Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
irekm

Teorie spiskowe

Recommended Posts

... że ilość zakażeń spada, ilość zajętych miejsc również, LECZ ilość zgonów wzrasta i jesteśmy nr 1 w Europie i  pod względem ilości zgonów..
 to co ... umierają wszyscy zabrani do szpitali i dlatego teraz jest coraz więcej miejsc??
 Ktos mi to wyjaśni?
Bo jakieś wyjaśnienie musi być..

Nie jestem medykiem, ale logika mi podpowiada, że umierają ci z przedświątecznej "górki" po 2 tyg ciężkiego przebiegu choroby. Wczorajsza ilość zakażeń przełoży się więc na ilość zgonów za ok. 2 tyg.

Posted (edited)
6 godzin temu, desmo napisał(-a):

Pierwsza z brzegu - maski nie działają wg CDC....a nie prościej wejść na stronę i sprawdzić co na ten temat mówi sama CDC

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/cloth-face-cover-guidance.html

Resztę znajdź już sobie sam....w dobie internetu to proste. Tu masz fałszywe i szkodliwe  propagowane tam nadinterpretacje : lockdown nie działa ( tak tylko przypomnę że w okresie twardego lockdownu - kwietniu, maju 2020 mieliśmy mniej zgonów niż w analogicznych okresach roku 2019 ) , szczepienia nie zmniejszają ilości zakażonych , lockdown ma ratować szpitale, hiszpanka zabiła więcej ludzi w dużych aglomeracjach z powodu zaniku więzi społecznych,  w przypadku COVId powinniśmy postępować tak jak z grypą...

Mieliśmy mniej zgonów przez twardy lockdown niż w 2019? A kto tak powiedział, rząd? Nie wierzę w żadne ich informacje. Doskonale manipulują społeczeństwem wykorzystując do tego COVID. Co do masek - przecież wiadomo, że jak ktoś kichnie na Ciebie czy zakaszle na maskę to są bardzo duże szanse zarażenia - dystans to się zgodzę, maski nie. Dlaczego nagle nie można używać kominów czy chust? Bo Kulczyk musi zarabiać na swojej linii produkcyjnej.

Edited by Matti

Nie jestem medykiem, ale logika mi podpowiada, że umierają ci z przedświątecznej "górki" po 2 tyg ciężkiego przebiegu choroby. Wczorajsza ilość zakażeń przełoży się więc na ilość zgonów za ok. 2 tyg.

Dokładnie tak jest, ci którzy zachorują dzisiaj umierają po kilku tygodniach.
Mati, w 2019 nie było u nas koronawirusa. Twardy lockdown taki prawdziwy mieliśmy wiosną 2020 i efekt był znakomity, niestety zostało to zupełnie zmarnowane.
Nigdy nie było takiej ilości zakażeń jak teraz więc i zgonów jest najwięcej, system opieki zdrowotnej już pada a jestem przekonany że gdyby nie lockdown, nawet taki udawany jak jest to byłoby znacznie gorzej.
Naprawdę trzeba tłumaczyć czym różni się komin albo chusta od maski medycznej? Tym czym nóż do otwierania listów od skalpela.

1 godzinę temu, Matti napisał(-a):

Mieliśmy mniej zgonów przez twardy lockdown niż w 2019? A kto tak powiedział, rząd? Nie wierzę w żadne ich informacje. Doskonale manipulują społeczeństwem wykorzystując do tego COVID. Co do masek - przecież wiadomo, że jak ktoś kichnie na Ciebie czy zakaszle na maskę to są bardzo duże szanse zarażenia - dystans to się zgodzę, maski nie. Dlaczego nagle nie można używać kominów czy chust? Bo Kulczyk musi zarabiać na swojej linii produkcyjnej.

Ja też nie wierzę informacjom rządowym dlatego wystarczy mi opinia lekarzy szpitalnych - wtedy i dziś. 
Co do masek wybacz ale znam badania dowodzące ich skuteczności ( choćby przytaczane tu już wielokrotnie dane z Lancet) i oficjalne stanowisko CDC najwyraźniej też podziela wnioski z tych badań. Nawiasem mówiąc podważanie tego stanowiska trafia się najczęściej w słynących z profilowania przekazów , prawicowych mediach ( także w US). Ostatni argument mnie rozbawił - trzeba pogratulować Kulczykom zasięgów.

Desmo, przecież Kulczyk żyje tylko się ukrywa gdzieś na swojej wyspie.
Rząd Ci tego nie powie.

11 minut temu, desmo napisał(-a):

Ja też nie wierzę informacjom rządowym dlatego wystarczy mi opinia lekarzy szpitalnych - wtedy i dziś. 

Tych którzy teraz trzepią kasę na pandemii ?

Którzy to? I jaką kasę?Jak wiesz to powiedz-pozazdrościmy wspólnie. 

