Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, nicon napisał(-a):

Ciekawe że najmocniejsze osądy wydają ludzie dla których szczytem do tej pory była dyskusja na temat tego czy jubilee pasuje bardziej do batmana czy do pepsi. A starsze rolniki widzieli tylko na instagramie. 

Liczyłem panie ekspercie na ciętą ripostę i po raz kolejny się nie zawiodłem. Ba, nawet zakład wygrałem (dobrą whisky), że nadejdzie w ciągu godziny. Twoje zdrowie! 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek Rolexowy trzyma jak zawsze najwyższy poziom, szkoda, że najczęściej chodzi o poziom ego. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Na kolegach z Forum możesz polegać jak na Zawiszy. 😆 Kto wydał ekspertyzę (służył Ci radą i fachowym wsparciem), że wrzuciłeś tak kategoryczny wpis o tym, że zegarek nigdy nie był polerowany? Pytam, żeby ochronić innych przed takimi ekspertami. A może uwierzyłeś na słowo sprzedawcy? 

 

 

Screenshot_20240125_181434_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś robil kiedys zdjecia macro w ostrym świetle to wie, że na takich zdjeciach widać wszystko, a nawet więcej i bardziej

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 15:45, Nomateus napisał(-a):

Orzeł wylądował w poniedziałek, ale nie miałem czasu zrobić zdjęć i wideo, na jakie zasługuje. Rolex Submariner 14060m z 2000 roku, "two-liner", full set, nigdy nie był polerowany, jest w prawie idealnym stanie. Przez pierwsze trzy dni, mimo, że mało wychodziłem poza mieszkanie, to nie schodzi z mojego nadgarstka, prawdziwa przyjemność w noszeniu. Absolutna deklasacja 126610ln. Kilkutygodniowe poszukiwania zakończone sukcesem! Chciałbym nadmienić, że ogromna i nieoceniona pomoc ze strony @nicon pozwoliła mi na praktycznie bezstresowy zakup. Twoja wiedza w temacie zegarków czy, w tym konkretnym przypadku, Submarinerów, wywołuje u mnie ogromny podziw! Jeszcze raz dzięki za to, ile czasu spędziłeś ze mną na analizach niezliczonych zdjęć, ofert itp.! Poniżej krótkie wideo oraz parę zdjęć, ale od razu dodam, że jego zdjęciami będę Was teraz męczył często! ;)  

P.S. Naklejkę z dekla już zerwałem, ale bardzo chciałem ją jeszcze mieć na swoich zdjęciach.  

 

IMG_1565-1.thumb.jpg.67ef5edd3681b36101c4559b09a1fc50.jpgIMG_1570-1.thumb.jpg.767958877c8768e0f63f7d660a4ade17.jpgIMG_1603-1.thumb.jpg.12ab20a64e2405fe5b12bb1288b9b460.jpgIMG_1597-1.thumb.jpg.d51c7f798fd24588a748adf432bf0b3f.jpgIMG_1594-12.thumb.jpg.67d9b76e6439047b89aad9fd0d6dba72.jpgIMG_1584-1.thumb.jpg.77acdd63bd09eb4ab8c0b7c06f3831b0.jpgIMG_1608-1.thumb.jpg.bdad656b03a6111fb002aa05155635d3.jpgIMG_1658-1.thumb.jpg.14773395efad36ec7aaa2b4f31cf2511.jpg

 

Gratuluje zegarka. Nie przejmuj sie opiniami nt. Polerki.

Po prostu bedziesz bardziej zorientowany na przyszlosc z zegarkami vintage.

To jest zupelnie inna liga niz nowe/lekko noszone Rolexy😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, machlo napisał(-a):

Wątek Rolexowy trzyma jak zawsze najwyższy poziom, szkoda, że najczęściej chodzi o poziom ego. 😂


Rolex to marka samców alfa, każdy walczy do końca. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):


Rolex to marka samców alfa, każdy walczy do końca. ;)

 

I z tego powodu nie doczekam się gabarytów 5-cyfrowca w żadnym nowym zegarku. 😢 Samiec alfa musi mieć muskularny zegarek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mroova napisał(-a):

 

Taaa ... Najprościej lustrzanką z superzoomem na wakacjach, luzik po prostu, do tego ludziska wokół patrzą jak na poyeba a rodzina udaje że cię nie zna ... 🤪

IMG_20240125_224117.jpg

 

No prawie...Bo nie superzoom jest potrzebny, ale obiektyw z makro 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno zauważyłem, że miłośnicy zegarków są strasznie dociekający i łatwo się nie poddają. To silne osobowości. Ale za to przynajmniej się dzieje😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

. Miał być jak najlepszy stan, full set i brak znaczących ubytków oraz zegarek po serwisie.

