Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie fundamentalne : a popełniłes wykroczenie?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele aut na foto wiec nie wiadomo ktore popelnia wykroczenie.  Ja odwołałbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać też kierowcy, więc jeśli pożyczasz czasem komuś auto, a nie pamiętasz akurat komu, to sprawę wygrasz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu nie widać kierowcy. Ale to nie znaczy, że zdjęcie oryginalne jest słabej jakości. Jak pójdziesz do itd to możesz sobie spojrzeć w powiększeniu. Można się zdziwić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech pokażą

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu nie widać kierowcy. Ale to nie znaczy, że zdjęcie oryginalne jest słabej jakości. Jak pójdziesz do itd to możesz sobie spojrzeć w powiększeniu. Można się zdziwić...

 

Tu nie chodzi o to czy ja jechałem czy ktoś inny jechał moim samochodem tylko o to w jaki sposób są w stanie przesądzić o prędkości i winie tylko jednego z tych pięciu aut . A może wysłali pisma do wszystkich ? ;) 

Ciekawe wywody na jednym z portali ale ile one mają wspólnego z rzeczywistością . Widzę że portal robi biznes ze sprzedaży odpowiednio sporządzonych pism /odpowiedzi do GITD . 

 

https://anuluj-mandat.pl/post/zdjecie-z-dwoma-pojazdami-jest-niewazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale było wykroczenie z Twojej strony czy nie? To jest clou sprawy

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na zdjęciu widać że wszyscy jadą tak samo szybko 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że jadą. I tylko tyle ;)

 

@Drake

Nie wiem, czy są w Polsce zainstalowane i działające jakieś urządzenia w stylu Integry 3D. Jeśli zdjęcie zrobione takim ustrojstwem, to niestety każdy z samochodów mógł zostać "zmierzony". Jeśli natomiast to "zwykły" fotoradar, to jak najbardziej masz podstawę do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na zdjęciu widać że jadą równo:),


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej nie mógł kolega przekroczyć prędkości


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł za szybko stać :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że jadą. I tylko tyle ;)

 

@Drake

Nie wiem, czy są w Polsce zainstalowane i działające jakieś urządzenia w stylu Integry 3D. Jeśli zdjęcie zrobione takim ustrojstwem, to niestety każdy z samochodów mógł zostać "zmierzony". Jeśli natomiast to "zwykły" fotoradar, to jak najbardziej masz podstawę do reklamacji.

 

Urządzenie TraffiStar SR520 , czytam że chyba jednak daje radę namierzyć wszystkich na tym skrzyżowaniu . Nawet nie wiedziałem że GITD dysponuje czymś takim .  Dobra kładę głowę pod topór :D Temat uważam za zakończony . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł za szybko stać :)

Jak najbardziej możliwe :) Gdzieś słyszałem, że urządzenia Iskra z powodzeniem pokazuje niezerową prędkość stojącego samochodu z włączoną klimatyzacją ;)

 

@Drake

Po wyróżnionych kilku tablicach rejestracyjnych można w sumie wnioskować, że to raczej jedno z tych bardziej inteligentnych urządzeń było.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal jeśli nie widać kierującego, to mogą Ci skoczyć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra, ale było wykroczenie z Twojej strony czy nie? To jest clou sprawy

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

No cóż, przecież od razu wiemy, że nie było. Wielbiciele zegarków szanują prawo. Koniec kropka. Ktoś chce naszego kolegę naciągnąć... NIEDOCZEKANIE!

Kiedyś jednemu koledze zrobili fotkę, czy tam film nagrali, jak jechał bez świateł w dzień. Wyłgał się, bo gościu miał źle ustawioną datę i godzinę, wyszło, że tego dnia z wyświetlanej daty miał wolne.

 

Innym razem ktoś zrobił zdjęcie koleżance, że bez świateł w dzień jechała. Nie wyłgała się, przyjęła bona na klatę. Powiedziałem jej, że mogła powiedzieć, iż samochód stał bo jej zgasł na chwilę, by uruchomić silnik wyłączyła światła, wszak zdjęcie słabo ruch pokazuje. No chyba, że zdjecie fotografa miesięcznika motoryzacyjnego. Broń Boże nie namawiam do kłamstw, ale nie jest zabronione obwinionemu kłamać przed sadem, ciekawe.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Jest duzo lepszy system łapania na predkosc czy tez jazda na czerwonym, w dodatku ten system steruje ruchem na skrzyzowaniach, czujniki w asfalcie, i nie ma bata na zadnego kozaka:) Irek pewno wie cos na ten temat tez to dopowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja (rzeczywistość?)  ;)

post-53212-0-77507400-1553839299_thumb.png


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ..... w naszym kraju dostaje się mandaty za przekroczenie prędkości jadąc na lawecie przypięty pasami do lawety

Takich spraw było kilka

 

Jedna z nich https://www.motofakty.pl/artykul/jego-auto-jechalo-na-lawecie-ale-to-on-dostal-mandat-z-fotoradaru-wideo.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem kiedys pismo z prośbą o wskazanie, czy ja prowadzę czy ktoś inny. Grzecznie odpisalem, ze bylem w długiej trasie i zmieniłem się za kierownicą. Zdjęcie jest nieostre i nie mogę wskazać, więc niech sprawdzą i mi wyślą ostrzejsze foto, bo jeżeli za kierownicą siedzi mężczyzna, to ja, a jeżeli kobieta, to moja Żona - i każde z nas przyjmie mandat, ale jak będzie widać, kto prowadzi. Sprawa nie miała dalszego ciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwny jest ten system. Zostalo popelnione wykroczenie i nie ma winnych :). W Niemczech albo wyraznie okreslam kto prowadzil, albo place, w Szwajcarii nikt nawet nie pyta o to, kto kierowal w momencie popelnienia wykroczenia. Przysylaja mandat wlascicielowi pojazdu, a potem to juz moj problem, czy ja ewentualnie wyegzekwuje te pieniadze od osoby, ktora prowadzila moj samochod. No i w przyszłsci bedzie to dla mnie nauczka, zeby nie udostepniac samochodu osobom nieodpowiedzialnym.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat nie jest zbyt sensowne bo może dochodzić do karania osoby która nie popełniła wykroczenia. To nie jest normalne. Organ nakładający karę powinien mieć obowiązek zindywidualizowania "przestępcy" a nie karać właściciela i niech robi co chce. Ktoś twoim autem zabije inną osobę to też też ukarają właściciela i niech sobie egzekwuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , to już zamykając definitywnie temat , dostałem dzisiaj odpowiedź na moje odwołanie . Pracownik CANARD dokładnie wyjaśnił jak działa  to urządzenie : 

 

cyt : Szanowny Panie,
urządzenie TraffiStar SR520 nie korzysta z technologii radarowej tak więc nie występuje zjawisko odbicia wiązki fotoradarowej. Urządzenie to działa w oparciu o wtopione w jezdnie pętle indukcyjne. Na każdym pasie znajdują się co najmniej dwie pętle rozmieszczone w pewnej odległości od siebie. Pojazd przejeżdżając przez poszczególne pętle aktywuje urządzenie, które wykonuje bardzo precyzyjny pomiar prędkości na podstawie czasu przejazdu przez pętle. W momencie zarejestrowania przejazdu z prędkością wyższą nią dopuszczalna, aparat znajdujący się w maszcie wykonuje zdjęcie pojazdu, którym popełniono wykroczenie. System jest tak zbudowany, że może sprawdzić prędkość czterech pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie z jednego kierunku.
Z poważaniem,
.................... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.