.

Nie wymaga okresowej konserwacji, nie ma konieczności doładowywania, można utrzymywać w stanie rozładowanym bez pogorszenia parametrów rozruchu.

UltraSTARTER 700 jest zaprojektowany do natychmiastowego naładowania się a nie do trzymania energii. Z tego powodu nie musi być doładowywany i może pozostać rozładowany przez kilka lat. Jest całkowicie bezobsługowy.

 

Jeśli macie jakaś wiedzę o tym bo w sieci nie za wiele jest to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dość trudne do zrozumienia jest, że znajdują się nabywcy na wypasione passaty, superby i np. 508ki. Ich ceny przekraczają 150 tys i to znacznie, więc można za to, albo blisko tej ceny kupić prawdziwe premium. Czyżby działała racjonalność i magia full wypasu? A może chodzi o skromność: przecież to zwykły Passat jest...

 

Bo ludzie potrafią jednak pójść do salonu i obejrzeć auto a potem się nim przejechać i zobaczyć że dla większości z nich różnice we właściwościach jezdnych są niezauważalne lub nieistotne, poziom wykończenia marek premium wcale nie jest taki niebotyczny jakby to wynikało z ceny, owszem dostępne jest zwykle więcej wyposażenia i bardziej "premium" silniki ale to sprawia że cena szybuje w kosmos.

BMW potrafi nie mieć w standardzie uchwytów na kubki albo fotochromatycznego lusterka ( w aucie za 200k + ), że nie wspomnę o miękkich materiałach w kieszeniach bocznych które ma podstawowy Golf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jadę oglądać peżocika 508 SW (czyli kombi)

 

mam nadzieję, że będzie taki fajny jak na zdjęciach :)

Ciekaw jestem jak w realu wyglądają liczniki. Na fotkach są za małe. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inni dopłacą absurdalną kwotę za przeszycie deski cudowną nitką moczoną w krwi tysiąca dziewic i suszone nad wulkanem w unikatowym odcieniu nazywanym "infiniti spejs red".

 

Poruszyłeś bardzo ciekawy wątek - jestem bardzo zainteresowany "przeszyciem deski cudowną nitką moczoną w krwi tysiąca dziewic i suszone nad wulkanem w unikatowym odcieniu." :D;)

 

I nagły zwrot (być może) w mojej telenoweli!!! :D Dzisiaj zadzwonił do mnie typek z Jaguara i, chociaż wyraźnie mu powiedziałem, że mam już na stole gotową do podpisania umowę na VOLVO S60, a także BARDZO ciekawe oferty na MB C klasę, CLA i C Coupe, więc zapewne nie kupię XE, stwierdził, że i tak chce przyjechać do mnie do Głogowa i pokazać mi to auto. No to... zgodziłem się. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę jest jak telenowela

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że jestem niezdecydowany przy zakupach, bo czasami potrzebuję kilku dni na decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na 128 odcinek. A jaki będzie finał?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Na razie będę jeździć wypożyczonym Focusem. :D:lol:

ST może? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucanie moneta rozstrzygnie

1) reszka jaguar, marka niemiecka orzel

2) reszka z Bawarii, orzel Badenia Wirten.(mb)

3) reszka audi, orzel bmw .

 

Chwila moment i wybrane :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LSE - weź, nie kombinuj, kupuj Volvo.

Żadne „wynalazki”, tylko auto z charakterem, od marki, która od lat mocno dba o środowisko i o bezpieczeństwo...świetna jakość wykonania, niezawodność, super obsługa, nawet po okresie gwarancji.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, zaraz znowu rozciągnie budżet i jeszcze trochę sobie poczytamy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, grubo Panie  :huh:  :o  :lol:

 

Chciałem Fiestę, ale nie mieli. :D

 

ST może? :D

 

Obawiam się, że raczej minus 10 koni. ;)

 

 

Rzucanie moneta rozstrzygnie

1) reszka jaguar, marka niemiecka orzel

2) reszka z Bawarii, orzel Badenia Wirten.(mb)

3) reszka audi, orzel bmw .

 

Chwila moment i wybrane :lol: :lol: :lol:

 

Nie, nie - BMW i Audi, a także Arteon definitywnie odrzuciłem. Bez cienia wątpliwości. No, chyba, żeby... :D

 

LSE - weź, nie kombinuj, kupuj Volvo.

Żadne „wynalazki”, tylko auto z charakterem, od marki, która od lat mocno dba o środowisko i o bezpieczeństwo...świetna jakość wykonania, niezawodność, super obsługa, nawet po okresie gwarancji.

 

No właśnie to środowisko mnie martwi nieco...  A w ogóle, wypada to kupować auto z kraju, który nam zafundował Potop?


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek zbiera długo, odkłada to i się długo zastanawia. Normalna sprawa.

Co zbiera, co odkłada, jak była mowa o interesujących opcjach finansowania ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.