 

A możesz napisać (oczywiście pw) jaki jest koszt 2-linera jak Twój? Coś mnie nosi ostatnio, choć przecież mam ograniczać swój zestaw... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Nomateus said:

14060m vs 16610. Ciężko źle wybrać! ;) 

Ło Panie... piękny two-liner! Niech się nosi! Dla mnie wybór jest prosty... 14060! 

 

W międzyczasie dotarłem do końca wątku o odświeżaniu... ciekawym dalszego ciągu ale Ty tam się nie przejmuj i noś. Jeden z niewielu zegarków, któremu blizny dodają charakteru. 👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szuwi napisał(-a):

 

A możesz napisać (oczywiście pw) jaki jest koszt 2-linera jak Twój? Coś mnie nosi ostatnio, choć przecież mam ograniczać swój zestaw... 

 

Masz Moona co tylko zajmuje miejsce i chyba jeszcze jakiegoś leżaka. Lepiej wymienić na coś co się nosi. 

41 minut temu, y60 napisał(-a):

66' rok..

 

 

 

5513 dial full 4.jpg

 

5513 full.jpg

 

Porównujesz do nowego i tak, technicznie nowy jest dużo lepszy. Ale więcej zalet nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
66' rok..
 
 
 
1964903671_5513dialfull4.thumb.jpg.ba5a7ca9fe076b0e937ee8fe28b3af3a.jpg
 
63317709_5513full.thumb.jpg.22156ee81053e96b51d2f3ff69044a2c.jpg
Świetny rocznik ;)
Gratuluję

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnego zegarka, ale wiara niektórych w to, że tylko koronka jest tak porysowana bo ktoś odkładał zegarek na boku, albo zakładał „koraliki” i tylko koronkę porysowały, pozwala mi uwierzyć, że na tym świecie jest jeszcze tylu optymistów i pozytywnie nastawionych do życia ludzi (co jest piękne)

Właśnie dlatego osobiście odpuściłem sobie już dawno temat vintage, które kiedyś uwielbiałem i nadal podziwiam, ale już na zdjęciach (poza jednym, który ma dożywocie u mnie). Niestety w czasach gdzie idzie zarobić grube pieniądze na odświeżonym (niemal) do perfekcji zegarku skutecznie się wyleczyłem ze starszych modeli.
Jeżeli komuś nie przeszkadza fakt odświeżania (być może napawania itd.) koperty i lubi cieszyć się niemal oryginalnym, świetnym wyglądem to moim zdaniem nie powinno mu się psuć tej radości.
Najważniejsze żeby zegarek cieszył właściciela, bez różnicy czy to nowy model czy też starszy egzemplarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2024 o 15:45, Nomateus napisał(-a):

Orzeł wylądował w poniedziałek, ale nie miałem czasu zrobić zdjęć i wideo, na jakie zasługuje. Rolex Submariner 14060m z 2000 roku, "two-liner", full set, nigdy nie był polerowany, jest w prawie idealnym stanie. Przez pierwsze trzy dni, mimo, że mało wychodziłem poza mieszkanie, to nie schodzi z mojego nadgarstka, prawdziwa przyjemność w noszeniu. Absolutna deklasacja 126610ln. Kilkutygodniowe poszukiwania zakończone sukcesem! Chciałbym nadmienić, że ogromna i nieoceniona pomoc ze strony @nicon pozwoliła mi na praktycznie bezstresowy zakup. Twoja wiedza w temacie zegarków czy, w tym konkretnym przypadku, Submarinerów, wywołuje u mnie ogromny podziw! Jeszcze raz dzięki za to, ile czasu spędziłeś ze mną na analizach niezliczonych zdjęć, ofert itp.! Poniżej krótkie wideo oraz parę zdjęć, ale od razu dodam, że jego zdjęciami będę Was teraz męczył często! ;)  

P.S. Naklejkę z dekla już zerwałem, ale bardzo chciałem ją jeszcze mieć na swoich zdjęciach.  

