Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hezio napisał(-a):

ja te wszystkie zabobony i czary mary mam w d... i nie ma problemu z tym ;)  - zaraz żonie podpowiem nożyk na mikołaja ;)

Masz rację, zawsze możesz rozliczyć się z żoną w formie bezgotówkowej :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jest i na to rada. Wystarczy darczyńcy zapłacić, wystarczy przysłowiowa złotówka i czar przestanie działać :huh:

 

 

Nie działa, bynajmniej u mnie nie zadziałało :P

Także losu nie odszukałem ową złotówką /buty kosztowały 50pln /

Ale to może był podwójny czar, bo nóz też później był podarowany - - - ale ostatecznie wyszło na dobre ehehe

/swoją drogą... o nożu takiego przesądu, to nie słyszałem/

 

16 minut temu, hezio napisał(-a):

ja te wszystkie zabobony i czary mary mam w d... i nie ma problemu z tym ;)  - zaraz żonie podpowiem nożyk na mikołaja ;)


 

 

Można mieć i takie podejśćie.

 

Nie wiem dokładnie, do czego będziesz używał multitoola, więc Twoje realia mogą być wręcz diametralnie inne niż moje...ale powiem Ci tak:

Moze i to wszechstronne, ale nic nie zastąpi zwykłego wkrętaka.

Uciąć, przytrzymać coś kominerkami jak najbardziej, ale jak już mam coś wkręcić i wykręcić, to ide do skrzynki po normalnego wkrętaka.

Zauważyłem, że nigdy nie przłoże całej użytej swojej siły na końcówke bitu, nie wspominając o tym, że do przykręcania srubek, multitool jest po prostu niewygodny.

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

(...) nic nie zastąpi zwykłego wkrętaka.

Uciąć, przytrzymać coś kominerkami jak najbardziej, ale jak już mam coś wkręcić i wykręcić, to ide do skrzynki po normalnego wkrętaka.

Zauważyłem, że nigdy nie przłoże całej użytej swojej siły na końcówke bitu, nie wspominając o tym, że do przykręcania srubek, multitool jest po prostu niewygodny.

No to się zgadza - ale idea takiego toola jest taka, że masz mieć przy tyłku w razie potrzeby, gdy nie masz przy sobie całego zestawu narzędzi :)


Ja na wypady jakieś rodzinne zawsze zabieram swoją nerkę EDC - w niej obowiązkowo nóż, Knipex Cobra 125, Leatherman Charge+bity, krzesiwo, plastry (czasami octanisept), trytytki...

Nie zliczę ile razy przydało się coś z tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jest i na to rada. Wystarczy darczyńcy zapłacić, wystarczy przysłowiowa złotówka i czar przestanie działać :huh:

 

Prawda 😉

1 godzinę temu, hezio napisał(-a):

ja te wszystkie zabobony i czary mary mam w d... i nie ma problemu z tym ;)  - zaraz żonie podpowiem nożyk na mikołaja ;)


 

Klient nasz pan... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

Nie działa, bynajmniej u mnie nie zadziałało

A zaklęcie wypowiedziałeś ⁉️🤪

 

4 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

o nożu takiego przesądu, to nie słyszałem

Nie tylko o nożu. Nie darowuje się zegarów, zwierciadeł, ostrości (bo to nie dotyczy tylko noży) bo sprowadza się jakies nieszczęścia. Ale o szczegóły trzeba by zapytać moją żonę. 😜


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A zaklęcie wypowiedziałeś ⁉️🤪

 

Nie tylko o nożu. Nie darowuje się zegarów, zwierciadeł, ostrości (bo to nie dotyczy tylko noży) bo sprowadza się jakies nieszczęścia. Ale o szczegóły trzeba by zapytać moją żonę. 😜

 

A to tam jeszcze trzeba zaklęcie powiedzieć ? 

No to już wiem czemu nie zadziałało :)

 

A to ja mam coś dla Twojej, od swojej..

Jak ma jakieś ładne duże kwiatki, to niech koniecznie zawiąże na nich czerwoną kokardke albo wstążeczke.

Chodzi o to, by ewentualni goście, którzy odwiedzaja dom i chwalą kwiatka nie rzucili na niego przez przypadek uroku :P

 

Ja osobiściue tego nie neguje, bo byłem świadkiem takich cudów, ze nic mnie już nie zdziwi - a nawet byłbym zawiedziony, gdyby to był fake news

I to pisze poważnie

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

czerwoną kokardke

Dzięki :)

Słyszałem coś o tym, ale jak się okazuje, rzecz dotyczy nie tylko kwiatków. 
BTW dziadkowie małżonki zawsze chodowali sobie świnkę na własny użytek ( dzisiaj jest to zakazane przez Unię jak za okupacji niemieckiej, co o czymś dobitnie świadczy).

Ale do rzeczy .... mieli przypadki że sąsiadka zajrzała do chlewika i na drugi dzień kaban is death 👻

Dlatego w robocie była i czerwona kokardka a dla pewności jak nie mogli sprawować nadzoru, chlewik zamykali na kłódkę. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. ‼️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Jak ma jakieś ładne duże kwiatki, to niech koniecznie zawiąże na nich czerwoną kokardke albo wstążeczke.

