Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaś po obejrzeniu większości seriali a zaczynałem od narkos  zacząłem oglądać  gra o tron bo taki zachwalany. Powiem tak  nie lubię jakiś średniowieczy ale serial mi się podoba tylko po co tam burdele i nazywanie panienek lekkich obyczajów ku......mi i to po kilka razy w jednym odcinku.Można to inaczej ująć. Rozumiem że wątek moze się przewinąć ale tego już jest za dużo jak na bajkę ze smokami i itp. Czyli jakieś smoki ,czary mary ,kościotrupy ale serial dla dorosłych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja tylko wtedy byłby serial o jakichś smokach, kościotrupach i inne czary mary. Mnie np irytuje jak w filmie w oryginalnym tekście sypią się fu... a w tłumaczeniu cisza albo "spadaj". Nie chodzi o to, żeby film był wulgarny ale nie oszukujmy się - rzucanie mięsem to element każdego języka i życia, nie ważne czy ktoś jest kasjerem czy prezesem firmy. GOT po pierwszym sezonie kojarzył się z przeklinaniem i golizną - bo w sumie do tej pory seriale były raczej z tych grzecznych, nawet gangsterskie a GOT z tym wszystkim wdarł się w życie całego świata. Dzisiaj - patrząc np przez pryzmat "kronik Times Square" nieco inaczej to już wygląda. Swoją drogą - "kroniki" dobry serial, nawet bardzo wg mnie ale czasami zastanawiam się, czy pasuje do niego określenie jakiego używa wielu ludzi - "fajny", fajny film, fajny serial  :lol:  No nie jest "fajny", ale wg mnie nie jest przerysowany bo jak padają hasła "narkotyki" czy "prostytucja" to od razu kojarzą się przekoloryzowane wizerunki gangsterów, ich porachunków etc.

Jakiś czas temu widziałem "Rambo - ostatnia krew". Chyba nikogo nie dziwią skojarzenia z "uprowadzoną" ale uprowadzona to grzeczny film z happy endem. Nie chcę komuś robić spojlerów ale ktoś zwraca uwagę na typa padającego po dostaniu kulki z pistoletu? Ludzie są przyzwyczajeni do tego widoku. Odcinana noga ręczną piłką? Zabawa. Mi z "Rambo" w pamięci został widok pokłutej umierającej dziewczyny w jakimś brudnym burdelu. Nigdy nie widziałem czegoś takiego na żywo ale to wydało mi się nieprzerysowane i dlatego jest obrazkiem, od którego ludzie najchętniej odwróciliby wzrok. Trochę jak w "ślepnąc od świateł" gdzie podobno twórcy bardzo zwracali uwagę na pewne szczegóły jak odgłos łamanych kości - wg nich jest jak najbardziej naturalny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Przepraszam że sie wtrące,ale po poscie trollu mam takie pytanie np o sceny miłosne w filmach akcji i tego typu?

Co o tym myślicie ?

Prywatnie mnie to troche nawet rozsmiesza..akcja,krew sie leje,szuka sie jeden z drugim i jeszcze mają czas na małe rampi-pampi.

 

Oczywiście nie mówie o serialach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to domena filmów/seriali czaso-zabijaczy - obejrzane i zapomniane. Ale żeby była "akcja" pewne punkty muszą być odhaczone - lot po postrzale w klatę, małe bara-bara i scena z płaczącymi bohaterami jako punkt zwrotny fabuły  :D

 

 a co do seriali - oglądam którąś z kolei produkcję HBO, gdzie jest jakaś bohaterka, która ma dziewczynę

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek w sumie obejrzałem Kuriera no i jestem zawiedziony:

1. początek z wyświetlaniem loga kolejnego sponsora bardzo długi

2. akcja niewartka, film właściwie nie wiadomo o czym

3. rozumiem zmianę jaką przeszedł główny bohater ale to dla mnie jakoś za mało

4. na koniec ani słowa wytłumaczenia, podania dalszych losów bohatera, powstania, wojny, a przecież to film nie tylko dla polskich widzów, a dla całego świata, który pewnie losów np. powstania Warszawskiego nie zna do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to bardzo słaby film...i już... Tak po naszemu spartolony... :unsure:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj w kinach - Ford vs Ferrari czyli "Le Mans '66". Dla fana motoryzacji film obowiązkowy ale ogólnie - film opowiada prawdziwą historię człowieka z samochodami w tle, gra Christiana Bale - chyba już wszystkich przyzwyczaił do świetnego odgrywania swoich ról. Polecam  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekam sobie do środy i odejrzę w domu. 3,5h w kinie? Nie, dziękuję :) Wolę na spokojnie wyjść do kibelka czy zrobić sobie drina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem 2 niezbyt ambitne, ale luźne i nawet ciekawe filmy.

