Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2.6l 16v 

 

w golfie taki silnik byłby spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommaso no to rzeczywiscie mnie zmartwiles Niemcy jak sie nie wyrobia w 3 miesiace to odpuszczaja temat, a tu taki rozstrzal czasowy  :rolleyes: 

 

gustaw6666 ja w okreslonych sytuacjach tez wyprzedam prawym, ale staram sie tego nie robic. Mialem sytuacje ze albo gosc w tym samym momencie kiedy ja bylem na prawym, stwierdzal ze on tez zjedzie, albo mu zylka skoczyla i nagle zaczal przyspieszac...

 

Robie samochodem ok. 4-5kkm miesiecznie i staram sie nie denerwowac za kolkiem, wystarczajaco duzo stresow ma czlowiek w pracy, zeby jeszcze dokladac sytuacji na drodze. Nie zmienia to faktu, ze jak widze przed soba wyprzedzajace sie TIRy to pewnie jak wiekszosc rzucam miesem w aucie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw6666 ja w okreslonych sytuacjach tez wyprzedam prawym, ale staram sie tego nie robic. Mialem sytuacje ze albo gosc w tym samym momencie kiedy ja bylem na prawym, stwierdzal ze on tez zjedzie, albo mu zylka skoczyla i nagle zaczal przyspieszac...

 

Żeby była jasność, wyprzedzanie z prawej strony na drogach dwujezdniowych z wyznaczonymi pasami ruchu jest usankcjonowane w kodeksie. Tak więc jeśli ktoś okupuje lewy i ma problem, że go ktoś wyprzedza z prawej strony- to jest wyłącznie jego problem. Ja dwa lata temu przeżyłem jedną z dwóch w życiu najbardziej niebezpiecznych sytuacji na drodze przez gościa, który moją płynność i brak pośpiechu przy wyprzedzaniu potraktował jako zachętę do zablokowania tego manewru. Wypłynęła z tego bardzo cenna nauka. Nigdy, przenigdy przy wyprzedzaniu nie bawię się w delikatność, elegancję i pozostawianie miejsca głupie czyjeś pomysły. Bo prędzej czy pózniej trafiamy na amebę intelektualną, która nam przyspieszy i może nas tym zabić. Wyprzedzając z myślą, że mogę potrzebować miejsca przed autem którego wyprzedzam- mrugam kierunkowskazem w jego kierunku i jeśli przed niego wjeżdżam to ruchem tak zdecydowanym i ustawiając się od razu pod kątem do niego, aby odruchowo cofał nogę na gazie a nie miał czasu na durne pomysły aby zmniejszać mi odstęp. Mówię mu: "wjeżdżam tu" a nie: "przepraszam, czy można?". Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem i tez jestem zdania, ze na drodze trzeba byc zdecydowanym i pewnym swoich manewrow. To tyczy sie równiez wyprzedzania, które wykonuje najszybciej jak moge bez zbednej zwloki czy uwazania na to zeby spalanie chwilowe nie skoczylo mi za wysoko. Bardziej chodzi mi o sytuacje kiedy jestes na wysokosci wyprzedzanego auta, a wyprzedzany stwierdza ze on zmienia na Twoj pas i jak nie ma pustego pobocza to masz wgniecione drzwi. Pare razy juz odbijalem na pobocze/pas awaryjny który na szczescie byl wolny. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze jak z lewego na prawy, może to zrobić w drugą stronę. Ale rozumiem o czym piszesz, w naszym kraju sporo osób nie wie, że wyprzedza się też z prawej strony i na prawy wbija się bez patrzenia.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal licho mandat ale taki „edukacyjny” zabieg może, zwłaszcza w warunkach autostradowych, spowodować realne zagrożenie dla wszystkich uczestników zdarzenia i sporej grupy pozostałych uczestników ruchu. Wyjątkowo słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się policmajstrom coś pomyliło, czyli jak dziecko czy inna sarna Ci wbiegnie na drogę to nie możesz nagle awaryjnie hamować? Przecież to jest nawet ćwiczone na kursach na prawo jazdy (u mnie było przynajmniej). Niedozwolone jest jedynie nieuzasadnione nagłe hamowanie, ale to jest ciężko udowodnić bez nagrania jak ktoś się zaprze że widział wiewiórkę która biegła po jezdni więc praktyka jest taka że zawsze dostanie mandat ten który wjechał w tył.