Chodzi o to, by ewentualni goście, którzy odwiedzaja dom i chwalą kwiatka nie rzucili na niego przez przypadek uroku :P

 

Teraz zrozumiałem fenomen kokardkowanych bagaży na lotniskach. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Mam nadzieję, że multitool też mieści się w kategorii tego działu emoji6.png
W styczniu mam urodziny i żona (nawet dobra kobieta to jest emoji3.png ) chce mi sprezentować multitoola właśnie. Co polecicie? Niekoniecznie musi to być coś mającego trylion narzędzi, ot jakiś standardowy zestaw może. Dodam, że czasem lubię pogrzebać coś tam amatorsko w skórze.
Nigdy nie miałem takiego sprzętu, poza badziewniakiem z jakiegoś marketu, który woziłem ze sobą jak jeszcze jeździłem moto.
Leatherman czy może coś z Vicka?
 
 

 

Poświęć trochę czasu i sobie przekartkuj - może spodoba Ci się jeden, drugi albo te wszystkie inne o których wspomniano - chyba, że już czytałeś ..

temat o tool'ach wszelakich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie po BF też przyjechał kolejny pizdryk.

 

P_20211130_155500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Burns napisał(-a):

Do mnie po BF też przyjechał kolejny pizdryk.

Co to za moda na jakiś unboxing i pudełka??? 🤦‍♂️ pokaż zawartość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko nie wskazuje na pizdryka, ale w środku model z ostrzem stealth   😉

Full tang, świeży wypust z tego roku.

 

P_20211130_155638.jpg

P_20211130_155715.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładniej i napisz coś więcej zarówno na temat noża jak i Twoich wrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rmak napisał(-a):

Pokaż dokładniej i napisz coś więcej zarówno na temat noża jak i Twoich wrażeń.

 

P_20211130_154655_1_1.jpg

 

filmik masz tutaj:

 

Mój to SOCOM ALPHA MINI 114M-10 Tanto Edge w wykończeniu Apocalyptic. Jest stal m390, pochwa to kydex prawdopodobnie pokryta prawdziwym CF = jednym słowem jest b.wysokie wykonanie całości. Taki mały ekskluzywny czołg. Coś więcej napisze z czasem bo co tu pisać po kilku godzinach od odebrania. Zdjęcia porównawcze z innymi w lepszym świetle później, ale jego wielkość nie jest duża - mały a wariat:


całkowita długość: 208mm
długość ostrza: 94mm
długość rękojeści: 114mm
grubość ostrza: 4.00mm
masa samego noża po zważeniu to: 188g / cały zestaw prawie 300g

 

jednym słowem, może łapa boleć przy obieraniu pyrów 🤣😝😎

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Mój to SOCOM ALPHA MINI 114M-10 Tanto Edge w wykończeniu Apocalyptic. Jest stal m390, pochwa to pochwa kydex prawdopodobnie pokryta prawdziwym CF = jednym słowem jest b.wysokie wykonanie. Taki mały ekskluzywny czołg. Coś więcej napisze z czasem bo co tu pisać po kilku godzinach od odebrania. Zdjęcia porównawcze z innymi w lepszym świetle, ale jego wielkość nie jest duża - mały a wariat: .... jednym słowem, może łapa boleć przy obieraniu pyrów

Gratuluję nowego nabytku :)

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Gratuluję nowego nabytku :)

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html

Bez jaj, skrobaczka do pyrów. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Gratuluję nowego nabytku :)

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html

Polecam z IKEA https://www.ikea.com/pl/pl/p/ikea-365-vaerdefull-obieraczka-do-ziemniakow-czarny-30175140/

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Gratuluję nowego nabytku :)

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html

 

Z całym szacunkiem do firmy..po wstępnym zapoznaniu się z produktami, doszedłem do wniosku, że ale 'kuchennym kodzie kolorów' to firma się nie zna :P

 

20 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Bez jaj, skrobaczka do pyrów. 🤣

 

Nie gadaj że pyrki obierasz nożykiem :) obieraczka w kuchni ważna tak samo jak deska do krojenia :)

Coś czuje ze nie dogadałbyś sie z moim szefem kuchni z mlodzieńczych moich lat heheh

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Z całym szacunkiem do firmy..po wstępnym zapoznaniu się z produktami, doszedłem do wniosku, że ale 'kuchennym kodzie kolorów' to firma się nie zna :P

 

 

Nie gadaj że pyrki obierasz nożykiem :) obieraczka w kuchni ważna tak samo jak deska do krojenia :)

Coś czuje ze nie dogadałbyś sie z moim szefem kuchni z mlodzieńczych moich lat heheh

 

Tak, pyry nożykiem Solingen. Obieraczka jest dobra do długich warzyw typu marchewka czy pietruszka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Z całym szacunkiem do firmy..po wstępnym zapoznaniu się z produktami, doszedłem do wniosku, że ale 'kuchennym kodzie kolorów' to firma się nie zna :P

Podany jako przykład kolor został przeze mnie wybrany zupełnie przypadkowo. 

 

5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

pyry nożykiem Solingen. Obieraczka jest dobra do długich warzyw typu marchewka

Spróbuj postrugać nimi i pyry. Chyba że kupujesz jakieś orzeszki, to wtedy obieraczka rzeczywiście wymięka.

BTW jak tylko poczytałem sobie o pyrach, zaraz przeniosłem się w czasy młodości. Eeeech :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudą tutaj wieje, to zrobiłem porównanie pizdrykowatości pod kątem długości krawędzi tnącej:

 

photo_2021-12-02_11-22-31.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

Nudą tutaj wieje

Żeby Ci podnieść ciśnienie zapodam, że w BM masz ulamany czubek :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Żeby Ci podnieść ciśnienie zapodam, że w BM masz ulamany czubek :)

 

obgryziony z nerwów 😝🤣

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.