Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi


Witam, kupuję nową C-klase, jaki rabat można wyciągnąć w salonie na auto do produkcji i ze stocku? 


 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o niej myślę, ale w głowie miesza F30


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa podobna Mercedes niby nowocześniejszy ale BMW chyba mi bardziej odpowiada. Ale jak zasiądę do konfiguratora to efekt końcowy studzi zapał.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merol jeżeli chodzi o wygląd zjada BMW na śniadanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia subiektywna F30 w M -pakiecie też może namieszać. Jeździłem F30 z 3-litrowym silnikiem i namieszało mi w głowie. Jednak ja mógłbym mieć co najwyżej 320 i tu powstają dylematy.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia subiektywna F30 w M -pakiecie też może namieszać. Jeździłem F30 z 3-litrowym silnikiem i namieszało mi w głowie. Jednak ja mógłbym mieć co najwyżej 320 i tu powstają dylematy.

a to 2.0 turbo 245 KM z 328 nie podpasowałoby ?? Mam ten silnik w F10 i jestem więcej niż zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpasowałoby ale trzeba by urwać niezbędne minimum z wyposażenia.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merol jeżeli chodzi o wygląd zjada BMW na śniadanie..

 

Dla mnie zupełnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność zarówno z nową C-klasą jak i F30 - BMW nadal jeździ lepiej, lepsze jest wyważenie auta, układ kierowniczy oraz automat ZF. Skrzynia w Mercedesie jest wolniejsza i nie tak płynna kiedy ją zmusić do szybkiej zmiany biegów. Całościowo jednak nowe C jest bliżej "3" niż starszy model. Design kwestia subiektywna, ale o ile zewnętrze w C jest ok to wnętrze zdecydowanie wolę w BMW. 320i jeździ przyzwoicie, ale z benzyn optymalne jest, moim zdaniem 328i i ten polecam, nawet kosztem wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza C-klasa jest wreszcie godnym przeciwnikiem BMW 3.

Dla mnie jednak obydwa są klaustrofobiczne w środku (choć F30 mniej) i wybrałbym roczne F10...

Jeśli koniecznie jeden z tych dwóch to 328i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F10 530D mam obecnie :). Natomiast Mercedes ma być dla taty (będzie użytkowane przez 2 osoby, często po mieście) więc doszliśmy do wniosku że taka wielkość wystarczy, będzie bardziej poręczne, a na trasie zapewni to minimum komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwie osoby i po mieście, to może F20, albo Merc GLA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F10 jest niby większe (niby, bo prawdziwą przestrzeń dostaje się albo w X5 albo w szkaradnym 5GT), ale to już trochę krążownik - jednak F30 jest zwinniejsze i bardziej pasuje do hasła "radość z jazdy", no chyba, że mówimy o "radości na autostradzie" :).

 

>>Black_SRT

 

A może Volvo S60? Imho fajne auto za swoją cenę (jednak niższą niż standardowe marki premium).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystać z usług brokera? Wtedy pojawią się środki na większy silnik albo dodatkowe wyposażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie powtórzyć siebie ;-) - F30 jest gorsze od W204. Chłopaki w Fitz-u pracują nad następca który już wiadomo ze będzie gorszy od W205. Jedyny problem z W 205 w chwili obecnej to fakt ze nie ma dobrego diesla w ofercie w rok po premierze. Pojawił sie co prawda C400 4matic ale wciąż brakuje ładnego V6 w dieslu. Aczkolwiek problem mnie nie dotyczy bo w momencie kiedy będę zmieniał będzie na pewno w ofercie 350CDI. Mam nadzieje ze zrobią rownież 4matic z 9G a nie z tylko z 7G


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już wybraną wersje to obdzwoń salony. Zdziwisz się jakie są różnice. Wiem po swoim przykładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F10 jest niby większe (niby, bo prawdziwą przestrzeń dostaje się albo w X5 albo w szkaradnym 5GT), ale to już trochę krążownik - jednak F30 jest zwinniejsze i bardziej pasuje do hasła "radość z jazdy", no chyba, że mówimy o "radości na autostradzie" :).

 

>>Black_SRT

 

A może Volvo S60? Imho fajne auto za swoją cenę (jednak niższą niż standardowe marki premium).  

Zapomnij... Dostałem to Volvo jako auto zastępcze, nówka - 30km przejechanych - od jednej z firm, która w ramach ubezpieczenia oferuje auta zastępcze... Jak się przesiadłem z mojego SUV`a to miałem wrażenie, że siedzę tyłkiem na asfalcie. Oczywiście (wiem) to inny segment, ale chodzi chyba jednak o komfort jazdy (i osiągi - czyli czasami: bezpieczeństwo). Jak ja miałbym wybierać pomiędzy BMW (a miałem....) i Mercedesem (a miałem...) to wybieram AUDI :P


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D S3 też przemknęło przez myśl ale za małe


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij... Dostałem to Volvo jako auto zastępcze, nówka - 30km przejechanych - od jednej z firm, która w ramach ubezpieczenia oferuje auta zastępcze... Jak się przesiadłem z mojego SUV`a to miałem wrażenie, że siedzę tyłkiem na asfalcie. Oczywiście (wiem) to inny segment, ale chodzi chyba jednak o komfort jazdy (i osiągi - czyli czasami: bezpieczeństwo). Jak ja miałbym wybierać pomiędzy BMW (a miałem....) i Mercedesem (a miałem...) to wybieram AUDI :P

 

Co do Audi to zgodzę się, ale gdy mowa o autach wyższego segmentu. U mnie A6 pół roku temu zdecydowanie wygrało z F10 i W212, zresztą F10 właśnie zamieniłem na C7.

Natomiast w klasie, o którą kolega dopytuje A4 nie ma startu do BMW 3 i C-klasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli IS to pominąłbym wersje 250 ( silnik trochę za słaby do tego samochodu) i wybrałbym 350 mocy ma wystarczająco.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, ja wiem, że Ty masz amerykańskie podejście do silników i np cztery cylindry widzisz tylko w kosiarkach :)

W naszych europejskich warunkach 2,5-litrowy V6 z 207 KM to naprawdę wystarczająco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach też nie zaszalejesz na autostradzie,Europa nie musi mieć kompleksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o koszty paliwa - tam jest dwa-trzy razy taniej, więc nie trzeba się przejmować spalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.