Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No to akurat nie jest zbyt sensowne bo może dochodzić do karania osoby która nie popełniła wykroczenia. To nie jest normalne. Organ nakładający karę powinien mieć obowiązek zindywidualizowania "przestępcy" a nie karać właściciela i niech robi co chce. Ktoś twoim autem zabije inną osobę to też też ukarają właściciela i niech sobie egzekwuje?

 

To chyba jednak nie to samo :)

W pierwszym przypadku to wykroczenie, w drugim przestepstwo i wtedy prowadzi sie dochodzenie. Gdyby isc tym sposobem myslenia to rownie dobrze w przypadku zabojstwa moja bronia dokonanego przez osobe trzecia Policja moglaby do mnie wyslac uprzejme zapytanie, czy przypadkiem nie orientuje sie kto z mojej broni zastrzelil mecenasa Rolskiego. W zalaczeniu przyslaliby mi slady daktyloskopijne do zidentyfikowania. Ja uznalbym, ze sa niewyrazne wiec nie moge sie podjac identyfikacji, ale jak wysla mi wyrazne to ja obiecuje znalezc zabojce :)

W sumie to by nawet takie rozwiazania bardzo odciazaly prace Policji i mogliby sie spokojnie zajmowac wycinaniem konfetti zamias scigac przestepcow ;)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że niby jak? Za wykroczenie można karać niewinnych to czemu i nie za przestępstwo. Waga inna, ale zasada ta sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z Toba zgadzam. Mysle, ze to w pewien sposob upraszcza szukanie winnych i przerzuca sie ten obowiazek na wlasciciela pojazdu. W Polsce komplkuje to jeszcze fakt nakladania punktow karnych na kierujacego. W Szwajcarii nie ma czegos takiego jak punkty i kara sie wprost wlasciciela pojazdu, ktory odpowiada za to w jaki sposob jego samochod jest wykorzystywany. Ta zasada dziala jednak tylko do przekroczenia predkosci do 25 km/h. Powyzej tej predkosci identyfikuje sie kierowce i obligatoryjnie sprawa jest kierowana do sadu.

Nie chce powiedziec, ze ten system jest lepszy, ale przynajmniej nie ma tu przypadkow unikania kary za wykroczenia.

Nieco odmiennie podchodzi sie tu rowniez do ustawiania radarow. Tu jedynym ostrzezeniem o tym, ze nalezy ograniczyc predkosc jest znak drogowy. Nie ma co sie doszukiwac oznakowanych radiowozow, znakow ostrzegajacych, umundurowanych funkcjonariuszy itd.... Nigdy tez nie widzialem tu lotnych patroli na autostradach i nie ogladalem sobie w ich samochodzie filmikow. Zdazylo mi sie 2 razy dostac mandat za przekroczenie predkosci z radaru, ktorego nigdy nie widzialem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karanie właściciela jest idiotyczne. W 2012/13 r były poronione  pomysły konfiskaty auta za jazde po pijaku, mimo, ze  własciciel nie prowadził na podwójnym gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra , to już zamykając definitywnie temat , dostałem dzisiaj odpowiedź na moje odwołanie . Pracownik CANARD dokładnie wyjaśnił jak działa to urządzenie :

cyt : Szanowny Panie,

urządzenie TraffiStar SR520 nie korzysta z technologii radarowej tak więc nie występuje zjawisko odbicia wiązki fotoradarowej. Urządzenie to działa w oparciu o wtopione w jezdnie pętle indukcyjne. Na każdym pasie znajdują się co najmniej dwie pętle rozmieszczone w pewnej odległości od siebie. Pojazd przejeżdżając przez poszczególne pętle aktywuje urządzenie, które wykonuje bardzo precyzyjny pomiar prędkości na podstawie czasu przejazdu przez pętle. W momencie zarejestrowania przejazdu z prędkością wyższą nią dopuszczalna, aparat znajdujący się w maszcie wykonuje zdjęcie pojazdu, którym popełniono wykroczenie. System jest tak zbudowany, że może sprawdzić prędkość czterech pojazdów wjeżdżających na skrzyżowanie z jednego kierunku.

Z poważaniem,

....................

Dziwny "system". Jak pętla rozpoznaje, który samochód ją uaktywnił? Jedzie 10 aut jedno za drugim (jak to w PL, metr za zderzakiem) i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Takiego dzikusa dzisiaj testowałem... czysta wscieklizna;-)

post-64114-0-60655400-1553872058_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja (rzeczywistość?)  ;)

Sam miałem podobną "sytuację" :)

Pojechałem oglądać auto, stan licznikowy ok. 190 tys., otwieram maskę, a tam karteczka, wymiana oleju i następny przegląd 250 czy 260 tys, nie pamiętam. Ale ponieważ to był zwykły najczystszej postaci DIESEL 1.9D bez turbin itp, rzeczy, więc to dla niego i tak niewielki przebieg.

