Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem nie był ani ubezpieczony, przeglądu nie robił i myślę, że US też nie opłacił. W rozmowie z Panią z Wydziału Komunikacji dowiedziałem się, że aby go zarejestrować muszę mieć dowód zakupu, mały i duży Brief (czyli odpowiednik dowodu rejestracyjnego) i badanie techniczne. Pytanie czy mnie jako nowego nabywcę interesuje czy X go ubezpieczał i czy jest rozliczony ze skarbówka? Ja ze swojej strony dopelnie tych obowiązków ale czy ewentualne uchybienia w tych kwestiach z jego strony będą miały wpływ mnie?

 

Umowa kupna-sprzedaży motocykla z właścicielem jeżeli był kupiony na os. fizyczną lub faktura VAT-marża jeżeli na komis. Do tego briefy, tłumaczenia, przegląd, OC no i ok 200 zł w papierze na opłaty skarbowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa kupna-sprzedaży motocykla z właścicielem jeżeli był kupiony na os. fizyczną lub faktura VAT-marża jeżeli na komis. Do tego briefy, tłumaczenia, przegląd, OC no i ok 200 zł w papierze na opłaty skarbowe ;)

Dzięki, sytuacja już się trochę wyjasnia i zaczynam się orientować co i jak. Teraz organizuje transport :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z okolic Bydgoszczy może jest chętny na wspólne wypady motocyklowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję przejechać się takim Triumphem na dniach otwartych w Katowicach:

Niezły klimat

ae764ae347e8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piother z tego co jakiś czas temu usłyszałem od agenta ubezpieczeniowego odnośnie zakupu pojazdu bez wykupionego OC to za brak OC u poprzeniego właściciela kupujący nie odpowiada, ale warunkiem jest, żeby zawrzeć umowę OC w tym samym dniu co kupiłeś pojazd (data z umowy). Nawet dzień zwłoki powoduje, że może Ciebie ścigać Fundusz Gwarancyjny ponieważ Twój pojazd w danym okresie (nawet jeśli będzie to jeden dzień) nie miał ubezpieczenia OC i nikogo nie będzie interesowało czy jeździł po drogach czy stał w garażu. Ale tak jak napisałem na wstępie jest to informacja przekazana przez agenta i nie mam pewności, że to co mówił jest prawdą, ale wyadje się to logiczne.

 

Co do "dorastania" do pewnych motocykli,to ja już rozumiem znaczenie tego pojęcia ;) - przez ostatnie 10 lat poza enduro i hard enduro świata nie widziałem i na inne moto nawet patrzeć nie chciałem, aż tu nagle przejechałem się chopperem i ostatecznie wszystko inne wyparł z garażu taki oto intruz - i nie żałuję tej decyzji :) - lewa w górę.

 

post-47716-0-81583100-1527276007_thumb.jpg

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę wiedzą odnośnie ubezpieczenia.

Jeśli pojazd jest zarejestrowany w kraju, jest tak jak Kolega wyżej napisał. Należy zawrzeć ubezpieczenie z datą umowy, bo od tego właśnie momentu stałeś się jego właścicielem i na Tobie spoczywa obowiązek ubezpieczenia. Poprzednim właścicielem oczywiście Fundusz się powinien zająć, i z tego co wiem raczej tego nie omieszka.

Natomiast trochę inaczej sprawa się ma jeśli pojazd jest sprowadzony i nie był rejestrowany w kraju. W takim przypadku obowiązek ubezpieczenia spoczywa na nabywcy z chwilą pierwszej rejestracji pojazdu. Bo jako osoba fizyczna nie możesz wykupić ubezpieczenia czasowego. A pojazd najpierw musi przejść przegląd zerowy, a żeby przeszedł musi być sprawny, a mogłeś kupić niesprawny, rozbity etc. i wiadomo że usprawnienie go wymaga czasu. Dopiero z przeglądem zerowym możesz pojazd zarejestrować. A nie ubezpieczysz dopóki nie zarejestrujesz. Więc brak byłoby w tym logiki, chcesz ubezpieczyć, ale nie możesz z powodu procedur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda, ale jak kilka lat temu kupiłem przyczepę "angielkę" od gościa który ją przywiózł z Anglii, to pomimo, że nie była zarejestrowana w PL, ba nawet nie miała dowodu rejestracyjnego (z tego co gość mówił, to w Anglii nie rejestruje się przyczep, tylko zakłada się trzecią tablicę rejestracyjna taką samą jak ma samochód, który ją ciągnie) to wykupił w PL ubezpieczenie OC (z tego co pamiętam było na dwa tygodnie), które mi dał, żebym mógł wrócić do domu. Więc chyba nie do końca jest tak, że nie można/ nie trzeba wykupywać OC. Lepiej dowiedzieć się dokładnie w jakimś ogarniętym punkcie z ubezpieczeniami, bo później może być nie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jako osoba fizyczna nie możesz wykupić ubezpieczenia czasowego, gość wykupił bo zapewne miał działalność gospodarczą i sprzedawał Ci na fakturę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kask.

 

Jak już tematycznie zahaczyliśmy o klasyczne nakedy - rozważam kupno cb750 seven fifty. Warto się zastanowić nad jakimś innym motocyklem tego typu do 8-9 tysięcy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego Bella...piękny i głośny ;-)

 

Na razie miałem okazję przetestować do 100 km/h i jest cichszy niż mój poprzedni bell :) za to wielkość wizjera powala, jak dużo widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kask.

 

Jak już tematycznie zahaczyliśmy o klasyczne nakedy - rozważam kupno cb750 seven fifty. Warto się zastanowić nad jakimś innym motocyklem tego typu do 8-9 tysięcy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Przygladam się w poszukiwaniu czegoś podobnego. Z klasycznych naked podoba mi się jeszcze Kawasaki Zephir oraz Moto Guzzi V65


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie potorowałem

33060385_10211930338798162_1719875535779


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się wczoraj wybraliśmy do Jakuszyc na serpentyny... jak mi sarna wyskoczyła to razem z nią przeleciała mi wizja mnie w gipsie. Chyba się muszę jeszcze odruchów nauczyć ;)

Edytowane przez Kromeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie potorowałem

Oo, nasz tor, nieraz zabieram syna na spacer i sobie oglądamy :)

Wczoraj objechalem z kumplem tatry - 840km nawinięte :)

post-70887-0-15504300-1528007347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj wybrałem się na wycieczkę :)

dzWGNcSh.jpg

36g52SIh.jpg

aPYShLTh.jpg

Eh2KD84h.jpg

ttpk6G2h.jpg

UBoMpAMh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny kask.

 

Jak już tematycznie zahaczyliśmy o klasyczne nakedy - rozważam kupno cb750 seven fifty. Warto się zastanowić nad jakimś innym motocyklem tego typu do 8-9 tysięcy?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Bandit 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kawa ZRX? Ja chyba zawsze będę wzdychał do tej kwadratowej owiewki z Rki  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam boli od samego patrzenia


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.