powiedz szczerze co miałeś na myśli?  ;)

Napisałeś o nieuzasadnionym hamowaniu i nagraniu, zacytowałeś post w którym było napisane, że gość miał kamerę i nagranie. 

a co do wyprzedzania - jak u siebie w 18 letnim aucie zamulonym automatem mam 3k na obrotomierzu i muszę hamować bo ktoś "wyprzedza" przede mną to o czym tutaj mówić. Ludzie w osobówkach zarzucają tirom kilometrowe wyprzedzanie a sami robią dokładnie to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre podsumowanie wcześniejszych opisów sytuacji...

 

Pomstujecie na okupantów lewego pasa na autostradzie. Ja ich po prostu wyprzedzam prawym.

Pamiętajmy jednak, że tak można robić zgodnie z prawem tylko przy określonych warunkach.

 

http://info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html

 

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;

2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze mowisz. 

W sumie tolerancja jest w kazdym kraju, ale jakos tak nie lubie dostawac mandatow ;)

BTW. w jakim czasie przychodza foty ze Szwajcarskich fotoradarow? Za granice tez wysylaja, czy upominaja sie przy ewentualnej kontroli nastepnym razem?

Z tą tolerancją to proponuję uważać, zwłaszcza że samochodowe liczniki lubią kłamać. Mandat z Francji za 52km/h (tolerancja 1km/h dla fotoradaru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Rozmawiałem ze znajomym niedawno o pewnym zdarzeniu.

 

Kilka miesięcy temu zdarzyła się taka sytuacja że kierowca wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy czym doprowadził do kolizji z pociągiem w którym jechał znajomy do pracy za granicę, w wyniku tego opóźnienia nie zdążył na samolot i firma wysłała innego człowieka na kontrakt, który był akurat na miejscu bez pracy.

 

Był duży problem aby pozyskać dane osobowe sprawcy wypadku mimo że znajomy nie odniósł żadnych obrażeń tylko straty finansowe.

 

Jest jakaś prawna droga aby sprawcę wypadku pociągnąć do odpowiedzialności za poniesione straty?

 

Sytuacja podobna gdy ktoś spowoduje wypadek na autostradzie i setki czy tysiące osób mają mniejsze lub większe problemy niejednokrotnie wiążące się ze stratami finansowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga na pewno jest ale dwukierunkowa bo sprawca szybko okaże się „niewypłacalny” .Swoją drogą co to za firma, która kieruje się zasadą „ sztuka jest sztuka”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby był w stanie pociągnąć kogoś do takiej odpowiedzialności. Nie udowodni raczej kolega, że był to główny i jedyny powód.

 

Mi Pani w sobotę na parkingu przed sklepem wycofała idealnie w zderzak. Auto jest firmowe, więc straciłem godzinę prawie na rozmowie z jej ubezpieczycielem, potem kolejną żeby załatwić potrzebne papiery z Funduszem leasingowym a dzisiaj jadę w końcu do Toyoty umówić się na naprawę. Cała zabawa będzie kosztowała mnie kilka godzin "życia", niestety nikt mi nie zwróci tych 5-6 godzin choćby w równowartości mojego wynagrodzenia w firmie za ten czas.

 

Chyba że jednak się mylę. Miał ktoś takie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w golfie taki silnik byłby spoko :P

 

Cyferki mi się przestawily :D, miało być 6.2l


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do golfa z przyczepką :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki mi się przestawily :D, miało być 6.2l

No to już lepiej!

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyferki mi się przestawily :D, miało być 6.2l

Lekka pomyłka. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się policmajstrom coś pomyliło, czyli jak dziecko czy inna sarna Ci wbiegnie na drogę to nie możesz nagle awaryjnie hamować? Przecież to jest nawet ćwiczone na kursach na prawo jazdy (u mnie było przynajmniej). Niedozwolone jest jedynie nieuzasadnione nagłe hamowanie, ale to jest ciężko udowodnić bez nagrania jak ktoś się zaprze że widział wiewiórkę która biegła po jezdni więc praktyka jest taka że zawsze dostanie mandat ten który wjechał w tył.

 

Jeden nagle przyhamował, drugi w niego wjechał,żaden nie poczuwał sie do winy. Sprawdzili nagranie z kamerki, co miało znaczenie i uznali obu za winnych

 

 

Patrze teraz w kodeks drogowy  Rozdział 3 Ruch pojazdów Oddział 3 Prędkość i hamowanie

Art. 19. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;

2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby był w stanie pociągnąć kogoś do takiej odpowiedzialności. Nie udowodni raczej kolega, że był to główny i jedyny powód.

 

...Cała zabawa będzie kosztowała mnie kilka godzin "życia", niestety nikt mi nie zwróci tych 5-6 godzin choćby w równowartości mojego wynagrodzenia w firmie za ten czas.

 

Chyba że jednak się mylę. Miał ktoś takie doświadczenia?

Przede wszystkim musiałbyś udowodnić, że poniosłeś faktyczną stratę finansową. Za teoretyczną roboczogodzinę lub coś w tym stylu nikt Ci nie zapłaci. Natomiast jeżeli wykażesz się faktyczną stratą, to żadna niewypłacalność, o której ktoś tu pisał, nie wchodzi w grę, bo ewentualne odszkodowanie wypłaca się z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzanie z prawej jest dozwolone na drogach szybkiego ruchu jak są wyznaczone 3 pasy. 2 w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, przeczytaj dokładnie przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mi Pani w sobotę na parkingu przed sklepem wycofała idealnie w zderzak. Auto jest firmowe, więc straciłem godzinę prawie na rozmowie z jej ubezpieczycielem, potem kolejną żeby załatwić potrzebne papiery z Funduszem leasingowym a dzisiaj jadę w końcu do Toyoty umówić się na naprawę. Cała zabawa będzie kosztowała mnie kilka godzin "życia", niestety nikt mi nie zwróci tych 5-6 godzin choćby w równowartości mojego wynagrodzenia w firmie za ten czas.

 

Chyba że jednak się mylę. Miał ktoś takie doświadczenia?

Ja mam akurat case, że auto uszkodziło mi lekko auto (ale widocznie - 2 cm głeboka rysa do amelinium na WYCHUCHANEJ masce  :P ) i załatwiam sprawę przez ubezpieczalnię...wykonawcy pobliskiej drogi ekspresowej. Oczywiście całkowicie uczciwie :) Jak już przebrnę wszystkie formalności, to napiszę więcej, bo to się może przydać każdemu za kółkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na małym cotygodniowym spociku - 3 bracia GM - około 16l w sumie pojemności 19b79aa593360b77abf3c788e520283b.jpg

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zima mialem sytuacje jak z youtube lece autostrada, a z TIRa leci bryla lodu pod moje kola myslalem ze wyhamowalem ale sie nie udalo. Uderzylo mi w zderzak i polamalo kratke. Jak pomyslalem ze sytuacja ma miejsce na niemieckiej autostradzie, TIR z tego co pamietam byl na wegierskich tablicach, bede musial dzwonic po policje, czekac, dogadywac sie to odpuscilem sobie. Kratka na allegro 200zl, a jak nic nie nawywijam innego to zrobie z AC. 

Jednak swiety spokoj i czas jest cenniejszy 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak, to już sprawa indywidualna oczywiście - mojego uszkodzenia, którego pewnie kobieta kierowca nawet by nie zauważyła, kosztowałaby lekko 2 tys tj. malowanie całej maski i na nowo powłoka ceramiczna 7letnia. Uznałem, że warto się schylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie firmówka, więc robić trzeba. Tak czy inaczej zderzak się trochę odkształcił i w Toyocie orzekli, że kwalifikuje się do wymiany całość. Ciekawe jakie auto zastępcze wydębię w budżecie ubezpieczyciela. Jak się uda Toyke GT86 to będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, liczącym, że w Toyocie skończyły się zderzaki i mam tak jeździć kilka miesięcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.