Zaproponowałem cenę niższą o 5 tys zł i wziąłem auto. Jak się późnej okazało pracownik firmy, podmienił cały licznik na taki z obrotomierzem, który nie był podpięty, bo w tym aucie go fabrycznie nie było :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego dzikusa dzisiaj testowałem... czysta wscieklizna;-)

 

no nieźle  :rolleyes:  chyba dalej najszybszy SUV na 1/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

2,5 tony i 3,5 sek do 100km/h... ciężko w tej klasie znaleźć coś szybszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik ma spory potencjał, można łatwo obniżyć czas do 3.4s na setkę

Niedługo będzie Ram1500 z tym silnikiem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby dać nieco drobniejszego kierowcę to i 3.3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś w tv materiał o człowieku, który posądził SM o modygikację zdjęcia. Na jego aucie tablica rejestracyjna jest umieszczona na tylnym pasie a na zdjeciu wyszło, że jest na tylnym zderzaku. Auto jasnego koloru. Kto wie z jakiego powodu doszło do takiego zamieszania? Mam pewną nieskomplikowaną teorię...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, takie dżokeja na przykład.

 

W każdym bądź razie, że świateł ten samochód startuje jakby był wystrzelony z procy, albo jakby dostał kopa w tylny zderzak


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Niesamowite jest z jaką łatwością ten 2,5 tonowy czołg przyspiesza, jak jakiś hot hatch :o Lubię mocne samochody, ale ten jest chyba zbyt mocny do codziennej jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem rozjaśniają nieczytelną tablicę. Niefartownie wkleili ją na auto i wszyscy oskarżyli straszaków o oszustwo. Teraz wklejają obok samochodu i każdy wie o co chodzi.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny "system". Jak pętla rozpoznaje, który samochód ją uaktywnił? Jedzie 10 aut jedno za drugim (jak to w PL, metr za zderzakiem) i co wtedy?

 

Myślę że wystarczy odpowiednia synchronizacja czasowa pętli z aparatem, przy przekroczeniach prędkości 50+ nikt jednak nie jedzie metr za drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wystarczy odpowiednia synchronizacja czasowa pętli z aparatem, przy przekroczeniach prędkości 50+ nikt jednak nie jedzie metr za drugim

Zapraszam na trójmiejską obwodnicę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na trójmiejską obwodnicę... ;)

Jazda w korku się nie liczy :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o mandatach. Przyszedł do mojej firmy wczoraj mandat z Włoch na 88 EUR za zawracanie w miejscu niedozwolonym lub też użytkowanie nieodpowiedniego pasa ruchu. Nie dołączono do niego żadnego zdjęcia. Nie jest wystawiony na osobę tylko na firmę. Zdarzenie z zeszłego roku, dotyczy samochodu, który wynająłem i użytkowałem w tym czasie. Nie proszą o wskazanie sprawcy tylko o uregulowanie mandatu wystawionego na firmę. Czy ktoś miał z taką sytuacją do czynienia...?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.... Jest podana data i nr rejestracyjny auta(wymamazane przeze mnie), które użytkowałem oraz informacja o udzielonej 30% bonifikacie za to wykroczenie. Tylko taki dokument do opłaty z numerem konta i tyle. Edit: Na dokumencie nie ma żadnych pieczątek urzędowych ani też podpisów.fa0726d7e7fdf2807eeb84614b944954.jpg0d714e7f68b6b7eac3bed50704379bd6.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.... Jest podana data i nr rejestracyjny auta(wymamazane przeze mnie), które użytkowałem oraz informacja o udzielonej 30% bonifikacie za to wykroczenie. Tylko taki dokument do opłaty z numerem konta i tyle. Edit: Na dokumencie nie ma żadnych pieczątek urzędowych ani też podpisów.

Wałek, czytałem kiedyś artykuł na ten temat. Na mandacie musi być dokładna data z godziną , dokładnie podane miejsce i rodzaj wykroczenia. Łatwo to sprawdzić kontaktując się z policją ale nie z numeru podanego w zawiadomieniu ale z właściwym numerem tamtejszej policji

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek, czytałem kiedyś artykuł na ten temat. Na mandacie musi być dokładna data z godziną , dokładnie podane miejsce i rodzaj wykroczenia. Łatwo to sprawdzić kontaktując się z policją ale nie z numeru podanego w zawiadomieniu ale z właściwym numerem tamtejszej policji

Nr sprawy numeryczny był, nr rejestracyjny wypożyczonego auta oraz dokładna data, godzina i nazwa ulicy, ja je wymazałem jak wklejałem te zdjęcia. Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr sprawy numeryczny był, nr rejestracyjny wypożyczonego auta oraz dokładna data, godzina i nazwa ulicy, ja je wymazałem jak wklejałem te zdjęcia.

to jeden z artykułów , który na szybko znalezłem w internecie:

https://anuluj-mandat.pl/post/nie-ma-podstaw-do-placenia-mandatow-z-zagranicznych-fotoradarow    lub

https://www.tvp.info/16537651/zaplacic-zagraniczny-mandat-prawnicy-tak-jesli-zatwierdzi-go-polski-sad

Poszukaj sobie innych pod hasłem "mandat z zagranicy na firmę"

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeden z artykułów , który na szybko znalezłem w internecie:

https://anuluj-mandat.pl/post/nie-ma-podstaw-do-placenia-mandatow-z-zagranicznych-fotoradarow

Poszukaj sobie innych pod hasłem "mandat z zagranicy"

Dzięki. Już trochę od wczoraj poczytałem. Wysłałem też ten dokument do dwóch znajomych mieszkajacych we Włoszech. Zobaczę, co oni na to powiedzą...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.