Lekarze pracujący bezpośrednio z pacjentami COVID+ w szpitalach II i III poziomu powinni otrzymywać dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia, nie więcej niż 15tys brutto.
W praktyce bardzo różnie to wygląda i są duże niejasności co do zasad wypłacania więc wielu dyrektorów nie płaci.
Ci których wojewoda przymusowo kieruje do pracy w innych ośrodkach, np szpitalach tymczasowych w innym mieście, też mają dodatkowe wynagrodzenie w zbliżonej wysokości.
To samo dotyczy też karetek i oddziałów ratunkowych.
Dodatkiem objęty jest personel uczestniczący w udzielaniu świadczeń zdrowotnych pacjentom zakażonym lub z podejrzeniem zakażenia ( jest na to definicja ) - lekarze, pielęgniarki, ratownicy.

Nie jest to żadna tajemnica, wszystko jest na stronach NFZ i było wielokrotnie opisywane w mediach.

57 minut temu, desmo napisał(-a):

Co do masek wybacz ale znam badania dowodzące ich skuteczności ( choćby przytaczane tu już wielokrotnie dane z Lancet) i oficjalne stanowisko CDC najwyraźniej też podziela wnioski z tych badań.

Argument o badaniach jakiegoś tam "Lanceta" jest nic nie wart, Desmo. Słynny ekspert z YouTube o ksywie "Zamaskowany Laborant" ma zupełnie, ale to totalnie inne podejście. A że nagrywa z vocoderem i ma podkład niczym z "Egzorcysty", to chyba oczywiste, komu trzeba bardziej zaufać. :D

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Bugs, właśnie to miałem na myśli. O jakich to kokosach mówimy? 

2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Przebranżowienie na lekarza  i masz eldorado, czemu tego nie zrobisz? Wtedy czym dłuższa pandemia, tym więcej zyskasz. Idealna robota.

5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przebranżowienie na lekarza  i masz eldorado, czemu tego nie zrobisz? Wtedy czym dłuższa pandemia, tym więcej zyskasz. Idealna robota.

Jaki to ma związek z tym co napisałem ? 

Wyszkolenie specjalisty to łącznie minimum 13 lat, nie wiem czy damy radę tyle czasu pandemię utrzymać żeby obecni chętni się załapali.

2 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Wyszkolenie specjalisty to łącznie minimum 13 lat, nie wiem czy damy radę tyle czasu pandemię utrzymać żeby obecni chętni się załapali.

To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie... :D 

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie...  

To się Kulczyk nachapie....

Posted (edited)
2 godziny temu, gszydlowsky napisał(-a):

Zapytaj tych uratowanych pacjentów czy warto płacić ich wybawcom  czy lepiej dać te pieniądze na TVP czy komisję smoleńską a może na KK, który swoimi oświadczeniami na temat szczepionek  defacto przedłuża pandemię.

Trzepanie kasy na pandemii kojarzy mi się bardziej z „instruktorem narciarstwa” czy „ handlarzem bronią” niż z wynagrodzeniem medyków  walczących o życie chorych , narażając przy okazji własne 

Edited by desmo

10 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

To żadna przeszkoda. Myśl perspektywicznie - będą kolejne pandemie... :D 

Pytanie, czy wówczas potrzebne będą maseczki, czy może pieluchomajtki... 

17 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie nauka lecz uchwała zrobi z ciebie ad hoc konowała :)

Pozdrawiam

Piotr

19 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Jaki to ma związek z tym co napisałem ? 

A o czym pisałeś? O lekarzach/pielęgniarkach/personelu medycznym „bogacącym się” dzięki pandemii? Czy czegoś nie zrozumiałem?

To zdanie zostało wyrwane z kontekstu 🤣🤣🤣

No "pani w sklepie" w galerii handlowej czy kelnerka w barze w czasie pandemii nie zarobi :P

Posted (edited)
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Czy czegoś nie zrozumiałem?

Najwyraźniej nie . Niestety nie potrafię Ci pomóc .

Odnośnie tego co pisałem wcześniej , to miałem na myśli fakt że lepiej wierzyć statystykom które można porównać do lat ubiegłych ( nie zgony z powodu Covid itp )  a nie grupom które mogą mieć interes w takim lub innym przebiegu pandemii  , tylko tyle .

Wiedziałem żeby omijać ten temat , ale dzisiaj mnie coś podkusiło 😁

Edited by gszydlowsky

Posted (edited)
41 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

że lepiej wierzyć statystykom które można porównać do lat ubiegłych

Albo te statystyki kreatywnie zmienic..

Wiesz.. sama statystyka, to pokaże to co chesz..zależy jak pomieszasz danymi... taki urok tego narżedzia..

Wiec dlatego niektórzy chętnie pokazują "DANE STATYSTYCZNE" ( ale wg własnego zapytania)

Wiesz trywialuiizując...

Jak ide z psema na spacer, to  stystycznie każdy z nas ( ja i pies) mamy po trzy nogi... :)

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek