Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, adiblue2 napisał(-a):

Nie bardzo rozumiem?
Rysujesz projekt, rysunek konwertujesz na liniową drogę głowicy frezującej z zaznaczeniem głebokości położenia głowicy. Ploter "wie" ode mnie, jak niby inaczej?

No właśnie o tą technikę mi chodziło czy jakieś skanery 3d czy ręczna praca ? Dużo z tym ceregieli, żeby dorysować każdy nóż i klips ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje potrzeby wystarczy zwykły skaner z dostawionym liniałem. Tak zrobione zdjęcie wklejam do CADa i obrysowuję w parę minut konwertując skalę do tej z liniału.
Praca ręczna, ale nie mozolna.
Oczywiście nie bawię się w wierne oddanie krzywizny rękojeści. Są trzy płaszczyzny odwzorowania- błebokość na jaki schodzi klips głębokość rękojeści mierzona w najgrubszym miejscu i tzw zero.
Na koniec dodaję dwa wycięcia na palce dla wygodnego wyciągania.


A tutaj jakby co, żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Nóż z AUS8 i dzisiejszy wypiek
Naprawdę, świerzy chleb potrafi być wyzwaniem.



ff2ec998164759f736a29609cb4966be.jpg&key=be3dca48a8d0cebc60718c8d600d325865c821267d200891c6ce48b5e4e9355c89f6c42d8fad2748a8e522a913c9c0fb.jpg&key=64a6bb1db225f8042f81751d485b97601003a3ed17686e0878d67b78771f51b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą chińską Samurę, są spoko, nic nie udają, szału nie ma ale czuć różnicę vs noname z marketu.

A może tu ząbków brakuje ? Nie wiem czy z VG-10 byłoby lepiej ( ja jakoś nie polubiłem się z tą stalą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych tutaj najlepiej sobie radzi z takim zadaniem S90V z Drunkena podostrzona zgrubnie na diamencie.
Ale w sumie każdy z nich po diamencie daje radę. Problem ze zwykłymi stalami jest taki, że po diamencie znikałyby szybko i retencja krawędzi miękkiej stali sprawi, że ulegną stępieniu w oka mgnieniu. A twarde stale proszkowe pozostają naprawdę długo ostre.
Jest tu jeden wyjątek, LC200N, który jest z innej bajki. Ale też oceniam wysoko, tylko nie ostrzę na diamencie


00d238f4542b5e617a0c6f372f030e28.jpg&key=3cc77136742841ab4a7993818b69ff2efa52256d79477c1506d8f2da20de29c7



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maariusz napisał(-a):

grzecznie zapytałem się jaki Kupić nóż a tu widzę, że jakaś g*** burza rozwinęła się.

Nie przejmuj się rozwojem sytuacji 😁

To takie przekomarzanie się dla zasady i żeby nudno nie było 😉

 

Wyciągnij wnioski które same się nasuwają z tej "g... burzy" 

Oczywiście nie bronię iść w stronę kershaw, ZT czy Opinela (część ludzi zapomina o takim producencie a Ci co mają są zachwyceni)

 

RAT 1 z D2 kosztuje ok 350zł - poszukaj sobie w necie i może Ci się spodobać jego wygląd albo i nie, natomiast jako "nóż do wszystkiego" jest powszechnie chwalony.

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adiblue2 napisał(-a):

Rysujesz projekt, rysunek konwertujesz ....

To nie ma gniazd uniwersalnych tylko dedykowane pod konkretny nóż ? Fajne. Ale czy praktyczne ? Zrotujesz jeden nóż i cały wkład do wymiany ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zadra napisał(-a):

RAT 1 z D2 kosztuje ok 350zł

W tej cenie można mieć BM 551 Gripka ze 154CM. 
A teraz @maariusz niech się martwi :blink:

BTW gównoburzy to Ty jeszcze nie widziałeś :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po uzyskaniu porad kolegów tutaj, będąc kompletnie zielonym w temacie noży, kupiłem Benchmade 570-1 Presidio II - fajny, choć nie za bardzo jeszcze znalazłem dla niego zastosowanie 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, beniowski napisał(-a):

nie za bardzo jeszcze znalazłem dla niego zastosowanie

Lepiej mieć jak nie mieć - kiedy będzie najbardziej potrzebny ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Lepiej mieć jak nie mieć - kiedy będzie najbardziej potrzebny ;)

 

Mój syn, ostatnio wierny fan serialu "The Walking Dead" twierdzi że powinien dać radę na zombiaki, choć wg ostatnich wpisów, to chyba na wbijanie w czaszkę zombiaków lepiej by się nadał Hissatsu lub Otonashi 😂.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub Benchmade SOCP😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał(-a):

dać radę na zombiaki

Jak ten świat się zmienia. Za mojej młodości zachwycałem się Robin Hoodem, bawiłem w Indian Apaczow czy udzielałem w klubie 4 Pancernych. A teraz jak nie Star Wars to Zombiaki :wacko:  :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jak ten świat się zmienia. Za mojej młodości zachwycałem się Robin Hoodem, bawiłem w Indian Apaczow czy udzielałem w klubie 4 Pancernych. A teraz jak nie Star Wars to Zombiaki :wacko:  :huh:

Zapytaj czym się twoi rodzice zachwycali w czasach ich młodości - też się zdziwisz😂.

Ja osobiście The Walking Dead nie cierpię, choć miewa on niezłe momenty; niemniej dla mnie jest strasznie brutalny i dosłowny w pokazywaniu przemocy.

Przewrotnie zauważyłem że jest to idealny serial dla Grety Thunberg - zombiaki są super eko, bo nie zaśmiecają planety, nie budują przemysłu, nie używają żadnych sprzętów itp.🤣. Ludzie przy nich z tym co robią planecie to okrutnicy😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beniowski napisał(-a):

Zapytaj czym się twoi rodzice zachwycali w czasach ich młodości - też się zdziwisz😂.

 

Moja mama zachwycała się tym, że nie została zastrzelona na ulicy przez jakiegoś gestapowca lub wywieziona do KL Auschwitz jak sąsiedzi z naprzeciwko albo jak dziadkowi udało się zdobyć ziemniaki na zimę. Kupa śmiechu...


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, souls_hunter napisał(-a):

Moja mama zachwycała się tym, że nie została zastrzelona na ulicy przez jakiegoś gestapowca lub wywieziona do KL Auschwitz jak sąsiedzi z naprzeciwko albo jak dziadkowi udało się zdobyć ziemniaki na zimę. Kupa śmiechu...

Ja o inspiracjach filmowych pisałem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego można dobry film nakręcić... a czekaj kilka już nakręcili.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro idziemy z grubej rury to nie wiem czy Otanashi nie będzie na obowiązkowym wyposażeniu niezaszczepionych jeżeli zaszczepieni zmutują w zombie 🧟🧟‍♀️🧟‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieractwo 2021 zakończyłem.

Kolejno:

iPhone, plebs i przepłacony 😉

oraz 

Ti Manix 2 Ball Cage Lock

P_20211213_124616_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zwykle dużo rotacji.Pozbyłem się CRK Sebenzy i Inkosi , poszedł też Ultratech BH oraz jeden Socom elite.Mam za to 4 nowe noże ,które dotarły już kilka dni temu.Jednak dopiero dziś coś chciało mi się porobić z fotkami.Więc takie na szybko bo aura nie dopisuje.Może na dniach ogarnę się i dorzucę coś lepszego.

 

Scarab 2 DLCTSH shadow & Ultratech Outbreak S/E :

 

35ef142b4730df34.jpg

 

de12fd686dd8659e.jpg

 

7996a74373e2813e.jpg

 

2b22e4e77a289d84.jpg

 

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

Mam za to 4 nowe noże ,które dotarły już kilka dni temu.

No no, coraz lepiej :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jędrula.wawa napisał(-a):

No no, coraz lepiej :rolleyes:

Dwa pozostałe to custom ale póki co nie mam koncepcji w taką pogodę jak to obfocić a szkoda tak wrzucać jak typowe produkcyjne... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przepłacony za S90V i pełne prawdziwe CF wskakuje Native chief:

 

P_20211213_131340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny będzie ten na korbkę, który mocno cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P_20211213_131039.jpg

No i został trzeci z firmy znienawidzonej przez Zadre. Całe szczęście ta podrzędna firma jest tak tania, że kupiłem drugą taką samą sztukę i to na kilogramy. W Poznaniu leżą w każdym warzywniaku między pyrami a pomidorami.

Jak coś to @mario1971 potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.