Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie takie dziwne, jak w cenniku za Rapida 2018 za 60k to jest tylko golas w 3 cylindrach 1.0, więc nie wiem czemu mieliby sprzedać taniej o 20k 1.4 ze skrzynią dsg jak i tak się sprzedał ostatni egzemplarz z rocznika 2017 który mieli na stanie, a Skoda na brak klientów nie narzeka, więc się nie bawią w rabaty rzędu 20k na miejskie auto ;)

 

Jak na lewaka to widze, ze swietnie ogarniasz mechanizmy dzialania kapitalistycznej bestii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem stluczke - dostałem w tył, ja nie byłem sprawcą. Dość solidne uderzenie, lewa tylna ćwiartka zdnieciona i przestawiona względem drzwi. Auto już stare więc może być i szkoda całkowita. Szczęśliwie nic się nikomu nie stało (jechał komplet 2+3).

Czy lepiej wyceniac/likwidowac szkodę z ubezpieczenia sprawcy (hdi) czy u swojego ubezpieczyciela na mocy bezpośredniej likwidacji szkody (link4)? Czy ma to jakieś duże znaczenie w efekcie finalnym rozliczenia szkody, auta zastępczego itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro slyszlec. Przygotuj sie na przeprawe. Z tego co kojarze link4 chyba nie jest w grupie ubezpieczycieli ktorzy likwiduja szkody bezposrednio, wiec musisz zglosic do HDI. Z autem oczywiscie nic nie rob poki nie przyjedzie rzeczoznawca. Tutaj bedzie ta przeprawa, wyceny sa zawsze tak zakrecone, ze szkoda gadac. Przy OC co prawda jest wyzszy prog szkody calkowitej niz przy AC, ale raczej nastawialbym sie na szkode calkowita. Wazne zeby dobrze Ci wycenili wartosc samochodu przed stluczka, to najwazniejsza wartosc na ktora musisz zwrocic uwage. 

Ja nigdy nie korzystalem z samochodu zastepczego bo jak masz inny samochod to Ci nie przysluguje, przynajmniej takie info otrzymalem pare lat temu jak mialem ostatnia stluczke. U mnie wygladalo to tak samo, dostalem w tyl w sumie nie bylo to az tak widoczne, ale slupki sie zagiely. Sprawca bez przodu, wycena PZU szkoda calkowita. Na szczescie zajeli sie wszystkim, zlicytowali "wrak" dolozyli odszkodowanie do wartosci auta przed szkoda i temat sie zamknal, bo nic wiecej mi sie nie stalo. 

Piszesz ze u Ciebie cwiartka zgnieciona i ze jechaliscie w komplecie, zwroc uwage czy rzeczywiscie nikomu nic nie jest i jezeli tylko jest jakies podejrzenie to zrobcie RTG. Wiem, ze sprawca z mojej stluczki potem jeszcze probowal dostac cos z NNW bo nie mial AC na swoim aucie.

Jakbys widzial ze cos idzie nie tak to sa firmy ktore pomagaja w uzyskaniu odszkodowan lub moze na forum mamy jakiegos specjaliste, co prawda pobieraja duza premie, ale moze warto nie mam doswiadczenia.

Powodzenia i zdrowia!


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że samochód zastępczy się należy nawet jak masz 2 auta. Oświadczasz że drugim jeździ np żoną i tyle.

Wina nie była Twoja i nie Ty masz być pokrzywdzony (przynajmniej w założeniu). Im szybciej załatwisz sobie zastępczy tym szybciej będą chcieli zamknąć sprawę, bo koszty im rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód zastępczy weź z dowolnej wypożyczalni, tylko pamiętaj o dwóch sprawach. Po pierwsze, samochód musi być podobnej klasy lub gorszy, a po wtóre, cena za wynajem nie może bardzo odbiegać od cen wynajmu z twojego rejonu. Ja po stłuczce nie z mojej winy, auto zastępcze miałem już w dniu zdarzenia, nie zważając na to co usłyszałem od ubezpieczyciela, że się nie należy, że najpierw rzeczoznawca itp. Nie było żadnego problemu ze zwrotem pieniędzy za wynajem.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zmieniły się przepisy dotyczace aut zastępczych z oc sprawcy. Ubezpieczyciel musi udostępnić,jak nie z floty ubezpieczalni to pokryć koszty wynajmu i tak jak koledzy pisali auto podobnej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie takie dziwne, jak w cenniku za Rapida 2018 za 60k to jest tylko golas w 3 cylindrach 1.0, więc nie wiem czemu mieliby sprzedać taniej o 20k 1.4 ze skrzynią dsg jak i tak się sprzedał ostatni egzemplarz z rocznika 2017 który mieli na stanie, a Skoda na brak klientów nie narzeka, więc się nie bawią w rabaty rzędu 20k na miejskie auto   ;)

 

QV też jest dobry agent, narzeka, że ten czy tamten model to staroć, a kupił Golfa VII który miał premierę w 2012 roku i zaraz premierę będzie miał Golf VIII  ;)

 

Kupiłem z wyprzedaży rocznika 2016 więc miało konstrukcyjnie 4 lata. Następcy nadal nie widać, natomiast Corolla/Auris już się wyemanował na targach w US, ale zanim będzie można jeździć tym w PL pewnie miną długie miesiące. Poza tym co do Toyoty już się wypowiadałem, czemu nie. Leasing też mają kiepski, kiedyś konfigurowałem to wyszło 108% sorry ale dla mnie leasing powyżej 106% to już zdzierka.