 

„Oficer i dżentelmen” z Richardem Gerem

I kostiumowy „Mansfield Park”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na Irlandczyku. Za długi!!!

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ " Green book" - w chołdzie wyśnionej ameryce,

2/ " Rewolwer Python 357" - do czego musi się posunąć niewinny człowiek,

3/ " Flic Story " - genialna scena zatrzymania Bouissona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś, oczywiście w kinie. I otrzymałem wszystko to, czego oczekiwałem. Jak dla mnie - "Irlandczyk" to doskonała robota gościa, który nie musi już niczego udowadniać i może robić takie filmy, jakie chce. Czy był/jest w historii kina inny siedemdziesięciosiedmioletni reżyser, którego nowy film tak elektryzowałby krytykę, młodych i starych miłośników kina, a także zwykłych ludzi, którzy dzięki niemu być może po raz pierwszy w życiu idą do kina studyjnego? 

 

Te 200 minut minęło mi błyskawicznie. Sekwencja rozpoczynająca się śniadaniem jest zapewne jedną z najlepszych w całej twórczości Martina Scorsese. 

 

No i cóż to za rok ten 2019 - Al Pacino i Robert De Niro mają po dwie (bardzo, bardzo udane!) role w trzech najfajniejszych (a pewnie i najlepszych) amerykańskich filmach roku. Yeah!

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po vo spoiler ?!? Dzieki stary...

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kosma, to skróciłem, ale bez przesady.

 

@_danek_ - nie widziałem nigdy tego filmu, jakoś zawsze mam coś innego  :) ale "Sabrinę" lubię - tylko że to Wilder, wiadomo  :)

 

aha, i po kilku latach obejrzałem też niedawno "Śmiertelnie proste" - kurczę, ależ świetnie ten film się trzyma!

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super, wiem kto zginie na koncu

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green Book - film godny polecenia.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Green Book" też widziałem jakiś czas temu, bardzo przyjemny seans. Wiadomo, sporo hollywoodzkich zagrywek, ale wszystko ułożone jest tam w zgodzie z regułami tego typu opowieści o podróży dwóch różnych gości. Mortensen naprawdę brawurowy, Alemu też nie można niczego zarzucić, ale żeby od razu Oscar? Mortensen zasłużył bardziej, no ale wiadomo, że Akademia uwielbia biograficzne imitacje, więc niestety się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Van Gogh. U bram wieczności" - bardzo pozytywne zaskoczenie. To może nie jest łatwe w odbiorze kino, ale gdy zaakceptuje się ten rytm, to naprawdę daje wielką satysfakcję. Piękny wizualnie, świetnie opowiedziany, w sposób daleki od biopicowej sztampy. Stylistycznie bliski "Motylowi i skafandrowi", ale bez powielania tamtej formuły przez reżysera. Dafoe to aktorska znakomitość. I jest też w tym filmie trochę bardzo fajnego humoru - np. w scenie poważnej rozmowy Gaugina i Van Gogha o sztuce podczas spaceru albo na sam koniec rozmowy Van Gogha z księdzem (Mikkelsen też bardzo dobry!). Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

https://www.cda.pl/video/48022624

 

''KORPORACYJNA ŻYWNOŚĆ''

 

Obraz powinni zobaczyć wszyscy rodzice którzy uważają ze robia wszystko co najlepsze dla swoich dzieci

-i wiecie co jest najgorsze ? z każdym miesiącem oddalamy sie od alternatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 listopada ukazała się oficjalna wersja filmu "Król lew " Kupiłem dla córki na Mikołaja wydanie na BR Dzisiaj oglądaliśmy i cały czas zbierałem szczękę z podłogi. Ten film to nowy wymiar filmu animowanego. Efekty są tak realistyczne, że potrząc na nie można się pogubić, czy to nie jest włączone Animal Planet. Jakość animacji doskonała. Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu obejrzałem film "Na noże" i muszę przyznać że byłem naprawdę mile zaskoczony. Dobry scenariusz i świetna obsada. Zdecydowanie Wam polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.