 

IMG_1565-1.thumb.jpg.67ef5edd3681b36101c4559b09a1fc50.jpgIMG_1570-1.thumb.jpg.767958877c8768e0f63f7d660a4ade17.jpgIMG_1603-1.thumb.jpg.12ab20a64e2405fe5b12bb1288b9b460.jpgIMG_1597-1.thumb.jpg.d51c7f798fd24588a748adf432bf0b3f.jpgIMG_1594-12.thumb.jpg.67d9b76e6439047b89aad9fd0d6dba72.jpgIMG_1584-1.thumb.jpg.77acdd63bd09eb4ab8c0b7c06f3831b0.jpgIMG_1608-1.thumb.jpg.bdad656b03a6111fb002aa05155635d3.jpgIMG_1658-1.thumb.jpg.14773395efad36ec7aaa2b4f31cf2511.jpg

 

 

Gratulacje pięknego zegarka. Zdjęcia i filmik sztos!

Co do dyskusji to nie za bardzo rozumiem - zegarek choćby był polerowany tzn. że jest gorszy ? Ten egzemplarz wygląda świetnie (odnośnie rys to lepiej niż moja 2 miesięczna Omega ^^).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Masz Moona co tylko zajmuje miejsce i chyba jeszcze jakiegoś leżaka. Lepiej wymienić na coś co się nosi. 

 

Moon leży, panafrika leży, Zenith leży, 300m leży, ostatnio Ball i langusta też. Noszę exa, którego może na coś (ale na co?!?) zamienię :) Stąd myśl o starym subie (jako dodatek do exa lub następcy, a nie replacement)... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Już dawno zauważyłem, że miłośnicy zegarków są strasznie dociekający i łatwo się nie poddają. To silne osobowości. Ale za to przynajmniej się dzieje😊

 

Zapraszam na fora audio...są równie mocni jak nie mocniejsi :) 

 

2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

 

A możesz napisać (oczywiście pw) jaki jest koszt 2-linera jak Twój? Coś mnie nosi ostatnio, choć przecież mam ograniczać swój zestaw... 

 

Buduj!

 

2 godziny temu, just_nobody07 napisał(-a):

Wątek Rolexa nie zawodzi jak zawsze 😆

 

 

Trzyma posiom jak żaden inny ;) 

 

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Masz Moona co tylko zajmuje miejsce i chyba jeszcze jakiegoś leżaka. Lepiej wymienić na coś co się nosi. 

 

 

 

Mądrze gadasz 🤝

 

2 godziny temu, y60 napisał(-a):

66' rok..

 

 

 

5513 dial full 4.jpg

 

5513 full.jpg

 

Ale cudeńko!

Nowe Rolki mogą ssać jak patrzę na takie zdjęcia 🤴

 

Godzinę temu, Krystian napisał(-a):

Gratuluję fajnego zegarka, ale wiara niektórych w to, że tylko koronka jest tak porysowana bo ktoś odkładał zegarek na boku, albo zakładał „koraliki” i tylko koronkę porysowały, pozwala mi uwierzyć, że na tym świecie jest jeszcze tylu optymistów i pozytywnie nastawionych do życia ludzi (co jest piękne)
emoji7.png
Właśnie dlatego osobiście odpuściłem sobie już dawno temat vintage, które kiedyś uwielbiałem i nadal podziwiam, ale już na zdjęciach (poza jednym, który ma dożywocie u mnie). Niestety w czasach gdzie idzie zarobić grube pieniądze na odświeżonym (niemal) do perfekcji zegarku skutecznie się wyleczyłem ze starszych modeli.
Jeżeli komuś nie przeszkadza fakt odświeżania (być może napawania itd.) koperty i lubi cieszyć się niemal oryginalnym, świetnym wyglądem to moim zdaniem nie powinno mu się psuć tej radości.
Najważniejsze żeby zegarek cieszył właściciela, bez różnicy czy to nowy model czy też starszy egzemplarz ;)

 

Bardzo ładnie napisane. To się nazywa kulturalny głos w dyskusji. Tak to powinno wyglądać.

