Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W innych trybach comfort , dynamic itd na tych samych odcinkach Q3 ile pali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe auto, to spalanie nieco spadnie jeszcze po kilku tysiącach kilometrów... ponoć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innych trybach comfort , dynamic itd na tych samych odcinkach Q3 ile pali?

Mowili żeby nie cisnąć przez jakiś czas więc nie sprawdzałem jeszcze. W weekend zrobię pierwszą trasę, zobaczymy jak będzie.

 

Jak nowe auto, to spalanie nieco spadnie jeszcze po kilku tysiącach kilometrów... ponoć ;)

Taką mam nadzieję. Przez pierwsze kilkadziesiąt km spalanie było na poziomie 20l/100 więc jakiś progres jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V90 cc T6, zejść poniżej 18l się praktycznie nie da. Nie wiem po co w ogóle podają dane o spalaniu ;)

A i komputer zawsze jeszcze kłamie o litr spokojnie, w każdym praktycznie aucie.

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie samochód z dużym silnikiem to spalanie spadnie :D6fbba083e9fa25bb1a5c49211fe977f9.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na liczniki i średnie spalanie to pewnie jakiś Focus 1,0 turbo, bo 1,5 turbo już by spalił więcej...  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Downsizingowy 0.5l. :D

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mój z kosiarki zacznie być wysokiej pojemności....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na moce: w zwykłym skuterze 125 cm pojemności spokojnie mamy prawie 15 KM. W maluchu z 650 było ok 21-23 chyba. Wystarczą dwa skuerowe silniczki, żeby spokojnie napedzic miejski samochód. Jak do tego dołożyłoby się turbo i jakiegoś elektryka, to i kompakt będzie śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na moce: w zwykłym skuterze 125 cm pojemności spokojnie mamy prawie 15 KM. W maluchu z 650 było ok 21-23 chyba. Wystarczą dwa skuerowe silniczki, żeby spokojnie napedzic miejski samochód. Jak do tego dołożyłoby się turbo i jakiegoś elektryka, to i kompakt będzie śmigać :)

Ale niestety w prawdziwym życiu tak nie jest. Gdybym 27 konny silnik z jawy 350 włożył do malucha i nawet dobrał odpowiednie przełożenie, to i tak ledwo by jechał, gorzej niż na 650 23KM. Kiedyś z ojcem zrobiliśmy odwrotnie. Motor jawa i silnik od malucha (3 kołowy pojazd powstał). Jakiż to był diabeł na kołach. Nie ustepował dwukołowemu oryginałowi. Maksymalna moc to jedynie mały odcinek na charakterystyce zewnętrznej silnika, a przyspieszając korzystamy z dłuższej części wykresu. Dlatego silnik motocyklowy mimo, że o wiekszej mocy, nie sprawdza się najlepiej w samochodzie, zwłaszcza przy chęci spokojniejszej jazdy.

 

Inna sytuacja. Kolega, początkujący motocyklista kupił sobie motocykl o pojemności 1200. Ja miałem 500 i byłem po dłuższej przerwie w jeździe (z kilkanaście lat). Doszedłem do wniosku, że wysoka pojemność lepiej sprawdza się na motor dla początkującego, bo nie trzeba grzać po garach by poczuć przyjemność z jazdy.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A propos 125 cm i 15KM,  można jedzić na kat B , gdyby ktos chciał rozpoczac przygodę na moto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety w prawdziwym życiu tak nie jest. Gdybym 27 konny silnik z jawy 350 włożył do malucha i nawet dobrał odpowiednie przełożenie, to i tak ledwo by jechał, gorzej niż na 650 23KM. Kiedyś z ojcem zrobiliśmy odwrotnie. Motor jawa i silnik od malucha (3 kołowy pojazd powstał). Jakiż to był diabeł na kołach. Nie ustepował dwukołowemu oryginałowi. Maksymalna moc to jedynie mały odcinek na charakterystyce zewnętrznej silnika, a przyspieszając korzystamy z dłuższej części wykresu. Dlatego silnik motocyklowy mimo, że o wiekszej mocy, nie sprawdza się najlepiej w samochodzie, zwłaszcza przy chęci spokojniejszej jazdy.

 

Inna sytuacja. Kolega, początkujący motocyklista kupił sobie motocykl o pojemności 1200. Ja miałem 500 i byłem po dłuższej przerwie w jeździe (z kilkanaście lat). Doszedłem do wniosku, że wysoka pojemność lepiej sprawdza się na motor dla początkującego, bo nie trzeba grzać po garach by poczuć przyjemność z jazdy.

Przyjemność z jazdy mam już na skuterze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może tak dużo palić, skoro producent na papierze podaję coś innego :D.

 

Ogólnie walka ze zużyciem paliwa jak i co przez to idzie z emisja CO2 na papierze, zmierza w dobrym kierunku. Niedługo samochody będą palily 2l/100km, wystarczy tylko jazdę testowa do certyfikacji, ułożyć tak żeby przynajmniej połowa trasy przebiegała z górki :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnych rzeczy nie da się oszukać. Ludzie myślą, że 1.0 200km z turbiną jedzie na samym powietrzu. A no nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem kilkaset km i mogę potwierdzić informacje z tego filmu. Teraz pozostała mi nauka jazdy w mieście. O dziwo w trybie S Dynamic spalanie jest całkiem ok przy bardzo mocnym ciśnięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 10l/100. Natomiast tempomatem chwilowo dokładnie tak jak na filmie.

W A3 ciężko było poniżej 10l/100 zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał to auto to byłbym zadowolony ze spalania na poziomie 10 l/100 km i wiadomo ze wszystkiego co poniżej.

Edytowane przez Matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik  biorąc pod uwagę mase i moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS jest niski, więc trudno porównywać do Q5. Mój Rx350 w spokojnej trasie schodzi poniżej 10,ale średnio to raczej 12-13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.