Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_0636.JPG

DSC_0637.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

Pohan Leu

Prezentujesz coraz bardziej egzotyczne ostrości .... trudno nadążyć :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam , ja mam ten nóż  już 1,5 miesiąca... Pokazywałem tutaj chyba też a na 100% na knives i CK.Mega go lubię , nawet do toalety z nim nieraz chodzę bo tak kozacko działa tu fliper... 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

mam ten nóż  już 1,5 miesiąca...

To rzeczywiście w Twoim przypadku dość długo. :rolleyes:

Niemniej co innego miałem na myśli, a mianowicie że to mniej rozpoznawalna marka pomiędzy tymi Benczmejdami i Pajonkami 🕷


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco, jak nowe pająki leżą w ręce ? Ten drugi bardzo obszerny na szerokość gdy złożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

To rzeczywiście w Twoim przypadku dość długo. :rolleyes:

Niemniej co innego miałem na myśli, a mianowicie że to mniej rozpoznawalna marka pomiędzy tymi Benczmejdami i Pajonkami 🕷

Masz rację bo ja nie jestem  tz. "kolekcjonerem noży".Chcę po prostu przerobić wszystko z tego co mi się podoba i co wydaje mi się ciekawe rotując wokół powiedzmy 10-15 noży.Więc jak coś mi się nudzi to leci na bazarek.I nic tego nie zmieni tak już mam.😂

W przypadku Pohan Leu praktycznie odrazu uznałem ten japoński custom jako świetny projekt miedzy innymi za sprawą scandi , co było dla mnie nowością ,gdyż nie miałem styczności z takim ostrzem na żywo.Poza tym Leu jest bardzo ceniony za Oceanem za produkowanie noży z bardzo wytrzymałymi ostrzami świetnej jakości, trzymającymi długo ostrość,i tnącymi jak brzytwa.Jego twórczość jest nawet porównywana do twórczości Phila Hartsfielda.Niektórzy mogą rzec ,że u mnie za szybko na noże custom bo jestem za świeży nożowo, ale ja mam to gdzieś i przynajmniej mam już punkt odniesienia jakości custom do produkcyjnych noży.Oczywiście tych najtańszych custom bo najlepsze prestiżowe custom potrafią kosztować tyle co Submariner Roleksa... 😉

 

https://knifehabit.com/custom-knives/pohan-leu-negligence-zirc-blue-lscf-flipper-custom-knife/

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Burns napisał(-a):

Loco, jak nowe pająki leżą w ręce ? Ten drugi bardzo obszerny na szerokość gdy złożony.

Canis super, Yo trochę klocek, ale ja mam duża łapę. W mojej leży przyzwoicie, ale w mniejszej ręce może być problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje trzeciego pudełka - jedzie i mam nadzieję, że będziesz się Loco sam bawil w nowym roku w odpudelkowanie ;)

 

P_20211209_170812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zbieram noży, skąd to się wzięło?

scyzoryki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Brakuje trzeciego pudełka - jedzie i mam nadzieję, że będziesz się Loco sam bawil w nowym roku w odpudelkowanie ;)

 

P_20211209_170812.jpg

Microtech jak Microtech. Z pewnością cud, miód i orzeszki. Ale jak pisałem nie jestem fanem pstrykadełek. Natomiast ta zetka mnie ciekawi ogromnie. A jakie trzecie pudełeczko? 

DSC_0638.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, loco50 napisał(-a):

Microtech jak Microtech. Z pewnością cud, miód i orzeszki. Ale jak pisałem nie jestem fanem pstrykadełek. Natomiast ta zetka mnie ciekawi ogromnie. A jakie trzecie pudełeczko? 

 

 

- tym razem MT, to nie pstrykadełko, kupiłem ręczny na korbkę!

- ZT nic ciekawego, masz prawie taki, ja też,

- trzeci to pająk i wtedy będzie unboxing,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inomarek napisał(-a):

pierwszy chyba lepszy nóż

Pokaż oszcze :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się rozwiązanie chowanego klipsa.

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zadra napisał(-a):

podoba mi się rozwiązanie chowanego klipsa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inomarek napisał(-a):

😀

IMG_20211210_123644.jpg

IMG_20211210_123615.jpg

IMG_20211210_121814.jpg

Szkielet z jednego kawałka ? Amelinium


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Szkielet z jednego kawałka ? Amelinium

Tak jeden kawałek amelinium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam do was pytanie. Myślę, że nadszedł czas kupić pierwszy porządny nóz a kompletnie nie orientuje się w tym temacie. Spodobal mi się CRKT Otanashi noh ken. Co to za marka Crkt? Czy jest warty tych 550zl.
Dzięki za pomoc.
Zdjęcie poglądowe. cf68be1d04eacd45dfa8cd19c6fcd67f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maariusz napisał(-a):

Spodobal mi się CRKT Otanashi noh ken.

Skoro Ci się spodobał, to na gusta nie ma rady. Jednak te oszcze wydaje się być mało praktyczne. Tylko patrzeć jak czubek gdzieś odleci. 
A jaka stal w tym folderku ?

Samo zaś CRKT to taka dość średnio popularna marka. Na dzielni tym nie zaszpanujesz ;)

W tych pieniądzach myślę że warto się rozejrzeć za Griptilanem od Benchmade ....

Samo Benchmade jest wyżej pozycjonowane, a można mieć Gripka z dobrą stalą S30V. (BM 551),

 

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRKT ma dużo fajnych projektów. Problem z ta marką to jakieś dziwne upodobanie do słabych materiałów.
Sam bym kupił i namietnie używał np Companion albo folder Crawford Kaspe.
Ale są zrobione z plasteliny.
Z rozsądnych materiałów masz Civivi, Real Steel, używane Benchmade, Kershaw. Szukalbym chociaż D2, ale też dobrze obrobiona 154CM jest bardzo ok. S30V już raczej w każdym wydaniu powinna być bardziej niż wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.