Bardzo w tym kraju ludzie pospinani

 

26 minut temu, szuwi napisał(-a):

Moon leży, panafrika leży, Zenith leży, 300m leży, ostatnio Ball i langusta też. Noszę exa, którego może na coś (ale na co?!?) zamienię :) Stąd myśl o starym subie (jako dodatek do exa lub następcy, a nie replacement)... 

 

 

Broń Cię pozbywać się kiedykolwiek EXa

 

7 minut temu, Smycel napisał(-a):

Dla mnie akurat 16610 jest lepszym rozwiązaniem - najbardziej uniwersalny z moich zegarków, pasuje mi praktycznie  do wszystkiego, mogę go nosić na bransoletach, NATO, skórach czy gumie, bywał i na konferencjach i pod wodą -  a przy takim używaniu data jest mi po prostu potrzebna.

 

IMG_5946.jpeg

 

Coś pięknego!


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Broń Cię pozbywać się kiedykolwiek EXa

 

 

Coś pięknego!

 

W zasadzie zegarki zaczynają mnie nudzić. Znaczy ich kupowanie, a pisać beż planowania zakupu to IMO marnowanie czasu Nie jestem kolekcjonerem - chcę mieć 3-4, które będę nosić, w tym jeden elegant i jeden edc. 

Forum niestety też się zmieniło - miałem szczęście poznać kilka osób, z którymi i tak utrzymam kontakt, ale sposób zarządzania forum mi się nie podoba.  

Exa jako edc zamieniłbym na coś dobrego, ale 36-38mm. Budżet bardzo otwarty, ale w tym rozmiarze nie jest łatwo.

Dodatkowo w ramach poznawania świata pewnie kupię pama (znowu, ale innego) i może jakiegoś małego twardziela typu g - niech leżą 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bober5264 napisał(-a):

Jak ktoś robil kiedys zdjecia macro w ostrym świetle to wie, że na takich zdjeciach widać wszystko, a nawet więcej i bardziej emoji16.png

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

@bober5264 To prawda - już pomijając ten aktualny temat z wątku.

4 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Gratuluje zegarka. Nie przejmuj sie opiniami nt. Polerki.

Po prostu bedziesz bardziej zorientowany na przyszlosc z zegarkami vintage.

To jest zupelnie inna liga niz nowe/lekko noszone Rolexy😎

@I_love_britney Dziękuję! 

3 godziny temu, szuwi napisał(-a):

 

A możesz napisać (oczywiście pw) jaki jest koszt 2-linera jak Twój? Coś mnie nosi ostatnio, choć przecież mam ograniczać swój zestaw... 

@szuwi Jasne, żadna tajemnica. Dam Ci znać! 

2 godziny temu, just_nobody07 napisał(-a):

Wątek Rolexa nie zawodzi jak zawsze 😆

@Nomateus, gratuluję. Jeden z niewielu Rolków, które bym chciał 😍👍

@just_nobody07 Dziękuję! 🙏

2 godziny temu, tts napisał(-a):

Ło Panie... piękny two-liner! Niech się nosi! Dla mnie wybór jest prosty... 14060! 

 

W międzyczasie dotarłem do końca wątku o odświeżaniu... ciekawym dalszego ciągu ale Ty tam się nie przejmuj i noś. Jeden z niewielu zegarków, któremu blizny dodają charakteru. 👏

@tts Gracias! 🙏

1 godzinę temu, Krystian napisał(-a):

Gratuluję fajnego zegarka, ale wiara niektórych w to, że tylko koronka jest tak porysowana bo ktoś odkładał zegarek na boku, albo zakładał „koraliki” i tylko koronkę porysowały, pozwala mi uwierzyć, że na tym świecie jest jeszcze tylu optymistów i pozytywnie nastawionych do życia ludzi (co jest piękne)
emoji7.png
Właśnie dlatego osobiście odpuściłem sobie już dawno temat vintage, które kiedyś uwielbiałem i nadal podziwiam, ale już na zdjęciach (poza jednym, który ma dożywocie u mnie). Niestety w czasach gdzie idzie zarobić grube pieniądze na odświeżonym (niemal) do perfekcji zegarku skutecznie się wyleczyłem ze starszych modeli.
Jeżeli komuś nie przeszkadza fakt odświeżania (być może napawania itd.) koperty i lubi cieszyć się niemal oryginalnym, świetnym wyglądem to moim zdaniem nie powinno mu się psuć tej radości.
Najważniejsze żeby zegarek cieszył właściciela, bez różnicy czy to nowy model czy też starszy egzemplarz ;)

@Krystian Dzięki! Mi tej radości to absolutnie nie psuje, cieszę się nim w takim samym stopniu. Bardziej, niż moim ceramicznym odpowiednikiem! :) 

1 godzinę temu, RiddickB napisał(-a):

 

Gratulacje pięknego zegarka. Zdjęcia i filmik sztos!

Co do dyskusji to nie za bardzo rozumiem - zegarek choćby był polerowany tzn. że jest gorszy ? Ten egzemplarz wygląda świetnie (odnośnie rys to lepiej niż moja 2 miesięczna Omega ^^).

@RiddickB Dzięki piękne! W filmiki jeszcze nie umiem, ale tu też się dopiero uczę. 

 

 

 

 Swoją drogą.. kilka osób w wiadomości prywatnej chciało się spotkać i obejrzeć 14060m, a oprócz tego pogadać o zegarkach, to zawsze przyjemność. Może zatem mały spot warszawski? Mogę wziąć na siebie organizację. Kiedyś już taki mały mini-spot mieliśmy z @szuwi i @RysiekOchodzki. Miło wspominam! Może powtórka? Nie proponuję innego miasta, ponieważ najbliższe tygodnie mam mocno napięte i nie znajdę czasu na dalsze podróże. Jeśli ktoś jest chętny, dajcie znać tutaj lub na PW, ale uważam, że lepiej w przestrzeni publicznej - potencjalnie będzie więcej chętnych. 

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szuwi napisał(-a):

 

W zasadzie zegarki zaczynają mnie nudzić. Znaczy ich kupowanie, a pisać beż planowania zakupu to IMO marnowanie czasu Nie jestem kolekcjonerem - chcę mieć 3-4, które będę nosić, w tym jeden elegant i jeden edc. 

Forum niestety też się zmieniło - miałem szczęście poznać kilka osób, z którymi i tak utrzymam kontakt, ale sposób zarządzania forum mi się nie podoba.  

Exa jako edc zamieniłbym na coś dobrego, ale 36-38mm. Budżet bardzo otwarty, ale w tym rozmiarze nie jest łatwo.

Dodatkowo w ramach poznawania świata pewnie kupię pama (znowu, ale innego) i może jakiegoś małego twardziela typu g - niech leżą 😉

 


Mnie zegarki nie nudzą, ale nudzi mnie już szukanie czegoś, nie chce mi się. Mam już zaledwie dwie sztuki, ale to co lubię i używam. Posiadanie dla posiadania w moim przypadku nie ma sensu. Ja na twoim miejscu nie szukałbym zastępstwa za Ex39, chyba że uważasz że za duży. Wtedy kup 36mm ponoś na zmianę i zdecyduj. Ciężko o fajniejszy edc, który nie rzuca się w oczy, jest od jednej z najlepszych marek, a przy tym  ponadczasowy i wygodny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nomateus po pierwsze gratuluję świetnego zegarka, niech się dobrze nosi i cieszy jak najdłużej.

Co do spotkania, wiesz, że ja bardzo chętnie - daj znać na PW lub tutaj, chociaż szczegóły sugeruję podać zainteresowanym na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tbn napisał(-a):


Mnie zegarki nie nudzą, ale nudzi mnie już szukanie czegoś, nie chce mi się. Mam już zaledwie dwie sztuki, ale to co lubię i używam. Posiadanie dla posiadania w moim przypadku nie ma sensu. Ja na twoim miejscu nie szukałbym zastępstwa za Ex39, chyba że uważasz że za duży. Wtedy kup 36mm ponoś na zmianę i zdecyduj. Ciężko o fajniejszy edc, który nie rzuca się w oczy, jest od jednej z najlepszych marek, a przy tym  ponadczasowy i wygodny. :)

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.