 

Ktoś ma doświadczenia z 1.0 TSI i DSG ? Chodzi o mi o trwałość. Może ma ktoś auto z takim napędem jako flotowe i już znacznym przebiegiem ?

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

QV też jest dobry agent, narzeka, że ten czy tamten model to staroć, a kupił Golfa VII który miał premierę w 2012 roku i zaraz premierę będzie miał Golf VIII  ;)

 

zależy jak kto podchodzi do samochodów...ja jakbym miał oszczędzić kupę kasy ceną wypustu nowego modelu raczej bym się nie przejmował.... a różnicę wpakował w zegarek;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwalosc 1.0tsi to wrozenie.

Ja mu wroze 200kkm bez problemu i na pewno z dsg pociagnie znacznie dluzej niz z manualem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padło przy 190...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe.

Ja znam Superba z ok 350 bez problemu i golfa VI przy ok 150 plama na asfalcie, ale cos mi sie wydaje, ze golf mial polskie 150kkm, a naprawde dubel lub trypel tego ;)

 

Wiesc gminna glodi, ze dsg wytrzymuje 150-200kkm i w czasach leasingu to w sam raz ;)

Dla mnie w prywatnym aucie to kilka grubych lat ;)

Wiadomo, ze ekspertem nie jestem, ale intuicja (tylko to) mi mowi, ze taki silniczek wymaga jednak specjalnej troski, a dsg gada i rozumie sie z takimi silniczkami.

Na pewno dsg lepiej dobiera przelozenia niz ja. Praktykant na serwisie tez nie "strzeli ze sprzegla" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,0 TSI to silnik od czystej kartki papieru tworzony z myślą o 150 lub więcej KM z litra. Pojemność skokowa nic nam nie mówi o budowie silnika.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z wyprzedaży rocznika 2016 więc miało konstrukcyjnie 4 lata. Następcy nadal nie widać, natomiast Corolla/Auris już się wyemanował na targach w US, ale zanim będzie można jeździć tym w PL pewnie miną długie miesiące. Poza tym co do Toyoty już się wypowiadałem, czemu nie. Leasing też mają kiepski, kiedyś konfigurowałem to wyszło 108% sorry ale dla mnie leasing powyżej 106% to już zdzierka.

 

Ktoś ma doświadczenia z 1.0 TSI i DSG ? Chodzi o mi o trwałość. Może ma ktoś auto z takim napędem jako flotowe i już znacznym przebiegiem ?złe

Złe, miałem Octavie, przy 60tys pompa oleju a przy 80tys korba bokiem i silnik do remontu, taka sama Octavia z 1,6 diesel i nic się nie dzieje, dla mnie wszystkie benzyny z grupy VW to nie porozumienie. Mamy komisy i wypożyczalnie, nie psioczę na grupe VW po prostu znam z autopsji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzony-siwak, co ile tys km wymiana oleju, longlife czy krotsze interwały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość lub wszystkie nowe tsi mają zalecaną wymianę co 30tys, ale różne normy. Jak wymieni się po 15tys na pewno nie będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wszystkie silniki maja long life nie wazne czy diesel czy tsi, do tego auta w wynajmie, wiec nie ma co liczyc na to ze olej wymieniany co 15kkm.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość lub wszystkie nowe tsi mają zalecaną wymianę co 30tys, ale różne normy. Jak wymieni się po 15tys na pewno nie będzie gorzej.

Ale pytanie tyczyło się ( jak mniemam ) interwałów wymiany w przedmiotowym, uszkodzonym motorze.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość lub wszystkie nowe tsi mają zalecaną wymianę co 30tys, ale różne normy. Jak wymieni się po 15tys na pewno nie będzie gorzej.

Interwaly wymiany oleju silnikowego co 30k km lub 2lata zostały wprowadzone w życie przez marketing department poszczególnych producentów, a nie przez ich engineering department.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie tyczyło się ( jak mniemam ) interwałów wymiany w przedmiotowym, uszkodzonym motorze.

 

O to chodziło. Do tego  intensywna eksploatacja  w wypożyczalni przez klientów traktujących auta po macoszemu i stało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

 

 

1TLd8Sih.jpg

 

Uprzedzajac pytania - nie moj. Dostalem firmowy samochod do uzytku na czas delegacji w USA. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki z firmy dostałem, jest extra c9a8f7248c63db685319f9db49ce49a6.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Wiem, że są OWU, ale OWU nie jest w stanie opisać wszystkich sytuacji, które mogą spotkać na drodze. Pytanie dotyczy, tego czy jeżeli doszło do kolizji, to z jakiś względów towarzystwo może odmówić wypłacenia odszkodowania? Np czy brak waznych badań technicznych to dobry powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Wiem, że są OWU, ale OWU nie jest w stanie opisać wszystkich sytuacji, które mogą spotkać na drodze. Pytanie dotyczy, tego czy jeżeli doszło do kolizji, to z jakiś względów towarzystwo może odmówić wypłacenia odszkodowania? Np czy brak waznych badań technicznych to dobry powód?

Brak ważnych badań to dość oczywisty powód do niewypłacenia odszkodowania. Myślę, że nawet w OWU jest to zapisane.

 

Wszytsko jest w owu. Jeśli nie ma to nie.

Niekoniecznie i nie zawsze. Mogą być jeszcze SWU, klauzule, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.