Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

DZIAŁ TECHNICZNY

Tu pytamy o sprawy techniczne, wymiany, naprawy, ułatwienia itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6450 odpowiedzi w tym temacie

#6101 Goral35

Goral35
  • Użytkownik
  • 1661 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 09:40

ok, dzięks, ale czy jakbyś założył tarczę datownika przewidzianą na 6 do wersji na 3 to by poszło? w sławie na pewno

Tylko tarcza będzie "wyświetlać" datę w pozycji leżącej :) 

Inny pierścień datownika jest dla godziny 3 i dla godziny 6

• 0

#6102 pływak_wodnik

pływak_wodnik
  • Użytkownik
  • 995 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 06:09

Złapać w miejscu zaznaczonym i przesunąć w pokazanym kierunku
attachicon.gifphoto_editor_1533063370897.jpg

Dzięki!

• 0

#6103 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1035 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 19:31

Pytanko.Jaka przyczyna moze byc ze nakrecajac mechanika koronka z powrotem wraca do tylu do pierwotnej pozycji i przez to nie da sie nakrecic.Zegarek idzie kilkanascie sekund i zatrzymuje sie.
  • 0

#6104 wempiełqr

wempiełqr
  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:19

Koronka przy nakrecaniu cały czas się cofa to coś jest z zapadką. Może jakieś zdjecie.
  • 0

#6105 loituma

loituma

stary dziad :)

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 4794 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 22:12

Być może sprężyna zapadki uległa uszkodzeniu, lub spadła po odkręceniu.
Zdjęcie sporo by pomogło.
  • 0

#6106 pawelex

pawelex
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 20:47

To i ja podpytam, Zegarek do nurkowania Vostok Anchar użytkowany standardowo, nigdy nie był głębiej niż metr pod wodą, koronka dokręcona , a zegarek zaparowuje na szkle od wewnątrz. Trzykrotne osuszanie i uszczelnianie w serwisie nie dało rezultatów. Zegarek po powrocie z serwisu wytrzymywał bez parowania około dwóch tygodni i znów pokazywał się obłoczek pod szkiełkiem. Mechanizmowi wilgoć nie służy więc uznałem ,że to wada. Sprzedawca zasugerował mi ,że przy tych rozmiarach zegarka to już czysta fizyka i zjawisko należy uznać za normalne. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy Wam także parują zegarki o podwyższonej klasie wodoszczelności?

• 0

#6107 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 21:30

Jeśli po wyjściu z sauny nie wkładasz go do lodówki to nie ma prawa zaparować. Nigdy mi żaden zegarek o WR choćby 100 nie zaparował.

• 0

#6108 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 21:32

To i ja podpytam, Zegarek do nurkowania Vostok Anchar użytkowany standardowo, nigdy nie był głębiej niż metr pod wodą, koronka dokręcona , a zegarek zaparowuje na szkle od wewnątrz. Trzykrotne osuszanie i uszczelnianie w serwisie nie dało rezultatów. Zegarek po powrocie z serwisu wytrzymywał bez parowania około dwóch tygodni i znów pokazywał się obłoczek pod szkiełkiem. Mechanizmowi wilgoć nie służy więc uznałem ,że to wada. Sprzedawca zasugerował mi ,że przy tych rozmiarach zegarka to już czysta fizyka i zjawisko należy uznać za normalne. Jakie jest Wasze zdanie ? Czy Wam także parują zegarki o podwyższonej klasie wodoszczelności?

Może jednak zbyt duża różnica temperatur. Mniejsze znaczenie ma, że 1 metr pod wodą...

Zegarek jest nagrzany (nie wiem czy teraz sprawdzałeś są potworne upały) a woda zimna, chyba nie ma możliwości aby nie zaparowywało.

adycja:

to tak jak wyżej napisane, te warunki to jest sauna dla zegarka.

Użytkownik art_69 edytował ten post 09 sierpień 2018 - 21:34

• 0

#6109 pawelex

pawelex
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 20:37

Może jednak zbyt duża różnica temperatur. Mniejsze znaczenie ma, że 1 metr pod wodą...

Zegarek jest nagrzany (nie wiem czy teraz sprawdzałeś są potworne upały) a woda zimna, chyba nie ma możliwości aby nie zaparowywało.

adycja:

to tak jak wyżej napisane, te warunki to jest sauna dla zegarka.

właściwie to wystarczało wysunięcie zegarka spod rękawa kurtki by pokazał się obłoczek, dziwne wydaje mi się to, iż niewiele mniejszy citizen divers nigdy mi takiego widoku nie pokazał-może nie chodził na fizykę :)

20180202 105659

Użytkownik pawelex edytował ten post 10 sierpień 2018 - 20:41

• 0

#6110 KazikRutkowski

KazikRutkowski
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 12:55

Witam,  Poljot 2614.2H   wskazówki się ruszały luźno więc nowicjusz rozebrał zegarek, poczytał, że możliwa awaria ćwiertnika i poczytał jak zaradzić, kazali zacisnąć więc sobie zacisnąłem i mam dwa ćwiertniki.  Nie ma nigdzie mechanizmu 2614.2H moje pytanie do znawców tematu brzmi: czy ćwiertnik z 2614.2N  nada się do mojego 2614.2H.    Mechanizmy z 2N są do kupienia.

Kilka lat temu  12 luty 2016

Gość_Yakovlev_*  napisał:

(Uwaga dla nie znających cyrylicy: należy zapamiętać, że "H" w cyrylicy, to łacińskie "N", a nie jak ktoś gdzieś  próbował tłumaczyć, że to H (ha) od "HARD", i jeśli jest taka literka, to werk jest wykonany z super twardej, specjalnej stali :P )

Czy mam rozumieć że H i N to znaczy to samo?

Użytkownik KazikRutkowski edytował ten post 11 sierpień 2018 - 14:11

• 0

#6111 Jedi

Jedi
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 09:31

Cześć,

kupiłem wczoraj na pokładzie Ryanaira zegarek Aviator F-Series, z 24-godzinną tarczą. Jednak zegarek chodzi jakby miał tarczę 12-godzinną - minuty się zgadzają, ale godziny już nie. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi, że to jakieś drobne ustawienia, żebym zerknął w instrukcję. Jednak w instrukcji na ten temat nie ma ani słowa. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Z góry dziękuję.

• 0

#6112 marcur

marcur
  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 09:47

Kolego, raczej nie ten temat. To forum zegarków radzieckich i rosyjskich. Wrzuć pytanie w odpowiedni temat i pewnie ktoś pomoże.

Pozdrawiam

• 0

#6113 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 11:23

Cześć,

kupiłem wczoraj na pokładzie Ryanaira zegarek Aviator F-Series, z 24-godzinną tarczą. Jednak zegarek chodzi jakby miał tarczę 12-godzinną - minuty się zgadzają, ale godziny już nie. Dzwoniłem do serwisu, powiedzieli mi, że to jakieś drobne ustawienia, żebym zerknął w instrukcję. Jednak w instrukcji na ten temat nie ma ani słowa. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Z góry dziękuję.

Z całym szacunkiem ale kupując taki zegarek w samolocie to jak kupić ze kupić ze straganu. Wartość podobna, zegarki dla turystów o cenie nie dorównującej wartości. Równie dobrze mógłbyś kupić u takiego pana ;)

27.jpg

Użytkownik kchrapek edytował ten post 14 sierpień 2018 - 21:47

• 0

#6114 Mike S

Mike S
  • Użytkownik
  • 2367 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 21:47

Te „ aviatory” sprzedawane w samolotach to najtańsza chińszczyzna, psują jedynie opinie zarówno o rosyjskiej marce Aviator jak i o szwajcarskiej Aviator Swiss Made...
  • 0

#6115 Kvmil

Kvmil
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 22:50

Witam, w poniedziałek nabyłem zegarek Komandirskie 811783 i już do mnie idzie. Chciałbym zmienić jego dekiel na szklany/przezroczysty, abym mógł obserwować mechanizm. Czy taka operacja jest w ogóle możliwa?

• 0

#6116 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 23:07

Witam, w poniedziałek nabyłem zegarek Komandirskie 811783 i już do mnie idzie. Chciałbym zmienić jego dekiel na szklany/przezroczysty, abym mógł obserwować mechanizm. Czy taka operacja jest w ogóle możliwa?

Jest to możliwe. Pytanie czy będziesz chciał ponieść takie koszty? Szukaj na meranom...

• 0

#6117 Kvmil

Kvmil
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 23:22

Jest to możliwe. Pytanie czy będziesz chciał ponieść takie koszty? Szukaj na meranom...

A ile kosztowałaby mniej więcej taka operacja?

Na stronie widzę jedynie plecki do Amphibii

Użytkownik Kvmil edytował ten post 14 sierpień 2018 - 23:26

• 0

#6118 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 23:26

A ile kosztowałaby mniej więcej taka operacja?

A może samemu? Szukaj..

• 0

#6119 Sebolski

Sebolski
  • Użytkownik
  • 3280 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 23:29

Witam, może cześć wie lub nie wie ale wałek od pdl 29 pasuje do żółtego 2209 odkryłem podczas dramatycznych prób znalezienia wałka dla 29 kamykówe2b7acd547cbf938603ed4db12eefaf7.jpg

Wydeptane mi5s
  • 3

#6120 wempiełqr

wempiełqr
  • Użytkownik
  • 690 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 09:50

Balans też jest taki sam i kotwica ...
  • 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych