Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Wczoraj skończone "Więzy krwi. Hajmdal" tom 4 autorstwa Dariusza Domagalskiego, książka z gatunku SF, przyjemna w czytaniu i pomimo,że to już kolejny tom to akcja pod koniec się rozkręca. Szkoda, że trzeba czekać na 5 tom. 

Wczoraj też odniosłem "Virion. Szermierz." Andrzeja Ziemkiewicza, książka z gatunku fantasy, kolejny tom i powoli da się odczuć zmęczenie tematem u autora, ale też przyjemnie się czyta. Obie pozycje przeczytane w tydzień.

Ciągle czytam, chociaż chwilowo odłożony na bok jest "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa, jest to kontynuacja "Hiperiona" i trochę mało tutaj akcji. Książka z gatunku SF. 

Wczoraj przyniesione "Odyssey One. Rozgrywka w ciemno" Evan Currie, kilka tomów, gatunek SF, polecana, ma mieć sporo akcji. Zobaczymy na razie pierwsze strony.

18 godzin temu, Drow napisał:

Wczoraj skończone "Więzy krwi. Hajmdal" tom 4 autorstwa Dariusza Domagalskiego, książka z gatunku SF, przyjemna w czytaniu i pomimo,że to już kolejny tom to akcja pod koniec się rozkręca. Szkoda, że trzeba czekać na 5 tom. 

Wczoraj też odniosłem "Virion. Szermierz." Andrzeja Ziemkiewicza, książka z gatunku fantasy, kolejny tom i powoli da się odczuć zmęczenie tematem u autora, ale też przyjemnie się czyta. Obie pozycje przeczytane w tydzień.

Ciągle czytam, chociaż chwilowo odłożony na bok jest "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa, jest to kontynuacja "Hiperiona" i trochę mało tutaj akcji. Książka z gatunku SF. 

Wczoraj przyniesione "Odyssey One. Rozgrywka w ciemno" Evan Currie, kilka tomów, gatunek SF, polecana, ma mieć sporo akcji. Zobaczymy na razie pierwsze strony.

Virion Szermierz napisał  Andrzej Ziemiański .

Deus Dona Me Vi

Racja nie przywiązuję wagi do nazwisk, czytam potem zapominam tytuły i nazwiska. 

23 minuty temu, Drow napisał:

Racja nie przywiązuję wagi do nazwisk, czytam potem zapominam tytuły i nazwiska. 

Rozumiem :) często mam podobnie.

Deus Dona Me Vi

Posted (edited)

Dzięki pawelb29 - kwadrologia o Virionie już ściągnięta na czytnik ?

Edited by teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Aktualnie "Epoka diamentu" pióra Neala Stephensona.

Science fiction z ambicjami.

Aczkolwiek kreacja świata i oryginalność wizji dominuje nad intrygą.

Znacznie lepiej wypada "Reamde" tego autora.

A odnosząc się do Viriona, to znacznie lepsza jest trylogia "Achaja".

Natomiast jeśli ktoś lubi polskiego żołnierza w alternatywnej rzeczywistości, to warto sięgnąć po "Pomnik cesarzowej Achai".

Wszystko stworzone przez Pana Ziemiańskiego.

Całe uniwersum stworzone przez Ziemiańskiego jest godne polecenia i znalazłem dużo rozrywki z każdą książką.

Jacek Komuda - Westerplatte

Jak w zasadzie każda książka w/w autora - czyta się świetnie.

Moje ulubione ksiażki tego autora to: Hubal oraz z przed paru lat Bohun.

wester.jpg

Julian Barbour -- „Koniec czasu”.

Autor -- brytyjski fizyk -- opisuje swoją teorię, zgodnie z którą czas nie istnieje.  To co postrzegamy jako czas jest tylko iluzją.

Potwierdzenie tej teorii, gdy do niego dojdzie, będzie smutnym wydarzeniem dla zegarkomaniaków.

meistersinger.thumb.jpg.cb65699a8a5822051bbd0562f85f6d9d.jpg

Posted (edited)

Dwie ksiazki po które sięgałem wielokrotnie i których przeczytanie dużo mi w sumie dało:

1) Dale Carnegie - Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Zmieniło podejście do życia i naprowadza mnie na właściwe tory, kiedy zaczynam się przejmować i stresować za mocno niż to potrzebne.

2) Dan John - A  Lifelong approach to fitness - kategoria sport i fitness. Kiedy tylko odczuwam brak motywacji wybieram jeden z esejów i słucham. 

Polecam szczególnie pierwszą pozycję, wyluzowałem w wielu sprawach.

No i lubię sobie czasami sięgnąć po jakaś pozycje z dziedziny motoryzacji.  https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Motoryzacja,2195890,k.html

Edited by Antap

Turbulencja Dariusza Kulika.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Czytałem "Wspólnika" tego autora i też mogę polecić.

Erich Fromm - Ucieczka od wolności. Psychologia mnie nigdy nie pociągała ale skoro Kazik wspomniał o niej w piosence to przedwczoraj wypożyczyłem :)

14 godzin temu, Enkil napisał:

I jak wrażenia. Jak dotąd czytałem m.in serię Komornik tego autora i była całkiem niezła.

Ok. Jest to czego się spodziewalem;  wydaje mi się że czytałem już coś tego pana, ale nie pamiętam co. :)

Posted (edited)

Właśnie skończyłem czytać

53723902370KS.jpg

Ksiązki Kinga bardzo dobrze znam oraz cenię, zabierałem się do niej wiele razy. Ale jakoś nie bylo okazji bo ciagle zaczynałem jakieś inne ksiązki. Ksiązka wciaga, trzyma w napięciu, chociaż nie mogę napisać tutaj, że jest to najstraszniejszy horror, który czytałem. Świetna kreacja bohaterów, dobrze prowadzona akcja. Oraz nietypowe zakończenie (dodam, ze nie oglądałem filmu tak wiec uniknąłem spoilerów) Dobre ceny miała ostatnio księgarnia pwn  https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Horror-Literatura-grozy,2196944,k.html

Własnie zaczynam Malazańską księgę Poległych. 

Edited by rocket

Jakoś nigdy nie potrafiłem się bać czytając książkę Kinga. Lubię za to trylogię Pana Mercedes, kupiłem całą księgę za 8 dyszek w mojej księgarni

IMG_20200617_183802.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

W tym tygodniu przeczytałem "Księgę imion", lekki thriller z dość szybka akcja.

Jeśli ktoś lubi tajne sekty, tajemnicze wersy ukryte w starożytnych pergaminach, a to wszystko osadzone we współczesnej rzeczywistości, to polecam.      

Erich Fromm - Ucieczka od wolności. Psychologia mnie nigdy nie pociągała ale skoro Kazik wspomniał o niej w piosence to przedwczoraj wypożyczyłem default_smile.png
Czytałem lata temu. Nawet tu kiedyś o niej wspomniałem. Warto. Naprawdę warto. Daje do myślenia a ciarki przechodzą jk zdasz sobie sprawę jak bardzo dziś sytuacja w Polsce przypomina tę w Niemczech lat 30. I ten post naprawdę nie ma charakteru politycznego.

Toast za przodków - Wojciech Górecki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka